Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Janix14


Janix14
csendes tag

K*csögök. :(

Humort vagy bölcsességet szeretne itt látni?Hívja a 1792-es számot,és szavazzon!

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Még hajnalban néztem az indexen. Hát elég durva...
Bár a másik felet is meg lehet érteni, de... eléggé látszott, hogy írtani akartak csak egy jót. Arról nembeszélve, hogy semmiféle támadó szándék nem volt.
Plusz amikor a vége felé vitték el a sebesülteket, na akkor aztán tényleg nem volt semmi ok a tüzelésre!
Én elhiszem, hogy ellenséges lázadók vagy akárkik voltak, akiknek v.színű volt fegyvere (ahogy írták is), és hogy velük volt 2 riporter, de ha már a sebesülteket szállítják mindenféle támadó szándék jele nélkül, akkor mért kell azokat is szarrálőni? =/

(#3) dabadab


dabadab
titán

Ha te eddig azt hitted, hogy a háborúk ennél kevésbé mocskosak, akkor álomvilágban éltél. Ha meg az a végkövetkeztetésed, hogy "mert amerikaiak", "mert távolról lőnek" vagy egyéb más kifogást találsz, ami miatt ez szerinted durvább, mint bármely más háború mindennapjai, akkor az azt jelenti, hogy ebből az álomvilágból nem is akarsz felébredni. Az a nagy igazság, hogy az iraki háború a leghumánusabbak egyike - és nem azért, mert nem lenne mérhetetlenül mocskos, hanem azért, mert a régebbi háborúkban még ennél is mélyebbre süllyedtek.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4) At4


At4
tag

:(((

dabadab: egy háborút bármilyen körülmények közt elég erős bármilyen szinten is "humánusnak" nevezni, de tudtommal a sebesültek, vagy egyéb okból harcképtelenek röhögve lelődözése sosem volt divat, javíts ki ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

!!! Logout-os pályafutásomat hNp88 néven folytatom !!!

(#5) Rive


Rive
veterán

Eeeegen, gondoltam, hogy itt is a kiegészitett video jelenik meg.

Tényálladék: a kiegészitő szöveg és a kiemelt, szájbarágott zoom nélkül lényegében senki meg nem tudná mondani, hogy ki nem fegyveres.

Tényálladék 2.: ugyanez a video más szöveggel és lazán megszavazná mindenki a plecsnit a pilótának és a tüzérnek.

Ezen tessenek elgondolkodni egy pöppet, mielőtt végképp elszabadulnak az indulatok.

Ui.: áh, mindegy, úgyis elszabadulnak...

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6) Fecogame


Fecogame
veterán

:( :(((

Nem jó ez így... :((

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7) mephi666 válasza At4 (#4) üzenetére


mephi666
nagyúr

a humánusságról annyit, hogy a nato szabvány 5.56-os lőszer is csak kb. annyival "jobb", mint a 7.62-es, hogy nagyobb eséllyel nem öli meg az ellent és a sérült katona cipelése 2 egészségest is lefoglal... ergo: mindhárman könnyebb célpontot nyújtanak... (ezt olyan emberektől hallottam, akik hivatásosak és elég kemény helyeket megjártak) undorító dolog a háború... főleg, hogy általában nem azok viszik vásárra a bőrüket, akik elindítják... azok nyugodtan eljátszadoznak 100ezrek életével, közben pedig zabálják a szarvashúsos pizzát meg isszák a drága konyakokat... :(

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) dabadab válasza At4 (#4) üzenetére


dabadab
titán

"tudtommal a sebesültek, vagy egyéb okból harcképtelenek röhögve lelődözése sosem volt divat, javíts ki ha tévedek."

Javítalak.

DRM is theft

(#9) Eastman


Eastman
őstag

...egyre jobban elveszi a kedvem az amerikai katonák megbecsülésétől.

Ne haragudj, nem akarlak betámadni, de mi alapján becsülted az amerikai katonákat innen Kelet-Közép-Európából? Az amerikai filmek, sorozatok alapján? Mert ez van a TV-ben?

Hősök? Lónak a faxát!

Két szót mondok ami látszólag nem ide tartozik, de bennem mégis:

Hirosima, Nagaszaki. Erre a linkre meg csak akkor klikkelj, ha bírja a gyomrod: [link] Nem hiszem, hogy ellenséges katona van a képen. "Ágyúval verébre."

