Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BoB


BoB
veterán

[link] :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#2) maláj


maláj
őstag

ha szükséged van előkóstolóra tudod hol találsz :DDD

(#3) bitpork válasza BoB (#1) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Oszt? Egy kövér zsírdisznó vagyok, mégis csak allergiám van amivel már lassan 20 éve nem járok orvoshoz. Gondoljon bárki bármit, akkor is zabálni fogok amíg jól esik :P

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4) Hieronymus válasza bitpork (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...amivel már lassan 20 éve nem járok orvoshoz."

Legalább 1-2 évente elmész egy egészség kontrollra?
A cukorbetegség tünetmentes az elején. A kezdeti tünetek könnyen figyelmen kívül hagyhatóak.
Ha a "szájszárazság" okán valaki elkezd cukrot szopogatni, kettő dolog biztos. Cukorbeteg és a "legártalmasabb problémamegoldásra" talált rá. Növeli cukorbevitelt, ami súlyosbítja a betegséget.

A koleszterin még rosszabb. Sokszor az első infarktus vagy agyvérzés után derül ki probléma. Akkor kórházba és ágyba dugják a beteget. A mozgáshiány fokozása csak ront a helyzeten. Sokszor jön a betegség második és harmadik felvonása.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5) bitpork válasza Hieronymus (#4) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem. És ha csak azért nézitek meg a blogomat , hogy ilyen gondolatokat osszatok meg velem akkor ne erőltessétek. Tojom le ezt és marhára nem érdekel. Nem akarok nyugdíjas lenni, pláne nem ilyen körülmények között ami itthon van. Akkor legalább az vigyen el emit élvezek és szeretek ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6) Hieronymus válasza BoB (#1) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem a sonkával baj.
Jobb lenne, ha tengeri levegőn lenne szárítva, nem füstölve. A zsíros részét nem kötelező nyomtalanul beburkolni a gyomorral.
A szénhidrátok és ezen belül a cukrok mennyisége, az elhízás és a kapcsolódó betegségek valódi forrása.
A kenyeret és péksüteményeket kellene elhagyni az étkezésből. A sütemények sem szükségesek. A jelesebb napokra megfelelő a habos gyümölcstorta.
A reggeli müzli is felejthető a magas cukortartalma okán. Egyél helyette pizzát, mert egészségesebb.
Ami maradhat az a zabpehely. Abból készíthetsz reggeli ételt, lehetőleg cukrozás nélkül, friss gyümölccsel. (vagy zöldséggel)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#7) Gabás válasza bitpork (#5) üzenetére


Gabás
addikt

Sztem csak segíteni akarnak a jó szándékú olvasóid, lásd az étkezési tanácsokat. Ha élvezetet találsz az ételben, az nem bűn, sőt, de átgondolhatnád, hogy a nyugdíjaskorú életminőséged elsősorban tőled függ, nem a kormánytól és az egészségügytől (ráadásul az öngyilkosságnak vannak élvezetesebb módjai:P)

[ Szerkesztve ]

(#8) Hieronymus válasza bitpork (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt gondolom nem érted.
Nem az a baj, ha az első agyvérzés (nekem erre van esélyem) elvisz. Úgy legyen, boldog emberként halok meg.
Az a baj, ha első... utolsó agyvérzés után, még évtizedekig ágyban és tolókocsiban kell élnem. Addig húzva az életben tartásom, amíg a szívizom annyira legyengül, hogy nem képes többször vért pumpálni a testben. Az étkezést, a gyomorszonda váltja ki. Azt gondolom, ha valaki a poklot keresi akkor ebben az állapotban megtalálja. Gyorsabban mint gondolná. Ezt nem akarom, inkább kellő időpontban az eutanázia.
Dönteni csak arról tudok, amiről tudomásom van. Inkább az orvos és időben döntés, mint a pokol saját testembe zárva.

