Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DEJVID


DEJVID
őstag

óemgé.

[ Szerkesztve ]

(#2) misx


misx
senior tag

"mivel már a mérsékelt ivás is káros hatással van a fiatalok intelligenciafejlődésére"

28 vagyok és nem iszom (évente max 1 pohár pezsgő, esetleg 2-3 rövid, pl. Cherry), örülök, hogy nem rontottam az agyamat. :D De lehet ezután sem fogom...
Igazából nem az a baj, hogy isznak a fiatalok, hanem az hogy seggrészegségig. Mindenből megárt a sok, jóból-rosszból egyaránt.

(#3) danih


danih
addikt

Az agy fejlődését nem az alkohol gátolja főként a fiataloknál, hanem az idióta társadalom a butító médiájával, VV-vel és mindennel.
Kár lenne az alkoholra kenni a hülyeséget.

(#4) Wictor válasza misx (#2) üzenetére


Wictor
senior tag

Az meg még nagyobb baj, ha pancsolt szarokat, mert nem adnak a minőségre, vagy nincs rá pénzük, bónuszban még keverik is őket...

Nekem is van egy véleményem - kiindulva az ismerősökből és rokonokból - az alkoholizálásról, de ezzel a fél PH!-s társadalmat magamra haragítanám, így inkább megtartom... És nem, nem ittam soha és nem is tervezem.

[ Szerkesztve ]

(#5) darál0w


darál0w
Jómunkásember

támogatom. de csak mert elmultam már :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#6) hack69


hack69
aktív tag

Absztinencia pártján állok.

(#7) danih válasza hack69 (#6) üzenetére


danih
addikt

Abszint pártján állok

(#8) zH. válasza DEJVID (#1) üzenetére


zH.
senior tag

+1.

just be

(#9) darál0w válasza hack69 (#6) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

valamiért abszintot olvastam :DDD

#7) danih akkor te is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#10) BITBOYS válasza darál0w (#9) üzenetére


BITBOYS
addikt

...kemény vagy mint a kád széle :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#11) hack69 válasza danih (#7) üzenetére


hack69
aktív tag

Sejtettem. :)

(#12) darál0w válasza BITBOYS (#10) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

fejeltem már szét kád szélét...legalábbis a burkolat lepattant rola...a fejem meg bepattant. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#13) BITBOYS válasza darál0w (#12) üzenetére


BITBOYS
addikt

Lehet az életben is bukót hordasz? :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#14) darál0w válasza BITBOYS (#13) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ha tud vérezni, akkor jah. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15) koshmar


koshmar
őstag

Különösebben nem érint. ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Úristen mekkora ökörség.. Inkább az RTL klubbot, az ingyenes Facebookot meg az ilyen szarokat tiltsák be..

(#17) BITBOYS válasza gamek!ller (#16) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem kötelező egyiket sem fogyasztani, vagy csak mértékkel:)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#18) kenwood3 válasza darál0w (#5) üzenetére


kenwood3
őstag

Egyetértek mert én is elmúltam ;]

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#19) Drenadar


Drenadar
veterán

szerintem meg kössék 2. diplomához és akkor évente egy üveg sör elfogyasztása engedélyezett. Szilveszterkor marad a gyerekpezsgő. Diszkókban szórakozóhelyeken az alkoholt cseréljék le szőlőlére és almalére!

Egy újabb olyan ötlet, amit úgy sem tudnának betartatni... :D

Én is elmúltam már 20 bőven én sem iszom... csak mikor nagyon kell (mások miatt akik nem tudják elviselni, hogy van még a társaságban olyan ember, aki nem itta le magát... persze akkor sem leszek részeg...)

(#20) BITBOYS válasza Drenadar (#19) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ez igaz :D
Köszönöm, most nem szeretnék pálinkázni, legalább több marad nektek szöveg csak felhúzza a társaságot és szénné itatnak :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#21) Alexios válasza Drenadar (#19) üzenetére


Alexios
veterán

mondjuk a hír nem is erről szól, hanem hogy az ember szervezetének az lenne a legjobb, hogy 24éves kora előtt nem iszik. Ettől még most is vannak olyanok, akik 10 évesen dohányoznak, stb, de ez a cikk nem arról szólt :DDD

(#22) Drenadar válasza Alexios (#21) üzenetére


Drenadar
veterán

nem... az embernek az lenne a jó, ha egyáltalán nem inna és nem dohányozna...
de direkt raktam offba, belőlem ezt váltotta ki az írás :D

(#20) BITBOYS:
Igen sajnos így viselkednek... és mikor megtudják, hogy még sosem voltam igazán részeg, nah akkor kikelnek magukból, és kitalálnak mindenféle hülye tippet, hogyan tudnának leitatni...

