Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aero.


aero.
veterán

A FB marketplace hozta el ez a vadbaromságot. Azt hiszik, a haverjaikkal beszélnek. Már régebben megfogadtam, hogy nem hirdetek ott semmit, de sikerült mindig megszegni, mostmár tartom magam és így is marad. Itt már nem is köszönnek, csak maguk lealkudják a felére.

(#2) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen sajnos, undorító lett.

Kezdjük ott, hogy nem köszön, nem mutatkozik be. És az a baj, hogy már telefonon is ezt csinálják az emberek.
Hirdettem az autómat.
Csörög a telefonom, felveszem beleszólók. Igen tessék, Vígh Lajos.
Nem köszön, nem mutatkozik be.
A kocsi megvan még?
Hallom hogy fiatal roma lány. Mondom neki Kezit csókolom, Vígh Lajos vagyok. Igen az autó még megvan.
Hogy megy?
Mondom tessék? Miben segíthetek? Értettem én mire gondol, de akkor már énsem leszek szupermen.
És feltett 5 hat hülyébbnél hülyébb kérdést, pl ha kettesbe visszarakom akkor jól megy? Mondom biztosan.
Hány hangszóró van benne? Mondom kettő. Miért csak kettő? Mert gyárilag ennyit raktak bele.
Jajj akkor azt sokat kell venni bele.

De ez a mondjak már árat számtalanszor hallottam. És képes 10 percig ülni a telefonon, persze úgy, hogy még én hívom vissza... Mondom akkor sem mondok árat ha meggebed. És nem érti...

Én az utolsó kocsihirdetésnél már kiírtam, hogy aki nem köszön és nem mutatkozik be, továbbá képtelen értelmes kerek mondatokban beszélni és alkudni akar, akkor bontom a vonalat és kész. De sokan aki értelmes ezt írja ki.

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#3) mickemoto


mickemoto
őstag

Most nyáron pont ingatlant kerestem, 10 aktív hirdetésből a jófogáson 2 volt még eladó, 6-ot épp most adtak el, 2-t fel sem lehetett hívni :)

A tudás hatalom! A nem tudás a hatalom vak és engedelmes kiszolgálója!

(#4) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Jah igen, azért is kérdezi meg mindenki, hogy megvan e még? Mert a hirdetések nagyrésze már hetek néha hónapok, de olyanba is belefutottam hogy évek óta elkelt. Csak a paraszt nem venné le. Autókereskedők meg ontják a kamu hirdetést, hogy majd ő ajánl helyette valamit. Nem vicc, bevett gyakorlat.

Párommal mentünk kocsit nézni, hát nem is az az autó volt mint a képeken, de még az adatok sem egyeztek. És nem egyszer botlottam bele.
Vagy felhívom, hát ez a rokonomé, vagy cég néven van... Persze mert kormos kereskedő.

Vagy á most nincs a telephelyen az autó mert a feleségem, a kutyám, vagy hátszőröm jár vele éppen...
Reggelig mesélhetnék...

Amit bezzeg én adtam el, ott odajött az emberke megnézni a kocsit és azzal kezdte, hogy végre egy normális tulaj, hát úgy vitte a kocsit, hogy porzott utána az út... Nem dicsekedésből mondom, de a kereskedők részéről is egy kis etika és százezrekkel többet keresne..

Képzeljétek volt olyan, hogy eladtuk a házunkat. Hát egy ingatlanossal lett eladva, volt már dolgunk vele, akkor hadd menjen, nem volt kedvünk szenvedni a hirdetéssel és a szokásos körökkel. Erre az ingatlanos csaj egy kolléga-nőjével jött, akivel jól elkavartak dolgokat, azt az meg az ügyvédnél derült ki és ott veszekedtek.
Mi már csak hüledeztünk. Persze több százezer forintnál azért tudjanak már megállapodni még egymás közt is. Vicc az egész.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#5) mickemoto válasza Lalikiraly (#4) üzenetére


mickemoto
őstag

De érdekes módon volt már nem egyszer olyan is hogy valamit már rég nem hirdettem, már hónapok óta eladtam és levettem a hirdetést és hívnak hogy megvan-e még? :Y De mégis honnan, miért, hogyan? :D :W

A tudás hatalom! A nem tudás a hatalom vak és engedelmes kiszolgálója!

