Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) F34R


F34R
nagyúr

A Neos az nem is rossz, sot akar el is fogadnam :)

(#2) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Hogy a csudába lehet egy PC-házat "elvtársnak" elnevezni? :F

Szemből a logó nélkül egész elfogadható, egyszerű ház kinézetük lenne, de ehhez az árcédulához egy picit belül is többet kéne tudniuk.

(#3) #68237056


#68237056
törölt tag

Nem rossz, egy ilyent szerintem be is újítok magamnak: Lila. Gondolom a nagyobb webshopoknál már rendelhető...

(#4) #19617792 válasza #68237056 (#3) üzenetére


#19617792
törölt tag

ez a legjobb! DO. WANT. NOW! :DDD

btw ezekből a puritán házakból mATX-es is kéne...

[ Szerkesztve ]

(#5) FefeeX


FefeeX
veterán

Szép küllemű házikók, alapvetően az ára sem vészes, de azért a Silencio 550-em nem cserélném le ilyenekre...
Az elsőnek a külleme jön be igazán a minimalista dizájnnal és az ezüst madárral...

EarL 007: mATX-re ott a Pandora Core 100€ áron... Kvázi minimalista az is, mégis minőségibb, meg "picit" drágább

[ Szerkesztve ]

(#6) csib41


csib41
aktív tag

Tetszik a letisztult külső, ennyiért egész jónak tűnik.

Számomra a Bitfenix, mint márka nem szimpatikus, tekintve, hogy a tőlük vásárolt 3 ventillátor közül 3-nál hiányzik legalább egy lapát.

(#7) davidsone válasza csib41 (#6) üzenetére


davidsone
addikt

Nekem is a minimal design jön be! Ezért van BitFēnix Phenom M white házam :K :

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#8) BSOD


BSOD
senior tag

Összeraktam ősszel 4 gépet a neos házba. Azért választottam ezeket, mert a legolcsóbb alsótápos porszűrős volt. Nem nevezném rossznak, de nagyjából annyit ér amennyibe kerül. A poszűrő egy vicc. Akkor lenne értelme, ha azon keresztül szívna. Ehhez képest majdnem ementáli. Még szerencse, hogy az oldala nincs kistancolva.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#9) D1Rect


D1Rect
félisten

"Összefoglalva a BitFenix két egyszerű és nem túlárazott háza közül a sokféle színben kapható Neosnak tetszett díjat adunk, viszont a nagyon hasonló Comrade előlapja szerintünk túl egyhangú, és az oldalsó USB csatlakozók megoldása nem túl szerencsés."
Wut?
Az, hogy tetszik-e szerintem teljesen szubjektív, a csatlakozók elhelyezése pedig azért ilyen, mert azoknak készült akik az asztalon tartják a gépet.

(#10) X Factor


X Factor
addikt

Szimpatikus kis házak, csak azaz embléma ne lenne az előlapokon.

Make things work

(#11) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Amit picit átgondolatlannak találok, hogy szemből nézve az ablak bal oldalt van a házon (mint általában), de az USB portok jobbra kerültek. Így elhelyezésnél mindkét oldalnak szabadon kell lennie... helyesebben inkább úgy van értelme az egésznek, ha szabadon marad mindkét oldal. Amúgy elmegy, de semmi különös.

(#12) ViZion


ViZion
félisten

Nem tudom, nekem semmi különleges nincs ezekben. Ebben az ársávban elég komoly a verseny, sztem nem ezeket venném, de kinek mi. Nekem most NZXT Source 340 ami rohadtul tetszik, picit ezek feletti ára van igaz.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#13) Zotya84


Zotya84
őstag

A házak nem tűnnek rosznak. De semmi extra.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#14) Duree


Duree
veterán

Alapszinten,alapáron,szerintem jó vétel.Végre van szinvariáció is.

duree54

(#15) tovgab válasza davidsone (#7) üzenetére


tovgab
aktív tag

Nekem is ezért van ilyen CM:

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#16) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Külsőre nagyon bejövős a Bástya BitFenix elvtárs. :D Akkor lenne igazán must have, ha lenne fehérben, aminél az első rész és a plexi mondjuk kék lenne. :)

Nyugodj békében Integra!

(#17) kromatika


kromatika
veterán

A Neos ennyiért még elmegy.

(#18) nakos1212


nakos1212
senior tag

Elég régen a piacon vannak amúgy.

