Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43) imibogyo válasza Neovenator (#33) üzenetére


imibogyo
veterán

Először is. Ne szemeteld már teli a topikot. :((
Gondold végig a mondandódat és egy hsz-t írj.

Másodszor. Teljesen téves az emberről és annak lehetőségeiről, mint olyanról benned élő kép. Nem te döntöd el továbbra sem, hogy kinek mi legyen a kihívás. Nekem ez, neked az (ragasztgass hajót ha az tetszik). Nem te döntöd el azt sem, hogy kinek mi a koncepció. Ezt csak magaddal szemben teheted meg, mással szemben nem. Nekem igenis koncepció az amit fentebb vázoltam. És annak a koncepciónak ez a legkisebb mérete. Tehát elértem vele a célom, ez a koncepcióm és ezt betartom, így van is értelme.

Azért koncepciótlan, mert ugyan a minimális méreted és az abba belepumpálható maximális teljesítményed megvan, de nem vagy elégedett a 26 fokkal például, hanem neked teszem azt 24 fok kell. Ez nem a koncepció kérdése, hanem a rosszul kitűzött célé (rossz eszközökkel), egyébként sem 2 fokokról van szó. Nekem a 2600k-m magjai gyári hűtővel, nagy és jól szellőző házban sculpting (MudBox + háttérben render) alatt bő 65-70 fokosak voltak, vízzel 40 fokosak, ez nem két fok különbség. Értelmetlen ezt a vonalat tovább erőltetned.

Az hogy sokaknak tetszik a külalakja, sajnos nem vonja maga után automatikusan, hogy koncepciózus eszköz. Nézz már utána a koncepció szó jelentésének, mert halvány lila fingod nincs róla, hogy mit jelent csak dobálózol vele.

De segítek: koncepció: elgondolás, terv, ötlet, nézőpont. Miért ne lehetne az a tervem, amit fentebb leírtam. Miért ne lehetne az az elgondolásom, hogy a lehető legjobb hűtést rakom össze egy ekkora házban. Miért ne lehetne az az ötletem, hogy vízzel hűtök egy ITX konfigot, abból a nézőpontból, hogy nekem a csendesség számít a legtöbbet. Ez a koncepció, amit te vagy megértesz, vagy nem (és látom, hogy nem).

No nem az akkora méretűekbe, mint a cikk tárgya, hanem egy normálisba. Értem tehát még a szabvány kitalálóinak is meg akarod mondani, hogy azért mert ez a ház nagyobb a többi ITX háztól, akkor ez már nem is ITX ház és nem "normális"? Ez egy normális ITX ház, tetszik, vagy sem. ;)

Már linkeltem egy normális házba való vízhűtést, ami véletlenül pont ez a ház. ;] :P De írj neki is, hogy a 75w-os 3570-e nem 75-80 fokos egy SG05-ben a gyári hűtővel, csak rosszul tesztelte le. És miért lett ugyanezen házban egy 95W-os sokkal jobban melegedő proci 55 fokos maximum hőmérsékletű vízzel hűtve. ;]

Egyébként most már tőled szeretnénk látni bizonyítékokat, mert osztod az észt, én például linkelek tapasztalatokat, hőmérsékleteket stb. te meg semmit. Szóval az ilyen bunkó "Valamit érdemben?" jellegű benyögések helyett tényleg mutass te valamit. Például egy Prime 95 képet hőfokokkal a te procidról és arról a gyári hűtős 26 fokról. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.