Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fadam


Fadam
csendes tag

Én ha esetleg a jövőben elköltöznék (ami nem valószínű) akkor maradnék falun.
Vidéken születtem, nem laktam még városban de valahogy nem is fog meg.
Meg említetted a fényszennyezést pl. engem érdekel a csillagászat úgyhogy nekem ez is hátrány lenne ha esetleg komolyabban foglalkoznék vele a jövőben.
Ha esetleg érdekelne hogy most hol lakom:Itt

(#2) csimav


csimav
senior tag

Én is a falut választanám, ott is lakom. Jobb levegő, nyugisabb környezet, mint a városban.
:K

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#3) BITBOYS válasza Fadam (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, már néztem. Nagyon szép környéken laksz.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4) Lenry


Lenry
félisten

egyértelműen falu

falun kezdtem... Akasztó, 3500 lakos nagyközség
aztán 6 éves koromtól Kiskőrös, 15ezer lakos, város
14 évesen kollégista lettem Kiskunmajsán 12ezer lakos, város
18 éves koromtól Szeged, 160ezer lakos, MJV

és visszavágyom a faluba... már az is meg van, hogy melyikbe... egy 1700 fős pici falu.. imádom!

szép a város... szeretem Szegedet. van villamos meg trolibusz :)
de hogy én itt éljek? itt a paneldzsungelben neveljem föl a gyerekemet, akiből ilyen mindenre allergiás 40 kilós nyámnyila városi hülyegyerek legyen? neeem :N

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Én lehet városban laknék inkább. Gyorsabb és olcsóbb a net! :D Persze ott nem lehet döngetni napközben a zenét, mert szólnak a szomszédok. Mondjuk csak panelben jó. Én külvárosban nem laknék viszont, ha magam választhatnám meg a lakóhelyet! Jó amúgy a falu, csak az emberek menatitása az ami sokszor szemet szúr.

when the sun shines, we'll shine together

(#6) hdman


hdman
őstag

Én elég sokat éltem falun (~ 1500 fő), de már kb 5 éve Győrben lakom.

Mindkét hely tetszik, de a legjobb szerintem a legjobb megoldás a városhoz közeli (10-15km) településen letelepedni.

Nyugalom van dögivel, ha meg programot akarsz csinálni, akkor beugrasz a kocsiba, és 20 perc alatt bent vagy.

Sopron city :)

(#7) hdman válasza mexicanraven (#5) üzenetére


hdman
őstag

Én téglaépítésű 4 emeletes albiban lakom, ott nincs gáz. Vagy meg kell edzeni a szomszédokat, pl Guitar Heroval :)

Mi úgy szoktuk tolni, hogy én gitározom, Párom pedig énekel. Még bírják a strapát. :)

Eddig egyszer jöttek fel, amikor Mortal Kombat vs DC Universe-eztünk. Kérdezi, hogy mi a rákot csinálunk, mert leszakad a veséje a basszustól :)

Sopron city :)

(#8) mexicanraven válasza hdman (#7) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

LOL! :C

when the sun shines, we'll shine together

(#9) Olcsi


Olcsi
senior tag

Én is inkább a vidéki életmódra voksolok. Már fiatalon sokkal nagyobb nyugalmat jelent, ha a város zajától kicsit el tud vonulni az ember. Jelenleg Kecskeméten lakom, életem nagy részét itt is töltöttem, de ha tehetem, akkor egy környékbeli városkába, szívesen elköltöznék, ahonnan még nem gáz akár naponta bejárni dolgozni.
Nem vagyok egy bulizós típus, ha meg néha úgy adódik, akkor szerintem bármit meg lehet oldani, csak akarni kell.
Nekem a nyugalom sokkal fontosabb! Remélem összejön! :U

(#10) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

panelrengeteg rlz

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#11) concret_hp


concret_hp
addikt

azért itt is vannak fokozatok, átmenetek.
bp meg az összes többi város közt is komoly különbségek vannak, ahogy egy pécs, szeged debrecen stb. is teljesen más mint egy 10-15 ezres város.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12) ladybug


ladybug
őstag

Kisvárosban lakom, szinte csak kertes házak vannak. Szeretek itt élni, mert minden elérhető távolságban van, nyugalmas az élet, és alapvetően nem drága.
Az közelben lévő nagyobb városok pedig fél órányira vannak.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#13) MaciG


