Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Wizard8


Wizard8
tag

Igaz nekem nem az M változata van, hanem a sima és narancssárga, de nagyon stabilan áll a füleken és nem tapasztaltam zörgést se az oldal lemezeknél. Nekem még soha nem volt ilyen jó házam, egyszerűen imádom és semmi pénzért nem adnám... :DD :DD :DD

(#2) Jim Tonic válasza Wizard8 (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Érdekes, mert a billegést már máshol is olvastam, pl. ezen a fórumon is. [link], [link], [link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) F34R


F34R
nagyúr

Az a kabelrengetek :D

Egy idoben en is szemeztem vele noha nem az M-el hanem a sima Prodigy-vel.

(#4) Jim Tonic válasza F34R (#3) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szívesen csonkolnám a kábeleket, esetleg gyártanék újakat a Reconhoz pl, de sajnálom erre az időt. Pedig zavar, mert így nem olyan, mint szeretném.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az alumínium CM Stacker után az embernek olyan elvárásai lehetnek": pl. hogy fel bírd emelni a pc-det daruskocsi nélkül? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) Jim Tonic válasza bambano (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Például az oldallap könnyebb a Stackeren. ;)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) Warpig


Warpig
aktív tag

Magam is Bitfénix házzal rendelkezem, egy Shinobival. Viszont ez nem győzött meg, főleg ennyiért nem éri meg szerintem.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#8) Jim Tonic válasza Warpig (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az az igazság, hogy szolgáltatásaiban ez egy jó kis ház, szép is. Ennek ellenére én is magasnak tartom ezt az árat. 20e körül reálisabb lenne.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Wizard8 válasza Jim Tonic (#2) üzenetére


Wizard8
tag

Az a billegés azt jelenti, hogy a talp rugalmassága miatt mozog. Nem, mint egy keljfeljancsi, csak a talp ívén. Magyarul felborulni nem tudna és magát a HDD vagy egyéb alkatrészeket se veszélyeztet és alapjában véve stabil. Tehát így lett megtervezve. :K :K

(#10) ittakary


ittakary
nagyúr

A kész házról (100%ig készre belakott állapot) NINCS kép! Ez ordító hiányosság :)

Másfelől: tökéletesen elment a kedvem a háztól: kész vagyont kidobtál csak ezért a házért, és még tápot is kellett cserélned :S Nem irigyellek!

(#11) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Én is Prodigy-re akartam cserélni a 600T-t, akkor még nem volt M, aztán vártam az mATX-es verziót, hát egy semmitmondó egész. Kábelmenedzsment 0 sajna :(

(#12) Jim Tonic válasza ittakary (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pótolom majd. :)
Az eredeti tervhez képest táp kellett, ami 26e, illetve az S1 plus és a Recon is ~20e. Szóval szépet ugrott a végén az összeg, de a régi táp azért fedezi pl. az új árát.

KaiotEch és Ittakary: Sajnos a kábelmenedzsment tényleg 0, de ekkora háznál ez a megszokott, valamint, ha lenne, akkor se mennél semmire, mert még mindig mindent úgy szállítanak, hogy full tower házakban is lehessen szállítani. A problémát leginkább ez jelenti, nem a kábelmenedzsment hiánya.
Ennyire azért rossz a helyzet, mert ha nem nézünk a házba, kívülről a végeredmény szép lesz. A mai piacon kimondottan kellemesnek számít a végeredmény. A ház mutatós, csendes, nem túl nagy, szerethető.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#13) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

...full tower házakban is lehessen szállítani használni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) KaiotEch válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen, csak sokan ezt a házat úgy használják, hogy plexit vágnak bele, vagy az előre így gyártott oldallapot veszik meg hozzá. Szép a ház, de szerintem egy kicsit túlárazott. Igaz meg lehet szépen is csinálni, csak egy valag pénz.

(#15) KapusiJ


KapusiJ
tag

Tetszetős ház, jó cikk!

(#16) BomiBoogie válasza Jim Tonic (#12) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én ugyanezt tudom elmondani a Bitfenix Colossus M-ről.

Hiába van moduláris tápom, egyszerűen túl hosszúak a kábelei, tehát hiába van a táptől 5 centire a VGA, a kábel 20 centi, így még ha lenne kábelmenedzsment, akkor sem mennék fele sokra.

Kívülről viszont kifejezetten mutatós, asztalra való ház, ahol lehet villogni vele (szó szerint :D).