Élnézést, ha durván fogalmaztam.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) bitpork válasza Hieronymus (#8) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez velem nem fog előfordulni, erről már gondoskodtam. EU állampolgár vagyok még ha itthon nem is támogatják ;) Én nem leszek senki és semmi terhe.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#10) Hieronymus válasza bitpork (#9) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

OK!
Csak szólok, Svájc nem EU tagállam. Ott lehet segítséget kérni a távozáshoz, ha már beütött a baj és még képes vagy kommunikálni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#11) bitpork válasza Hieronymus (#10) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mint említettem már gondoskodtam erről!
Most menjünk vissza a sonkához :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#12) AAntii


AAntii
őstag

Kb. három és fél kiló lasagne várja a sütőben, hogy érkezzen a család és nekilássunk. Nem iszom, nem dohányzom, próbálom magam nem felbszni minden hülyeségen ezzel minimalizálva a stresszfaktort, de nem fogom kihagyni sem a mai ebédet, sem egy jó füstölt csülköt vagy sonkát sem hagynék ki.
És lehet még pár palacsintát is sütök utána ha lesznek olyan udvariatlanok és nem hoznak valamilyen desszertet :D

Az agyvérzés pedig nem fog levelet írni fél évvel az esemény előtt egy-egy vérvétel során sem, a honvéd kórház nagy koponya neurológusa mondta egy nem túlsúlyos közeli ismerősömnek aki sajnos érintett volt tavaly egy kisebben (hál Istennek azt leszámítva, hogy a látása valamelyest romlott marandó baja nem lett), hogy kb. fél órával korábban ha elvégeznének egy vizsgálatot a stroke előtt, akkor tudná megmondani, hogy jönni fog.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#13) Hieronymus válasza AAntii (#12) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Az agyvérzés pedig nem fog levelet írni fél évvel az esemény előtt egy-egy vérvétel során sem"

Korrekt.
Erre az érrendszer ultrahangos vizsgálata ad lehetőséget.
A szív esetében egyszerűbb, mert a vérellátási illetve működési zavarok, a szív terheléses vizsgálatával deríthetőek fel a leggyorsabban. Az agyi vérellátást csak ultrahanggal lehet vizsgálni.
A vér koleszterin szintje és a koleszterinek aránya csak rámutat a további vizsgálatok szükségességére, ha magas. Erre jó a vérvizsgálat. Illetve a cukorbetegség időbeni felismerésére.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) Hieronymus válasza bitpork (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Most menjünk vissza a sonkához.

A bőr mehet ízesíteni a bablevest.
Azért néhány szelet sonkát is főzzünk bele, hogy valódi egytálétel kerüljön az asztalra.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#15) bitpork válasza Hieronymus (#14) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ma volt éppen bableves és a másik sonkának a csülök jellegű vége abban kötött ki :K Mi is fagyasztjuk a bőrt meg zsírját, mert később levest meg alapot ízesíteni nagyon jó ám !

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16) Ashitaka


Ashitaka
tag

Szia Nem nagyon szoktam elolvasni az írásaidat mert csak a nyálam csurog utána a sok finomság láttán. De ez most más. Vagy én vagyok túl fáradt vagy nemtudom hogy mi van de különböző alakokat látok a sonka végén . Piros: mintha egy dinoszaurusz vagy valami gyík féle állat feje lenne. Ott a szája meg a kis szeme. Zöld: egy nagydarab ember napszemüvegben. Talán rendőr vagy kidobóember? Kék: a Piff nevű kutyus a Piff és Hercules képregényből. Vagy valamiféle anime kutya karakter?!

(#17) Lauda válasza bitpork (#9) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha nincs félretéve 30-40 év teljes ellátásának és orvosi kezelésének az összege, akkor bizony terhére leszel a többi embernek. Ha nem itthon, akkor máshol, szóval ez a felfogás nagyon buta és nincs tekintettel a családodra és a többi emberre.

A sonka nagyon szép!!

(#18) bitpork válasza Ashitaka (#16) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hátőőö... hogy teljesen őszinte legyek én egy nagy darab cupákot látok amit lassan már rágni illene :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19) bitpork válasza Lauda (#17) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Miért kellene félretéve lennie bárminek is? Orvos nem látott már lassan 20 éve. Most pl két hete a kifordult jobb bokámmal sem mentem. Minek? Azt hborogassam és kíméljem tudom magamtól is. Ha pedig olyan helyzet áll elő amit nem érdemes kezelni annyi van hogy az EUn belúl megoldjam amit kell.