MaciG
addikt

Vidéken nem igazán szeretnék lakni, de betondzsungelben sem. Ezért szerintem az ideális választás egy magánház, valamelyik nagyváros külvárosi részében. Közel van minden, de mégis olyan érzésed van mintha faluban laknál. :)

BANZAII

(#14) maláj válasza Lenry (#4) üzenetére


maláj
őstag

csak nem sanyifalvára gondoltál ??? :DDD

(#15) 7 válasza MaciG (#13) üzenetére


7
addikt

Azért a falusi élet érzése nem köszön vissza, ezt tapasztalatból mondom. Budapest egyik peremkerületében élek, még földutunk is van, de kiskorom óta nem keltem kakasszóra, pedig a kerületben 2-3 közepes méretű lakótelepet leszámítva csupa kertes ház van. Mindenesetre tény, hogy nem olyan büdös, mint a belváros, és valóban eljutok Budapest legtöbb pontjára 1 órán belül. Szeretek itt lakni, nem arról van szó, csak jelezni akartam, hogy nem falu-feeling -- abból inkább akkor kaptam, amikor 2-3 alkalommal Nagyrákoson töltöttünk úgy egy hetet. :K

[ Szerkesztve ]

(#16) akom


akom
senior tag

Érdekes dolog ez hogy melyik is a jobb.
Mindenkinek más.
A fiatalok szeretik a nyüzsgést, szeretik ha a seggük alatt van minden.

Idén költöztem ki falura, a várostól 10km re.
És csak akkor szeretnék visszaköltözni a városba,ha nagyon muszáj.

Mi más itt kint ?
Sokan nem tudják, de talán a legfontosabb a közösség.
Mindenki odafigyel a másikra, ismerjük egymást.
Ha kell segítünk egymáson.
Lehetséges hogy pld egy panelba is előfordulhat ilyen, nem zárom ki (Lásd: Szomszédok :DDD )
Itt nem tudsz úgy elmenni ember mellett hogy rád ne köszönnének.
Városba bent akár el is taposnak ha nem figyelsz rendesen.

Azt mondani se kell hogy a levegő, a természet igen jó hatással van az emberre.
De itt dolgozni is kell ! Terep karbantartás, valahol még a jószágok is. (Ha valaki nem tudná a jószág = állat)
Mi ha el akarunk menni valahova, az nem akadály hogy "kint" lakunk.
Kocsiba be és 1 óra alatt akár a fővárosba is vagyunk.

Igaz aki minden nap koncertre akar járni, vagy moziba, vagy bulizni egész héten, annak tényleg megerőltető lenne.

Mi a negatívum ? Talán az hogy költségesebb.
Miért ? Mert be kell menni a munkahelyre, vagy ha ki akar kapcsolódni az ember. (Igaz csak télen, nyáron megoldható a grill party, a focizás, a piknik. VAN HELY!)

Ez az én véleményem a dologról. :R

(#17) dízelracer


dízelracer
senior tag

Nagyváros? Hmm...

1: helyben van a munkahelyed. Ez nagyon fontos mert elég szar azért hajnal 4kor kelni, hogy reggel hatra beérj a munkahelyedre mert épp 30-50kilométerről ingázol nap mint nap. Ez borzalmas mennyiségű időt felemészt egy ember életéből és meglehetősen költséges is.
2: jól ellátott településen élsz. Élelmiszer boltok minden sarkon, multik, bevásárló központok, egészségügyi és oktatási intézmények stb... Erre nem lehet panasz.
3: végtelenül kényelmes élet. Hazamész és gyakorlatilag semmi dolgod. Heti 2x felporszívózol és csókolom.
4: kikapcsolódás. Mozi, színház, múzeum, koncertek mind mind helyben. Nem kell órákig utaznod érte mint egy vidékinek.

Viszont minden éremnek két oldala van. Meg kell jegyezni ha például Újpesten élsz és Kispesten találsz az elvárásaidnak megfelelő munkát azzal is elmegy a napi 1-1,5 óra utazásod. De mondhattam volna Csepel kontra belváros-t is. Ugyanaz. A levegő egyre sűrűbben (főleg ősszel és télen) olyan savanykás, kesernyés büdös, hogy minden egyes levegővételnél kaparja az ember torkát. Az emberek mindig rohannak valahová szinte fellöknek ha nem állsz arrébb. Hazamész egy fárasztó nap után és azt hallgatod, hogy a szomszéd a kedvenc sorozatát nézi, vagy hogyan civakodnak órákon át az asszonnyal. Meg azt, hogy a másik szomszéd valami szar zenét ordíttat mikor te épp pihenni szeretnél. Semmi nyugalmad. Egészségtelen és stresszes egy élet hosszútávon. Kinek kell ez?

