Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Somatom


Somatom
veterán

Én a bontóplázán próbálkoztam. Látom a felrakott képen azt a mütyűrt, ami az enyémről hiányzik. Pontosan leírom az embernek, hogy mi kell, mellékelek gyári cikkszámot. Válasz: küldjek fényképet. Miről? Ami hiányzik? Lefotóztam a helyét. Fényképfeltöltésnél hatalmas errort dobott a pláza, pedig lebutítottam a képet. De még hibaüzenet sem volt, hogy mégis mi a baja. Itt véget ért a diskurzus. Nézegethetem a képen a nekem kellő alkatrészt, az árát is tudom, csak megvenni nem. :W

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2) nullpoint


nullpoint
senior tag

Ráférne már egy alapos szabályozás a kereskedelemre.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#3) waccamár válasza nullpoint (#2) üzenetére


waccamár
senior tag

Szabályozza az magát. Az ilyen eseteken mit szabályoznál? Aki béna, bunkó, stb. az úgyis kiesik. Ha meg így is van bevétele, hát akkor istenem, megtalálta a közönségét.

(#4) GreatL válasza Somatom (#1) üzenetére


GreatL
őstag

Nem értem. A cuccot nem lehetett megvásárolni kosárba helyezéssel?

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#5) totron válasza waccamár (#3) üzenetére


totron
őstag

Nem jól látod. Ha szükségben szenvedsz, akkor egy kényszerű közönség vagy, ne feledd. Az lehet bunkó, aki megengedheti magának. Mivel van kereslet a portékájára, megengedheti. Ez nem jelenti azt, hogy a másik oldal ezt élvezi vagy azonos kultúrából érkezett volna.

(#6) Somatom válasza GreatL (#4) üzenetére


Somatom
veterán

De igen. De, az van a hírdetésben, hogy szélvédő takaró (ez ilyen díszléc-bigyó). Ez több darabból álló cucc és szeretném tisztázni, hogy azt az egyet biztosan megkapom-e, ami nekem hiányzik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7) Sanobel válasza Somatom (#6) üzenetére


Sanobel
újonc

Sajnos el sem tudom képzelni, hogy hogyan nézhet ki ez az általad említett "díszléc-bigyó"!

Fel tudnál tölteni róla egy fényképet? ;]

(#8) Feketelaszlo válasza GreatL (#4) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A legtöbb ilyen helynek nincs karban tartott készletadatbázisa, így a lekérdezés úgy néz ki, hogy kiküldik Jóskát a raktárba, hogy nézze meg ott van-e még a polcon amit a vevő akar, vagy esetleg jött-e be azóta olyan roncs, amiből bontható.

(#9) Somatom válasza Sanobel (#7) üzenetére


Somatom
veterán

Tessék.
A tükörnél levő "függőleges" hiányzik (látszik a ragasztó nyoma) és emiatt tempónál szélzaj van.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#10) GreatL válasza Somatom (#9) üzenetére


GreatL
őstag

Mondjuk egy emailt dobhattál volna nekik a képpel.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#11) Somatom válasza GreatL (#10) üzenetére


Somatom
veterán

Hogyan? Nem tudok elérhetőséget. Csak a bontópláza felületén keresztül tudunk kommunikálni, az meg errort dobott a képfeltöltésre. Szted miért csináltam ezt a képet? Pont azért, hogy elküldjem nekik.
Egyébként itt a link, az egyik képükön látom is az alkatrészt, ami nekem kéne.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

+36-30 / 301-65-14 bontópláza telefonszám.

(#13) Somatom válasza Jack Hunter (#12) üzenetére


Somatom
veterán

És? Ők közvetítői jutalékot szednek a kereskedések után. Hülyék lesznek kiadni egymásnak a partnereket.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#14) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Gondoltam egy próbát megér.

(#15) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Esetleg Bárdinál,Unixnál személyesen érdeklődni,megmutatni,mi is kellene.

