Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Őszintén? Semmire nem jó. Nem lehet rá alapozni, hiába a sok évi átlag.
Szinte a kezdetek óta napi szinten lementem az előrejelzéseket, néha visszanézem hogy miket változik... pár napig még ok, az 1 hetes előrejelzés is elég óvatosan kezelendő, sőt, arra se lehet alapozni, max 2-3 napig.
Marketing, parasztvakítás hogy nekünk ilyen is van, mittudomén.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Elméletileg jól néz ki, gyakorlatilag a mai napot is sok esetben csak besaccolják.
Napokban jelentette ki az egyik "időjós" hogy 50% az esélye annak amit mond.
Így én is meg tudom jósolni. :)
Még a lottószámokat is.

...

(#3) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

egyszerű

parasztvakítás, semmi több. csak hogy az átlaghülye "jól informált"-nak tarthassa magát az elkövetkező 30 napra.

(aki meg az átlaghülye IQ felett van, az tudja, hogy az időjárás előrejelzés nem megbízható)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) kovacsroli válasza Devid_81 (#2) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Ezen az 50%-on én is jót nevetek mindíg, ez azt jelenti, hogy vagy esik vagy nem :DD

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#5) lezso6 válasza kovacsroli (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De az biztos. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ma kapott az OMSZ új szervert, úgyhogy pontosabban tudnak majd előrejelezni: [link]

Persze nem 30 napra...

[ Szerkesztve ]

(#7) BITBOYS


BITBOYS
addikt

jún. 2. 21:21
Két hete rohad a víz alatt háromszáz birka
620 birka hullott el a két héttel ezelőtti viharban Székesfehérvár közelében, a Gaja patak által elöntött, Székesfehérvár és Sárszentmihály között húzódó legelőn; a tetemek mintegy felét a megsemmisítőbe szállították, a többi még víz alatt van, s géppel megközelíthetetlen - mondta el a kerületi főállatorvos. A 773 egyedet számláló nyáj zöme megfulladt. A fertőzésveszély miatt sürgős megoldás kell, a honvédségtől próbálnak fizetett segítséget kérni. (MTI)

Megint a víz az úr

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#8) Lenry válasza BITBOYS (#7) üzenetére


Lenry
félisten

fizetett? :F

a honvédségnek nem kötelessége ilyenkor segíteni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) BITBOYS válasza Lenry (#8) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez az amit én se igazán értek :F

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#10) Lauda válasza Lenry (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Manapsag nincs sorkoteles katonasag, csak a nato-s vonalak mozognak mindenfele. Szoval nincs aki segitsen. A nato-t nem erdekli, hogy kinek a haza/kertje all viz alatt.

[ Szerkesztve ]

(#11) madstunt


madstunt
addikt

nem az a kérdés hogy minek hanem ki az aki mindebben bízik is?

(#12) ^Clown válasza Lauda (#10) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Oké, hogy most a magyar hadsereg zsoldosokból, szebben mondva hivatásos, szerződéses katonákból áll, de ettől még ugyanúgy bevethetők katasztrófahelyzetben, mint anno a sorkatonaság volt. Nem értem én sem, hogy miért nem ingyen mennek.

Bp. XI.ker.: felhős idő, lóg az eső lába, hűvös idő.

(#13) dízelracer válasza Lauda (#10) üzenetére


dízelracer
senior tag

Igen, ez sajnos tényleg így van. Emlékszem 2002-es árvíz idején a fél laktanya (és nem csak a sorkatonai állomány) lapátolta a homokot. Mondjuk én percekkel a zárlat kihirdetése előtt léptem ki a laktanyából (mentem jutalomszabira) szóval kimaradtam a "buliból". :DDD

(#14) BITBOYS válasza Lauda (#10) üzenetére


BITBOYS
addikt

Változott a helyzet:

Több száz katona segít
A legfrissebb adatok szerint országosan 700-750 katona vesz részt az árvízi védekezésben, közölte a bőnyi gát mellett Hende Csaba honvédelmi miniszter, amikor megnézte a védekezési munkálatokat. Elrendelték a legmagasabb fokú készenlétet, így szükség esetén a hadsereg készen áll arra, hogy minden eszközzel részt vegyen a védekezésben. (MTI)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#15) mephi666 válasza BITBOYS (#14) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezt mondtam már én is hetekkel ezelőtt egyik ismerősnek, hogy: "na, ezért is hülyeség volt a kötelező sorkatonaságot megszüntetni" :W aki kint van külföldön szolgálni, nem csak ott rázza a farkát jódolgában ezért nem jöhet haza akármilyen kifogásból...

anno amikor volt kötelező sorkatonaság, ilyen helyzetben nem 700-750 katonát tudtak mozgósítani, hanem nagyságrendekkel többet... habár ahogy elnézem a 18körüli "férfi" korosztályt, szerintem sokan elsírnák magukat ha homokzsákot kellene pakolni és azonnal vízbe fojtanák magukat...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Dany007 válasza mephi666 (#15) üzenetére


Dany007
veterán

"ahogy elnézem a 18körüli "férfi" korosztályt, szerintem sokan elsírnák magukat ha homokzsákot kellene pakolni és azonnal vízbe fojtanák magukat..."

Ebben egyetértek. Anno 18 évesen énse sokat tudtam még a munkáról...
Ilyenkor jut csak eszembe, hogy anno a 2vh alatt mennyi 18-20-onéves katona szolgált. Mentek gyilkolni és meghalni... Azért nem lehetett gyenge.
Kíváncsi vagyok, hogy a mostani átlag 18-20 éves srácok - akiknek a legnagyobb gondjuk, hogy hányan lájkolják a képeiket a myvipen - vajon mit a faszt csinálnának ha egyik napról a másikra kiküldenék a frontvonalra :D Na, ott legyen menő, trendi... :U

(#17) Lauda válasza ^Clown (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Az is problema, hogy csak egy reszuk hivatasos, masik meg szerzodeses. Itt Papan is C17-es bazis van es csak erre vannak fentartva emberek, ugymond kiszolgalo szemelyzet+boeing-es szerelok. Szoval ezeket nem hiszem, hogy kikuldenek homokzsakot rakni, mert akkor nem tudnanak repulni a gepek. :)

Ahogy latom kozben lepett a honvedseg es besegitenek valamilyen szinten. :R

(#18) Lauda


Lauda
félisten

Valamit nem ertek.

Nezzetek meg az idokepen a szelterkepet, majd utana a felhokepet animalva. Csak nekem fura, hogy teljesen ellentetes az iranyuk? :F

(#19) mephi666 válasza Lauda (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez teljesen normális... a szél a felszín fölött nem sokkal mozog, a felhők pedig akár több kilométeres magasságban és ezért lehet teljesen ellentétes az irányuk... sőt olyan is elő szokott fordulni, hogy különböző magasságban levő felhőrétegek ellentétesen mozognak :) ilyet szabad szemmel is meg lehet figyelni, hogy bizonyos (különböző magasságban egymás alatt/fölött levő) felhők a többihez képest állnak/más irányba mennek...

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) Lauda válasza mephi666 (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Igy mar okes, koszi szepen! ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.