Lehet gondolkodni!

Én viszonylag fiatalon leszoktam az ilyenfajta "megbecsülésekről".

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Én attól hányok, ha valaki k okos a háborúkat illetően.

(#11) Xirtam


Xirtam
veterán

Sajnálatos, de ilyen a háború. Háborus zónába induló riporterek tsiztában vannak vele, hogy bármikor meghalhatnak. :U

Na meg gyereket vinni háborús zónába? Gyerekem lenne és neadj isten háború törne ki itthon, első dolgom lenne hogy elmenjünk innen. Mert tudnám, hogy ez azzal jár, hogy bármikor lelőhetnek a picsába.Akár van nálam fegyver akár nincs.

(#12) dabadab válasza Eastman (#9) üzenetére


dabadab
titán

"mi alapján becsülted az amerikai katonákat innen Kelet-Közép-Európából?"

Mondjuk azért, mert összehasonlítási alapnak itt voltak az ex-jugoszláv államok katonái?...

Xirtam: "Na meg gyereket vinni háborús zónába?"

Ne legyél már ilyen, Bagdad többmilliós város és simán lehet, hogy biztonságosabb, mint menekültként téblábolni valahol.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) fordfairlane


fordfairlane
veterán

A felvételen nem látom, de hivatkoznak AK 47-es fegyverekre. Ellenséges fegyveresekkel vegyülni ellenséges területen, miközben két amerikai helikopter járőrözik, nem egy életbiztosítás. Függetlenül attól, hogy elnézték és RPG-ként azonosították a fényképezőgépüket.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#14) tiv83us


tiv83us
veterán

Sajnalom az ujsagirokat, de most csunyan fogalmazva, aki kurvanak megy, az ne csodalkozzon, ha megb@sszak.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#15) Eastman válasza dabadab (#12) üzenetére


Eastman
őstag

A katona ember. A sz@r ember fegyverrel a kezében veszélyes. A sz@r ember fegyverrel a kézben, hatalommal nagyon veszélyes. A sz@r ember fegyverrel a kezében egy másik sz@r ember irányításával a legveszélyesebb.

Mindegy, hogy a világ mely' pontján.

Azt nem értem, hogy egy magyar hogyan tudja becsülni az amerikai katonát?

Mi van a norvég katonákkal? Vajon becsülik őket a spanyol gyerekek? Vagy az indiai kamaszok?

A Nagyapám harcolt a Don-kanyarban. Elmondása szerint egyszer mikor az erdőben meneteltek és az orosz lövészek kilőték mellőlük a sorból a német katonákat. A magyaroknak szétrebbentek a németek ott maradtak holtan.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16) dabadab válasza tiv83us (#14) üzenetére


dabadab
titán

A dolog elsősorban nem az újságíróról szól, hanem arról, hogy a derék GI Joe-k különösebb habozás nélkül (sőt, inkább meglehetős élvezettel) lőnek halomra egy rakat civilt.

DRM is theft

(#17) Eastman válasza Eastman (#15) üzenetére


Eastman
őstag

Azt nem értem, hogy egy magyar hogyan tudja becsülni az amerikai katonát?

Javítok:
...nyilván ha pl. a II. világháborúban (vagy bárhol, akár az usá-ban) megmentett egy magyart egy amerikai katona, oka lehet a megbecsülésére.

Jól emlékszem, hogy volt pár éve egy videó ahol amerikai harckocsizók valami metálra irtották egy tankból a népet a Közel-Keleten? A burn és a roof szavak maradtak meg a dal címéből (szövegéből). :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18) tiv83us válasza dabadab (#16) üzenetére


tiv83us
veterán

Jah, vagom. A video elso 2-3 percere reagaltam, ahol az ujsagirokat mutogatjak, roluk irnak. No meg vegig ok vannak bejelolve a felveteleken is.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#19) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

"Háborúkból profitálok"

A háborúban nem a frontok és a sebesülések a legszomorúbbak. Hanem azért, mert ezek nem érted vagy értem folynak, nem védekezel, nem szükségesek. A háborúk jó sok éve, amióta beszél az ember, a pénzért megy. A te pénzedért. Az én pénzemért. Hogy az az ő zsebébe vándoroljon.

