Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Csupingo


Csupingo
veterán

Ezek a klasszikó hajdu-k nem rosszak. Nem tudom, hogy ennek az alkatrészein variáltak e már a régiekhez képest, de mi pár hónapja egy régebbit javítottunk, gondoltuk ha már 6 év után szétszedtük, akkor megadjuk a módját. Kivakartuk belőle a vízkövet, és mindenből újat vettünk, amiből lehetett. Hőkioldó, hőfokszabályzó, fűtőszál, anód, tőmítés, csavarok, vezetékek, stb. Került kb. 15 ezer forintba. Még 6 évig nagy valószínűséggel nem lesz gondja. Az eladó is mondta, hogy ezek elpúsztíthatatlanok, nem olyanok mint pl. az olasz csodák. Mutatta is, hogy abba pl. egy anód akkora volt, mint egy ceruza.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#2) Balrog


Balrog
tag

Hát velem nem biztos, hogy ki leszel segítve, de azért leírom az én (még inkább a fater véleményét). Szóval a fater már több mint 30 éve víz és fűtés szerelő és rendszeresen vállal ilyen munkákat. Ő nem, és egyébként a többi víz szerelő itt a városban sem ajánlja a Hajdut. Mikor megkérdeztem, hogy miért azt mondta, hogy "Magyarként persze a magyar termékhez húz a szívünk, de ez a hajdu már nem az a Hajdu. Hitvány minőségű fémből készül ami rozsdásodik és az alján hajlamos kilyukadni. A szigetelése sem olyan jó mint a konkurenciáé."
Ha jól tudom akkor bojlerből Aristont szoktak ajánlani, vagy Drazice-t. Sőt ha lehetőség/igény van rá akkor indirekt tárolósat. Tehát ha van egy kombi gázkazánod (ami a lakást is tudja fűteni és meleg vizet is elő tud állítani), annak a meleg víz előállító részét direktben rálehet kötni a bojlerre és akkor a bojler elektromos része nincs használva, csak a meleg vizet tárolod benne. Jó mert mindig van meleg víz és nem kell rá várni, ráadásul még olyan sincs, hogy kifogy a bojlerből a meleg víz. Ugyanis a gázkazán folyamatosan pótolja bele a meleg vizet attól a perctől kezdve hogy megnyitod a meleg vizes csapot. Értelem szerűen olcsóbb is mert gázzal fűtöd fel a vizet, nem drága árammal.

[ Szerkesztve ]

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#3) BITBOYS válasza Csupingo (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nagyon jókat hallottam a Hajdu melegvíz tárolókról, de az Ariston fejlettebbek tűnik, gazdaságosabbnak. Meg csicsásabb is :) Igazából a hőtárolása érdekel, mert napi szinten ha nem használja ki az ember akkor sok hő távozik a rendszerből, nagy a veszteség. Gondolom itt kizárólag a hőszigetelés ami meghatározza a melegvíz tárolást. A vízkövesedés meg egy másik probléma.. meg az is egy érdekesség, hogy vízszintesen szeretném elhelyezni.

(#2) Balrog: Nem valami jó hír, hogy csökkent a minőség. Pedig nem adják valami olcsón ezt a típust :N

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4) Gatho87


Gatho87
tag

Sziasztok!
Kb 2 honapja lett üzembe helyezve nálam egy Ariston evo 100-as bojler. Fürdőszoba felújításon estünk át, vezetékek kicserélve minden.
Az lenne a kérdésem, hogy eddig még egyszer sem csepeget a biztonsági szelepből, de ezt olvastam korábról, hogy 6.5 bar utan nyit csak gyárilag.
Viszont, mivel vezetékek is cserélve lettek, igy figyelgettem van e csepegés valahol stb. Vizuálisan nem láttam semmit, de a vízórám mozgott. Egy éjszaka után kb 0.5-1 liter víz elmegy. De olyat is láttam, hogy mosogatás vagy zuhanyzás után. 20 percenként 1 liter viz megy el. Ilyen lassan töltene a bojler? Mert ha elzárom bejövőt a bojlernél, akkor meg sem moccan az óra. Ha melegvíz szivárgásom lenne, akkor melegnek kellene éreznem a bojler kimenő csövét nem? Mert nem az. De a bejövőt már éreztem egy pár centin melegnek. Egyébkénkt fektetve van.
Választ előre is köszönöm!

