Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyogo83


nyogo83
senior tag

Otp vallakozoi szamla, ohne bankkartya&papir alapu szamlakivonat(most meg nem mondom mennyi a havidija pontosan)
kb 2 eve kerte a konyvelo az egesz evrol a szamlakivonatokat.
Gondoltam oke, belepek netbankba es letoltom egyenkent. Valami gebasz miatt totalisan elerhetetlen volt ez a funkcio, ugyhogy bementem az egyik fiokba.

Mondom az ugyintezonek mi kellene. Ezer szerencse, hogy mielott elkezdte volna kinyomtatni, kozolte hogy szamlankent 1200Huf lesz. :Y
Mondtam neki, hogy ne pazarold a festeket mert tuti nem fogok ~15k-t itthagyni 12db A4-es papirert, amit amugy ingyenesen letolthetnek, csak miattatok nem tudom.

A vege az lett, hogy par nap mulva nagy nehezen sikerult netbankbol kinyomtatni, de necces volt a hatarido.

(#2) e=mc²


e=mc²
őstag

Lehet okoskodni, hogy neztel volna utana a koltsegeknek (hirdetmeny), amikor nyitottad a szamlat de szerintem nem szukseges, mert a kovetkezonel meg fogod tenni. Sajat karan tanul az ember a legjobban.

Ezek azok a bank altal felszamitott dijak, amivel senki nem foglalkozik, - mert gyorsan kell a szamlaszam, es amikor megvan a tobbi nem erdekli - es igy a kedves ugyfel szepen beszopja. A penzintezet pedig a "lusta" ugyfeleken keres igazan. (ez a hitelezesre is nagyban vonatkozik - a hitelkartyaktol kezdve a folyoszamlahitel-kereteken at a lakashitelekig)

Egyebkent a szabalyzat ellenere tobb ugyintezon lattam mar, hogy probal ugyfelbarat lenni, es ha esetleg latott mar tobbszor ugyet intezni a fiokban, vagy eppen jokedve van, akkor elofordul, hogy jofej lesz.

Azonban a front-end-et rendesen es rendszeresen monitorozzak par helyen, igy sok lehetosege nincsen. (mar csak gondolj bele abba, hogy szamlalva van egy adott ugyintezo nyomtatasa es oda kell menni a keszulekhez csippantani, vagy kodot beirni, hogy ki is jojjon, nem eleg rakuldeni.)

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#3) GabN73


GabN73
addikt

A 70€-t te nézted be, gondolom ott volt a szerződésben, hogy min. 1 évig meg kell hogy legyen a számlád.

A kivonatos részhez pedig csak annyit, hogy tudtommal minden banknál 2000 Ft+ költsége van az ilyennek/igazolás (ha nincs külön kondi erre, de nem szokott lenni), ugyanis a bankok védik a hódokat, fákat esznek. [vagyforditvavagymi]. Még lehet hogy ez is benne van amúgy.

Dánoknál nincs valami vállalkozói olcsó számla amúgy? Ott szétnéztél, hogy mik vannak?

(#4) bitpork válasza GabN73 (#3) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ott olcsóbb de ahhoz ki kellett volna utazni. Akkor meg már drága. Pláne hogy találtam menet közben egy olyat amit nem is terhel tranzakciós illeték sem.
De nem is a 70€t sajnálom, mert takonygerincűség (amikor meg lett csinálva a számla megmondtam h semmilyen kötöttséget nem akarok!) elhallgatni ezt, de kifizettem szó nélkül. Viszont ez a 2310Ft / riport az igazán borzasztó: semmibe nem került volna neki ha pdf-ben elküldi de nem, inkább drágán nyomtat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#5) Dluinet


Dluinet
nagyúr

takarékszövetkezetek sokkal barátságosabbak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6) bitpork válasza Dluinet (#5) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Van számla ott is. Pusztán ott a kezelési költség magasabb mint a multi brand bankoknál. A huf számla ott van, de arcpirító összegek mennek el ott is egy-egy utalással.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#7) Dluinet válasza bitpork (#6) üzenetére


Dluinet
nagyúr

készpénzt kell használni,
aztán csodálkoznak, hogy a magyar kerüli a bankokat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#8) bitpork válasza Dluinet (#7) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A Takszövben 18500€ utalása 170€ba került pl. És ha mertem volna expresszt kérni akkor még megfejelték volna egy kettőszörös szorzóval.
És tényleg csodálkozik mindenki h menekül innen a tőke és munkahely. A vicc h a Dán akinek végül eladtam ezt a tételt 80€ pézé EXPRESSZ küldött ennél 5%-kal nagyobb összeget. És itthon még az érkeztetésért is levontak 15€-t.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#9) GabN73 válasza Dluinet (#7) üzenetére


GabN73
addikt

Kereskedelemben néha egész nehéz csak kp-t használni .... :DDD :DD

bitmalac
Ez ilyen, sajna ezekből is jön nem kevés bevétel nekik, amíg nem kezd a tömeg rinyálni, addig változatlan lesz ez a dolog :(

(#10) bitpork válasza GabN73 (#9) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De azért érzed h Dánia aki a világ egyik legjobb/gazdagabb országa, és még ott is olcsóbb a céges bankolás mint itt ahol dühöng a nyomor és kizsákmányolás :W

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11) bambano válasza bitpork (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

majd akkor kezdj nyafogni, mikor a könyvelőkkel is veszekedned kell :P
én pl. na vitatkoztam egy könyvelővel, aki azt mondta, hogy írjam alá a számlát.
és ez a sokadik ilyen agyhalott hülyesége volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) D1Rect


D1Rect
félisten

(#13) bitpork válasza bambano (#11) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez nem kellett volna :DDD
Éppen ma kaptam a könyvelőtől emilt h van nyitott tétel a 2015-s(!) könyvelésben. Valami 587k DKK meg közel 100k €.
Kinyomtattam neki a banki kivonatokat megint és bekarikáztam rajta a szerinte nyitott szállítói tételeket. Erre: jaaa, hogy van olyan amit 2014ben fizettél meg 2016ban! Ja mondom előbbi egy proforma kiegyenlítése volt tehát nem számla csak díjbekérő, ahogy ÖLES KAN BETŰKKEL rája is van írva! A másikat meg december 22.-én kaptam meg, akkor már nem kínlódtam a bankkal.
És ezért fizetést kap...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14) Eastman


Eastman
őstag

-

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.