Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .bableWes


.bableWes
őstag

ajjaj...

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#2) morhange


morhange
tag

Ezaz... csukják le a férgesét, a nemzet ellensége ez az ember, mert nem benzint vett, máglyára vele!!!

(#3) moha21


moha21
addikt

Huhh még egy közveszélyes "bűnözővel" kevesebb..>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Bomba hír, szerencsétlen szakács.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#5) darál0w


darál0w
Jómunkásember

elég felkapott hely lett most Mályi :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kötelet neki!

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) sz4blya


sz4blya
csendes tag

vivát vivát magyarország!

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#8) BITBOYS válasza darál0w (#5) üzenetére


BITBOYS
addikt

A rossz reklám is reklám :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9) Csemike


Csemike
csendes tag

Szerencse, hogy most drágább az étolaj, mint a gázolaj. :DDD

(#10) Mr X


Mr X
veterán

Igazából ki kellene tüntetni, mert nem szennyezte a környezetét a használt étolaj kiöntésével, hanem újrahasznosította. :D

(#11) kételkedem


kételkedem
addikt

Megállítanak egy norvég rendszámú autót csak azért mert sültkrumpli szaga van? :F
Ez tuti kamu cikk! :K
Azt el tudom képzelni, hogy valaki felnyomta a vendéglőst és ez volt az indok, amivel eljárás alá lehet vonni.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#12) lezso6 válasza Csemike (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gondolom jól megszűrt használt étolajat használt, az gyakorlatilag ingyen van, mert amúgy kidobnád.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13) Mr X válasza lezso6 (#12) üzenetére


Mr X
veterán

A cikk első mondata: "Használt étolajjal üzemeltette autóját egy szakács..."

(#14) BITBOYS válasza kételkedem (#11) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én is erre gyanakszom, hogy felnyomták. Bár lenne kamu a cikk, kicsit felháborítónak tartom..

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#15) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

erőfitogtatás a hatalom részéről :U

mint ahogy lecsukták a szakszervezetist... :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#16) lezso6 válasza Mr X (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig elolvastam. :D Kötelet nekem is.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17) Mr X válasza lezso6 (#16) üzenetére


Mr X
veterán

Annyira nem vagyunk drasztikusak. :D

Amúgy ha így haladnak az üzemanyagárak, pár hónap és meg fogja érni a boltban megvenni a bontatlan Vénusz étolajat és azzal járni üzemanyag gyanánt. :W

(#18) Drenadar


Drenadar
veterán

Apeh szerint ez adócsalás...
ezen a logikán kiindulva ha én inkább bicajra ülök, és így jutok el A-ból B-be, az is adócsalás, hiszen nem fizetem meg az adót, még a bicajra se fizettem adót mert használtan vettem valamikor...

alternatívát keresett az ember és látva az üzemanyagárakat totálisan meg lehet érteni.

(#19) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Ilyenkor komolyan kedvem lenne elmenni a bolygóról.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#20) Mr X válasza Cthulhu Dawn (#19) üzenetére


Mr X
veterán

Csak ne étolajat tankolj, mert lekapcsolnak a sztratoszférában és jön a büntetés :D

(#21) Avicularia


Avicularia
veterán

Aktuális
[link]

Épp így illegális tehát alkohollal, hidrogénnel vagy akár vízzel autózni ma Magyarországon. Egy esetben nem: ha a trutyit külföldön tankoltuk, és persze ezt bizonyítani is tudjuk.

(#22) #65675776 válasza BITBOYS (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tulajdonképpen mi a felháborító benne? Törvény tiltja, pontosabban jövedéki adó megfizetéséhez köti. Ha a felhasználó nem fizetett utána, akkor törvényt sértett. Most, hogy az adott törvénynek mennyi értelme van, az egy másik kérdés.

Ahogy az is másik kérdés, hogy milyen rendszám van az autón. Adott országban az adott ország törvényei érvényesek. Ha Norvégiában lehet is ilyen célra étolajat használni, itt akkor sem teheti. Persze kérdés, hogy az adott autó mennyire norvég. Lehet pont annyira, mint a sok szlovák autó ebben az országban.

Egyébként azzal miért is nem szennyezi a környezetet, hogy egy dízelmotorban elégeti? Tán hidrogén szintjén tisztán ég? Ugyan úgy szennyezi, csak más formában.

(#23) BITBOYS válasza #65675776 (#22) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, Te is érzed, hogy túl sok a talán. Szlovák dolgot meg kár belekeverni, itt zárjuk is le a rendszámkérdést.
Maga a törvény a felháborító.

mod: Környezetszennyezés nem rám tartozik, mukkot sem szóltam a környezet érdekében

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24) BITBOYS válasza Avicularia (#21) üzenetére


BITBOYS
addikt

Végigolvastam és döbbenten ülök a tények előtt.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#25) Mr X válasza BITBOYS (#23) üzenetére


Mr X
veterán

A szennyezést én hoztam fel, de nem azt írtam, hogy nem szennyezi a környezetet, hanem azt, hogy nem szennyez azzal, hogy kiönti, mert újrahasznosítja. Ráadásul még egy vigyorgó fej is volt utána.