(#16) Somatom válasza Jack Hunter (#15) üzenetére


Somatom
veterán

Azok újat árulnak. Újonnan símán meg tudnám rendelni. De, ez egy nem kopó, alu alkatrész. Tök mindegy, hogy új, vagy húsz éves. A hírdetett ár kb. a negyede lenne az újénak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) bitpork válasza Somatom (#9) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nyomassá több képek - elég baba az ülés képről!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#18) Somatom válasza bitpork (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Nincs sok képem. De, az ülések nekem is bejönnek. :) Ha vmi baja lesz, biztos anyázni fogok, de most imádom a verdát.
[KÉP]
[KÉP]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) Rick4


Rick4
félisten

Autóalkatrészekkel foglalkozok, csak nem európaiakkal, de van európai autóm is. Pár hete kinéztem egy 3 ezer forintos Lacetti tanksapkát, több is volt fent, írtam a bontóplázának, ez- az merre van, rájuk csörgetnék, mivel járom az országot, nem okoz gondot egyik- másik helyre elmenni 3 km kerülővel, de a 3500Ft-os alkatrészt hadd ne vegyem már meg postával 6000-ért. Ki tudom fizetni, de ha arra megyek, nyilván nem a postát gazdagítom, plusz pont karácsony előtt volt, vag ideér időben, vagy nem. Az egyikre írja, Tolna megyek. Oké, de leglaább egy várost írj már. Az nem lehet, csak ha már megrendeltem. De nem érted, hogy nem tudtok szállítási díj nélkül rendelést intézni, tehát nem akarom szállítással rendelni? Ez a szabály sajnos. Köszi, megveszem akkor máshol pont ugyanennyiért, sziasztok!! Nyilván a bontós és én összebeszélünk, hogy a 3500Ft-os alkatrészból csalja el a bontóplázás 10% jutalékot.. :D
Mentem utána 3 nap alatt 2800 km-t, találtam sima hirdetésben, másfél kilométeres kerülővel megvettem máshonnan 2 ezerért. SOHA többé bontópáza...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#20) gabor9991


gabor9991
őstag

Vettem a kocsimra egy visszapillantót a bontóplázán.A színt előre letisztáztuk, hogy passzol az enyémhez hogy ne keljen fényezni a borítást.Megrendeltem.Mikor megkaptam majdnem sírva fakadtam, egy sáros, retkes karcos szemetet kaptam.Annyira karcos volt, hogy szerintem egy erdőn mentek az autóval keresztül amiről le lett szerelve.
Hívtam az eladót, elmondom neki, hogy én nem igazán ezt értem a"szép" állapotú alatt...akkor csomagold be és küldd vissza...mondom rendben, de te elpostáztad nekem 2500ért én vissza fogom küldeni újabb 2500-ért a tükör meg 10000 volt összesen, szólhattál volna, hogy egy karcos szemét akkor nem dobtam volna ki 5 ezret a semmire...Vegyél újat az nem karcos és letette. :)
A 10 ezret visszautalta, de a szállítási költséget amit az ászf szerint is vissza kellene utalnia, ha elállok a vásárlástól azt nem.A bontópláza nem foglalkozott ezzel pedig írtam nekik egy emailt és hívtam is őket emiatt.2500 forint miatt viszont nem volt kedvem cirkuszolni senkivel így lenyeltem, hogy átb@sztak, nyilván soha többé nem rendelek onnan semmit.
Másik eset az autóalkatrész.hu-n volt egy eladóval, fényszórót kerestem, felhívom és megkérdezem, hogy ez jól gondolom,hogy angol fényszóró?Ja, azé' ennyi!Mondom neki, hogy ezt leírhatnád a hirdetésedben, mert ez konkrétan így annyit se ér, hogy azt a 10 forintot rászánjam amennyibe ez az 1 perc beszélgetés került.
Ez is letette.