Született panelproliként (születésemtől kamasz koromig nagyvárosban éltem) ezért kötöttünk ki mi vidéken. Ez itt valóban egy teljesen más világ. Az emberek barátságosabbak, segítőkészebbek, odafigyelnek a másikra. Mindig van párpercük beszélgetni ha összefutunk az utcán. És ez tök jó dolog. Persze itt is vannak barmok mint mindenhol de alapvetően más az emberek mentalitása. Nyugisabb élet, nincs az az ész nélküli rohanás "mindenkinkeresztülgázolok" törtetés mint a városban volt.

Nyáron például voltak egy hosszú hétvégét unokatesómék a gyerekekkel. Nagyon jól éreztük magunkat. Fociztunk meg tollasoztunk a kertben, kimentünk horgászni a halastóra közben körbe is bringáztuk a környéket. A gyerekek fél délután kergetőztek az udvaron a kutyával, este szalonnát sütöttünk, beszélgettünk a tűznél közben tiszteletét tette még egy sündisznó is. Másnap délelőtt elmentünk egy ismerőshöz lovat simogatni. Egy városi gyereknek aki többnyire csak tv-ben lát sünit meg lovat ez hatalmas élmény. Azóta is azért rágják az apjuk fülét mikor jönnek le újra. Egy városban tegye meg ezt bárki.

Bár sokkal aktívabbnak kell lenni de én megszerettem a vidéki életet. Nincs az a pénz, hogy én még egyszer bevackoljak egy 65nm-es panelba. Ááá :N Soha! Hiányozna a tiszta jó levegő, a csend és az, hogy bármikor ha olyanom van kiülök a kertbe kezemben egy doboz sörrel és csak nézek ki a fejemből.

+1 a vidéki életre.

(#18) bpx


bpx
őstag

mióta megszülettem vidéken (kisvárosban) élek (~15 ezer lakos, csupa kertes ház, mostanában már épült pár társasház is)

kb. általános iskolás koromig jó volt, sokat lógtunk az utcán, állandóan bicikliztünk, lementünk a helyi tóhoz, vagy a határba, stb.
középiskolás koromban még elment, hogy ingázni kellett, mert szerencsés helyen volt az iskola, így "csak" napi 2 órám ment el utazással
egyetemistaként már rohadtul elegem volt belőle, hogy napi 3.5-4 órát kell ingázni, és rengetegszer előfordult, hogy inkább be sem mentem "minek utazzak 4 órát (2-4)*45 perc dögunalmas szenvedésért" elven

na most ugye munkahelyen ez nem játszik, de ugyanúgy elmegy ennyi időm a semmire
informatikusként a környéken meg csak Bp. jöhet szóba

persze a füvet nyírni, többszáz m2-es kertet túrni a semmiért, a szomszéd diófájának több zsáknyi áthulló leveleit szedegetni, télen állandóan havat lapátolni, stb., mind egyre jobban gyűlölöm

úgyhogy én alig várom, hogy nagyvárosba költözhessek

(#19) Alg


Alg
veterán

Egyértelműen vidék, kisváros - ha lehetne választani.
18 évig laktam kisvárosban, viszonylag közel a Tiszához, zöldövezetben. Mikor Bp-ről hazamegyek, mindig megérzem a tiszta levegőt.

Viszont választani sajnos nem lehet, a szakmám miatt vagy BP, vagy külföld, így ha odáig eljutok, próbálok majd valami nyugisabb külvárosi helyet keresni, ami azért nincs olyan nagyon messze mindentől. (inkább plusz egy óra utazás naponta, de legalább a saját házamban - és nem lakásomban - érezzem jól magam)

Megjegyezném, hogy BP sem teljesen az a "minden közel" kategória, ha nem a belvárosban laksz. Budatétényből pl. bármit akarok elintézni amihez be kell mennem a városba, az minimum fél nap - hamarabb beértem korábban otthonról Szolnokra mint most a 33-assal a központba.

