Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Aki esetleg nem tudná, ez egy mozifilm. :C

Itt van a magyar feliratos trailer:

Igen, az a nagy izé ott bal oldalt fent az út mellett az egy űrhajó. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Érdekesnek tűnik! Kössz a trailert!

[ Szerkesztve ]

(#3) BITBOYS válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igen, egy nagyon egyedi és egyben megosztó alkotás.

Köszi zolee a kieget :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4) Viktor77


Viktor77
titán

Nagyon jó film, elgondolkodtató. Érdemes megnézni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) BITBOYS válasza Viktor77 (#4) üzenetére


BITBOYS
addikt

Így van. Erre a filmre első nézésre 8 , második után 10 pontot adtam. Meglepetésként hatott, hagynom kellett letisztulni a mondanivalóját.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#6) Thunderzolee válasza BITBOYS (#5) üzenetére

Első nézésre?? :Y

Mindjárt jön egy modi, és bezárja a topicot, lévén olyan filmről beszélgetünk, amit még be sem mutattak. :DDD
Nekem már ez a vasárnapi bemutató is gyanús a Westendben. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7) ollie válasza Thunderzolee (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem külföldön nézte meg. Egyébként a film valóban must see kategória a kritikák alapján.

***

(#8) BITBOYS válasza Thunderzolee (#6) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem itthon néztem természetesen :) ;)

Nincs benne semmi gyanús, vagy mire gondolsz? Moziban felvett kamerás verziót nyomnak újra moziban? :D

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9) JanR válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


JanR
addikt

Rossebb egye meg, hogy melóban vagyok, pedig úgy megnézném a trailert:DDD
Amúgy milyen műfaju a film?

(#10) Avicularia


Avicularia
veterán

Akkor egy ellenvélemény.Nekem nem jött be.

(#11) Viktor77 válasza JanR (#9) üzenetére


Viktor77
titán

Attól, hogy űrhajó meg idegenek, nem sci-fi. Kicsit sem. Egész másról szól.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#12) Frost Ashes válasza ollie (#7) üzenetére


Frost Ashes
csendes tag

Kritikák alapján lehet, viszont az én véleményem ennek szöges ellentéte :)
Első 10 perc után már nézegettem az időt, vártam a végét, ez egy filmnél nem jó jel...

(#13) Thunderzolee válasza JanR (#9) üzenetére

Filmbuzin írnak róla: (meg máshol is)
http://filmbuzi.hu/archives/2009/09/15/district-9/

S P O I L E R

"Lassan már 28 éve, hogy az idegenek űrhajója Dél-Afrikába érkezett.
Alig vártuk, hogy a földönkívüliek végre kapcsolatba lépjünk velünk, de a találkozást nem ilyennek képzeltük. Nem kaptunk technológiát, se fegyvereket, mert DNS alapúak, így nem tudjuk használni.
Ráadásul az űrhajó nem felfedezni jött, Ők a bolygójuk utolsó túlélői, és menedéket kérni jöttek.
Az állam és az MNU ideiglenes szállásokon látta vendégül őket (9-es körzet), ami mára már emberek elöl elzárt terület, mely egy élhetetlen szeméttelepre hasonlít.
Az idegenek lassan olyanokká váltak, mint az állatok. Már nem akarjuk, hogy itt legyenek. Miért nem mennek el? Miért nem arra fordítja az állam a pénzünket, hogy végre kitessékelje őket az űrbe? Polgárháború fenyeget. Az MNU át akarja telepíteni a tiltott zónában élő lényeket egy másik, városon kívüli területre (10-es körzet).
Aztán egy MNU ügynökre ráfröccsen valami, amitől úgy tűnik hazsnálni tudja az idegen technológiát. Ekkor elszabadul a pokol..."

Tessék megnézni, érdekes sztorija van.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) JanR válasza Thunderzolee (#13) üzenetére


JanR
addikt

Huhu, koszi!

Eddig a tortenet alapjan mozi nezos film lesz:D

(#15) localhost válasza Avicularia (#10) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nekem sem tetszett, rejtett logikai hibákkal, elképzelhetetlen valószerűtlen történésekkel.
A HandyCam fényképezéstől meg már 5 perc után fájt a fejem.
Vélemény 55/100 pont. [Localhost Ezt Nem Ajánlja Önnek]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#16) ollie válasza localhost (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet, hogy nem handycam-es felvételen kellett volna megnézni.