(#17) Jim Tonic válasza KaiotEch (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az itx-et talán, de mATX-nél nincs olyan sok értelme a plexinek, hacsak nem dobod ki a merevlemezeket tartó tálcát.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) KaiotEch válasza Jim Tonic (#17) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hacsaknem merész vagy :K

(#19) Jim Tonic válasza KaiotEch (#18) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Before mods-on nem M változat van. Nekem nem a világom ez, ez szép ablak még oké, de a többi... :D

szerk.: persze lehet, hogy nem is M volt a kiindulási alap. Szépen átfaragta, az biztos.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#20) KaiotEch válasza Jim Tonic (#19) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem M volt, sima alap ITX. (Lefelejtettem a szövegből :( )

(#21) Jim Tonic válasza KaiotEch (#20) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Láttam a logoutodon is, hogy írtál róla. Szerintem a kábelezés ne tántorítson el, mert a többi kicsi házban sem lesz jobb a helyzet.

Futtattam egy GPU tesztet, a hűtúborda nem ment 64 fok fölé. Hangja alig emelkedett. Nincs is most alsó venti benne. Az S1 plus is brutál jó, ehhez házhoz nagyon-nagyon passzol. És míg a Windforce 3-as hűtéssel hibázott a VGA (RAM túlmelegedett szerintem), ezért vissza kellett vennem a gyári OC frekvenciákat az alap 6870 értékeire, ez most elő sem fordult.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#22) KaiotEch válasza Jim Tonic (#21) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez egy Phenom, de ua, mint a Prodigy, itt valahogy meg tudta oldani a srác, hogy jól is nézzen ki és még vízhűtés is belefért, bár itt egy jó minőségű moduláris tápról van szó, másfajta kábelekkel.

A 600T-ről való váltás meg azért nem valósult meg, mert kb el tudnám adni ~34eFt körül, a Prodigy M meg 26 és nem egy minőség kategória.

[ Szerkesztve ]

(#24) Jim Tonic válasza #98593280 (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem a ház alapvető koncepciója támogatja játékra való hardver beépítését, csak ehhez megfelelő ventilátorok kellenek. A levegőt könnyen át lehet tolni a házon.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) #98593280 válasza Jim Tonic (#24) üzenetére


#98593280
törölt tag

Hova tolod? Felül a VGA kari. Akadályozza alapban az egész ház belső légáramlását. Ráadásul a VGA ventijei lefelé tolnak, a ház felső ventijeit emiatt nem állíthatod felfelé húzósra, mert akkor egymás ellen dolgoznak és még rosszabb lesz a hűtési faktor. Ha lefelé állítod a felső ház ventiket, akkor meg ellent mondasz a fizikai törvényeinek. Véleményem szerint a Phenom és Prodigy M hűtése el van cseszve. Egyébként a méréseim is ezt támasztották alá, tehetsz te abba akármilyen ventit, jól szellőző nem lesz belőle...

Az "alapvető koncepció" az marketing szöveg, mit mondanának mást? Ne vedd meg 250 ezres játékos géphez? A gyártó célja az eladás...

[ Szerkesztve ]

(#26) Jim Tonic válasza #98593280 (#25) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egyrészt a ház fejtetőre állítható, ahogyan pl. tesztben is bemutatták, így a légáramlás iránya elég jól variálható. Másrészt rengetegen szerelnek vízhűtést ebbe a házba, elég kemény videokártyákkal. Harmadrészt én feltettem pl. egy passzív bordát, amivel akár R9 280X-ig hűthető a VGA, amiről a két felső ventivel elszippantható a hő.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#27) #98593280 válasza Jim Tonic (#26) üzenetére


#98593280
törölt tag

"Egyrészt a ház fejtetőre állítható"

Ez igencsak nevetséges megoldás, a Bitfenix logo akkor feje tetejére áll?:)
A ház alja kissé csúnyán nézne ki, ha felül lenne... stb...

"rengetegen szerelnek vízhűtést "

Láttál ilyen statisztikát? Gondolom nem az a BITFENIX reklámja, hogy fordítsd meg 180 fokkal a házat + vegyél 15 eFt-ért még vízhűtést, a 30 ezres házba és akkor majd jobb lesz a hűtése, ja meg cseréld is ki a VGA karid bordáját (plusz 10k és veszítsd el a garanciáját emiatt...)

Te magad is írtad, hogy a gyári 6870-ed vagy mi túlmelegedett benne...