(#6) Lalikiraly válasza mickemoto (#5) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Így már én is jártam. Két éve eladott dolog után érdeklődtek, mondom mivan? Már úgy elfelejtettem hogy az volt egyáltalán... Én sem tudom az ilyet, tuti valami időparadoxon vagy Einstein Podolsky Rosen híd vagy ilyesmi lehet....

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#7) janeszgol válasza aero. (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Ebben találok igazságot. A nagy digitalizációnak hála mindenki haver. De nagyon haver. Itt az eredménye. (Na meg elég fillárbacó a magyar, de ez többször vált előnyömre, mivel rájuk licitáltam.)

(#8) Norbi. válasza mickemoto (#5) üzenetére


Norbi.
őstag

Gugli kidobja. Fent volt egy hirdetésem, hogy telefonokat vennék, kb. 2 éve archiváltam, de volt 1-2 havonta egy hívás, hogy aktuális még? és az egyik emberkétől megkérdeztem, hogy hol találta a hirdetést, mondta, hogy gugliba már nemtom hanyadik oldal, el is küldte a linket. Azóta törlök minden hirdetést teljesen, ha már nem aktuális.

(#9) mickemoto válasza Norbi. (#8) üzenetére


mickemoto
őstag

Régen itt a ph-n mindíg kitöröltem a hirdetés tartalmát mielőtt a hirdetést archiváltam de rámszóltak hogy ne tegyem. Valami olyasmi volt az indok hogy problémás esetekben visszakereshető a hirdetés tartalma.
Egyébként bánom is hogy a kezdeti időkben töröltem a hirdetéseket mert most vissza tudom nézni hogy 10+ éve milyen hardvereim voltak.

A tudás hatalom! A nem tudás a hatalom vak és engedelmes kiszolgálója!

(#10) Norbi. válasza mickemoto (#9) üzenetére


Norbi.
őstag

Akkor megoldás lehet, hogy eladás után törlöd az összes elérhetőséget a szövegből.

(#11) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Miért kéne személyesen megtekinteni a lakást ahhoz, hogy az árról beszéljetek? :F Gondolom azért akar alkudni, mert nincs kibéküle a vételárral. Én se pazarolnám az időmet azzal, hogy odamenjek a helyszínre, hogy majd ott derüljön ki, hogy neked nem felel meg az, amennyit én ajánlanék érte. Mi ebben a "legsötétebb ostobaság"? :F :U

(#12) aero. válasza Jhonny06 (#11) üzenetére


aero.
veterán

Ez bunkóság. Menjen el, nézze meg, ha talál hibát, az alkualap. Vagy megtekintése után normális hangnemben meglehet tárgyalni az árat. A mennyit engedsz az nálam a gusztustalan kategória.

(#13) aXXon válasza Jhonny06 (#11) üzenetére


aXXon
senior tag

Mert odamegyek és akkor tudok érvelni cig@ny módon, hogy de hát fel van ázva a laminált, a konyhában nincs kicserélve az ablak, nem tetszik a wc ülőke színe és egyébként is migránsokkal van teli a lépcsőház. Meg ilyenek ;)

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#14) Jhonny06 válasza aero. (#12) üzenetére


Jhonny06
veterán

Miért kéne hibát találni ahhoz bármiben, hogy alkudni tudj az árból? Ez nem így működik.. :)

(#15) aero. válasza Jhonny06 (#14) üzenetére


aero.
veterán

Lásd 3. mondat

(#16) bitpork válasza Jhonny06 (#14) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De így működik. Nem kenyérre kell, és nem azért hirdetem x áron h utána másnak meglegyen az esti merevedése mert alkudhatott. Kérdezz meg bárkit pl az apróról h én hogyan adok-veszek. Utána lehet azzal nyugtatni magad is hogy a többség így csinálja - attól hogy tíz milliárd légy lószart eszik te nem fogod jóízűen fogyasztani. Vagy bocs ha tévednék :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#17) Chaser válasza mickemoto (#9) üzenetére