[ Szerkesztve ]

(#23) DEJVID válasza Drenadar (#22) üzenetére


DEJVID
őstag

És miért nem próbálod/tad ki? Semmi rossz nincs benne.

(#24) Drenadar válasza DEJVID (#23) üzenetére


Drenadar
veterán

megvonom a vállam és kipróbálom... persze csak és kizárólag a szájon át való fogyasztást. semmilyen már aberrált dolog nem érdekel.

De nem vágyom rá, hogy berugjak. sem az utóhatására, sem arra hogy összehányjam magam...

(#25) mephi666 válasza Drenadar (#22) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyszerű a megoldás: egyszer idd őket rendesen az asztal alá :) utána kétszer is meggondolják, hogy le akarnak-e itatni (valószínű tanulnak az esetből és a piát is félteni fogják tőled) legközelebb meg rád fogják inkább hagyni, hogy annyit igyál, amennyi tényleg jól esik :K alkatomból kifolyólag megjárták már páran velem... (66kg vagyok, de bírok azért inni) volt aki már összevissza rókázott, amikor nekem épp csak kezdett picit a fejembe szállni...

ui: de jártam így régebben családi összejövetelen anyukám öccsével is... kitalálta, hogy igyunk: whisky+hubertus ment felváltva... néhány kör után már kezdett nagyon vörösödni és össze-vissza beszélni, én meg kb. semmit nem éreztem a hatásból... többször ő sem próbálkozott ;]

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#26) koshmar válasza kenwood3 (#18) üzenetére


koshmar
őstag

Vénember. :W ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#27) Realradical


Realradical
őstag

Erre a javaslatra iszom egyet!

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#28) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Inkább a média, tv, internet, stb korhatárát emeljük 24 éves korra...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) 7 válasza Drenadar (#19) üzenetére


7
addikt

Ha tényleg nem akar inni az ember, mások unszolására sem fog. :P

(#30) Realradical válasza 7 (#29) üzenetére


Realradical
őstag

Én profi unszoló vagyok. Senki nem tud ellenállni! :D

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#31) 7 válasza Realradical (#30) üzenetére


7
addikt

Én igen ;]

(#32) adalbert1 válasza lezso6 (#28) üzenetére


adalbert1
veterán

Simán lehetne a műsorokhoz hasonló korhatár megjelöléseket aggatni a különböző honlapokra is, kíváncsi vagyok mekkora 'sikert' aratna egy ilyen kezdeményezés. :)

(#33) mephi666 válasza Realradical (#30) üzenetére


mephi666
nagyúr

gyere el felénk... hozz egy tálca sört és egy üveg vodkát... kínálgass, én meg megpróbálok a piának ellenállni... de lehet, hogy nem fog sikerülni :D ;]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) BITBOYS válasza mephi666 (#33) üzenetére


BITBOYS
addikt

:DDD ebben én is benne vagyok!

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#35) 7 válasza BITBOYS (#34) üzenetére


7
addikt

Te is mész kínálgatni a saját kontódra? :P

(#36) BITBOYS válasza 7 (#35) üzenetére


BITBOYS
addikt

Akár, de csak akkor, ha téged kínálgathatlak és amit nem fogadsz el azt én iszom meg :D
Gyanítom a végeredményt :P

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#37) Realradical válasza mephi666 (#33) üzenetére


Realradical
őstag

Nem venném a lelkemre, ha miattam válnátok alkesszé, elvégre az informatikus társadalom az óvatos, megfontolt alkoholfogyasztásról híres! :DDD
2 óra múlva a Stexben megpróbálhatok az ellenállókra, rátukmálni egy paulanert! :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#38) 7 válasza BITBOYS (#36) üzenetére


7
addikt

Na persze, visszaélsz az absztinenciámmal. Ha tökös legény vagy, akkor mephit kínálgatod. :D

(#39) Crystalheart válasza danih (#3) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A kultúrszemét nem az intelligencia fejlődését gátolja, hanem műveletlenné tesz. Egészen más probléma, noha nem kisebb.