(#28) Jim Tonic válasza #98593280 (#27) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A cikkben, amit linkeltem, leírják, hogy gond nélkül megfordítható a logó.
Az összes Prodigy híres arról, hogy vizet raknak bele. Pont azért, mert úgy van előkészítve ház, hogy ne legyen vele gond. Más ilyen méretű házaknál ez ritka.

Te magad is írtad, hogy a gyári 6870-ed vagy mi túlmelegedett benne... Nem, pont az ellenkezőjét írtam. Nem ebben a házban volt, és a gyári hűtésével volt gond.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#29) #98593280 válasza Jim Tonic (#28) üzenetére


#98593280
törölt tag

A lényegen nem változtat, ha még 30 ezret költesz egy 30 ezres házra, lesz közepes hűtésed.
Ennyi.

(#30) #98593280 válasza Jim Tonic (#28) üzenetére


#98593280
törölt tag

bocs, de hol írod ezt? mert én már nem találom, kitörölted?

én : "Te magad is írtad, hogy a gyári 6870-ed vagy mi túlmelegedett benne..."

te: " Nem, pont az ellenkezőjét írtam. Nem ebben a házban volt, és a gyári hűtésével volt gond."

(#31) Jim Tonic válasza #98593280 (#30) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Itt írtam, hogy gond volt a Windforce-szal, az S1 plus-szal meg nem volt ilyen gond.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) #98593280 válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


#98593280
törölt tag

Ebből számomra nem derült ki egyértelműen, hogy nem az említett házban volt a 6870, de végül is mind1.

(#33) Jim Tonic válasza #98593280 (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A gyári hűtésével volt gond. Ez már régi sztori. Azóta így volt, hogy megvettem 2-3 éve, a kisker meg lecsődölt, nem tudtam cserélni. Azt hittem, a RAM nem bírja a nagy feszt, így azóta a sima 6870 órajelein hajtottam. Most került rá az S1 plus, és azonnal megszűnt a gond. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) Gaben01


Gaben01
őstag

Nekem a sima, ITX-es Prodigy volt.A billegés nálam is megvolt,oldallap zörgés nem. Nálam nem volt vga, viszont 2db 3,5"-es hdd + egy SSD + ODD. Nekem a legnagyobb problémám az volt, hogy nagyon nagy, ahhoz képest, hogy ITX lapot fogad. Egyébként a szellőzése brutál jó volt, elöl egy 20cm es CM + hátul 12-es swif2. [link]
Most egy Elite 130 van egy 12-es swif2-vel az elejében és így se panaszkodok, nem bántam meg a cserét. Ehhez viszont már nem árt némi nőgyógyász kézügyesség. [link] :D

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#35) Jim Tonic válasza Gaben01 (#34) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Egyetértek. A Prodigy nem kicsi, m-ATX-hez oké, de ITX-hez túlontúl nagy. Az Elite 130 nekem is nagyon tetszik, anno még bejegyzést is írtam róla. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) Gaben01 válasza Jim Tonic (#35) üzenetére


Gaben01
őstag

Jó kis ház, de már kezd ez is nagy lenni az asztalomon. :D Nagyon gondolkodok egy ISK 100/110 cserén, maradna az ssd a két 3,5"-es hdd meg költözne egy NAS-ba.

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#37) Jim Tonic válasza Gaben01 (#36) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én a HDD-ket már kirámoltam egy házi szerverbe, azon vannak a családi fotók, videók, dokumentumok, így ráadásul minden gépről elérhetőek. :)
Ezért is került ebbe a házba most 750GB-os notivinyó az SSD mellé. Nem tartom megbízhatónak őket, de erre nem kerül semmi fontos.
Az az Antec házikó már teljesen más kategória. Gyakorlatilag egy mini PC, minimális lehetőségekkel.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38) kazsmerlaca


kazsmerlaca
senior tag

Az egyik sráci itt, ebből épít hackhintost! Sajna messze nem mac minőség. Olcsó húsnak...

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#39) Jim Tonic válasza kazsmerlaca (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Olcsónak nem nevezném, aki meg Hackintosht épít, bőven ne jöjjön ezzel a szöveggel. Macet koppint, mert nincs rá zseton, de ugyanazt a minőséget akarja. Szép hozzáállás. :D
De köszönöm, hogy szóltál, most már tudom, hogy nem Macet vettem. :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#40) #Morcosmedve


#Morcosmedve
veterán

kÁbel a rengetegben... nagyon nagy a kesze-kuszaság és bár vannak mITX/M-ATX házak és lapok, más eszköz nem igazán van erre felkészítve, mint ez kiderült. A Recon pedig nagyon jó, nekem is volt, igaz feketében, bár én nem tudtam működére bírni a böngészős beállítást, de nincs is rá szükség.