Nem az a barbár állat, aki meghúzza a ravaszt, hanem aki engedélyt ad rá és aki fegyvert nyom a kezébe. Védem a katonákat? Nem. Zsoldosok, az ő választása. Ő magát is lealacsonyította.

Háborúkban az igazság az első áldozat. Mindig.

EDIT:
Eastman: Bloodhound gang, the roof is on fire. Nem metál, de igen, olyasmi. És vmelyik Moore filmben volt (bár Moore elég torzít, sose vedd készpénznek amit mond, ezt pölö elhiszem.)

ui: Fuck the system.

[ Szerkesztve ]

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#20) mephi666 válasza JuliusCaesar (#19) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem inkább coal chamber - sway? :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#21) Eastman válasza JuliusCaesar (#19) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi! ...nem láttam a teljes Moore filmet (Ha már Moore, inkább Gary, max. Roger.)

Amennyire a részletekből emlékszem, erősen videojáték feelinggel "harcoltak".
Nyilván megtehetik. :(((

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) JuliusCaesar válasza mephi666 (#20) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Lehet, de mintha lenne egy ilyesmi száma BHG-nek is. No mindegy.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#23) BITBOYS válasza Eastman (#9) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nyílván nem volt alkalmam behatóan megismerkedni a háborúval, ezekután könyvekből, filmekből, -legyen az dokumentum- táplálkozom. Természetesen nem gondoltam volna, hogy valaki ezt a mondatot fogja kiemelni abból az írásból amit idevetettem, ezért mertem jóhiszeműen leírni. Igazán objektív képet csak az az ember tudna adni, aki megjárta a poklot, ismeri a haború bűzös szagát. De egy precíz, pontos, humánus katona, aki jól fel van készítve egy adott helyzetre nem tesz ilyet sőt, a parancsot is megtagadhatja.

Tehát nem értek a háborúhoz, de véleményem azért lehet.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24) coyote55


coyote55
őstag

Visszatérve a gyerekekre: az oroszok Afganisztánban tanulták meg, hogy egy ártatlan kisgyerek is lehet halálos, ha a testére az apja erősít távirányított bombát. A katonának két választása volt: 1.) agyonlövi a gyereket, amit az elbújt "újságírók" megörökítenek és világszerte bemutatják, vagy 2.) odaengedi a gyereket magához, és felrobban vele együtt, amit természetesen szintén rögzítenek, de csak "házi használatra", további öngyilkosok meggyőzésére.
Annak az igazhitűnek a lelke, aki hitetlenek gyilkolása közben hal meg, automatikusan a Paradicsomba kerül -legalábbis szerintük!
Ezen azért el lehet gondolkodni...

Memento Mori!

(#25) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

most ez így székbül ülve nagyon egyszerűen kimondható és kiröhöghető.

ha tényleg RPG lett volna nála, és leveszi a válláról, akkor kb addig tart az apache. a pilóta a saját életét fogja jobban félteni, ha gyanúsat lát, akkor pedig nem kérdez, mert a válasz rakéta lehet. lőni fog.

röhögcsélés normális, idegességet így szokták levezetni.

stresszhelyzetben nincs idő rendesen megnézni mindent.

elítélendő, hogy civilekbe lőttek, főleg hogy gyerekekbe. de, a harci szituáció teljesen más, főleg ha a katonák alapból is idegbetegek az RPGk és az öngyilkos bombások miatt.

témában ajánlott film a Waltz with Bashir. utánna szerintem már nem fog kelleni magyarázni, hogy miért lőnek RPGnek látszó tárgyakra, még ha gyerekek is vannak a közelben (mert pl befogtak gyerekeket is hadviselni).

a háború rossz dolog. a pilóták viselkedése elítélendő, de a jelen helyzetben teljesen várható.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#26) Dany007 válasza proci985 (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Ezzel a résszel egyet is értek. Nekem csak az nem tetszett, amikor egyértelműen a sebesültet pakolták be az autóba. Senkinél nem volt akkor fegyver, nem nézelődtek hogy vajon honnan lőttek, nem keresték az ellenséget se semmi. Csak menekülni próbáltak.
De a többi 'okés', érthető.Azt az objektívet tényleg simán el lehetett nézni rpg-nek. A haditudósító meg természetesen tisztában van vele mit vállal.