(#26) BITBOYS válasza Mr X (#25) üzenetére


BITBOYS
addikt

Észrevettem és felfogtam amit írtál :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#27) Mr X válasza BITBOYS (#26) üzenetére


Mr X
veterán

Igazából nem neked szólt, hanem daa-raa-nak, de rossz helyre nyomtam. :B

(#28) moha21 válasza #65675776 (#22) üzenetére


moha21
addikt

De, de a koliban is nagy probléma, hogy az olaj gyakorlatilag a wc-ben köt ki, mert nincs hova tenni...így legalább még hasznos munkát is végez.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29) BITBOYS válasza Mr X (#27) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szólj neki a modkerbe, hogy címezze meg magának a posztodat :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#30) BITBOYS válasza moha21 (#28) üzenetére


BITBOYS
addikt

Elvileg a használt olajat el kell vitetni egy céggel minden étteremnek, konyhának, stb..

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#31) moha21 válasza BITBOYS (#30) üzenetére


moha21
addikt

Igen elvileg...meg nálunk a faluban is a szennyvizet nem az árokba kellene nyomatni..elvileg..gyakorlatilag a az önkormányzat nem szállítja el, csatorna nincs..az árok is olyan nem lejt semerre.. no comment .

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#32) Sotho


Sotho
őstag

:( Tény hogy az üzemanyagon nem érdemes spórolni. [link] ;]

(#33) BITBOYS válasza moha21 (#31) üzenetére


BITBOYS
addikt

Emésztőből kinyomják az árokba a szennyvizet? Nem semmi..csak nem nyomnám ki, iszonyat büdös lehet.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#34) #65675776 válasza moha21 (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem írtam, hogy nem probléma. A kollégiumi viszonyokat meg ismerem régről, soha sem az igényesség volt a fő vezérlő ilyen helyeken.

(#35) darál0w válasza BITBOYS (#8) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

indulhat a katasztrofa turizmus? :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#36) moha21 válasza BITBOYS (#33) üzenetére


moha21
addikt

Ja hát mi mondjuk amennyire tudjuk tisztítjuk ( baktériumokkal ) + nem egyből az árokba megy, hanem átfolyik egy nagy kerten, szóval az utcán nem látszik és érződik..Ez persze kb 2 % nyilván csak akinek van pénze vagy akit érdekel a környezete az fektet be ilyenekbe..
Azt kell mondanom, hogy bárcsak ez lenne a legnagyobb probléma..

(#34) daa-raa : Sajna biztos nem csak itt van ez így.. Mi a szobában gondban vagyunk a szeméttel mindig ( sőt szoktunk veszekedni azon, hogy pl. a sörös dobozzal mi legyen, néha a kuka könnyebb, de azért szelektív gyűjtünk ). Az olaj az ami gond, mert hát nyilván nem fogjuk metrón meg mindenen keresztül vinni.

Lehet Duna Plázában vagy valahol be lehet adni pl. mekibe, de sajnos az emberek nem ilyen rugalmasak..

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37) moha21


moha21
addikt

Eszembe jutott anno az Ukránoknál sokszor el se volt zárva a benzincsap folyt össze-vissza :D Emberek cigivel..ó igen a vad-kelet :D

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#38) Crystalheart válasza moha21 (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én a használt étolajat zsírosbödönben gyűjtöm a konyhában. Jól lehet vele a paradicsomkarókat impregnálni, ha megfőzöm benne őket. :) A cél pedig, hogy tudjak vajat készíteni, mert akkor olvasztott vajban lehetne sütni, ami sokkal-sokkal egészségesebb is.

Ami az olaj üzemanyagként való felhasználását illeti, ha valóban száz méterekre érezhető szagot bocsát ki, akkor nem bánom, hogy lekapcsolták.

Nálunk amúgy nemrég lefektették a csatornát, de nagyon sokan egyszerűen beleszivattyúzzák a csőbe a szennyvizet. (Persze ez sem legális, de nincs is, aki ellenőrizné vagy behajtaná.) Mert a csatorna nélküliek által fizetendő talajterhelési díj töredéke a csatornadíjnak, lol. :D

[ Szerkesztve ]

(#39) moha21 válasza Crystalheart (#38) üzenetére


moha21
addikt

Hát igen, de otthon azért másabb a dolog, itt Pesten nem sok földem van .>

A baj, hogy nem a környezetromboló hatása miatt kapcsolták le ( amúgy nem tudom, hogy az mennyire romboló ), hanem csak a lóvé miatt. Ok, hogy illegál, de azt hiszem sokan többet lopnak/sikkasztanak és sajnos a környezetet is nagyobb mértékben szennyezik.
/ gondolok itt arra aki keres azon, hogy szarabb buszok legyen, amik okádják a füstöt /

Ők minkét szempontból nagyságrendekkel megelőzik ezt az illetőt mégis úgy hiszem van jó ismerős az APEH-nál..

