Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Azért jó a fehér venti, mert rögtön látod rajta a koszt. :C

⭐ Stella

(#2) zolee5016


zolee5016
őstag

Recon..ez olyan-semmilyen....ha fekete ha fehér...

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#3) andrade válasza zolee5016 (#2) üzenetére


andrade
senior tag

Itt valami nagyon el van kúrjantva! Az utolsó ventillátor pld 900-as fordulaton 265m3/h szállítású lenne! Az csak a mesében lehet! Közben a nyomása meg 1,81mm vízoszlop! egyik rosszabb adat mint a másik!

[ Szerkesztve ]

(#4) D1Rect válasza radi8tor (#1) üzenetére


D1Rect
félisten

Feketén sokkal jobban látszik.

(#5) KaiotEch válasza radi8tor (#1) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Fehéren kevésbé látszik a por, koszolódni meg nem nagyon szokott egy gépház. Egyébként ezek 14-től felfelé jó hangosak!

(#6) andrade válasza andrade (#3) üzenetére


andrade
senior tag

Azt már hozzá se teszem nehogy már 4,5wattal csináljon ilyen teljesítményt!

(#7) KevinMulder


KevinMulder
tag

Van ezek közül olyan, ami hőmérséklettől függően vezérel? Manuális interakció nélkül?

(#8) andrade válasza KevinMulder (#7) üzenetére


andrade
senior tag

Nem írják.Van olyan szabályzó ami hőelemes azzal állítja automatikusan a fordulatot. De ezek a vízilók azt se írják hogy 3 pines csatlakozója van e! Valószínüleg igen!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9) KaiotEch válasza andrade (#8) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

BitFenix-től sokat ne várjunk! Írtam nekik support-ra, hogy ugyanmár mondják már meg, hogy a Spectre Pro 230-as a 7V-os átalakítóval, mennyi CFM-et tud mennyi db(A) mellett, erre azt válaszolták, hogy a termék 12V-os. Köszi ezt tudtam, de akkor mi a fenének adnak hozzá 7V-os átalakítót?!

(#10) banhammer


banhammer
veterán

Hangulatos ez a pasztelszínű színösszeállítás.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Csinálhatnák hosszabbra (mélyebbre) is ezeket a szabályzókat, nem hiszem hogy az túlzottan megdrágítaná őket. Az olyan házakban, ahol még csavarokkal rögzít az ember gondolom nincs baj, de a különféle eszközmentes rögzítési megoldásokkal ellátott házak közül biztos sok olyan van, ami ugyan megtartaná a cuccot hogy ne essen ki, de az félig-meddig inkább csak lógna a két belepattintott műanyag pöckön.
Lehet hogy Monk vagyok, de engem ez zavar. :DDD

(#12) Vartanus válasza sing1ep1ayer (#11) üzenetére


Vartanus
őstag

NA ez egy jó kérdés látod...én is sokszor tettem már fel magamnak ezt anno a Casetek CK 1020-as és Tt Shark házamnál tudni illik azok sínes rögzítést használtak és lötyögtek és az jött hogy kötegelővel kibiztosítom a síneket de ha ki kellett venni mindig levágni majd dogom végeztével új kötegelőkkel rögzíteni...réémálom volt...

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#13) KaiotEch válasza sing1ep1ayer (#11) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nagyon drága lenne 10ft/darabbal megnövekedne az értéke és nem lehetne eladni, nem lenne profit! :D

(#14) Apika


Apika
Közösségépítő

Nagyon jól mutat ezzel a fehér előlappal! :K

(#15) jerry311


jerry311
nagyúr

Akárhogy is nézem, kvára nem látom a 3. pin-t egyik csatlakozón sem.
És nem is úgy néz ki mintha a csatlakozsó oldalfala kitakarná.
Honnan veszek 2 pin-es ventit, amikor mostanában 3 vagy 4 és honnan veszi ez az izé az RPM értéket?

(#16) Pista0001


Pista0001
addikt

A fehér Recon-t már nagyon vártam. Bár még nem biztos hogy bekerül majd a házba, de szeretném nagyon. :)

(#17) Pista0001 válasza jerry311 (#15) üzenetére


Pista0001
addikt

Kicsúsztam a szerkesztésből. :(((

HA megnézed előlről, ott egy kicsit látszik hogy tök máshogy vannak a csatlakozók mint a hátulról ábrázoló képen, és mivel előlről biztos hogy egy Recon van a képen, valószínű hogy hátulról nem. :U

(#18) KaiotEch válasza Pista0001 (#17) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az is Recon csak ez a fajta.

(#19) Pista0001: Döntetlen :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Pista0001 válasza KaiotEch (#18) üzenetére


Pista0001
addikt

Az nem Recon hanem Hydra Pro. Bitfenix mindkettő, ebben igazad van (még ha nem is ezt írtad ;) )

Íme a Recon segge.