Chaser
titán

már véglegesen lehet törölnia hirdetéseket melékeim szerint
nyilván az ember kivárja h a vevő tesztelje amit vett, onnantól nincs rá szükség - modik pedig nagy eséllyel úgyis vissza tudják nézni a serveren a hirdetést -

szerk:
Jhonny06
sztem ha nem vagy kibékülve az árral, és időhúzásnak tartod hogy a helyszínre kimenve tegyél ajánlatot egy ingatlanra, ,az a te bajod, nem egy sz@ros vga-ról van szó
másik oldalról ilyen bohócokkal nem mindenki foglalkozik - ne vedd magadra - személy szerint eleget elhajtottam, érdekes módon miután levezettem, ha alkudni akar tegye, itt a helyszínen, amikor tudja, hogy miről akar alkudni, az nem tetszett legtöbbnek, a vevőmnek érdekes mód megfelelt, és valahogy tudott időt szakítani arra hogy x milliós vételre tegyen ajánlatot a pofámba, két nappal később már kezemben volt a pénz és övé volt a lakás

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) Lalikiraly válasza Chaser (#17) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Egy lakás, vagy ház vásárlásaa személyes megtekintés nélkül, szerintem egyszerűen nettó felelőtlenség. Annyi, de annyi tényező van. Hogy felsorolni is sok. Azt 5-10 fotó nem fogja megmondani, hogy pl milyen a szomszéd ilyesmi.

Vagy egy autóhurdetésnél. Aaa így fasza, úgy fasza, aztán amikor meg odamentem, a bontóból jobbat szedek elő. Komolyan.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#19) Chaser válasza Lalikiraly (#18) üzenetére


Chaser
titán

itt csak alkuról volt szó, ha valaki ilyenre látatlanban akar alkudni részemről csak kiröhögöm
látatlanban ingatlant venni az nettó idiótaság lenne ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Lalikiraly válasza Chaser (#19) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nem baj nekem ne alkudjon se így se úgy. Jöjjön el. Ha megtisztel azzal, hogy eljön, normálisan akarja megbeszélni, akkor úgy áll hozzá az ember. Barátom hirdetett egy régebbi C mercit. Jöttek is rá a nyakláncosok mint éhtyúk a takonyra. Baratom elhajtotta őket. Jött egy idősebb pár. Odaadta nekik olcsóbban. Persze üzlet az üzlet, de én is kiszoktam írni, ha nem kenyérre kell az ára... És tartom is.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#21) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Nem tudom mennyire tudjátok, de itt a PH!-n van a hirdetések alatt (képek alatt jobbra) egy "kuka" ikon. Igy tudod végleg törölni a rendszerből , még az archivból is törlödik , teljesen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) Victoryus


Victoryus
addikt

Ja.. én is hirdettem Legót, csávókám rámírt, hogy vinné 4 ezerrel olcsóbban. Mondom nem. Kapott 500 ft engedményt, így is olcsón adtam. Egyik tanulság, hogy facen eleve magasabb áron kell hirdetni, hogy az ilyen kretének elhiggyék, hogy ők alkudták le az árat, arra amit én szeretnék. :D
Nyilván gyorsan megnéztem a profilját, ki ez a bunkó. Az a durva, hogy az Otp-nél dolgozó, pénzügyes öltönyös, diplomás ember. Személyesen érdekes módon már tudott köszönni, meg normálisan társalogni.
Itt aprón is sok ember egyből alkuval kezd. Egy ideje már én is szoktam, és tényleg szoktak adni 1-2e kedvezményt, vagy ingyen postát.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23) Petyyyyy válasza Jhonny06 (#14) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Gondolnám azért, mert úgy gondolod vagy valóban ismered a portékád és az ár amit te kitalálsz pl teljesen "reális" és semmi nem indokolja hogy kevesebbért add el a szajrét. Aztán ha ismereteiden felül hibára mutat a vevőjelölt, akkor be kell látni hogy azt a kitalált áron már nem biztos hogy el lehet adni. Ezért is célszerűbb személyesen alkudozni. Akár ez is lehet egy magyarázat.