[ Szerkesztve ]

(#27) Rive válasza Dany007 (#26) üzenetére


Rive
veterán

Egy képzett, tapasztalt haditudósitó tisztában van vele. Ja.

...a sebesültet pakolták be az autóba...
Ha van jogsid akkor neked is megtanitották, hogy sebesültet, ha nem kell kihúzni az égő kocsiból vagy hasonló akkor nem mozditjuk el a helyéről (csak amennyire az elsősegély ezt szükségessé teszi) és pláne nem próbáljuk elvinni a helyszinről.

Csak menekülni próbáltak.
Ami szintúgy lehet ok a támadásra. Az a helyzet, hogy az adott pillanatban érvényes RoE ismerete nélkül ez a topik itt szép kis szájkarate lesz, bármiféle releváns tartalom nélkül.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#28) Eastman válasza BITBOYS (#23) üzenetére


Eastman
őstag

Persze, hogy lehet.

Köszönöm, hogy megtiszteltél a válasszal.

Sajnos elég töményen kapjuk az "Amerikai Álmot".

...még most is, pedig már - évek óta - szétpukkanni látszik.

Tudtátok, hogy Donald Kacsát is foglalkoztatta a II. világháború?
Fontos, hogy a gyerekek is tudják, mi az irány. [link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29) BITBOYS válasza proci985 (#25) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez így rendben is van, de kezdjük ott, hogy miért kellett beleszólniuk bármibe is a katonáknak? Több kilóméterre járőröznek a helyszíntől, nyilván nincs rálátásuk a területre.
Ami még jól látszik, hogy a szenvedő alanyok észre sem veszik a két Apache helikoptert, de még a lövöldözés után a helyszínre érkező furgon sem. Mire fel adtak olyan információt a központnak, ami közel sem pontos? Egyáltalán nem voltak veszélyben a pilóták, életveszélyben meg még inkább nem.

Rive: Szerintem az ilyen szituációkról beszélni kell nem csak átsiklani felette. Ha téged ez hidegen hagy az is egy hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#30) Rive válasza BITBOYS (#29) üzenetére


Rive
veterán

Nehéz összeszedni az információkat, de annyi biztosnak tűnik, hogy a helikopter nagyjából két kilométerre volt az esettől, a földi egység meg jóval közelebb. A helikopter feladata a földi járőröző egység biztositása, a potenciális fenyegető tényezők, ellenséges egységek kiiktatása volt.

Ui.: átsiklásilag - a konkrét szituáció eddig itt nagyjából senkit se érdekelt annyira, hogy megpróbáljon utánanézni, ugyanakkor számos komolynak gondolt vélemény született.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31) Gergő_


Gergő_
őstag

Egyáltalán mi a jó büdös francot keresnek/keresünk Irakban. :((( :(((
Mi a francot keresnek Izraeli kémrepülőgépek a mi légterünkben. NATO tagok?
Miért nem lőtték le őket a törökök még akkor, amikor náluk cirkáltak?

(#32) BITBOYS válasza Rive (#30) üzenetére


BITBOYS
addikt

A 27-es posztodra reagáltam.

Kénytelenek vagyunk a videó alapján ítélkezni, ami szerényen fogalmazva is borzasztó.
Itt a pilóta döntött hibásan és kérte a tűzparancsot. De igazad van, ezt csak a szemtanúk igazolhatnák, akik mind halottak vagy gyerekek.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#33) nem_tom


nem_tom
őstag

Undorító, hogy az emberek mikre képesek az önző céljaikért. :(

(#34) coyote55 válasza Gergő_ (#31) üzenetére


coyote55
őstag

Talán azért, mert egyeztették a repülést a NATO-val, és mi is tagjai vagyunk?
Érdekes, egyik országban sem téma ez, csak nálunk.

Memento Mori!

(#35) Dany007 válasza Rive (#27) üzenetére


Dany007
veterán

Igen ez igaz lehet.
Ettől függetlenül az elsősegély tanfolyamon nem tanították, hogy háborús övezetben a sebesülteket vajon megéri otthagyni, vagy több esélye van ha elmozdítják. :)
De tény, adott szituációban nehéz felmérni a helyzetet főleg kívülről.

"Egy képzett, tapasztalt haditudósító tisztában van vele. Ja."
Szerintem már eleve a megnevezésben is benne van, hogy nem egy vidámparki sétára mennek... :U De ez már a legkevesebb.