Az a baj a sonkával h feszt itt mocorog az agyamban... pedig még legalább 1-1,5 hónapig hagyni kellene...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20) Lauda válasza bitpork (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Mert ha valaki ennyire nem törődik magával, előbb-utóbb gond lesz.(egyébként is, de így meg főleg) Na most azt írtad, hogy nem leszel senki terhére. Ez csak úgy valósulhat meg, ha van annyi félretett lóvé, amivel kihúzod életed végéig úgy, hogy nem szorulsz állami ellátásokra, állam által fizetett kezelésekre, támogatott gyógyszerekre. Aktív eutanáziát nem fogsz tudni elérni európában, kezelések nélkül, lassan meghalni pedig igen kegyetlen lehet.

Erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#21) bitpork válasza Lauda (#20) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Felesleges ebbe mélyebben belemenni feltételezések alapján :) :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#22) K Norbi válasza Hieronymus (#6) üzenetére


K Norbi
addikt

Agyaég ezt még olvasni is rossz volt. :U
A zöldséget amit a boltba megveszel az szerinted mennyire egészséges?
Látszólag eszel egészséges ételeket de minden tele van már méreggel meg minden mesterséges szarral.
Ott a mikró hullámú sütő.. Gondolom ezt se használod. Kálium mentes só.
Van víztisztítód otthon? Nem klóros szarral fürdöl.
Nem iszol soha semmilyen PET 1 es palackból. Fogkrém Fluor, SLS és szacharin mentes?

És ezek még semmik.. Számos más helyről kapod még naponta a dózist. ;]

[ Szerkesztve ]

(#23) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Látom a sonka helyett téged kóstolgatnak. ;] Én veled vagyok! Bár nekem nincs súlyproblémám, a húsról azért soha nem mondanék le.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#24) bitpork válasza Csapoati (#23) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mert kinek van? Aki úgy érzi :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#25) C4mp3r válasza Lauda (#20) üzenetére


C4mp3r
addikt

amennyi penzt lerabol az allam az embertol az elete soran adokent azert a 0 szolgaltatasert amit nyujt en nagyon szivesen leszek a "terhere". ha mar nyugdijam nem lesz legalabb valami hasznat erezzem a befizetett adonak

(#26) Hieronymus válasza K Norbi (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Atyaég!

"A zöldséget amit a boltba megveszel az szerinted mennyire egészséges?"
Jó kérdés, de a válaszom is jó lesz. A zöldségek pont annyira egészségesek, mint a többi boltban kapható hús, tej, hal ... vagy akármilyen élelmiszer alapanyag.

"Látszólag eszel egészséges ételeket de minden tele van már méreggel meg minden mesterséges szarral."
Ezzel ugye nem arra akartál utalni, hogy a látszólag is egészségtelen ételek jobbak?

"Ott a mikró hullámú sütő. Gondolom ezt se használod."
Az a te dolgod, hogy mit gondolsz. Nekem nincs bajom a mikróval. De szívesebben használom az indukciós főzőlapot, ha lehetséges.

egyben, a többire. Nincs víztisztító és nem is izgulok rá. A káliumnak fontos szerepe van az emberi test sóegyensúlyában. Nem jó ötlet túladagolni. A Himalája vagy hasonló sókra sem izgulok. A fogkrém éppen Signal, kikeresheted, hogy mit tartalmaz, ha erre izgulsz.