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#40) BITBOYS válasza moha21 (#39) üzenetére


BITBOYS
addikt

Sz@rnak ezek a környezetszennyezésre, bezzeg a lóvéra nem. Vihar egy pohár vízben :N

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#41) Sotho válasza Crystalheart (#38) üzenetére


Sotho
őstag

Szarul égett azért volt büdös. Én inkább E85 párti vagyok az tényleg tiszán ég mindenféle turbó meg intercooler nélkül is. Aki okosba tud alkoholt soha nem bukik le.

(#42) Kassadin válasza moha21 (#39) üzenetére


Kassadin
addikt

Meg aki elkocsikázik habira 1 millió benzinpénzt. Nem kell messze menni, ebben az országban található az úriember.

(#43) CHIPman válasza #65675776 (#22) üzenetére


CHIPman
nagyúr

És arra még nem gondoltál, hogy ha közvetlenül(értsd: elégetés után) akár kicsit jobban is szennyezi a környezetet, de egyrészt kőolajat(ami állítólag vészesen fogy) a keverés százalékával kevesebbet fogyaszt, ráadásul az étolaj megújuló energiaforrás, és teljesen újrahasznosítható ilyen szempontból? A 60+ hsz alatt ez egyszer sem jött elő, mindenki az árral meg a büntetésekkel foglalkozik. Ha ugyanez egy, a mienknél fejlettebb gondolkodásmódú országban lenne téma, a nyakamat merném rá tenni, hogy említés szintjén az első 10 hozzászólásban szerepelne.
Nem csak a címzettnek szól.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#44) #53246592 válasza #65675776 (#22) üzenetére


#53246592
törölt tag

Csak úgy szólok hogy Norvégiában rohadt drágák az autók, el is kell azt hozni onnan, vizsgáztatni visszahordani és jó eséllyel az ottani biztosítás sokkal drágább mint Magyarországon.

(#45) venember83 válasza #53246592 (#44) üzenetére


venember83
nagyúr

Az lehet, de akkor sem jogszerű, tudtommal, külföldi rendszámú autót Magyarországon üzemeltetni, ha az embernek a bejelentett lakhelye magyarországi. Bűzlik az egész történet a bőven száz liter fölötti üzemanyagtartállyal, norvég rendszámmal.

(#46) lapa


lapa
veterán

a biodízel nem egyenlő használt étolaj. mielőtt egyeseknek kivillan a villanykörte érdemes átgondolni a kockázatokat. csak az öreg dízelek mennek vele, azok is nyáron. pár csövet is megeszik a bioüzemanyag, szóval nem problémamentes.

a használt étolaj nyilván sokkal kevésbé szennyez. egyrészt 0 a co2-mérlege (ha a sütést tekintjük fő felhasználásnak és ott "számoljuk el"), másrészt ahogy olvastam kémiailag is jobb, mások az égéstermékek. de ez utóbbira most nem tudnék linket, csak rémlik.

(#47) #53246592 válasza venember83 (#45) üzenetére


#53246592
törölt tag

Csak arra akartam kilyukadni hogy ez nem olyan mint a szlovák rendszámosdi hogy sokat lehet vele nyerni.
Az utóbbi pár évben többször, több helyen megkérdeztem hogy akkor hogyan is kellene bejelentenem hogy nem Magyarországon élek, és többnyire csak bámultak rám mint borjú az új kapura. Így van bejelentett magyarországi lakcímem, nem ott élek, és pl. idén nyáron szándékomban áll autóval Magyarországra menni, és nem érzem úgy hogy ezzel bármiféle rosszat cselekednék.

(#48) EmberXY válasza Drenadar (#18) üzenetére


EmberXY
addikt

"ezen a logikán kiindulva ha én inkább bicajra ülök, és így jutok el A-ból B-be, az is adócsalás, hiszen nem fizetem meg az adót, még a bicajra se fizettem adót mert használtan vettem valamikor..."

Ne tedd! Gondolj csak bele, nem fizettél adót a bicikli után, ráadásul mehettél volna kocsival is, de nem vettél kocsit, így nem is tankoltál bele a méregdrága üzemanyagból. Az állam rengeteg adóbevételtől esett el, kíváncsi vagyok, hogy mikor jut el az ország idáig.

Szegény Jézus is rosszul járt volna nálunk, állandóan lekapcsolták volna, mert a vízből bort csinált, de az adót ő sem fizette be.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#49) lapa válasza Drenadar (#18) üzenetére


lapa
veterán

a használt bringádra újkorában kifizették* az áfát és a vámot.

* esetleg

(#50) Drenadar válasza EmberXY (#48) üzenetére


Drenadar
veterán

a forrásvizet vajon mikor adóztatják meg? hiszen ha forrásvizet iszol, akkor nem veszel palackozott vizet, nem fizetsz adót..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.