(#21) Rick4 válasza gabor9991 (#20) üzenetére


Rick4
félisten

Facebook marketplace, meg normális csoportok, ahol látod, ki az, és kik az ismerősei. Én már csak így veszek (merek venni) valamit. Még itt a ph-n is átbaxxák az embert, tegnapi töténet, lebeszéltem egy vinyót, tegye el, kell, jelgelje a részemre, hétfőig mondom,hogy tudok ért küldeni bárkit, vagy marad a futár. Mondja mennyi lesz futárral, várom a választ. Semmi, ma megy a kérdőjel, hogy mi van már? Hja, dogozott, azé' nem válaszolt, de közben valaki utalt. Ja, mondom öcsém, én is utalok, ha adsz számlaszámot, de az előbb azt írtad, dolgoztál, és a futár+ termék végösszegre se jött válasz... Ha más is utalt, nyilván nem a szomszád vette meg... És ugye addig amíg erre várok, nem keresek másikat, mennek a jó vinyók a levesbe, amíg ő lebegteti, hogy lebeszéljük, és vihetem. Megáll az ész... 11 ezer forintos ember...

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#22) gabor9991 válasza Rick4 (#21) üzenetére


gabor9991
őstag

Aprós topikban napi szinten olvasom ezeket a pár ezres történeteket Sajnos itt tartunk, hogy pár forint is sok embernek ennyit számít...

(#23) Somatom válasza Rick4 (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Ezért van meg az összes kütyüm. Pl. az összes telóm a Nokia 6210i -ig visszamenőleg. Nem vagyok kalmár típus, nem bírom az ilyen embereket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#24) Rick4 válasza Somatom (#23) üzenetére


Rick4
félisten

Mármint zokat nem bírod, akik meg akarják venni a készülékedet, és zargatnak, hogy mennyi lesz postával? :D

gabor9991: Itt nem az van, hogy sázmít hanem a szava, a becsülete ér ennyit. Ő erre lőtte be saát magát. Elsőre írhatta volna, hogy nem más megelőzött (péntek este 11-kor tette fel, szóval szerintem első voltam), de akár másodjára is írhatta volna, ehelyett a háttérben lebeszélte mással, annak ellenée hogy egyértelműen jeleztem, kell, mondja mennyi a futárral. Hol számít neki pár forint, ha a másik ember fillérre ugyanannyit utalt, mint én utaltam volna? :D Sehol..

Ehhez képest csütörtkön voltam Debrecenben, előző nap beszéltem egy sráccal, az apróban 4500/ db áron volt fent 4GB-os DDR3 sodimmje, Békécsabai, Szegedről menet még útba is esik. Mennyi lenne, van-e valami kedvezmény, meg tudjuk-e oldani a személyes átvételt. Legyen 4 ezer/db, és ad egy 2GB-ost ajándékba. MEntem, sms-ben írtam, mikor érek oda percre pontosan, már várt, 2 perc alatt lerendeztük, teljesen korrekt volt, tthon memtesten minden simán átment. Mindezt egy 8 ezer forintos üzletről írom, nem az öszegtől függ, hogy valaki az elvárható minimum korrektséget tudja-e és akarja-e alkalmazni egy ilyen szituban....

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#25) Somatom válasza Rick4 (#24) üzenetére


Somatom
veterán

Például. Én nem postázok semmit. Eljön, megveszi, ennyi. De, az ilyen mennyitengedszafeléből idiótákra sem vagyok kíváncsi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#26) Rick4 válasza Somatom (#25) üzenetére


Rick4
félisten

Én postázok, azzal sincs gond, de érthető, hogy nekem i csak azért jó, mert rendszeresen mennem kell a postára, 5 ezer forintos dologgal én se indulok neki csak azért.
De sajnos ez van, sokan álomvilágban élnek...

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#28) bitpork válasza #20749568 (#27) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor mondom - az ember fiJa mondjuk autóhoz szeretne valamit buherálni mert teszem azt szeretné ha jobban nézne ki a sárkány. Elmegy internetbé és minden szájbavert hirdetésnél a jelölt mondat szerepel. Volt amikor két -három számot felhívva is ugyan az a paraszt jelentkezett de árat nem ír ki.
És mondjuk van 2-3 dolog is és mind ugyan ez.... akkor már ledobta az agyam a szíjjat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30) D1Rect


D1Rect
félisten

Az utóbbi időben(évben?) mintha állandóan bajod lenne "mindenkivel".
U fine bro?

