Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) K Norbi


K Norbi
addikt

Na az oszt igen! :K

(#2) távcsőves


távcsőves
senior tag

Én kolbászt tettem a hasába, nagyanyám szerint élete legjobb hal étele volt, de nekem az utolsó. Én is azt éreztem amit Te. Büdös. (Teljesen friss pisztrángról beszélünk, magam fogtam fél nappal előtte, Óbányai pisztrángos tóban, szóval nem lehet szó arról, nem volt friss az árú.) Maradok a 4 lábúaknál parázs esetén. (Halászlé azért még maradt. :) )

[ Szerkesztve ]

(#3) bitpork válasza távcsőves (#2) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk nekem minden vízi jószág büdös :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#4) petipetya


petipetya
nagyúr

Dettó, ráadásul a hal pocsoja ízű, legalábbis nekem mindegyik az. A vízben úszkáló herkentyűk helyett maradok a földön álló állatok húsánál. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#5) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Nagyon jól néz ki :) Olyan egyszerűen nagyszerű :C Most megkívántam a halat :DDD

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#6) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Van aki már a hal szagától rosszul lesz, számomra rejtély miért. Igaz én meg a sütőtököt és a káposztás tésztát nem szeretem, de ennek legalább oka van. De ha muszáj lenne megenném ezeket is.
Azért az erős túlzás, hogy pocsolya (ly-nal!) ízű, ahhoz inni kéne előbb egy pocsolyából az összehasonlítás alapjául, amit szerintem itt senki nem tett még meg.
Nálunk sem nagyon komálják a halat rajtam kívül, én megeszek majdnem mindent ami mozgott. Volt már szerencsém herkentyűkhöz is (polip, rák, angolna, stb...). Egyszer mindent meg lehet enni és ez tény. :K

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#7) tamasas0913


tamasas0913
tag

Jujj, de jól néz ki minden. Meg is éheztem. :)
Én halat minden mennyiségben eszek és el is szoktam készíteni. Édesapám jóvoltából 4 éves korom óta horgászok is. Pici gyerek korom óta fogom, pucolom és készítem el a halakat. A legjobb kaja ami létezik.
Egyetlen formában nem eszek meg semmilyen halat, főve. Így a halászlétől is undorodom. A szagától kb hányingerem is van.
A lényeg. Gratulálok. Jól néznek ki a kaják. ;)

A pocsolya íz az pedig egy agyi téves ízérzékelés, "belemagyarázás". Sokaktól hallom ezt akik alig esznek vagy egyáltalán nem esznek halat. Az a baj, hogy ez ilyen rossz beidegződés. Számomra semmi büdös nincs a halban még mikor belezem akkor sem. Van aki elhánnya magát tőle. Mondjuk ezt nagyban meghatározza a gyerekkorban megismert szagok. Ha valaki pipereszagú otthonban nőtt fel annak minden állazi szag hányingert keltő. Aki falun nőtt fel a disznók közt annak meg nem lehet meglepetés okozni szagokkal.

[ Szerkesztve ]

Mate 10 Pro

(#8) mephi666 válasza flymi (#6) üzenetére


mephi666
nagyúr

van hal, ami tényleg csatornaízű: vettünk már olyan halfilét, ami olyan ízű volt és szó szerint a kutya nem ette meg... ellenben a rendes halnak is punci halszaga van :K ez ilyen dolog... én szeretem a benzingőz, a gázolaj meg a hal szagát is... pisztrángot még nem grilleztünk, ellenben 1éve jó kis dévérkeszeget igen... az olyan friss volt, hogy előtte 1 órával még a természetes élővízében úszkált és grillezés előtt 20 perccel veszítette el a fejét... én is mindent megeszek, csak 1-2 kivétel van... pl videókon láttam, hogy keleten a madárpókot is megeszik sütve: azt soha nem próbálnám... pókon kívül viszont bármi jöhet, ha jól el van készítve

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) UnA


UnA
Korrektor

Büdös a hal! Friss a hal!

https://youtu.be/LZxRLtrzzuI

(#10) K Norbi válasza UnA (#9) üzenetére


K Norbi
addikt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.