Lehet, hogy fehér zászlót (pólót) kellett volna lengetniük, ha tényleg semmi ellenséges szándékuk nem volt? Csak mert akaratlanul is elgondolkoztam azon, ha én kerülnék ilyen helyzetbe, amikor is tegyük fel, nem ellenséges szándékaim lennének, vajon mit tennék? Vagy mit tehetnék, hogy - miután már leadtak egy sorozatot és túléltem - tudomásukra adjam nem vagyok ellenség? Bár v.színű én is cafatokban végezném.

(#36) Rive válasza BITBOYS (#32) üzenetére


Rive
veterán

Nomost: mivel a gép ugye meglehetős távolságban volt az eset helyszinétől, szóba nem jön, hogy szabad szemmel többet látott volna, mint kamerával. A pilóta döntésének alapja pontosan az volt, amit most te a videón láthatsz - csak épp a szöveg meg az utólagos zoom és kiemelések nélkül.
Plusz az aktuális helyzet a földi csoport körül.

Ebben az értelemben ahhoz, hogy a pilóta döntéseit értékelje valaki nincs szükség további szemtanúkra, csak a videón tálalt extra információk kiszűrésére, illetve a tényleges helyzetre vonatkozó további információk összeszedésére.

Dany007: két kilométerről egy csendes módban repülő gépet civil meglehet: észre se vesz, nemhogy fenyegetésként értékelné. Fehér zászló??? A pilóta fekete-fehérben lát. A legjobb, amit tehetsz az, hogy kimaradsz a dologból - vagy, ha már benne vagy, akkor oposszumot játszol és bevárod, hogy valaki személyesen megkérdezze, tulajdonképpen mit is keresel ott.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#37) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sajnos én is láttam a videót.

Sajnos az átlagember továbbra is azt fogja szajkózni, amit a szájába ad a média: fontos a háború blablabla. Erre az esetre pedig: minden háborúban vannak ártatlan áldozatok...

De ne legyen igazam!

Xirtam: mert egy háború kellős közepén könnyű ám elmenekülni. Nyilván felszállsz az első sárga buszra, és meg sem állsz egy Csendes-óceáni lakatlan szigetig, vagy hogyan gondoltad?

[ Szerkesztve ]

(#38) Gergő_ válasza coyote55 (#34) üzenetére


Gergő_
őstag

A Honvédelmi Minisztérium akkor semmit sem tudott erről csak utólag korrigáltak. Hazudtak. Mint mindig. Le kellett volna lőni a $@ßba őket. Azóta se lehet tudni miért repültek be valójában, mit keresnek Európában. :W

[ Szerkesztve ]

(#39) BITBOYS válasza Rive (#36) üzenetére


BITBOYS
addikt

Őőő, az Apache fegyverzete/célzórendszere nem tud ráközelíteni a célra? Én úgy tudtam, hogy igen. Ha tényleg így van ahogy írod akkor sorry.

^Clown: Járulékos veszteség

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#40) Rive válasza BITBOYS (#39) üzenetére


Rive
veterán

Ha megnézed a videót: ráközelitett. Nem ismerem a rendszer korlátait, de ha a már látott video az eredmény, akkor igencsak a határon mozogtak. Tudtommal alapvetően a lövész/pilóta vagy ki irányitja a kamerát/fegyvert, neki kell eldöntenie, hogy elegendő információja van-e döntés meghozásához. De ő azt és annyit látott, amennyi a videón van.

ps.: tiv83us: igy van, a pilota se a szöveget, se az utólagos zoomot nem látta. Csak azt, ami teljes képernyőben látszik a videón.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#41) tiv83us válasza BITBOYS (#39) üzenetére


tiv83us
veterán

De ra tud, kulonbem ket-harom kilometerrol eleg nehezkes lenne ilyen pontossaggal celozni.
Szerintem Rive az extra utan-szerkesztett hatasvadasz zoomolasokra gondolt. /Javitson ki, ha nincs igazam, nem ertek a temahoz./

Gergő_: Igen, persze, lelőni őket... :W Szerintem ezt a temat itt hanyagold.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#42) BITBOYS válasza Gergő_ (#38) üzenetére


BITBOYS
addikt

Gergő_
Tényleg hagyjuk azt a témát, így is elég az indulat.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#43) Eastman válasza BITBOYS (#39) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem nem monitoron nézi a lövész a célt, hanem közvetlenül a szemére kapja a képet. ...de ez csak feltételezés.