Az nem megfelelő indok, hogy azért engedj az árból, mert a vevőnél kevesebb a kredit, mint ami az árcédulán van.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#24) Viszlát válasza aero. (#12) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerintem sokszor az is benne van, hogy álmodoznak az emberek és olyan ingatlanokat/termékeket néznek, amire nincs elég pénzük. Néha el is jutottam idáig, hogy bevallotta neki csak ennyije van, amit én értek, csak nem tudok vele mit kezdeni. Persze aztán az is benne van, hogy sokan használják ezt az érvet arra apellálva, hogy talán meg fogom őket sajnálni és engedek 20-40%-t az árból, ami erősen "ejha!".

A bejegyzéshez: ez valóban bunkóság, de ennél számomra egy fokkal rosszabb amikor hosszas értekezés után az elsőre normálisnak tűnő delikvens szó nélkül eltűnik. Nemrég egy viszonylag nagyobb értékű felszerelést árultam, ami ráadásul nem is kapható minden sarkon, rengeteg kérdése volt az illetőnek, látszott, hogy ért hozzá, teljesen helyénvaló kérdések voltak, így váltottunk körülbelül 30 emailt. Az utolsó levelében kérdezte meg, hogy hol lehetne megtekinteni (benne volt amúgy a hirdetésben, de izé), megírtam a választ, amiből kiderült, hogy 120 km-re van tőlem, de mivel normálisnak tűnt (elfogadható helyesírás és stílus), hozzátettem azt is, hogy ha komoly a szándék és neki nehézkes eljutni hozzám, akkor szívesen megyek én, megoldjuk. Ott mintha beszippantotta volna egy párhuzamos univerzum, úgy eltűnt és azóta se hallottam felőle. Hozzáteszem, a teljes benzinköltség a vételár körülbelül 0.2%-a lett volna. Furcsák az emberek...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#25) davenport válasza aero. (#1) üzenetére


davenport
aktív tag

Ott mondjuk az eladókat sem kell félteni. F.s képek, nulla leírás, bolti árak, és egy részük vissza sem válaszol, ha kérdezek valamit. Aki pedig normálisan hirdet műszaki dolgot ott (pl számítógép, laptop), azt itt a hardveraprón is megtalálom.

@(#24) Viszlát: egyetértek, az az alkudozósnál is rosszabb, de valszeg hosszú távon még 30-60 levelet írna, ha elvinné a terméket.

Ebből az alkusból az egyik kedvencem az volt, akivel vaterás vásárlás után úgy hoztunk össze találkozót, hogy a balatonfüredi vasútállomáson, a Tapolca - Bpest járat 5 perces megállójában átadjam neki. Aztán amikor a leütött vaterás ár 3/4-ét mondta,akkor kivettem a kezéből a terméket, elköszöntem, és indultam az aluljáró felé. Akkor valamiért hirtelen előkerült a leütéskori vételár.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#26) zoo8800


zoo8800
veterán

Legsötétebb ostobaság... erről nekem mondjuk nem az alkudozás jut eszembe, de hát nem vagyunk egyformák.

rip and tear, until it is done

(#27) Jhonny06 válasza bitpork (#16) üzenetére


Jhonny06
veterán

Lehet, hogy nálad így működik, de sok mindenkinél nem. :) És ez továbbra sem "legsötétebb ostobaság" :)

(#28) Jhonny06 válasza Petyyyyy (#23) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Gondolnám azért, mert úgy gondolod vagy valóban ismered a portékád és az ár amit te kitalálsz pl teljesen "reális" és semmi nem indokolja hogy kevesebbért add el a szajrét."

Az alkudozás pont arról szól, hogy nincs hibája a terméknek, de ettől függetlenül próbálsz egy alacsonyabb árat elérni. Úgy tűnik ez nem ismeretes a bejegyzést író kolléga számára.