Ez a 24 éves kor törvényileg nem tartatható be, de agresszív ellenkampánnyal lassan, nagyon lassan lehetne tudatosítani.

(#40) BITBOYS válasza 7 (#38) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem, mert meginná :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#41) 7 válasza BITBOYS (#40) üzenetére


7
addikt

Nyuszi vagy te, nem férfi. :D

(#42) BITBOYS válasza 7 (#41) üzenetére


BITBOYS
addikt

Alamuszi nyuszi nagyot ugrik :P

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#43) DEJVID válasza Crystalheart (#39) üzenetére


DEJVID
őstag

És mi értelme lenne?

(#44) danih válasza Crystalheart (#39) üzenetére


danih
addikt

Nem értek egyet. Az intelligencia nem csak biológiai adottság, hanem a környezet ráhatásaitól függően változik. Olyan dolog, amelyet igenis lehet rombolni, vagy építeni. A műveltség más egy picit, bár talán része az intelligenciának (pontosabban általában inkább korreláció fedezhető fel a kettő között - ellenben valaki lehet művelt, de nem kifejezetten intelligens).

(#45) Realradical válasza Crystalheart (#39) üzenetére


Realradical
őstag

A média és az alkohol összefügg valamennyire. A cigi akkor lett pár év után nem-trendi mikor levették az összes reklámot és háliwúdból sem csináltak több királyul cigiző főhőst. Lásd pl. Travoltát a Ponyvaregényben (istenkirályul nyomja a dekket az tuti), vagy pl. a Marlboro mant.
A gond, hogy a piával ezt nem tudod megcsinálni amíg minden utcán két kocsma van. Úgy tudnád visszavenni a piafogyasztást, mint az északi népek nyomják. Olyan adó van rajta, hogy belegebedsz és állami monopólium az a pár rövidet áruló piabolt is amit találsz.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#46) RootRulez


RootRulez
félisten

A 18-at se tartják be... Elmegyek 27 évesen erre-arra, és a 13 évesek részegen félig behugyoza belémköznek... :D Szóval elsőre tartassuk be a 18-at, aztán beszélhetünk róla :D

═════════════════════════════════════════

(#47) Realradical válasza RootRulez (#46) üzenetére


Realradical
őstag

Mondjuk erre megoldás lehet a fű. Ha van egy joya, miért is inna a fiatalság? :DDD
Hagyománya is lenne elvégre a morfiumfüggőket is kezelték ki anno kokainnal a bajukból!

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#48) Crystalheart válasza danih (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De, az IQ-maximum az egy biológiai adottság, amit általában nem szoktak elérni az emberek fiatalkorukban, mert éheznek/elhíznak, vagy kevés omega3 zsírsavat esznek, stb. (Japánban és északon általában gyakrabban közelítik meg, mert rengeteg halat esznek.) Sok tényezőtől függ, de 20-24 éves kortól már nem nő az IQ, ellenben az alkohol és az öregedés hathatósan tudja rombolni továbbra is. Ám míg növekedésre képes, addig a szeszes ital hatványozottan károsíthatja. A média közvetlenül nem képes az IQ-t károsítani, csak mint amit Realradical is írt, trendet generál, és ha az a trend épp az alkoholfogyasztás (vagy még közvetettebben a link, sekélyes életmód és felfogás), akkor valóban káros.

Realradical: Magyarország nemzeti kultúrájához hozzátartozik a bor és az italozás, a mértékletességet kellene népszerűsíteni. (Én amúgy soha egy korty alkoholt nem ittam még életemben, ha azt a néhány kiskanálnyi orvosságot, a propoliszos szilvapálinkát nem számoljuk.)

(#49) danih válasza Crystalheart (#48) üzenetére


danih
addikt

Ne keverd az IQ-t az intelligenciával! A többi már innen borul...

(#50) Crystalheart válasza danih (#49) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Bocs, igazad van, mintha a hosszúságot kevertem volna a méterrel. :) Köznapi szóhasználattal írtam. De helyettesítsd be intelligenciával azt, ahol IQ-t írtam és mindjárt föláll.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.