Kettővel lentebb a lényeg:

"és az, hogy bármikor ha olyanom van kiülök a kertbe kezemben egy doboz sörrel és csak nézek ki a fejemből." :R

Szerk: csak a tisztán látás kedvéért, 24 éves vagyok, és bár nem vagyok sem antiszoc, sem kocka, sosem szerettem Budapestet - zajos, büdös, koszos, szürke és zsúfolt

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#20) vans?


vans?
őstag

En hetkozben Pesten, hetvegen Gyorben vagyok, es ha mar csaladom lesz, az idealis egy Gyor melletti falu lenne, gyori munkahellyel. Ennyi.:)

hábm bábm

(#21) #53246592


#53246592
törölt tag

Nagyobbacska vidéki város, lehetőleg a fővárostól messze. Ami kell az elérhető, ha mégsem akkor néha el lehet menni nagyobb városba, vagy ha vásárlásról van szó akkor meg ott az internet.
Valaki írta feljebb hogy Bp-n 1 órán belül bárhová eljut. Nálam ez az egyik dolog ami miatt a nagyvárosok kiesnek. Meg a túl sok ember, zaj, stb.

(#22) MaciG válasza 7 (#15) üzenetére


MaciG
addikt

Én úgy érzem azért vissza tudja adni. 8km-re lakom a város központjától (Nyilván Szeged nem akkor ,mint Peste, de azért nagyváros). Ha sétálok az utcán akkor köszönnek egymásnak az emberek, van egy kis tipikus BÓT 2 percnyire a háztól, csendes hely, nincs nagy átmenő forgalom,stb. Bár kakas hangra én sem ébredek, mert egyik szomszéd se tart kakast, ami lehet nem is baj. :D Jah és ez a vársorész régen még egy kis önálló faluként volt nyilvántartva ,csak ugye a nagyváros növekedése és az anyagi javak miatt hozzácsatolták városrészként.

Nem lehet ,hogy az "érzés" amire te gondolsz faluként, az inkább a tanyai feeling? Mert az ugye megint más.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#23) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Én úgy látom, hogy aki nem Pesten lakik annak sokkal nehezebb az élete. Természetesen ezt nem olyan drasztikus értelemben értem, inkább kényelmi szempontból. Csak tekintsük a saját esetemet, így nem is kell annyira messze menni. Én egy kis vidéki városban lakom elég messze Budapesttől. Már 2-3 hete árulom a PC-met és csak azért nem tudtam eladni mert nem vagyok Pesti.Mindenki azzal jött, hogy drága a futár költsége. Ez természetesen igaz, de ha én rendelek valamit, akár hardver, akár szoftver ki kell fizessem a futárt, míg mondjuk azzal ellentétben aki Pesten lakik. Igaz hogy neki is megvannak a költségei (metró, troli, busz stb.)
Egy szó mint száz minden út Budára vezet. :DD

(#24) MaciG válasza Kakaduku (#23) üzenetére


MaciG
addikt

Már ne is haragudj, de ez elég buta érv a főváros mellett. :D

BANZAII

(#25) akom válasza Kakaduku (#23) üzenetére


akom
senior tag

Akkor neked cimbora nem a fővárosban, hanem Kínába kellene laknod.

Tudnád mennyit raknak rá a dolgokra mire ideér !!! :W

(#26) 7 válasza MaciG (#22) üzenetére


7
addikt

Ugyan, a példának felhozott település egy ~300 lakosú község. Nem mondanám épp tanyának. :P

Nem, nekem a falusi életérzést az adja, hogy tényleg szinte mindenki ismer mindenkit (nekünk ez leszűkült 2-3 háztömbre), jellemző a haszonállatok, vagy legalább baromfik tartása, valamint a kertben zöldségek, gyümölcsök termesztése. Az már csak külön extra volt, amikor a nagyrákosi háziasszonyunkkal elmentem frissen fejt tejet és aznapi tojást venni első kézből, alig 1-2 utcácskával odébb.

Nekünk itt Pest külvárosában igazából ugyanolyan kényelmes életmódunk van, mint a belvárosiaknak, csak kisebb a zaj-, fény-, füstszennyezettség és a forgalom, cserébe viszont több időt kell rááldozni, akárhova is megy az ember. Személy szerint nekem ez nagyon is jó, csak épp határozottan nem érzem falusi hangulatúnak. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.