(#29) bitpork válasza zoo8800 (#26) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

& (#27) Jhonny06: Minek nevezed azt ha valaki vadidegenként küld egy kicsit felemás üzenetet arra kérve hogy ne a saját érdekedet nézd? viszlát jól írta: nagyon sokan vannak álmodozók és azért próbálkoznak be mert (ahogy az autóvásárlásnál) ebben is az év üzletét keresik. Lehet h nem lenne lehetőségük fenntartani vagy rendesen élni, de akkor is. És tudjátok mit? Lehet nem is lenne ezzel gond ha őszintén és emberi módon leírná. Volt két érdeklődőn személyesen. Megnézték és majd 20 percet mászkáltak a 72 négyzetméteres lakásban tapogatva mindent és a végén megmondták hogy nagyon tetszik nekik de nincs ennyi pénzük rá. Annyiban maradtunk hogy figyelik a hirdetést és ha nem fog elkelni x ideig akkor látni fogják az esetleges árcsökkenést. Teljesen jól el tudtunk beszélgetni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#30) Chaser válasza Lalikiraly (#20) üzenetére


Chaser
titán

ezt mondtam én is, ingatlanra ne látatlanban akarjon alkudni mert max kiröhögöm :)
egy sz@ros alkatrész más téma, egy pöppet' pár nagyságrenddel olcsóbb mint egy ingatlan, aminek kismillió tulajdonsága értéknövelő/csökkentő lehet

bitpork
amelyik sms-ben írt annak válaszoltam, vagy hívjon fel, vagy én felhívom, messengeren egy se talált meg mert nincs ( :

szerk:
jó a meséd, legtöbb ember pont így szeretne lakást venni, nagyon tetszik neki de pénze az nincs rá, amivel nincs is baj, de ha álmodozni akar ne azokat fárassza akik eladni akarnak
legalább a "te embereid" korrektek voltak
nálam is volt ilyen lakás, tudtam h annyi kp-m nincs - kirakott ár valószínűleg túlzás, de kp nélkül nem tudok alkudni - , hitelt nem fogok felvenni, de volt tervem pénzre, helyszínen elmondtam a száraz tényeket, és volt aki rá is okézott olyan kifzetésre amit meg tudtam oldani
ugyanakkor több olyan lakás is volt, hogy már a környéket látva felhívtam a tulajt/ingatlanost, ne vegye sértésnek, de erre én max ingyen fogadok el lakást, pénzt nem fogok adni érte :N volt olyan is, h az épületbe belépve köszöntem meg a lehetőséget, a lakás már nem érdekelt a továbbiakban

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Bird


Bird
addikt

Szerény véleményem szerint a nem kenyérre kell szöveg legalább annyira irritáló, mint a megkifogásolt viselkedésmód.....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#32) Chaser válasza Bird (#31) üzenetére


Chaser
titán

jogos, nincs gond ha valakinek nem arra kell, ettől gondolhatja úgy
ha hirdetésben nincs benne senkinek nem bántó - én is úgy árulok h nem arra kell, de nem írom ki, annak semmi értelme, csak azt h az ár fix -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#33) Tikakukac válasza Bird (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezért is remek válasz ezekben az esetekben. Néhány idióta úgy ki szokott akadni a kövi már az anyázás amit ír, meg dögöljek meg akkor ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34) Lalikiraly válasza Chaser (#32) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez a "nem kenyérre kell" szöveg úgy keletkezett, hogy a kedves brazilok ne jöjjenek a feléből mennyit engedsz dumával. Persze Magyarok is csinálják, csak aki kicsit érteelmesebb az nem vevő rá.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#35) dj79 válasza bitpork (#29) üzenetére


dj79
senior tag

A "megvan még" és az "aktuális még a hirdetés" kérdés sajnos jogosan terjedt el, ez köszönhető az eladók lustaságának és az ingatlanosok hülye mentalitásánának (ezt most eladtuk, de tudok hasonlót mutatni-sztori)
Két éve árultuk az ingatlant, sok érdekes embertípust ismertem meg:
- csodaváró (újat harmadáron)
- túrista (ezt is megnézzük, mert 1-2 év múlva veszünk valamit, addig 200-250 embernek raboljuk az idejét, vagy el sem megyünk a megbeszélt időpontra)
- kíváncsi (mit adnak ennyiért)
- realista (kb tisztában van az árakkal)
- fikázó (erre kell költeni, arra kell költeni)
- üres zsebbel álmodozó (tényleg ennyi a gázszámla, a 43m2 panelra harmada a távhő :Y )
- potenciális vásárló (hozzáértővel érkezik, időben)
- vevő (felkészült, tisztában van a helyi viszonyokkal, árakkal, a pénztárcájával és tudja, hogy mi mennyibe kerül)

Na most a vevő az, akinek az előfordulási aránya elég alacsony.

