Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #43960832


#43960832
törölt tag

Nekem nem egy Nokiám volt, (jelenleg is van) mégsem fogott meg annyira. Egyrészt vissza kéne venni egy kicsit az árakból, mert a nokia telók ár-érték aránya mindig is a legrosszabb volt szerintem. Másrészt kellene valami újat kitalálni, amit nem a konkurens gyártók tollából fakad. Szívemhez leginkább a Panasonic telók állnak legközelebb, jelenleg is egy GD90-est használok. Peace. :R

(#2) joey04


joey04
titán

A Nokia nagyon lemaradt a samsungtól, a symbian is a win(persze nem a gyári wm, hanem amit a samu htc tesz rá plugint meg spb mobile shell) és android mögött. anyaghasználat siralmas. Nekem is sok symbianos nokiám volt, lehet lesz is, de nem mostanában. gyengék.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) Samus


Samus
addikt

Ez nem így van...sajnos igaza van joey-nak, a Nokia nagyon lemaradt. Drágábban adják a készülékeiket, és sokszor a minőség sincs a toppon. Lassan már az LG kezdi igencsak utolérni őket. Az egyetlen vonzerő a Symbian, de mint tudjuk, van már Symbian alapú Samsung is, ami igencsak jól sikerült. Régen a Nokia nagyon tudott, strapabíró készülékei messze földön híresek voltak (pl. 3310, ütöttem, vágtam, rúgtam, csaptam, de működött), ma pedig...ritka a strapabíró készülékük...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Úgy látszik, az első élmény még a mobilok esetében is meghatározó. :D
Az első mobilom egy Ericsson volt, és bár Nokiám több volt, de valahogy mindig visszatérek a SE mobilokhoz.
Most is Sony Ericsson modellem van.

Ha lenne pénzem, illetve pontosítok, ha szükségem lenne egy okostelefonra, még sem E szériás Nokiát vennék. Beleestem a G900-ba. A fene se tudja, mi vonzó van egy "unalmas" téglában. :D

Bár a Samsung telefonjai nyomulnak nálam is. Ha nem lenne sírva telepítős a java, tutira lenne egy Samsungom is. Az L700 (főleg rózsaszínben) nagyon baba.

Tehát a Nokia már nem az igazi. Akkor éreztem meg, hogy "zavar támadt az Erőben", amikor megropogtattam a 6220 classicot és élőben megláttam a Szupernova család telefonjait. :U :Y

Azt szerettem a Nokiában, hogy képes volt egészen szokatlan megjelenésű mobilokat is kiadni. Volt sok szép és furcsa telefonjuk. 7210, 3300, 7610, 8850, 6230i. 7370, 6510, és a kiskedvenc, 8310.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#5) Jofi81


Jofi81
őstag

Nekem mindig is Nokiám volt, ha cserélnék (bár nem fogok), akkor sem gondolkodnék más márkában. Nagyon megszoktam.

(#6) madstunt


madstunt
addikt

A Nokia rendszere az s40 szerintem a piac egyik legjobb zárt rendszere,igaz most K850-t használok :B de elötte míg el nem lopták az 5610-emet az egyszerűen problémamentes volt.Komolyan mondom az egyik hanem a legjobb zeneteló:)Szép hang,nagyon jó software-s háttér,jó kamera.

És bár nem az elsődleges szempont nálam a külső nekem igenis tetszenek a Nokia dizájnok.Az N78 ,az 5610 meg az 5300 is példa a sok szép teló közül

[ Szerkesztve ]

(#7) madstunt válasza Algieba (#4) üzenetére


madstunt
addikt

Nekem is Ericsson volt az első(2628):) de aa timeline nálam ott az aláírásban:DDD

(#8) Algieba válasza madstunt (#7) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egy nagy és nehéz tégla volt a GA318, még sms-t sem lehetett írni vele, csak fogadni. Telefon volt a szó valódi értelmében. Akkoriban sokat utaztam vonattal, és kedvenc időtöltésem volt a vonatról felhívni a rokonaimat. :)

Szerk.: A saját idővonalamba 28 telefont kellene elhelyeznem. A sorrend teljesen érthetetlen, mert okostelefonról váltottam alap telefonra, majd ide-oda. Hosszú történet. Most a W200-ast használom, mert a K800-ast javítják.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#9) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

én sem igazán szeretem a nokiát
az első telóm samsung volt...és azóta is szinte csak samsungokat veszek
viszont a családban mindenkinek nokiája van
apukám nagyon szereti :)

(#10) madstunt válasza Algieba (#8) üzenetére


madstunt
addikt

Hogy hogy kék az a K800?

(#11) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Kicsit módosítottam a címen :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#12) joey04 válasza Algieba (#4) üzenetére


joey04
titán

Nálam nem annyira volt meghatározó a kis alcatel one touch easy db. :D
Aztán Nokiák sokasága, majd se-k sokasága. Viszont kedvenc márkám az Ericsson gyűjtöm is a régi Ericsson telókat(pedig aktuális készülékként soha nem volt ericssonom). Éppen ezért lett nagy kedvenc a SE is. De sajnos nagyon megzuhantak. És ezen az úton jár a Nokia is sajnos

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) Algieba válasza madstunt (#10) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Utángyártott ház van rajta. De majd ismét gyári ház kerül rá.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Találtam egy jó kis blogot: Bezzeg az én időmben!

A T28-as Ericsson nagyon menő volt:

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#15) csyo


csyo
senior tag

egyetértek!

a NOKIA nagyon nagyot ugrott, ki hitte volna, amikor a tévék és videok piacára bejött az ITT-vel karöltve?