(#19) szacsee


szacsee
nagyúr

Nem tudom mi tetszett nektek benne. :N
Következő felsorolás szubjektív lesz ezért saját véleményem tükrözi.

- Teli előlapos házaknál kevés az alulsó kivágás, de itt hiányolom az oldalsó szellőztetést.
- HDD tartók fixek és mivel az alaplapi tálca első alsó sarka max 2 pop szegeccsel van rögzítve gondolom mennyire lehet stabil a ház. (szinte lóg a levegőben az alaplapi tálca)
- HDD rekeszek nagyjából felfogják a magunk által felszerelt ventik légáramának 70%-át, jobban állt volna egy ilyen háznak a Core 1000 féle megoldás, alúl 2 3,5"-os hellyel hosszában ha már a táp előtt nincs ventilátor hely alul, fent 2 5,25"-os hellyel és középen a lemezen perforálva a 2,5"-os meghajtóknak helyet.
- Műanyag milyensége nincs leírva, (masszív, nyekereg stb.), de gondolom nem egy örök darab. (főleg azt sem tudni hogy lehet eltávolítani.
- Hátlap egy síkú, így az I/O portok és a hátsó ventilátor tartó lemez egyazon anyagból ugyanazon síkon helyezkednek el mindenféle normálisabb merevítés nélkül. (ennél fogva a hátsó venti az alaplap fölé lóg, engem pl irritál ez a megoldás)
Meg merem kockáztatni, hogy levett oldallapokkal egy testesebb férfi a ház hátulját felül és elejét alul megfogva össze tudná hajtani mint egy kiflit.
Nagyon max mATX gépekre használnám, netán ajánlanám, ahol a stock coler nem deformálja az alaplapi tálcát. Szellőzés, anyaghasználat 0, hasonló árban jobbat is lehet kapni szvsz.
Na lehet ütni... :D

Áldott Békés Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek! :))

(#20) nakos1212


nakos1212
senior tag

Amúgy Kádár elvtárs venné ilyen névvel.

(#21) bladegery


bladegery
senior tag

En a feher-lila ablakos verziot valasztottam kuckonak az osszel!
Lehet hogy nem nyujt semmi kulonoset, de szerintem sokkal szebb mint az arkategoriajaban barmi.

gergely-szabo.com

(#22) Cifu válasza bladegery (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egyéni izlés természetesen, de ahogy minden téren az életben, célszerű az arányosságra törekedni. Ha az aláírásodban szereplő géped van a házban, akkor az például kicsit aránytalan, egy új gépnél én azt szoktam mondani, hogy a költségvetés úgy 7-8%-át költsük a házra, hogy legyen jól szellőző, stabil, rendesen szerelhető. Egy ilyen csúcskategóriás gép, mint amivel te is rendelkezel, megérdemelt volna egy komolyabb kuckót. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) bladegery válasza Cifu (#22) üzenetére


bladegery
senior tag

Hat igen, tudom mirol beszelsz, de amik tetszenek is es jok is, pl. FRACTAL DESIGN Define R4. Az mar arba is nagyon mas, es nem igazan szamit nekem a hang (ref huteses a kartyam :D), a kartya is hatul tolja ki a meleget, igy nem kell hozza brutal haz. Egyebken alig kevesebb mint az ossz budget 7 %-aba kerult.
Ezt most lottem rola:

Fent a szigeteloszallag azert kellett, mert tul nagy a procihutom es nem tudom 100%-osan lezarni az oldallapot. :D

gergely-szabo.com

(#24) Ricardo128 válasza bladegery (#23) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Nagyon jó kis ház, bár az enyimét nem mostanában cserélném le, de egy piros-fehéret elfogadnék (pedig fekete mániás vagyok :DDD ).

A szigetelőszalagnak respect :D

gölmétcsül ©

(#25) aram01


aram01
nagyúr

Semmi, kb ez volt az első gondolatom ezekkel a házakról.A cikk végére sem változott a véleményem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#26) MineFox54 válasza #68237056 (#3) üzenetére


MineFox54
őstag

Szia!
i(.-t)-nál (tudod, az a nagy üzlet :D ipont) már kb 4-5 hete láttam, akartam is venni , de pénz az nincs :(

(#27) #40935168


#40935168
törölt tag

Lassan majd egy eve van Bitfenix Survivor white az alkatreszeim korul.. mindig boldogsaggal tolt el, amikor a nagy magyar lapok is elkezdenek favolni egy markat :D Igy volt ez anno a Thermaltake Tsunami hazammal is :))

Szoval Bitfenix powa, jo cuccok ;)

(Kulfoldrol szepen megjonnek ezek, amig itthon nincs).