Az biztos, hogy egyértelműen meg kell(ene) állapítania, hogy mire lő. Mármint, ha valamit is számít ez az alapkoncepciót szempontjából.

A WTC-ben amerikai állampolgárok is meghaltak, ha jól tudom...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44) BITBOYS válasza Eastman (#43) üzenetére


BITBOYS
addikt

Végül is mindegy, hogy látja a célt. Ezeken a képeken viszont pontos információkat kap a tüzér:

Ráadásul itt is ráközelített helyzetből céloz, nightvision módban.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#45) Dany007 válasza Rive (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd, vitázni nagyon nem akarok. Mert értem én a mondanivalódat. Egyet is értek, háború volt. Az pedig ezzel vagy még súlyosabb esetekkel jár.
De ha maradunk a ~ 2Km-es távnál, akkor nem volt mitől félniük. Az rpg maximális hatótávolsága ~ 920 méter. Találati pontossága 500 méter után pedig már csak ~4%.
Szóval a helisek nem magukat féltették, mondjuk inkább úgy, hogy a közelben lévő csapataikat. Akik viszont nem voltak közvetlenül tűzharcban vagy egyéb 'akció' jellegű szituációban, nem forgott közvetlen veszélyben az életük na. Ergo lett volna idő egy kicsit gondolkodni (mert azt is kell nem csak esztelen lövöldözni) és ha nem is az első sorozatnál, mert azt azért nem firtatom, de legalább a másodiknál megvárni hogy a feltételezett ellenségnek mi lehet a szándéka.
Amúgy talán a fehér zászló lengetése valami egyezményes jel talán a megadásra? Nem vagyok benne biztos. De ahogy az objektívet kiszúrták rpg-nek (ami mint mondtam elképzelhető), úgy egy fehér pólót lengetve is ki lehet szúrni hogy nem ellenséges a szándék. Az adott szituációban a heli nem volt közvetlen veszélynek kitéve, és a földi csapatok se voltak olyan lőtávolban, lett volna egy kis idő.
Persze még mindig egyet értek azzal is, hogy egy háborús övezetben a csata 'közepén', vagy lehetősége tudatában nehéz jó döntéseket hozni. És azt is tisztán látom, hogy nem labdázó kisiskolások voltak a területen...

[ Szerkesztve ]

(#46) tiv83us válasza Dany007 (#45) üzenetére


tiv83us
veterán

"De ha maradunk a ~ 2Km-es távnál, akkor nem volt mitől félniük. Az rpg maximális hatótávolsága ~ 920 méter. Találati pontossága 500 méter után pedig már csak ~4%."

Nem akarok vedeni senkit, de egy RPG-vel a kozelben levo US foldi egysegekben igen szep kart lehet tenni, egy tankot, vagy ket-harom Humvee-t siman elpakol a fold szinerol.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#47) Rive válasza Dany007 (#45) üzenetére


Rive
veterán

Az rpg maximális hatótávolsága ~ 920 méter. Találati pontossága 500 méter után pedig már csak ~4%.
Szóval a helisek nem magukat féltették, mondjuk inkább úgy, hogy a közelben lévő csapataikat.

Igy van. A 'kopter az eddigiek alapján nem volt közvetlen veszélyben. A csapatokról viszont igazából semmit se tudunk, se te, se én. Meg azt se tudjuk, hogy az aktuális RoE miképpen rendelkezett fegyveresként azonositott csoportok kezeléséről.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48) Dany007 válasza tiv83us (#46) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt nem is vitatom de ha jólsejtem akkor nem voltak közvetlen közelben.
Amúgy mocsok dolog ez az rpg, elhiszem hogy igencsak 'ingerlékenyek' rá.

@Rive: igazad van, konkrét információ nincs. Max találgatás, aminek nincs értelme. Esetleg számolni a másodperceket, amikor kimondják hogy odamegyünk, amíg meg nem érkeznek. De szintén nem kapnánk érdemi eredményt =/

[ Szerkesztve ]

(#49) negyedes


negyedes
addikt

Igen haboru es igen van aki elvezi. Regen sem volt maskep, sot...........

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.