A SE már a nokiát "másolja", tudja, hogy nincs jobb menü, és forma, mint a nokia :D

Legyen szép a napod!

(#16) Viktor77 válasza csyo (#15) üzenetére


Viktor77
titán

"A SE már a nokiát "másolja", tudja, hogy nincs jobb menü..."

Itt mire gondolsz? Mert ha pl. 3x3-as ikonelrendezésre, akkor az SE találmány.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) Samus


Samus
addikt

Nokiát soha többet. Újabb hiba van az N82-ben, kamera, amolyan beégett pixelek, a baj csak az, hogy mát teljes képernyőn (telefonon is!) is látszik a fekete folt, teljes felbontásban pedig egy 1x1 cm fekete folt van a képen...kíváncsi vagyok mikor vihetem szervizbe, mikor lesz alkatrész...nagyon bánom, hogy G600-at vettem, vagy valami Symbianos Samsungot...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#18) FPéter


FPéter
aktív tag

Én eddig Nokia 9500-at használtam, most E90-et. Szerintem ez volt az utolsó Nokia telefonom.

1. Beleraktak egy GPS-t, ami tulajdonképpen sohasem lát műholdakat. (Szerviz tanácsa: vegyek egy külső GPS-t. Kösz.)
2. Az anyaghasználat annyira szar, hogy 2 hét után mindene recseg-ropog.
3. Az előretelepített programok hulladékok. A Nokia Maps pl. nagyobb közlekedési csomópontoknál rendre kifagy.
4. A billentyűzet egy rakás szar, mintha direktben fóliát nyomkodnék.
5. Adtak hozzá egy kb. csiszolópapír törlőkendőt, ami az első használatkor mindent végigkarcolt.
6. Netezés közben annyira melegszik az akku és maga a hardver is, hogy rendesen forró az alja és a fém részek.

És ezek csak az első gondolataim a telefonnal kapcsolatban.

A 9500 zsanérja pedig kb. 3-4 havonta tört rommá, pedig tényleg nem használom állat módon. De még mindig jobb volt (főleg az S80 miatt), mint ez a hulladék E90.

(#19) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Türelmes mobilhasználó vagyok. Nem az adott modell hibája, ha negyedév elteltével váltok. Az E60-at fél évig használtam. Ez már jó idő. Bár ugyan ennyit futott nálam a SE W200 is. Most váltottam a K800-ra.
Alapvetően semmi bajom a Nokiával. Oké, találkoztam érdekes anomáliákkal, mint pl. az E51 benyomhatatlan hangerőgombjai. Már szétment az ujjbegyem, mire reagált. Vagy itt vannak az okostelefonokba pakolt hihetetlenül rossz minőségű kamerák. Oké, hogy egy okostelefont nem a kamera miatt vesz az ember (nekem ezért volt E61/E60 páros, kamera nélküliek), de ha már van egy jó mobilod, amit jó használni, akkor ne legyen már felemás a mosoly, ha lősz vele egy-két képet és visszanézve monitoron őket, elzöldülsz a látványtól.
Ugyanolyan fényviszonyok mellett egy azon tárgyról képet lőttem a vga kamerás SE K320-sal is, és csak a mérete tért el a két képnek, a minősége nem.
Volt nálam egy N80. A szokásos 9.1-es Symbian miatt jó volt használni, de egy napot se bírt ki. Vissza a W200 a zsebbe, az N80 a boltba.
Most a K800 van nálam. Ugyan nem okostelefon, de a java programokkal "kiokosítottam" és így tökéletes mobil számomra.
Egyelőre nincs olyan Nokia, amelyik képes lenne rávenni a megvásárlására.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#20) Gergő_


Gergő_
őstag

6300-ám van. Egy E-t bármikor elfogadnék, lehet hogy upgradelek e51-re vagy valami hasonlóra. Legjobban a a G1 dobogtatja meg a szívemet. Új szifon se rossz de az sajnos más árkategória.

(#21) csimav


csimav
senior tag

Nokiában egy valamit utálok, egy ugyan olyan (vagy jobb) teljesítményű Sony kb. fele annyiba kerül.

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#22) aphra2


aphra2
aktív tag

Nemrég vettem egy nokia 3120 classicot, a meglévő samsung 3310 mellé, a samu után elég nagy csalódás.
Beszélgetés közben a hangminősége az siralmas a samsung után,(ez miatt vagyok legjobban kiakadva), ugyanúgy mint a csengő hangok tisztasága.
A rádió szinte használhatatlan, az automatikus sávkeresés az nemes egyszerüséggel nem működik, azaz nem talál semmit, manuálisan is kb 5 adót találok, borzalmas minőségben, a fele recsegés csak, kivéve az MR2-t az normálisan szól.
A többi hullámsávon, ahol adóknak kéne lenni, nincs semmi csak recsegés.
A beállítások mennyisége az kb a fele a samsungnak, ill nincs is opció, pl: kijelző és billentyü fényereje, témaszerkesztés, ébresztés hangereje, ill azok száma, nagyobb akku van benne (1000 vs 870 ) mégis hamarabb lemerül.
Ami tetszik az a gombok kényelmes használata, puhasága,(samsung sokkal keményebb), ill a fényképező zárhang, és a manuálisan oldható-zárható bill zár.
Gyorsabb mint a samu, főleg a ki-be kapcsolás.
Az én igényeim szerint a kettőből kéne gyúrni egy telefont, :D .

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.