(#31) #21346560 válasza gabor9991 (#20) üzenetére


#21346560
törölt tag

Fényszóróval én is megjártam a bontóplázánál!
Szépen kiválasztottam kép alapján a szimpatikusat, megrendeltem, aztán csomag kibontásakor első kis meglepi, a lámpának a tömítése szétszakadva/szétrohadva.
Hát ez bizony nem a képen levő darab... Na mindegy, a régi lámpa tömítése még használható, kicseréltem.
Következő meglepetés, amikor az izzókat tenném a lámpába, konkrétan az egyik foglalat össze volt rohadva!
No itt már nem kicsit ment fel a pumpa...
Telefon: Hát nem ők értékesítik az alkatrészt, ők csak összegyűjtik egy helyre az eladókat, vegyem fel a kapcsolatot a konkrét eladóval!
Konkrét eladó nem elérhető. Írtam nekik, a lámpában meg (szabálytalanul ugyebár) vezetékek elvág - másik lámpából a foglalat kivesz - vezetékek összeforraszt...
Másnap én is kaptam az üzit, hogy küldjem vissza!
Ja persze! Ennyiért már vehettem volna a Bárdinál is! :U

(#32) bitpork válasza D1Rect (#30) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Eddig bírtam cérnával. 43 évig elnyomtam magamban a hülye emberekkel kapcsolatos negatív élményeimet, most világgá ordítom :)
Vannak nagyon rendes emberek is. Lehetne arról beszélni amikor egy kereskedő (használt autó) piszok korrekt módon elmond mindent előre, ajánl vizsgálatra szervizet meg minden kutya füle. De tőle spec nem robbanok fel , mert örülök és élvezem hogy egy értékrendet képviselünk. ( Az említett jó kereskedő pl Kiss Norbert Győrből)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33) Rick4 válasza bitpork (#32) üzenetére


Rick4
félisten

Most folyik egy perem, ahol az autó eladó (az alperes) a huszti bosch-ékkal eladás előtt 5 ezer km-rel összerakatott egy motort az autóban, majd a hirdetésben is jól karbantartott családni autónak írta le, személyesen viszont már elfelejtette elmesélni, hogy 3x volt lent a hengerfej, .és legutóbb 3 ezer km-rel azelőtt tömítő pasztával lett visszaragasztva, mert hogy a blokkot is síkolni kellene, de ninc smár anyag, illetve az is kimaradt, hogy ugyan ott van az áradott szervizkönyv de nem passzolnak az aadatok, kamu dolgokat írtak bele... Annak rendje- módja szerint 3 hét után az autó megunta, ha már a szervizkönyvben a husztiék voltak a pecsételősök, nosza gyerünk oda. Háát, mit ad isten, úgy fogadott a szerelő, hogy jajj, ismerem én ezt az autót, és 45 percen keresztül mesélt, nekem meg épp véletlenül a telefon felvett mindent s zsebemben... Február elején jön a követkető tárgyalás...

Másik ügy egy másik eladóval, aki eladás előtt megmókolta az autón az adblue tartályt,

Hamradik ügy a citoren mákaszervizzel, akik egy javításnál 1.7M Ft-ért elemcsere helyett csak a sarkát vágták le, legittelték szépen, az ajtó félig lóg, beállítani nem tudják, közel 2mm a gitt és a festk az anyagon, mindezt bruttó 1.7M-ért.

Meg még van 8-10 végrehajtás folyamatban azoknál, akik úgy ndolták, megkapták a cuccot, de nem fizetnek...

Nálam is elfogyott a türelem...

[ Szerkesztve ]

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#34) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Ennél már csak a "hogyne lenne gyere" típusú embereket kedvelem. Ablaktörlőlapát szerkezet jobbos autóból, ami beépíthetetlen a balosba (jobb kormány, bal kormány). Tudja, de hátha elviszed és onnan Tied a buli, hiszen ő odaírta, hogy tévedésből NEM VESZ VISSZA SEMMIT (és a vicces része, hogy a cikkszám is ua.). Nagyon meg kell nézni mit veszel. Fosvágenem van és van egy Audi,Vw bontós haverom így nekem kicsit könnyebb a helyzetem, de nála sincs mindig minden.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#35) Z_A_P válasza gabor9991 (#20) üzenetére


Z_A_P
addikt

A 10 ezret visszautalta,

Es megmaradt a tukor nalad, vagy visszakuldted?

OK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.