[ Szerkesztve ]

(#28) davidsone válasza tovgab (#15) üzenetére


davidsone
addikt

tetszetős ez is :K

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#29) M0Dair


M0Dair
aktív tag

Nagyon jó kis ház ez, én most cseréltem le a fehér-lilát egy full fehér NZXT Source 340-re. 19k iPonnál és baromi minőségi.

(#30) c0nn0r


c0nn0r
tag

Nálam egy Bitfenix Prodigy mITX-es drágaság teljesít szolgálatot majd' 2 éve.
kép

Minőségi, jól pakolható, rengeteg bővítési lehetőség. Nem mellesleg mocsokmód egyedi megjelenés, de hát ez volt a cél :)

(#31) #40935168 válasza c0nn0r (#30) üzenetére


#40935168
törölt tag

Az ott vmi akkus-rádiós fejhallgató, ami tölt éppen a dokkolóban ? :U

(#32) aram01 válasza c0nn0r (#30) üzenetére


aram01
nagyúr

fasza hátul a kábelrengeteg (enyém is ilyen) :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#33) Tidus válasza aram01 (#32) üzenetére


Tidus
addikt

Nálam is hasnló a kép, nem bírok vele mit kezdeni.
Bár a piros elosztó kapcsolót nem tenném lábhoz. Lábbal bármikor rá lehet klikkelni.

(#34) NandoXXL válasza aram01 (#25) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Köszönöm hogy megosztottad tartalmas gondolataidat kedves troll ;]

Szerintem pedig egy dizájnos ház, a megfelelő színekben kiválasztva, elfogadható belső tartalommal. Ritka az ilyen házikó, visszafogott áron. Kedves fórum társak, csak saját árkategóriához viszonyítsunk:)

(#35) c0nn0r válasza #40935168 (#31) üzenetére


c0nn0r
tag

Hali!
Igen-igen, rádiós akksis füles, AKG K912

(#36) c0nn0r válasza aram01 (#32) üzenetére


c0nn0r
tag

Sajna nem tudok vele mit kezdeni. Egyszer bebandázsoltam, de ha ki kell szedni vmit, akkor szopó van :)

(#37) aram01 válasza c0nn0r (#36) üzenetére


aram01
nagyúr

(#34) NandoXXL: nincs mit :P

Jah, nálam is ez van.Néha ezért váltanék laposra, hogy megszűnjön ez a kupi :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#38) For357y válasza Feketelaszlo (#2) üzenetére


For357y
aktív tag

Bajtársat is jelent.

Egyébként nagyon szép házikó ez a Neos, elfogadnám.

"Az idővel egy úton rohan az élet, De az utat a célig mi építjük meg."

(#39) oraihunter válasza #68237056 (#3) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Hűű ez a "lila" nekem kicsit bátor színösszeállításnak tűnik! ;]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#40) c0nn0r válasza aram01 (#37) üzenetére


c0nn0r
tag

Én asztalit váltottam laposra, aztán vissza asztalira és mellé a lapos. Vhogy nem az igazi ha csak lapos van a nagygép helyett.

(#41) aram01 válasza c0nn0r (#40) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem is van mellette 2 laptop, de kéne egy gémer is :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#42) Piftuka


Piftuka
veterán

Én rég óta, továbbra sem értem, hogy ahol fontos (egyébként mikor nem az?) a merevlemezek hűtése, ott miért nem hosszában helyezhető el a HDD keret? Legalább forgatható lenne, ha már nem akarják fixen abban a pozícióban lerögzíteni.

Az ilyen "oldalt fekvő" merevlemez keretek esetén a számítógépház elején lévő hűtés kis túlzással felesleges. A levegő útjának nagy részét ugyanis a keret blokkolja.

(Egyébként ár/érték arányban jónak tűnnek ezek a házak. A kérdés, hogy mennyire minőségi az összeszerelésük. Csendesnek tervezett házban ez különösen fontos kritérium.)

"Aquila non captat muscas."

(#43) D1Rect válasza Piftuka (#42) üzenetére


D1Rect
félisten

Onnan indul, hogy otthoni felhasználás esetén a merevlemezek nem igényelnek extra hűtést.