***

(#17) localhost válasza ollie (#16) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Bocs félreértesz! Az OPERATŐR "HandyCam style"-ban nyomul, {látható a traileren is} nem tudom, hogy hívják ezt a technikát, de szándékos.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#18) Viktor77 válasza localhost (#15) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor gondolom a Cloverfield sem tetszett. :) Pedig az is nagyon jó kis film.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) ollie válasza localhost (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Értem. Na majd meglátom, hogy nekem mennyire fog tetszeni.

***

(#20) BITBOYS válasza Viktor77 (#18) üzenetére


BITBOYS
addikt

A Colverfieldben ráadásul vágatlanul ment végig a kamera ha jól emlékszem.

localhost :DDD az is egy hasonló elv alapján készült mozi.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#21) localhost válasza Viktor77 (#18) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Miért? Ez a Cloverizé azt mondta, hogy én tetszem neki ? :P

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#22) Thunderzolee

Nem akartam idekeverni a Cloverfieldet, mert az valakinek vagy nagyon tetszett, vagy nem; de nekem is az a film jutott eszembe először mikor a D 9-ről hallottam.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) BITBOYS válasza Thunderzolee (#22) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szerencsére nagyban különböznek, de ez nem baj. Nekem az is bejött, nagyon is.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24) localhost válasza BITBOYS (#23) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Akkor szólok ennek a Klóverizének, hogy jöjjön nekem is befelé :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25) Dany007 válasza localhost (#17) üzenetére


Dany007
veterán

A bemutató alapján tetszetősnek tűnik. De vágom mire gondolsz és az engem is idegesít =/ Persze ettől még megnézem mert kíváncsivá tettek itt a többiek :)

(#26) vPhis


vPhis
aktív tag

DirectX 9-et olvastam. Mit kell azon megnézni a moziba :DDD

(#27) localhost válasza Dany007 (#25) üzenetére


localhost
Közösségépítő

És az én ajánlásom a #15-ben smafu ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#28) Dany007 válasza localhost (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Dehogynem. De ha valakinek kétszer kell megnéznie a filmet, hogy úgymond letisztuljon a mondanivalója, akkor vagy átlagnál alacsonyabb iq-val rendelkezik, vagy van valami tényleg érdekes abban a filmben :)
Én a mátrixxal voltam így, igaz akkor még csak 15 voltam... asszem... :U

Mondjuk a logikai hibák, amikre gondolsz (szerintem), azok igencsak el tudják szúrni az összképet. De lehet valami újat hall benne az ember, valaminek az újfajta, érdekes megközelítését. Szal megér egy próbát.
20 percet meg bőven, de ne kérdezd mire kell a 20 perc :D

(#29) BITBOYS válasza Dany007 (#28) üzenetére


BITBOYS
addikt

localhost és közötted szerintem legalább 20 év korkülönbség van :)

Valakinek nagyon nem tetszik a film, de ezt kiemeltem azzal, hogy megosztja a közönséget.
Jómagam nagyon kellemeset csalódtam az alkotásban, szinte megbabonázott.
Gondolom az elvárásaid toronymagasak a filmmel kapcsolatban, így szerintem csalódni fogsz. Nem egy Transzformersz mozi és nem tinihorror.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#30) Dany007 válasza BITBOYS (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Mért lennének magasak az elvárásaim? :)
A transzformersz csak szórakoztatás. Nem sok elgondolkodni való van / volt benne. Tinihorrort meg sose néztem : )

(#31) localhost válasza localhost (#24) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Fiam és lányom szerint a Cloverizé nem jó film és neked nem is teszene, Apa.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#32) Huma


Huma
addikt

Nekem is tetszett a film. Mondjuk tény hogy vannak benne hibák és sok helyen nem reális a történet.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#33) twollah


twollah
nagyúr

Nekem nem tetszett.

Scifibe oltott tarsadalom kritika.

