Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ez így első körben nagyon hasznosnak (szinte nélkülözhetetlennek) tűnik.... :W

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) Locutus


Locutus
veterán

Nekem bejön a Recon tudása, de akkor már az állítható LCD háttérszínt is odatehették volna...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3) #19617792


#19617792
törölt tag

mindez felesleges lenne, ha az alaplapokon "kicsit" testreszabhatóbb, okosabb venti vezérlés lenne megvalósítva.

(#4) Bopez válasza #19617792 (#3) üzenetére


Bopez
tag

+1
Ebben teljesen egyet értek...
A számból vetted ki a szót, vagy is a kezemből a betűt...
Ha a BIOS végre testre szabhatóbb lenne ventilátor szinten akkor mindezek teljesen feleslegesek lennének!

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#5) #16939776


#16939776
törölt tag

Egész szépen össze van rakva a belseje :)

Szvsz idegesítő ha piszkálni kell a dobozon bármit a bekapcsológombon kívül, rontja a felhasználói élményt. Akinek kell az nagyon fog örülni neki ;]

(#3) EarL 007: +1

[ Szerkesztve ]

(#6) effendi2


effendi2
tag

Nem tudtam mi hiányzott eddig... :O

Örökké akarok élni! Eddig sikerült...

(#7) mghltm válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


mghltm
addikt

hasznald a fantaziad: a nyari 35 fokos kanikulaban ulsz a melohelyen es a bitfenix recon rovid szoveges uzenetben tajekoztat, hogy kezd melege lenni a gtx480-adnak. te pedig tavolrol egy laza mozdulattal engedelyezel meg 300 fordulatot a ventilatoroknak. micsoda elmeny lenne ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#8) mpierre válasza #19617792 (#3) üzenetére


mpierre
veterán

Volt már olyan gyártó, aki ezt meg tudta oldani, ráadásul referencia hőmérséklethez viszonyítva. Ellenben a talpon maradt gyártók ezt elfelejtették, vagy sok lett volna licensz.

Ellenben az érintőpaneles a szoft miatt még érdekes is lehet.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#9) moli.hu


moli.hu
őstag

ugyanez kijelzo nelkul 5.25-es helyett mondjuk egy 2.5-es hdd helyett foglalo eszkozkent?
ha mar van tavoli eleres.....

(#10) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

A Fractal múlt hét magasságában adta ki ... nagyon hajaz rá ... ;]

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#11) #19617792 válasza mpierre (#8) üzenetére


#19617792
törölt tag

Abit, brühühü... :O

(#12) lujó55 válasza effendi2 (#6) üzenetére


lujó55
őstag

vannak ilyen termékek is. gémerkölkök simán rábuknak.

(#13) Dagidög válasza #19617792 (#3) üzenetére


Dagidög
senior tag

Csak kíváncsiságból: mire gondolsz? Én jelenleg teljesen meg vagyok elégedve a ventivezérléssel egy 870-es asrock lapon, régebben gondolkodtam még azon, hogy jó lenne terhelés függvényében vezérelhető cucc, bár az meg ingadozó lenne.

(#14) #19617792 válasza Dagidög (#13) üzenetére


#19617792
törölt tag

itt gondolok arra, hogy ne csak ilyen 2-3-4 csatlakozás legyen a lapon, amiből jó ha 2 PWM-es, hanem mondjuk 5-6-7 csati és mind PWM-es (a PWM nem feltétel, menne ez 3 pinessel is, csak legyen autodetect, hogy PWM-es-e a venti, vagy sem), plusz mind teljesen testreszabható, hőmérséklet függvényében változó rpm, ami előre megírt profilok (silent, normal, meg extracool) és kézzel megadott profil(ok) alapján lehente szabályozni, és képes legyen még le is állítani a ventit, ha úgy van beállítva. illetve, hogy hőmérséklet alapú szabályzás esetén hozzá lehessen rendelni minek a hőmérséklet változása alapján szabályozódjon. mindezt értelemszerűen BIOS-ból, de just for fun egy Windowsos progi is legyen hozzá, ha nincs kedvünk a BIOS-ban matatni.
ilyen funkciókat egyáltalán nem tartana túl sokáig implementálni, mert a vezérlés alapjainak algoritmusai már ott vannak a BIOS-okban, csak bővíteni kellene őket.