(#5) DeFranco


DeFranco
nagyúr

mi kb. egy éve váltottunk átfolyós gázos vízmelegítőről bojlerre (katvéd belekötött a kéménybe ügye...) egyáltalán nem bántuk meg.

ariston velis evo 100-at vettünk, 2 felnőtt 1 gyereknek tökéletesen elég a vízmennyiség, valamennyire ésszel kell használni de semmi durvaság, csak annyi amivel az öko-egód is nő egy kicsit, nem folyatod feleslegesen az ivóvizet a lefolyóba amíg fél órát csorog rád a melegvíz.

mindenki nyugodtan rendesen megfürdik/zuhanyzik, akár hajmosással is egy töltetből.

azért nem evo plust vettünk mert meglepően kevés helyen lehetett kapni, az eladók elmondása alapján nem is viszik. ebből arra következtettünk, hogy később az alkatrészellátás problémásabb lehet, mint a sima evo esetén, amivel meg kb. tele van a piac, és sokan viszik mert a lapos forma esztétikus és helytakarékos.

az evo plus azt hiszem annyival tud többet, hogy szofisztikáltabban jelzi ki hány zuhanyra elég a melegvíz benne, és manuálisan tudsz beállítani felfűtési időszakokat, eddig ezek nem hiányoztak.

(#6) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!

Nos szerintem az új helyzet miatt sokaknak egyre aktuálisabb lesz ez a kérdés, hátha felénkül a topic is.
Jelenleg egy régi típusú Hajdu Z120e 120 l-es bojler tesz nálunk egyébként jó szolgálatot. 4 felnőtt és egy gyerek akiket kiszolgál. Így a havi számlán a B azaz az esti vagyis a bojler havi fogyasztása 164kWh (ez egyébként átalánydíjas)
Természetesen nem találni hozzá már semmilyen adatot (energiabesorolás üresjárati fogyasztás vagy bármi) így első körben majd próbálkozok kb 80%ra tekert állapotról alacsonyabbra venni a max hőmérsékletet.
Viszont, bár inkább szükségszerűségből de azon is gondolkodtam hogy hosszú távon megérné lecserélni hátha észrevehetően kevesebb lehetne a fogyasztás.
Erre kérnék tanácsokat,;
1. Érdemes cserélni egyáltalán takarítható meg ezen a műveleten számottevő energia főleg a mostani teljes árú várható energiaárak mellett?
2. Ha igen elektromos bojler vagy gázos?
3. Ha elektromos melyik készülék lenne ideális mondjuk úgy 200000 forint körüli összegig?
4. Egy gázos esetén egy hasonló darab körülbelül mennyi tobbletgazfogyasztassal járna? ( természetesen csak becsült érték m3ben) Ez azért lehet érdekes mert a gáz a hatarertek alatt van még bőven a villanyunk viszont a nappalival együtt kb a limit duplája, és így az egyszeri nagyobb költség mellett is lehet jobban megérné.

Egyéb ötleteket is szívesen várok, és minden segítséget előre is köszönök.

[ Szerkesztve ]

(#7) tm5 válasza siege5 (#6) üzenetére


tm5
tag

Azóta már biztosan eldőlt hogy mit veszel, de leírom, hogy nálam mi a helyzet.
Én egy öreg Hajdu kéményes gázbejlert cserélek le eleketromosra, mert rájöttem, hogy sokat fogyaszt: eddig kb. 1m3 gáz volt a napi fogyaztása, ami 100Ft/m3 ár mellett sokkal olcsóbb volt mint akármelyik villany.
Most szinte bármelyik villany sokkal olcsóbb lesz, mint ez.
Két típus között vacillálok:
Ariston Velis Evo 100:
Előnyök:
- A szűkös mosókonyha miatt könnyebb lenne elhelyezni, pl. fektetve
- Valszeg menne vezérelt (23Ft-os) árammal, bár az plusz beruházás lenne kiépíteni, mivel a villanyóra dobozban már nincs hely.
- Valszeg egyzserübb a karbantartása, legalábbis a Bojlergurus youtube videó alapján.
- Olcsóbb
Hátrányok:
- magasabb fogyasztás kb 150kWh/hóval számolok.
Ariston lydos hybrid 100:
Előnyök:
- jóval kevesebb folyasztás: 652kWh/év
Hátrány:
- nálunk kicsit nehezebb elhelyezni, helyszűke, valszeg közfalra menne, belóggó csavarokkal a nappaliba.
- többen írták róla, hogy hangos.
- Karbantartás igényes, ami fix éves költség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.