© asszongya'hogy

(#41) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Jó cikk lett, én is belefutottam a hibáiba, nekem az elődje volt nagyon szerettem azt a kis kuckót, csak aztán meg tetszett ez a új m-s változat aztán amikor beleraktam én is a tápot, másnap már a ph-n árultam, nem találták el tökéletesen az elrendezést.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#42) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ma kezdtem neki a beköltözésnek..házat/gyártót még nem szidtam ennyire.

Ha a tetején a radit kitolták volna a végéig, elférne a ventivezérlőm..így nem..
A flexitalpak kritikán aluliak, gondolkodom, mire lehetne igényesen cserélni.
Kártyarögzítő megoldás botrányosan gyenge, csavar+szárnyas muter lesz..
2db 3.5" vinyó és 2db 2.5" megoldás kíváncsi leszek, hogy fog szellőzni :U
2.5"osokra tápcsatit dugni, ha L kialakítású, kb. lehetetlen, átalakítózhatok.
Kábelmanagement 0, max. csípőfogóval, váz anyaga biliacél, porvédelem 0.

Ennek ellenére belegyűröm a vasat, nem hátrálok meg a célegyenesben x)

(#43) Hellboy2387 válasza Speed® (#42) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

szia, sok sikert hozzá én csak amit tudnék mondani fractal dessign arc mini :) massziv erős fém ház, maximális kényelem szerelhetőségbe, szép, és nagyon jól fel van szerelve, porszűrök mindenhol stb stb. nekem ez vált be :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#44) Speed® válasza Hellboy2387 (#43) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Rajta vagyok thx ;p Már csak a 290 levizelése van hátra+kábelmanagement.

Más világ az Arc Mini..210x405x484mm, ez meg fülek nélkül 250x310x350.
Utóbbi a lényeg amúgy nekem, ennyi hely van ott, ahová be akarom építeni.
Porszűrőket 1 csapásra megoldom utóbbi húzással, amúgyse csípem őket.
Voltak sokkal nagyobb rendszereim, most kompaktosítás van, aktuális dili..

(#45) Hellboy2387 válasza Speed® (#44) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

hát igen, nem egy tejfeles doboz :D de ha ennyire kicsiben gondolkodsz akkor neked az jobb :D
A ház télleg nagyon patent, csak én részemről amit változtatnék rajta, fém talpak, a táp máshova és nagyon jó kis ház lenne :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#46) Speed® válasza Hellboy2387 (#45) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

El akarom tüntetni az asztalról a gépet, az meg csak így megy sajnos :o
De összességében nem vesztek semmit, kivéve néhány ősz hajszálat :)

Tápot máshová méretnövelés nélkül nem lehet rakni..max egy ilyennel :U
Ha épített vizet raknék bele külön tartállya/pumpával, le is csapnék egyre.

A "fülek" abszolute érthetetlenek amúgy, semmi funkció és rondák is :o
Végül lehet teszek a hiányukra és gumírozott fémpogácsákra teszem :U

(#47) Hellboy2387 válasza Speed® (#46) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

igen, én amugy a előző verziónál én úgy csináltam hogy egyből levettem a lábait, és 4 gumi talpat csavaroztam rá, nem volt szimaptikus a hibálozás mikor kb. 400 ezer forintom volt benne, és úgy se csúnya, a táp részről nekem az volt a bajom, hogy én moduláris tápokat használom azt szeretem, a könnyű szereletőség és az egyedi kábel harisnyák végett, de ha erről le tudsz mondani és csak a lap felőli sarokból jön az összes kábel egyben, akkor nem akad bele a kártya a táp kábelekbe, nekem mindig ilyen tégla kártyáim voltak és ez az összeférhetetlenség volt a legnagyobb bajom.

ez a evga ház még nagyon komoly 80+ gold 500w os mini táppal kicsi és jól szerelhető, és szép szerintem.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#48) Speed® válasza Hellboy2387 (#47) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálam is moduláris táp van benne, másképp nem is lehet dzsungelmentesíteni.
Szerencsére ezekből is vannak rövid kivitelűek, a VGAt abszolute nem zavarja.
Konkrétan ennek a háznak a tápját linkeltem ;p De ez ITX, már a másik véglet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.