(#34) Huma válasza twollah (#33) üzenetére


Huma
addikt

És azzal mi a baj?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#35) The DJ


The DJ
addikt

Hejhaj, nagyon érdekes film volt, még le kell tisztulnia a gondolatoknak, de első blikkre simán adnék rá egy 8 pontot a 10-ből. Végigizgultam az egészet és nekem a kézi kamerára hajazó operatőri megvalósítással sincs különösebb gondom.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#36) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Annyira bírom, amikor egy szórakoztató és csöppet gondolkozásra is biztató, alkotásnál előjönnek a szakértők és logikai hibákat kezdenek elemezni. :D
Ez egy film! Nem az élet. Ugyan van mondanivalója is, de ettől még csak egy film, kedves szakértő fórumtársaim. :)) Ha zavarnak a hibák, írjatok magatoknak jobbat. Mindenki képes az alkotásra. :DDD És a kritizálásra. ;]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#37) Frost Ashes válasza Huma (#34) üzenetére


Frost Ashes
csendes tag

Tudjuk azt magunktól is hogy szar a társadalom, nem kell azt még külön kritizálni is.

(#38) Thunderzolee válasza localhost (#24) üzenetére

Localhost: :)

A Cloverfield arról hires, h különleges hype vette körül.
Először is, anno a Transformers előtt adták le először a trailerét. Mármint Amerikában.

A trailerben meg tinivigjátéknak induló filmecske, aztán egy furcsa üvöltő hang, áramszünet, felmennek körülnézni a tetőre, a távolban egy robbanás, mindenki sikoltozik, lerohannak az utcára, összeomlik a Crysler Building, és becsapódik a Szabadság szobor feje pár parkoló autóba...
Mi kell ennél több egy trailerbe? :D
Rendező meg az a személy, aki a Lost sorozatot is jegyzi. (J.J.Abrams)

Senki nem tudott a filmről semmit, mármint, h készül, vagy ilyesmi, aztán egyszer csak berobbant a mozikba, mint a Transformers előtti egyik előzetes. A Transformersre meg ugyebár automatikusan elment mindenki, igy nagyon jó volt a trailer időzitése.
És mindenki csak ámult, mert a trailer alapján valami nagyon cool múúúvinak tűnt. (Tiszta Blair Witch Project-es marketinget kapott.)
Este már a TV-kben is benne volt a hirekben, h a semmiből előbukkant egy trailer, de bemutató csak fél évvel később lesz.

Ugyan a Cloverfield nem volt olyan óriási, h hanyatt essünk tőle, de azért fél éven át nagyon vártam a bemutató napját. Így kell egy filmet minimális költségvetésű reklámból, mindössze egy jól elhelyezett trailerrel (Transformers előtt, ami box office volt a javából) az érdeklődés középpontjába állítani.

vPhis:
"DirectX 9-et olvastam."

Állat! LOL ;]
Ezen felröhögtem. :DDD

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#39) twollah válasza Huma (#34) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem ezt vartam a filmtol a trailer alapjan.

A tortenet kidolgozattlan, nem derul ki szinte semmi se az idegenekrol megjelennek es kesz a baj.
De, hogy miert na arrol vagy lemaradtam vagy a forgatokonyv irok feledkeztek meg.

(#40) BITBOYS válasza twollah (#39) üzenetére


BITBOYS
addikt

Annyit árultak el, hogy valószínűleg kifogyott az üzemanyag a traktorból, így itt ragadtak, amolyan hajótörést szenvedtek.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#41) Overlocker


Overlocker
veterán

Jó film, nekem tetszett..és ahogy Viktor77 is mondta érdemes elgondolkodni rajta..

