Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Ideje már, hogy az MTK piacra dobjon egy ilyen bivaly SoC-t. Ezzel végre komoly ellenfele lesz a Qualcommnak a csúcskategóriában is.
Bár szerintem a nagy gyártók még így is szívesebben maradnának a Qualcommnál. :(

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#2) Grawens


Grawens
senior tag

"Bivalyerős lesz" valóban... valószínű fogyasztásban is "bivalyerős lesz" és nem pozitív irányban. A konkurenciáé sem azért gyengébb, mert nem képesek rá, hanem egyre inkább a fogyasztás kerül előtérbe, mint következő problémaforrás.

(#3) Dominó85 válasza Thaaleum (#1) üzenetére


Dominó85
veterán

Maradjanak csak... ő bajuk. Én ennek a SoC-nak a fogyasztására és melegedésére leszek kíváncsi. Lehet akármilyen bika a Qualcomm, de a fogyasztása retek és melegszik mint állat...

* Péter - 06302461862 *

(#4) ghiottone válasza Thaaleum (#1) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A Sony ill. a HTC is dobott már piacra MTK-s cuccot az alsóbb kategóriákban, lassacskán begyűrűzik a felső kategóriába is, ha olcsóbb lesz, mint a Qualcomm.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#5) Grawens válasza Dominó85 (#3) üzenetére


Grawens
senior tag

Nálad a pont! :DD

(#6) w333


w333
félisten

Nem is olyan rossz ...

Bár a Snapi 800 -ból is ki lehet préselni 42000 pontot, optimalizált rendszerrel ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#7) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Nincs infó arról hogy milyen magokat használtak a SoC-ban, vagy csak a hírbe nem került bele?
A15-17 / A7, vagy esetleg A57/A53?

(#8) dilajoska1 válasza -FreaK- (#7) üzenetére


dilajoska1
őstag

a7/a17

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#9) citkar válasza -FreaK- (#7) üzenetére


citkar
addikt

A cikkben lévő link jól mutatja a SoC részletesebb leírását.

Én az árára vagyok kíváncsi, de valahol július közepét olvastam, valamiféle megjelenési dátumnak, aztán ki tudja módosult-e.
Ha más nem a 6592-s ára szépen tovább csökken, az is jó lenne nekem.

[ Szerkesztve ]

(#10) w333


w333
félisten

Mire ez a Soc piacra kerül addigra már simán kapható lesz az S810 ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#11) unskillful válasza Grawens (#2) üzenetére


unskillful
tag

Hát eddig az MediaTek processzorok pont a jó fogyasztásról, és "visszafogottabb" teljesítményről voltak ismertek...Ha nem fog nagyon melegedni, és tartják a tendenciát, akkor szerintem elég ütős lesz. Az LTE beépítése már nagyon kellett, az volt a hendikep a nagy gyártóknál a Snapdragonnal szemben. Bár valószínűleg ezt már nem az alsó-középső árkategóriájú telefonokba szánják (nem lesz sokkal olcsóbb, mint a többi gyártó hasonló tudású alternatívái). És persze várhatóan a többi processzorgyártó is tovább fog fejlődni, de most már legalább lesz alternatíva a nagyobb gyártók számára....

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#12) bteebi


bteebi
veterán

Not bad. :Y :Y :C A big.LITTLE kialakítás miatt szerintem az üzemideje is viszonylag rendben lesz. Remélhetőleg az ára továbbra is olyan MTK-s lesz :U.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#13) draco31


draco31
veterán

Csak a GPS-el csinálnának már valamit, mert abban van még hová fejlődniük más chipekhez képest.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#14) dilajoska1 válasza draco31 (#13) üzenetére


dilajoska1
őstag

Nem a chippel van a baj. Már az mtk6592-es socban is jól működik a gps csak sajnos valamelyik kínai gyártó a gps antenna elhelyezést rosszul oldja meg.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#15) devast válasza w333 (#10) üzenetére


devast
addikt

Pontosan.. itt minden az időn múlik. Azt hallottam, hogy Q4-ben már árulni akarják. Ha feltételezem, hogy a bevezetése kb úgy fog történni mint eddig a többi mtk soc-nak, akkor ezzelt szerelt készülékek reálisan 2015 Q2-ben lesznek elérhetők. Az meg akárhogy is számolom, majd 1 év. Addigra már simán lehet, hogy Qualcomm középkategóriában is erősebbet fog felmutatni (és itt főleg a GPU részre gondolok).