Néhány dolgot azért tisztázzunk.
Rajtad kívül senkit sem érdekel az egészséged. Még a házi- vagy kezelőorvosodat sem.
Ha jobban belegondolsz, minél betegebb vagy, annál több pénzt tudnak keresni rajtad az orvosok.
Mindent meg lehet enni és inni. A legrosszabb esetben egyetlen egyszer. Ami nagyon gyilkolja az egészséget, azt azért ritkábban kell megenni vagy meginni.
Néhány évenként érdemes elmenni egy általános egészség kontrollra. Ha valami nincs rendben arról érdemes tudni. Strucc módjára homokba lehet dugni a fejet, de ezzel nem lehet elkerülni azt a bajt ami közeleg.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) bitpork válasza Hieronymus (#26) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És pont emiatt a sonka az egyik legegészségesebb étel. Meg a grillezett húsok. Évszázadok óta ugyan az. Ha valaki meg rettegésben akar élni, tegye: csak másokat nem kell ebbe belerántani ha nem akarják :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#28) K Norbi válasza Hieronymus (#26) üzenetére


K Norbi
addikt

Köszönöm a kimerítő választ.
És gratulálok az egészséges életmódodhoz. ;]

(#29) Csapoati válasza bitpork (#27) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pontosabban: a nem füstölt sonka egészséges. A füstölt meg finom. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#30) Lauda válasza bitpork (#21) üzenetére


Lauda
félisten

Oké! ;) :R

C4mp3r Ez a te szemléleted, a te dolgod. Malac kolléga írta, hogy ő nem lesz senki terhére, erről beszéltünk.

(#31) Cathfaern válasza bitpork (#27) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"És pont emiatt a sonka az egyik legegészségesebb étel. Meg a grillezett húsok. Évszázadok óta ugyan az"
:K

[ Szerkesztve ]

(#32) AAntii válasza Cathfaern (#31) üzenetére


AAntii
őstag

Egyébként sem kellett párszáz éve az egészséges életmódon gondolkodni, annyi fertőző betegség volt ami elvitte az embereket, hogyha nem épp a háborúban haltak meg, hogy a füstölt hús volt a legkevesebb.

Hol tárolod amúgy ebben a kellemes 28 fokban? Vagy körbe van takarva mikor épp nem szelfizik valami szellőző anyaggal, hogy száradni tudjon, de a legyek ne keressék a társaságát? Természetesen az otthoni higiéniát nem vonom kétségbe, de még patika körülmények között is van egy-egy,

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#33) bitpork válasza AAntii (#32) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Te vagy a szüleid csináltatok valaha házi paraszt sonkát? Az a padláson függ egész évben...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34) AAntii válasza bitpork (#33) üzenetére


AAntii
őstag

Csináltunk, sőt továbbmegyek, disznót is tartottunk 10 évvel ezelőtt és a padlásunk sem volt hermetikusan zárt, így mikor jött a légyszezon nálunk ment be a fagyasztóba, mert a fagyasztott sonka még mindig jobb, mint a nyűves. Nem kötekedni akartam, de köszönöm az érdeklődésed a sonkakészítési szokásaink felől. :R

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35) bitpork válasza AAntii (#34) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez meglehetősen érdekes. A sonkát ilyentájt szoktuk lehozni a padlásról és megy az éléskamrába vagy a pincébe. Ott nekünk soha legyünk még nem volt.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36) Cathfaern válasza AAntii (#34) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem az lesz a titka a dolognak, hogy a légy max a nyers sonkával tud kezdeni valamit. Viszont vágási időszakban nagyon nincsenek legyek sehol. Mire lesznek legyek, arra meg már a sonka nem lesz olyan állapotban, hogy legyesedjen :)

(#37) AAntii válasza Cathfaern (#36) üzenetére


AAntii
őstag

Hidd el, hogy a télen levágott sonkával is lehetnek problémák hiába szikkadt már hónapokat, ha nem tudod megfelelő helyen tárolni. Ha van pince, akkor megvan a megoldás is, mert ott valóban lehet egész évben tárolni, feltéve ha tényleg nem jutnak be a rohadékok. Nagyon rosszul tud esni az embernek több havi önmegtartóztatás után elbúcsúzni a sonkától, szalonnától.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#38) bitpork válasza AAntii (#37) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Én sem akartam kötekedni :R
Csak számomra meglepő mert négy x-xel a hátam mögött még nem találkoztam beköpött sonkával. Pedig nagyanyám még a padlásról sem hozta le a megvágásig és ott aztán minden volt a halott német katonáig bezárólag. Jó más kérdés h ha idekint a hőmérséklet elérte a 20°C a padláson minimum 1,5-2-szer annyi volt, uh nagyon nehezen élt meg ott bármi is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#39) AAntii válasza bitpork (#38) üzenetére


