Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45) Crystalheart válasza Huma (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A Holokausztot csak példának hoztam. Eléggé sok bőrt húztak már le róla, igazából már csak egy egyedi megközelítése volna: az általános zsidó hullámmal szembemenő zsidó témaköre. Mondjuk A napfény ízében röviden előfordul hasonló elem, de végtére is nem teljesen erre építkezik. Természetesen Radnótiról beszélek: anno a saját ismerősi körében is megdöbbentek a hitvallásán, a nyugatnak talán még sokkoló is lenne. :)

Másik ilyen egyedi, magyar sajátosságú megközelítése a II. világháborúnak az lehetne, ami az ország akkor betöltött, korántsem világos helyzetét dolgozza föl. Nem emlékszem nagyszabású filmre, ami a németek oldalán harcoló katona szemszögéből mutatná be a háborút. A Vörös reggel c. novellámat is ezért írtam, egy terv alapja. (Mondjuk egy ilyen FPS játékot is szívesen látnék már ;])

És mint írtam, 2 milliárd Ft. Talán egy kicsit több. Ennyiből jó filmet lehetne itthon készíteni. De ami hasonló költségvetéssel készült eddig, azok közül úgy látom, egyik sem igazán érdemelte meg ezt a befeketést.

Ötletet sok helyről merítek. Pl. Émile Zola regényeiből csak keveset vittek filmre, de igazán nagyszerűek is vannak köztük. Ráadásul nyugaton népszerűek, Ny-Európában egy ilyen francia témájú film (esetleg francia színészekkel, koprodukcióban) biztosan nagy nyilvánosságot kapna. Ez is egy mód a kitörésre. A lényeg, hogy ne magunknak gyártogassuk a kapa-pepe filmeket, mert ennek a módinak nincs vége...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.