(#16) w333 válasza devast (#15) üzenetére


w333
félisten

Alsó-közép ... S410 !
Közép-felső ... S610 - S615 !
Felső ... S805 !
Csúcs ... S810 ! (20nm, Armv8, 4+4 mag, Adreno 430)

Ezek mind most ősszel jönnek, az S810 év végén, de legkéssőbb jövő év eleje :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Szerintem meg a támogatáson kéne finomítaniuk, a négymagosaik 99%-a még mindig 4.2-n ragadtak és ahogy kinéz soha nem is lesz hozzájuk újabb. Addig nálam bizony nem versenyképesek. Pedig volt sok MTK-s telefonom, de ez volt a fő indok hogy váltottam.

(#18) draco31 válasza dilajoska1 (#14) üzenetére


draco31
veterán

Nem csak kínai, nekem az L5 II-es sincs a helyzet magaslatán.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#19) citkar válasza w333 (#10) üzenetére


citkar
addikt

Elvileg idén jönnek és szerintem reális is, aztán persze majd kiderül, de a 6592 sem késett sokat (ha késett egyáltalán), ahogy emlékszem.

(#13) draco31:
A GPS-ük eddig is rendben volt, csak megfelelő gyártótól kell vásárolni, amelyik megfelelő összeszerelést és antennát is nyújt.

(#17) osztraksajt
Van újabb, de a gyártótól függ, hogy kiadja-e rá a "régebbi" telefonjaira a 4.4-es Androidot. Jó néhányra megjelentek, de a 6595-re tuti lesz 4.4 (de lehet alapból azzal jönnek, mint több mai MTK-s telefon).

[ Szerkesztve ]

(#20) Steve1207 válasza w333 (#16) üzenetére


Steve1207
veterán

Ez alapján az annyira várt 805 csak egy ugródeszka lesz pár telóba megvillantani, hogy "ilyet is tudunk" és a premierekre hozzák a 810-et áprilisra?

.

(#21) w333 válasza Steve1207 (#20) üzenetére


w333
félisten

Q1 -ben szerintem már biztosan megjön az S810 ! :K

De az S800 után az S805 is brutálisan nagyon erős lesz ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#22) iMaverick válasza osztraksajt (#17) üzenetére


iMaverick
addikt

Jól írja citkar kolléga! Az, hogy a telefon gyártója nem portolja a készülékre a 4.4-et, az nem a MediaTek hibája... Nekem pl. szerencsém volt az Amoi N828-mal. (MT6589, és megcsinálták rá a 4.4.2-t.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#23) Smithy87 válasza w333 (#21) üzenetére


Smithy87
senior tag

Bevallom most nem olvastam utánna de akkora drasztikus váltást enm eszközöl a qualkom értem ezelatt a gyártás technológiát. És ha jól emlékszem a15 nél maradnak. Na már most szkeptikus vagyok a 205 al alacsonyabb fogyasztás és a +40% teljesítménnyel kapcsolatban ezt még soha senkinek nem sikerült a gyakorlatba ületetnie emlékeim szerint.

Hmm ja hogy Graphic power, az más ott már talán de még mindíg szkeptikus vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#24) Graphics válasza w333 (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Cseazhetjuk.. Mar a Snap400 is ugy tuzel mint egy 16 eves szuzlany...

Ne a Qualcommrol szoljon mar a topic... Elhiszem. De csak ettol zeng egy MTKs hir...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) WinPho válasza w333 (#16) üzenetére


WinPho
senior tag

Ez már mind 64 bites lesz?