AAntii
őstag

Egyszer jártunk úgy, hogy megtörtént a borzalom. a következő évben egy kiszuperált ruhásszekrényben volt fellógatva a vállfatartó rúdra a sonka és a szekrény két oldalára volt lyuk vágva, ami üvegszálas szúnyoghálóval volt beragasztva. Most társasházban lakom, itt se merném a spájzban tárolni max úgy, hogy a migráns legyek ellen kerítéssel védekeznék :D

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#40) Hieronymus válasza bitpork (#27) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A legegészségesebb sonka a levegőn szárított sonka. Nem kerül rákkeltőanyag a füstből a sonkába.
A legfinomabb a sózott, füstölt sonka és szalonna.
Az összes többi, pácolt, cukrozott, tartósítószerrel telenyomott sonka, az elkerülendő kategória.
Élen jár a schwarzwälder schinken a kerülendő sonkák listájában. Amit kapni lehet, az csak fényképen látta a Feketeerdőt.

Sokan félre értik az egészséges(ebb) étkezést. Szerintem te érted, de nem árt, ha leírom a mögötte levő logikát.

Minden étel fogyasztható, de vannak olyanok amik csak korlátozott mennyiségben.
Szereted a chipset, egészségegedre. Ha olyat eszel, aminek az összetétele burgonya, olaj és só, belül maradsz a határon. Ha olyat veszel, ami porból készült és az összetétele csak öt sorban fér ki, érdemes elgondolkodni, hogy valóban ezt akarod megenni.

A hal és hús teljesen rendben van. a felsorolás sorrendje nem véletlen.
A zsírok és olajok is rendben vannak.
A növényi és hal olajok jobbak, de az állatokból származó zsírokat sem kell elhagyni az étkezésből.
A keményített és túlhevített zsiradékot érdemes elkerülni.

Érdemes kerülni a szénhidrátokat. Ezen belül a cukrok különösen kerülendők. Gyümölcsjoghurt, gyümölcslevek és nektárok általában rosszabbak a szénsavas üdítőknél. Inkább sör vagy fröccs, mértékkel fogyasztva. A kávé tejjel vagy tejszínnel. cukor és édesítőszer nélkül. Legalább megismered a kávé eredeti ízét.
Reggelire a csokis müzli helyett egyél pizzát. Kevesebb kalóriát és cukrot tolsz be a testedbe.
Az egészségi állapot ismerete és a lehetséges problémák kiszámíthatósága korrigálja az étkezést.
Az egyik esetben kifejezetten ajánlott lehet a sertés máj, a másik esetben kerülendő.
Van akinek a gyümölcsök kerülendőek, van akinek ajánlottak.
Hasonló megfontolásból osztályozhatóak a zöldségek is. Ha dohányos vagy voltál, a sárgarépa kerülendő. Nagyon egészséges. Túlzottan is, mert a tüdőrák kockázatát megemeli. az avokádó a legzsírosabb gyümölcs viszont finom és egészséges. Az erős paprikáról, pl csili, rengeteg alaptalan rágalom terjed. A valóságban nagyon egészséges a napi szintű fogyasztása. Égeti a zsírt, gyilkolja a káros baktériumokat. Csökkenti a gyulladásokat.
A csokoládé egészséges, de csak akkor ha nagyon magas a kakaó tartalma. Fogyni is lehet a fogyasztásukkal. A tejcsokoládék kevésbé jók.
....