A mennyi a vége, mennyire alkuképes kérdésekre ekkor mindig azt válaszoltam, hogy azzal még senki sem járt jól, ha én magammal alkudoztam, ugyanis beszerző vagyok. Innentől össze szokott zárni a tisztelt érdeklődő agyában a haldex és tudtuk normálisan folytatni a beszélgetést.

Használtautó-eladásnál már a hirdetésbe beleírtam a következőket:
- mennyi a vége? - katalógus szerint, a gyorsulási adatok után található
- mennyire alkuképes? - személyes megtekintés után erre szívesen válaszolok.

Ennek ellenére azért voltak bajok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36) dugo_ válasza dj79 (#35) üzenetére


dugo_
veterán

Klasszik:

A vevői érdeklődéseknél van két kedvenc kérdésem: a Mennyi a vége?, és Mi az alja? Ezekre természetesen megvannak az állandó válaszok is.

- Mennyi az alja?
- Tizenöt centi a földtől.
- Nem, nem, mennyi a vége?
- Száznyolcvanat biztos megy.
- Nem, nem, nem úgy értettem...
- Tudom, hogy értette, de engedje meg, hogy ne én alkudjam le a saját autóm árát látatlanban. Ha most én mondok egy árat, azt már úgy fogja kezelni az autó megtekintésekor, hogy az volt az irányár a hirdetésben, és majd az alá akar menni 150 ezerrel. Én elmondok mindent az autóról, megnézi, és ha szeretné megvenni, megverekszünk.

A múlt héten hívott fel egy hölgy, a beszélgetés szóról-szóra így hangzott:

- Jó napot, a Honda iránt érdeklődöm. (Nem mutatkozik be.)
- Jó napot kívánok, Kopasz Pista vagyok, miben segíthetek?
- Mennyit tud engedni az autóból?
- Ne haragudjon, de nem látta az autót, azt sem tudja mire alkuszik.
- Jó-jó, de mennyit tud engedni?

https://totalcar.hu/magazin/velemeny/2011/10/12/a_magyar_hasznaltauto-vasarlo_hulye/
https://totalcar.hu/magazin/velemeny/2011/12/30/a_magyar_hasznaltauto-vasarlo_hulye_2._resz/
https://totalcar.hu/magazin/velemeny/2012/05/03/a_magyar_autovasarlo_hulye_3._resz/
https://totalcar.hu/magazin/kozelet/2019/06/17/a_magyar_hasznaltauto-vasarlo_hulye_iv./

(#37) Bird válasza Lalikiraly (#34) üzenetére


Bird
addikt

Egy lakas, haz nem a kenyerre kell kategoria nalam... Egy ingatlan az teljesen mas teszta, mint egy hasznalati targy...Azok a Brazilok nem is tudjak megfizetni. :)

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#38) DeltaPower válasza Lalikiraly (#4) üzenetére


DeltaPower
őstag

Ezzel brutálisan az agyamra tudnak menni.
Nézgettem a kocsikat marketplace-en, találtam egy tűrhető ajánlatot: "napi használatból, motor-váltó-futómű hibátlan". Enyhén írástudatlan eladó, talán még belefér. Eltettem könyvjelzőbe.
Nézegettem másnap is a hirdetéseket, találtam egy friss hirdetést, ugyanaz az autó, rendszám is látszik: "piros lámpánál megállt, azóta nem indul, cserélem bármire".
Később megtaláltam a harmadik hirdetést is, most már rendszám nélkül, bontásra.

Ráadásul nem egyedi, hetente többször is belefutok ilyenbe. Ugyanaz az autó, ugyanazok a képek, az egyik hirdetésben üzemképes, a másikban motor-, váltó- vagy egyéb költséges alkatrész hibás. :W

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#39) dj79 válasza dugo_ (#36) üzenetére


dj79
senior tag

Klassziknak klasszik, de a nepperek pont ugyanilyen idióták.
Engem is hívott egy-kettő. Az ember azt mondja nagy arccal, most jön, megnézi és reméli, hogy ennyiért karcmentes, merthogy az ő 2002-s Audija az. Mondom persze, ez is csak 16 éves, de mérjük körbe mindkét autót. Válasz: nincs nála mérő. Mondom sebaj, nálam van, most keresem az utódját a kocsinak, meg ha gondolja, leviszem a bt diagot meg a kölcsön kapott iobd-t, rádugjuk mindkét kocsira aztán megnézzük, mit mutat. Erre kinyomott :DDD