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#26) Graphics válasza osztraksajt (#17) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hibát a gyártónál keresd... már egy ideje van kiadott 4.4-es Droid MTK-ra... / épp most is azt rakok egy telefonra / amúgy meg OTA-n jött a frissítés ,csak ugye angol /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) w333 válasza Smithy87 (#23) üzenetére


w333
félisten

A53 lesz, az S810 A57 ! ;)

(#24) Duliee

Nem a melegedéssel van a gond, a hűtést kéne valahogy megoldani !

(#25) WinPho

Igen :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28) Graphics válasza w333 (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na jó, de egy MTK-nál ,dzsinkka-dzsunkaknal sincs ilyen...

És nem egy Snap 400-as cucc tüzelt, nehogy azt mondd :D mindenhol szar a hűtés...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) citkar válasza w333 (#27) üzenetére


citkar
addikt

A legmobilabb eszközök egyike a mobiltelefon, a hűtését megoldani...felvet némi problémát, én jobban örültem annak, ami nem forrósodott, csupán langyos/meleg és mégis elegendő teljesítményt nyújtott.
Kollégám Qualcomos telefonnál már arra is panaszkodott, hogy autóban, klimatizált környezetben sem tudott tartósan navigálni vele, mert túlmelegedett és leállt.

[ Szerkesztve ]

(#30) w333 válasza Graphics (#28) üzenetére


w333
félisten

Hát ez nagyban függ a szoftveres lekezeléstől is, mert míg egy LG L90 forró és tüzel, addig a Moto G csak langyos vagy max. meleg, szóval sok mindentől függ ez, és míg az Android -t a Snapdragon -ra fejlesztik, addig a kompatibilitás sem lesz 100% -s bármennyire is legyen jó az-az MTK soc :))

(#31) Duliee

Még régebbi MTK -nál olvastam olyat hogy eldobálja a wifit + hálózatot és vannak olyan alkalmazások amik nem működnek egyáltalán vagy bugosak ... :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#31) Graphics válasza w333 (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen kompatibilitás nem lesz 100%-os?

Nem tudom mióta fejlesztik rá...

Pedig volt már Tegra, TI, Rockchip, MTK is a piacon... Szerintem inkább ARM-re fejlesztik, mint Qualcomm-ra :D

De ez tényleg jó vicc vóóót'

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#32) Dominó85 válasza w333 (#30) üzenetére


Dominó85
veterán

az Android -t a Snapdragon -ra fejlesztik - Köszi a nap viccét! :C

* Péter - 06302461862 *

(#33) w333 válasza Dominó85 (#32) üzenetére


w333
félisten

Tudod nagyon jól hogy nem erre értettem, mert ugye a referencia telefonok mint pl. a Nexusok és a legtöbb alkalmazások is a Snapi -ra vannak optimalizálva ;]

De mindegy mert az MTK sem rossz, csak nincs annyira elterjedve :N

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#34) Graphics válasza w333 (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért nem vagyok benne biztos, hogy nincs annyira elterjedve.. Hol nincs?

Oroszország, Kína... ezek elég nagyok...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) w333 válasza Graphics (#34) üzenetére


w333
félisten

Mármint itthon nincs annyira elterjedve, mert kb. mindenki fél tőle ;]

És ez azért van mert a 4 magos MTK -t a 2 magos Snapi is beelőzte ... :K

(#36) Duliee

Ízlések és pofonok, az S400 sem eszik olyan sokat már, energiagazdálkodásban már a Snapi is elég jó úton jár, csak még annyi hogy picit melegszik :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#36) Graphics válasza w333 (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De nem fogyasztásban... Más filozófia, ezt kellene megérteni..

Semmi értelmét nem látom energiagazdálkodás szempontjából két erős magnak... / 4 mag, de ugyanolyan teljesíménnyel sokkal hatékonyabban tud alvó állapotban kevesebbbet fogyasztani.. Szerintem, de az élet is igazolja...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) Dominó85 válasza w333 (#35) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen beelőzi nagyobb étvágyával és melegedésével is... Amúgy a sokak által lesajnált és gyengének titulált PowerVR SGX544MP az Adreno 305 szintjét tudja, ami az MTK6589T mellé "jár". No meg Antutu-ra verni a világ legnagyobb baromsága. Az is csupán egy szintetikus teszt csomag, ami ki tudja kinek az érdekeit képviseli. :K

Én nem folyok bele az Exynos, Nvidia, Qualcomm, HiSilicone, MTK harcba. Megnézem, hogy az adott telefon külsőre és belsőre lefedi-e az okostelefon felől elvárt igényeimet oszt csá!