[ Szerkesztve ]

(#20) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Egyékbént mi ez a termosztátnál is bevett szokás, hogy baloldalra tesszük a pluszt és jobboldalra a mínuszt?

(#21) jerry311 válasza KaiotEch (#20) üzenetére


jerry311
nagyúr

Más szokások.
Nem kell sokat utaznod európán belül sem, hogy a villanykapcsoló fordítva működjön...

(#22) andrade válasza jerry311 (#15) üzenetére


andrade
senior tag

Kell nekik adni hozzá átalakítót másképp nem használható.Csak azt nem értem a fordulatszámot mi jelzi vissza? Rejtély!

(#23) andrade válasza Pista0001 (#19) üzenetére


andrade
senior tag

Ennek faszányosak a hűtőbordái! Én vettem Aerocoolt aminek a tranzisztorain nem volt hűtőborda és nagyon melegedtek a tranzisztorok. Én tettem rá hűtőbordákat.

(#24) kromatika


kromatika
veterán

na ezek a ventik felejtősek.számomra.

(#25) KőkorSzaki


KőkorSzaki
tag

Bocs srácok, lehet hogy kiböki a szemem, de az le van írva valahol, hogy a Recon-on ventiszabályzás milyen? A honlapjukon sem látom. PWM? Gondolom igen, de csak tudni kellene SZVSZ. Pl. azért, hogy a szintén bemutatott ventik egyáltalán jók-e hozzá ;) .

(#26) KőkorSzaki válasza KaiotEch (#20) üzenetére


KőkorSzaki
tag

Kínai. Viccet félretéve: jobbról balra ír, ez részben meg is magyarázhatja a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#27) Mr Cube


Mr Cube
tag

És ismét belefutottunk a különböző valuták értékének egyenlőségébe. A múltkori hírben 35 dollár van, most meg már 35 euró. Hát köszönjük. Bár igazából mindegy is, mert a magyar piacon tényleg 35 euró. Ugyanakkor menjenek a tudják hova még egyszer.

Próbáltad már kikapcsolni, bekapcsolni?

(#28) Pista0001 válasza KőkorSzaki (#26) üzenetére


Pista0001
addikt

A kínai fentről lefelé ír tudtommal, a jobbról balra az arab meg a héber ;)

A sorok oszlopok viszont valóban jobbról balra vannak :B

[ Szerkesztve ]

(#29) andrade válasza KőkorSzaki (#25) üzenetére


andrade
senior tag

Nem valószínű hogy PWM lenne.Csatornánként beállítható a fordulatszám és addig tartja míg át nem állítod.Ahogy írja nem potméterekkel vagy gombokkal, hanem éritőképernyőn.

(#30) Pista0001 válasza KőkorSzaki (#25) üzenetére


Pista0001
addikt

A hűtött tranzisztorok alapján a feszültséggel operál. Nem követem a ventivezérlőket, létezik egyáltalán PWM-es?

(#31) andrade válasza Pista0001 (#30) üzenetére


andrade
senior tag

Én nem tudok PWM-es beépíthető szabályzóról.Az e-Boltnak sok van de egyik sem az.

(#32) Pista0001 válasza andrade (#31) üzenetére


Pista0001
addikt

Pedig a PWM a jövő. Illetve már a jelennek kéne lennie. ;]

(#33) andrade válasza Pista0001 (#32) üzenetére


andrade
senior tag

DEe felesleges lenne mindegyiket PWM-re csinálni Pld nekem van 3 csatornás hőelemes érzékelővel.Odarögzítem a hőelemet amit hűteni akarok és a melegedés arányában forgatja a ventiket.Be lehet állítani a riasztási hőmérsékletet és az adott ventinél riaszt ha túllépi.A tápokban meg termisztoros vezérlők vannak.Felesleges tudni a táp ventillátorának fordulatszámát elég ha a melegedés arányában hűt.

[ Szerkesztve ]

(#34) Pista0001 válasza andrade (#33) üzenetére


Pista0001
addikt

Az hogy mi alapján vezérel, meg hogy hogyan az két külön fogalom. A PWM azt jelenti hogy a ventilátor mindig 12 V-ot kap, a saját vezérlése a 4. szálon kapott jel alapján állítja be a kívánt fordulatszámot. Azért jobb mint a feszültség útján történő vezérlés, mert a ventilátor elektronikája nem mindig szereti a kisebb feszültséget, elvégre 12 V-ra van méretezve.

(#35) andrade válasza Pista0001 (#34) üzenetére


andrade
senior tag

Tudom hogy vezérel a PWM.A termisztoros kéttranzisztoros vezérlő tökéletesen megfelel sok hűtőnek. Direkt olyan ventillátorokat használnak hozzá ami már 5V-on is szépen forog.Amikor melegedés van úgyis fölpörög.

[ Szerkesztve ]

(#36) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Fehérben sem rossz, de az alap fekete is bejövős.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.