"Az ilyen "oldalt fekvő" merevlemez keretek esetén a számítógépház elején lévő hűtés kis túlzással felesleges. A levegő útjának nagy részét ugyanis a keret blokkolja."
Bőven elégséges így is a hűtés, az áramlás kiviszi azt a pár W hőt amit a HDD-k termelnek.

(#44) tálusz


tálusz
tag

Jövőre egy neosra beújítok. Kösz a tesztet!

"Titeket apátok ATI kártyával vert Abu85 for president pólóban? Vagy mi fáj ennyire?" by nemlehet "

(#45) Piftuka válasza D1Rect (#43) üzenetére


Piftuka
veterán

"Onnan indul, hogy otthoni felhasználás esetén a merevlemezek nem igényelnek extra hűtést."

Ezzel nem értek egyet. Nagyon sok esetben felmelegszik annyira a merevlemez, hogy hűteni kell. (És ne feledjük, hogy a merevlemezek működésének hosszú távon a magas hőmérséklet, a rázkódás, és az elektronikai zavarok ártanak a legtöbbet.)

Mindezeken túl a számítógépház elején elhelyezett ventillátorok fő funkciója nem is a merevlemez hűtése, hanem a ház "keresztül szellőztetésében" segíteni. Akár alulnyomásos, akár túlnyomásos hűtésről beszélünk.

Az oldalt elhelyezett merevlemez keret nagy mértékben rontja a számítógépház megfelelő szellőzését.

"Aquila non captat muscas."

(#46) Cifu válasza Piftuka (#45) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nagyon sok esetben felmelegszik annyira a merevlemez, hogy hűteni kell.

Milyen merevlemez az? Mit értesz "nagyon sok esetben" alatt?

Hűtés nélküli NAS-ban WD Green lemezek például 31°C-nál sose voltak melegebbek torrent alatt. Az én tapasztalataim alapján hűtés nélkül WD Black és Seagate Barracuda merevlemezek mentek 40°C-ig fel, ami még mindig messze van a határértéktől. De egy úgy-ahogy már szellőző házban 37°C-nál magasabb értéket 20°C szobahőmérséklet mellett még nem láttam. A gyártók általában 50°C körül szokták megadni a maximális működési hőmérsékletet (a Seagate új HDD-inél ez már 60°C).

Szóval szvsz csak akkor kell hűteni a merevlemezt külön, ha nagyon nagy a forróság (vagy egyébb forrásokból fakadóan, pl. CPU / VGA nem megfelelően szellőző házban, vagy a külső hőmérséklet magas (pl. rosszul szigetelt tetőszobában nyáron)).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#47) D1Rect válasza Piftuka (#45) üzenetére


D1Rect
félisten

~7W körül fogyaszt egy HDD, nem gondolom, hogy hűtésre szorul.

(#48) MZperX75


MZperX75
addikt

Szép letisztult egyszerű!

(annyi aggályom lenne csak,hogy sajnos sok olcsó egyszerű házikóval volt dolgom,gyenge anyaghasználaton kívül,az előlapi csatlakozók minősége USB,fejhallgató,e-sata,stb hát gyatra volt szinte kivétel nélkül,talán 15-20 Ft feletti házaimnál kezdődött valami ,ami használható is volt hosszabb távon.)

Persze a mostani kuckót is 2 tál bablevesért vettem(talán 4000Ft volt),bár nálam nem látszik a ház,mert az íróasztalban van.......... kuss-ban :)

[ Szerkesztve ]

(#49) sixpak válasza bladegery (#23) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hehe...nem hiszem el, hogy leragasztottad szigszalaggal a nyílást a tetején. :D
Nem feszül nagyon, nem lenne jobb egy cpu hűtő csere?
Amúgy hány fokos a referencia 290 ebben a házban?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#50) bladegery válasza sixpak (#49) üzenetére


bladegery
senior tag

De lehet hogy kellene, de akkor mar vizet akarnek, ha vizet akarok akkor meg mar masik ha kell. Ordogi kor sajnos, ugyhogy amig ezek futnak benne addig marad a cuccos aztan majd uj alkatreszekhez johet uj huto, meg lehet haz is.
Azt hiszem 95 fokra van felengedve, ott atmeny hajszarito modba a kartya, de ez ugy is csak jatek kozben tortenik meg, amikor meg fejhallgato van rajtam. :)

gergely-szabo.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.