Asphalt 8 Airborne HIGH-on simán szaladgál az SGX544MP-vel, de én inkább a Real Racing 3-mal tolom.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#38) w333 válasza Dominó85 (#37) üzenetére


w333
félisten

Ha megfelelnek az igényekhez és hozza azt amit hoznia kell akkor miért ne, tényleg semmi értelme nincs vitatkozni :))

Viszont az S400 -al szerintem nagyon jó lett az energiafelhasználás, mivel tényleg nagyon gyors és elég keveset is eszik, értem úgy hogy a legnagyobb játékokat csont nélkül viszi, készenlétben 5-6 óránként merül 1% -t és Moto G -vel tesztelve általános használatban simán megvan a 2 nap és ebből a 6-7 óra kijelzőidő :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#39) Graphics válasza w333 (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnos nálam nem hozott ilyen jó eredményeket.

Talán a Xiaomi Redmi 1S volt ami jól teljesített... De más snap-os cucc nekem ette az aksit.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) Ali G.


Ali G.
senior tag

ez mind szép és jó van már 64 bit, napraforgónyi mag meg LTE, de az üzemidővel senki sem vagánykodik ;]

(#41) Luck Dragon válasza w333 (#21) üzenetére

Így grafikonon igen nagy az eltérés, nem semmi.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#42) Ali G. válasza Luck Dragon (#41) üzenetére


Ali G.
senior tag

a grafikonnak nem sokat lehet hinni :D

(#43) w333 válasza Ali G. (#40) üzenetére


w333
félisten

;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44) vicze válasza Dominó85 (#37) üzenetére


vicze
félisten

Melyikről beszélgetünk pontosan? SGX544MP lehet MP1-4-ig a MTK6589T-ben MP1 van és az Adreno 205 szintjén van. De tessék.

Az meg hogy a játékban az effektek felét nem látod más kérdés. :) Tök mindegy milyen mit állítasz, a játék arra állítja magát, amit a HW tud. Bár játékoknál előnyös a PowerVR at iOS portolás miatt.

(#45) tjb007 válasza vicze (#44) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 205-nél azért erősebb. Inkább 302, de még az is egy jó 25%-kal erősebb, plusz ugye ott van még az API-k oldalán is a különbség.
A véleményünk meg ennek a hírnek a kapcsán szerintem egyezik.

(#46) Chrys_


Chrys_
addikt

Most mit sírtok a fogyasztás/melegedés miatt? Addig örüljetek, amíg nem érkezik el az aktív hűtésű telefonok ideje :)

(#47) Dominó85 válasza Chrys_ (#46) üzenetére


Dominó85
veterán

:C

* Péter - 06302461862 *

(#48) vicze válasza tjb007 (#45) üzenetére


vicze
félisten

A pontszám nyilván lehetetlen egy PowerVR 6200-től. :) Hacsak nem 320*240-ben futtatták. :P
Ettől eltekintve a CPU eredmény is furcsa, duplája egy Krait magnak.

[ Szerkesztve ]

(#49) Dominó85 válasza vicze (#48) üzenetére


Dominó85
veterán

Már látom te zsigerből rühelled a PowerVR-t... egészségedre. A legrosszabb, hogy teljesen valótlanokat állitasz. Elég lenne elolvasnod a Gizchina-t hogy mire is képes a 6-os szériás PowerVR. :U Részemről hozzád több szavam nem lesz.

* Péter - 06302461862 *

(#50) aprokaroka87 válasza vicze (#48) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem a Cortex a17 erösebb mint a jelenlegi krait mag,ami ha jól tudom a cortex a15-nél gyorsabb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.