[ Szerkesztve ]

(#40) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Britannia S02 valamelyik részében kérdi a fószer a cuccvadász csajtól: Mennyi? A súlyom ezüstben. Mennyi? Jó, akkor kétszer a súlyom...
A mennyi a vége? alja? ilyesmi kérdésekre fölfelé kell árat mondani és kész... Mondjuk a FB-s hirdetések legtöbbször annyira borzalmasak, hogy nem vennék semmit, még trágyát se.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41) Lalikiraly válasza dugo_ (#36) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Merci klubban múltkor is hasonló téma volt.
És jön mindig a legjobb kérdés... Mennyit fogyaszt?

Erre megszólat az egyik srác és mondta, hogy ilyenkor azt szoktam kérdezni vissza, hogy azt akarod hallani amit a neten mondanak? Vagy az igazságot :D

Kicsit eltérve a témától, de az Index fórumon volt régen még, hogy két Renault Fluance tulaj összeveszett mert az egyiknek 5.8 at a másiknak 5.7 et fogyasztott a kocsija és már a többet fogyasztónak azt mondták biztos rossz valami vigye szervízbe... Még ha csak mendemonda lenne is gáz...

De vannak poénos érdeklődők is... Meg akik nem hiszik el a választ.
Kérdi a múltkor az Opelemre az ember hogy és rohad? Mondom miért rohadna? Hát mert szoktak... Hát mondon ezek pont nem szoktak, másrészt ez sem szokott :D És nem értette.

Meg kérdi tőlem a csaj, hogy ha nyomom jól megy? Mondom biztos de én nem szoktam "nyomni neki". Hát akkor maga tényleg egy úriember. Én 440 ért hirdettem a kocsit, azt azt mondta, hogy az unokatestvérem 280 at adna érte... Hát leraktam a telefont :D

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#42) buherton


buherton
őstag
LOGOUT blog

Teljesen megtudom érteni a helyzetedet. Az infokommunikáció elhozza telefonon/interneten keresztül a barlang lakókat :D .

Lakást adtunk el és amikor már 40. alkalommal hívtak az ingatlanosok, akkor kezdett felmenni bennem a pumpa. Ráadásul azok a tipikus szerencsétlen irodában ülők voltak. Összesen egy ingatlanos volt, akin megéreztem, hogy ő profi a szakmában. Ki is jött hozzánk lefényképezni és tényleg profi volt. Nagyon jól eltalálta a szögeket és leesett az állunk, hogy ez tényleg a mi lakásunk?! Ő volt az egyetlen, a rengeteg szerencsétlen mellett.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43) Chaser válasza buherton (#42) üzenetére


Chaser
titán

rájuk kitaláltam egy jó módszert, szerencsére bevezetnem már nem kellett
kinn volt a hirdetésben, h ne keressenek, kétszer is, természetesen kerestek
legtöbb úgy adta elő, h nekem tesz szívességet kb ( : már jön is a jancsipista' és felmér meg hozza a szerződést..mondom jajjjdejó', olvasta a hirdetést? persze persze! de úgy látom nem fogta fel....jahjóakkorviszlát'
:d
utána kitaláltam sebaj, ha megint hívnak oké, idehoz 100e ft-ot, szépen belenyomja a kezembe, van egy hónapja eladni a lakást, amennyiben nem, a pénz marad az enyém, ha pedig eladja akkor jutalék mellé visszakapja...van egy sejtésem h a tutibiztos' vevőik ilyenkor már még sem lennének annyira tutibiztosak' :) ha legközelebb lyen helyzet lesz ezt fogom csinálni, és nincs kizárólagos szerződés, meg 20 oldal amin elmenni se lehet, ha nem teccik' lehet odébb fáradni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) bitpork válasza Bird (#37) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nálad. De itthon már nem a lakhatás a szempont egy ideje hanem a befektetés. Ha nem így lenne sokkal egyszerűbb lenne az élet.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.