[ Szerkesztve ]

(#15) moli.hu válasza Dagidög (#13) üzenetére


moli.hu
őstag

meg arra gondol, hogy ott van peldaul a laptopom, ami meleg (nekem, a pcb-nek az langyos). A nagyobb zajt pedig siman elviselnem, de megse tudom beallitani ezt a preferenciamat a bios-ban.

[ Szerkesztve ]

(#16) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

beléptünk a távolról leégethető hardverek világába. bomba üzlet. most már nem csak atomlétesítményeket fognak vírussal támadni, hanem otthoni pc-ket is.

ahelyett, hogy egyszer megterveznének egy rendes fordulatszám szabályozót és utána használnák elektromos csellentyűcskék nélkül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Ringman válasza #19617792 (#14) üzenetére


Ringman
nagyúr

Asus P8Z77-V Pro teszt

valami ilyesmire gondolsz, nem?

(#18) #19617792 válasza Ringman (#17) üzenetére


#19617792
törölt tag

jaja, valami ilyesmire.

(#19) Georg17


Georg17
tag

Az első fajta, a tolópotis az egy nagyon jó darab lenne. De az NZXT Sentry Mesh nekem jobban tetszik. Nagyon könnyű kezelni, egyáltalán nem ront a számítógép felhasználói élményén. A 30W per csatorna pedig ideális.
Az LCD kijelzős, csili-vili ventivezérlők már valóban kicsit "too much" kategória. Volt olyanom is. Nem rossz, de ott már néha tényleg macerásabb a beállítás. A tologatóst 2 másodperc alatt átállítom "gémer fokozatba" ezekhez több idő kell. S egy idő után rájön az ember, hogy a látványos kijelzőnek semmi haszna. Na akkor vált egy sima potisra. Ami tényleg hasznos tud lenni.

A gépemnél ha csak a házventiket nézzük. 4,5V ill. 12V között GPU hőmérsékletben 60°C ill. 73°C a reláció. S még akkor a nyári kánikuláról nem is beszéltem. ÉN hasznos dolognak tartom a ventivezérlőt és egyáltalán nem tartom komplikáltnak vagy zavarónak a kezelését.

(#20) Srodney


Srodney
senior tag

húúú-huu...értelme semmi... :W :((

(#21) waithEard válasza Tibor_560sec (#10) üzenetére


waithEard
őstag

Úgy látom most a minimál divat kezd bejönni. Ez most nem az én világom.
És tényleg: lehetnének jobban konfigurálható alaplapi vezérlések....

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#22) bambano válasza waithEard (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mit kellene konfigurálni a vezérlésen? ha meleg, fújjon, ha hideg, maradjon csöndben. filléres cuccokból össze lehetne rakni és menne automatikusan.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) waithEard válasza bambano (#22) üzenetére


waithEard
őstag

Semmibe nem kerülne, hogy egy pofás kis grafikai felületen keresztül a windózban tudjam konfigurálni úgy, ahogy én szeretném....

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#24) radi8tor válasza Georg17 (#19) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tényleg szép darab! :K

⭐ Stella

(#25) Apika


Apika
Közösségépítő

Nagyon mutatós darab! :K

(#26) TomiLi


TomiLi
addikt

A recon szoftverére lennék kíváncsi nagyon. Pontosabban arra, hogy usb-n keresztül is képes hőmérséklet monitorozásra, vagy erre csak a "szokásos" szenzoros vezetékekkel?

Bogyóka

(#27) Pityesz4734


Pityesz4734
tag

Ez egy igényes, hibátlan tervezésű vezérlő. Évek óta használom,
a legnagyobb megelégedésemre. :K A legnagyobb tudású mindmáig.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.