[ Szerkesztve ]

(#42) mephi666 válasza localhost (#31) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem sem tetszett... spoiler: televolt klisével meg hülyeséggel... :( az egyik felhőkarcoló teteje nekiborult a másiknak és nem dőlt fel az egész... aztán felmentek az egyikbe, onnan átmásztak a másikba 30emelet magasan megkeresni a főhős csaját... az feküdt a szobában és szépen át volt döfve egy kb 12-es betonvassal, ami olyan "tiszta" volt, hogy nálunk a telephelyen nem lehet olyat találni... (és ez elvileg be is volt építve... mindegy) idióta baromságokkal volt tele a film... menekültek ezerrel benne, de annyi eszük nem volt, hogy akármilyen fegyvert szerezzenek... nálam vicckategória volt az a film... a végén meg lebombázták a város közepén a "monsztát", vastagon szállt a por a környéken... alig lehetett bármit látni... a főszereplők helikopterrel repültek volna elfele... gondoltam, hogy jön az utolsó klisé: jött is... a lebombázott szörny nekiugrott 5kilóméterről a gépnek, hogy azért mégse legyen hepiend... nálam az a film kb 2/10-es...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43) csibor válasza twollah (#33) üzenetére


csibor
őstag

George Orwell Állatfarm :U Az mibe is van pontosan oltva.A film szerintem jó volt,végre nem minket akartak megszállni.

(#44) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Találtam egy igazi gyöngyszemet:

"Hát... Én konkrétan GYŰLÖLTEM ezt a filmet. Nem akarok személyeskedni, de szinte még azt is utálom akinek tetszett. Ebben a filmben mondanivalót találni? Nevetséges. Komolyan nem tudom mivel tudott ennyi embert magával ragadni ez a "történet". Ahogy néhányan már említették se eleje, se vége. Egy kis közepe azért van. Én ha megnézek egy filmet akkor ne keljen már azon agyalnom, hogy a rendező, vagy a forgatókönyvírő által kihagyott -szerintem fontos- kérdésekre mi a válasz? És ez nem fantázia kérdése. Nem azért nézek filmet mert a fantáziámat akarom használni. Ha erre vágyok akkor lemegyek alfába és elképzelek magamnak valami frankó történetet (na jó azért ilyen még nem volt). Engem igenis érdekel, hogy mi a f@szért jöttek ide ezek a lények, miért nem mentek el ha egyszer megoldható lett volna és az emberek miért nem hagyták őket a végén elmenni, ha egyszer a terhükre voltak, hogyan került a föld alá az a kis űrhajó, stb. Tényleg nem értem mitől nagy szám. Valószínűleg nagyon jó reklámot kapott, vagy néhány okostojás azt mondta rá, hogy ez jó mert más mint a többi és a csorda elkezdte követni. Örök rejtéj marad.
Nem akartam senkit megbántani. Ez az én szubjektív véleményem."

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#45) mephi666 válasza BITBOYS (#44) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért a rejtéj elég erős így leírva... :( mind1... én is megnézem majd... valamikor... mert kíváncsi vagyok...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46) localhost válasza Algieba (#36) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Arra, hogy ha valaki bárkit/bármit kritikával illet, eléggé sablonos válasz, az, hogy ha nem tetszik, csinálj jobbat, ennél már csak egy hozzáállás van, amitől ennél inkább is émelyegni kezd a gyomrom.

Nem ahhoz képest rossz..., egyszerűen rossz, nem tetszik, nem köt le, unalmas, bugyuta, hiteltelen, silány, egysíkú, etc...

Thunderzolee kösz a leírást a másik filmről, de már nem is érdekel. :)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#47) BITBOYS válasza localhost (#46) üzenetére


BITBOYS
addikt

A Különvélemény tetszett?
Fura, hogy általam nagyra tartott embereket is megoszt a film. Egyik magasztalja, másik lehúzza a budin. Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy nem vagyunk egyformák és kész. Nincs mit túlmisztifikálni ezen az egészen.

mephi Majd kíváncsi leszek a véleményedre.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#48) Crystalheart válasza Algieba (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Ha zavarnak a hibák, írjatok magatoknak jobbat."

Azon vagyok. :DDD

Egyébként a kritikusok nem mindig, sőt, általában nem alkotók.

[ Szerkesztve ]

(#49) localhost válasza BITBOYS (#47) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A különvélemény tetszett, igen, de nem a Nyálgépcsávó miatt és nem a legendás UserInterface miatt. :)) Leülhetek? :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#50) BITBOYS válasza localhost (#49) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nekem is tetszett, jó kis mozi volt :K

:D
Csak nyugodtan :D

mod: De mégsem....A.I. Mesterséges intelligencia?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.