Nem arról van szó, hogy íztelen vackokat kell enni. Éppen ellenkezőleg. Lehet ízletes és egészséges ételeket enni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#41) bitpork válasza Hieronymus (#40) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha ismered a dél-olasz konyhát akkor tudod milyen koszton vagyok - a párom ott élt egy ideig és tanult meg főzni. Ott azért nem ritka a 90-100 éves ember :)

Pl reggelire kifejezetten szeretem és eszem a fél literes kefirt (na jó csalok mert szoktam enni hozzá 1-2 kiflit is), de kb két hetente pizzát csinál Iza ami 1-2 napig teljes étkezés. Én pl kifejezetten gyűlölöm a sót, cukrot a csokiban esszük, de blogomban található édességeket is Iza készíti - olyan szintig h a vanília öntet is itthon készül nővéremék házi tojásából és a csokiöntethez meg a jobb fajta 60%+ étcsokikat használjuk. Kávét nem iszok csak kivételes alkalmakkor, akkor is tisztán (teát is tejjel cukor minden nélkül).
Igaz a halat nem szeretem, de hús és sok nyers saláta van.
A zsíros-mócsingos hústól azonnali öklendezés jön rám, a tiszta zsírt meg sem említem mert még tepertő formájában is undorodom tőle. Főzéshez és sütéshez használunk kacsazsírt és disznózsírt de csak az olyan dolgoknál kap nagyobb szerepet mint rántott hús - minden másnál csak aromateremtő. Olívaolaj megy, meg a hasam tőle de azért erőltetjük.
Az alkatom nem az étkezéstől olyan amilyen, hanem genetika és a ritka/ nem tartós/nem rendszeres mozgástól. Van olyan amikor napi 20 órát a gép előtt ülve töltök, van amikor 300-400 mázsa fát segítek napokig aprítani szüleimnél. Ilyen a muzsikok élete :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#42) Hieronymus válasza bitpork (#41) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Sajnos kevéssé ismerem a dél-olasz konyhát. Az észak-olaszt egy kicsit jobban, de se azt sem igazán.
Kedvencem az ossobuco polentával.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#43) K Norbi válasza Hieronymus (#40) üzenetére


K Norbi
addikt

(#44) UnA válasza bitpork (#41) üzenetére


UnA
Korrektor

Azért azt vedd figyelembe, hogy a délolasz vidéken nem nagyon látsz elhízott embert - és nem csak az ételek miatt, egyszerűen nem elfogadott kulturális szinten. Ez sokat számít a hosszú élettartam kérdésében.

(#45) bitpork válasza UnA (#44) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez nem döntés kérdése ott sem... hanem pl genetika. És látunk , meg ápoltunk is 90+ éves és kilós öreget onnan, csak ideköltözött h biztos érezzük a törődést :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#46) UnA válasza bitpork (#45) üzenetére


UnA
Korrektor

Itt nem egy kiragadott esetről van szó, hanem nézz körül az utcán, hogy milyenek az emberek *általában*.

És a genetikára hivatkozni... hát :)

(#47) Hieronymus válasza bitpork (#45) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A genetika maximum +-5kg. De ez is leginkább a nőkre jellemző. Elől a mellekben és hátul a fenéken képződő zsír mennyisége függ össze a genetikával. A számítógép előtt folyamatosan ülve nem a genetika okozza a túlsúlyt. A nulla mozgással kiegészített életmód a valódi ok. A néha hozzákapcsolódó túlterheléses fizikai tevékenység sem javít a helyzeten.

Ez persze a te dolgod. Neked kell eldönteni melyik utat választod. Legfeljebb annyit lehet mondani, el kellene kezdeni az életmód váltást.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#48) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Srácok!
Volt a blogbejegyzésben olyan hogy egészséges életmódcryingforhelp vagy malacupdate esetleg másnyomoránakmegszakértése?
Értem a jó szándékot. Megértem azt is hogy közléskényszer van - különben nem blogolnék én sem :D De hogy állandóan visszatérő téma legyen ez, azért kicsit messzi van a szándékolt blogtartalomtól. Zárjuk le annyival, hogy egy kövér undorító sz@r malac vagyok, aki a világ minden bajával IS fog meghalni a társadalomnak okozott legnagyobb teher és kár mellett és innentől folytassuk gasztronómiai síkon, rendben? :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49) maláj válasza bitpork (#48) üzenetére


maláj
őstag

a férfi pedig 100kg felett kezdődik ezt mindenki tudja :DDD

(#50) Csapoati válasza maláj (#49) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tesa, ezt a hype-ot a 100+ kilóról nem likeolom. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.