Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Természetvédelmi övezetben ne is menjenek, se motorok se semmik. Maradt pár érintetlen helyünk, azt is tönkre kell tenni.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#2) Móci


Móci
addikt

Mennek ezek arra, amerre akarnak. Legalábbis én többször láttam quadot faluban is.
Pl. egy mesterségesen telepített erdőben, vagy olyan helyen, ahol nem jelentős a vadállomány, mehetnének szerintem. Na meg a pályán persze.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) szablya


szablya
tag

Az erdő ERDŐ, aki csupán értelmetlenül burrogni akar vegyen traktort vagy játsszon Need For Speedet! :(( :((

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#4) ABE


ABE
őstag

Marad a zárt pálya, mint ahogy az egyéb sportszereknek is megvan a helye. A közút, a természetvédelmi terület nem krosszpálya, hogy ott lehessen randalírozni. Az utóbbi pár évben betelepült jó néhány városi seggfej a falunkba, akik egyből feljogosítva érzik magukat arra, hogy a szaros quaddal a falu utcáin tomboljanak. Az, hogy ez veszélyes és kimondottam zavaró is, az már nem érdekli őket. A legdurvább, hogy tizenpáréves forma kisgyerekek is itt amperkodnak, mert senki nem bünteti meg őket...

[ Szerkesztve ]

(#5) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Nekem nagyon tetszenek az ATV-k, de ha ilyen a közhangulat a használóikkal szemben akkor lehet nem kellene beállnom a sorba. Úgy érzem kellemesen eltúrázgatnék egy hasonló gépezettel, de kezdek aggódni, hogy még a végén agyonlő egy vadász.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#6) whiz


whiz
aktív tag

"az erdőt védő civilek zongorahúrt feszítettek ki a fák közé ott, ahol gyakran fordulnak elő motorosok"

Őszintén mondom, az én fejemben (és nem vagyok egyedül) is megfordult valami hasonló, míg kint laktam a szőlőhegyen, ami nem mellesleg természetvédelmi övezet. Többször kértük a quadozókat, motorosokat, hogy menjenek más irányokba, van ott nem lakott terület is. De ők csakazértis nyomatták le-fel. Kurvanagy zaj, kurvanagy por, kurvanagy idegesség egy idő után. Szóval bizonyos helyzetekben jogos ellenük a durva fellépés.
Én is szeretem ezeket a gépeket, de ha lett volna egy, inkább a homokbánya mellett próbáltam volna ki (ahol közel s távol nincs senki), és nem ott, ahol más a heti fáradalmait piheni ki...

szerk, elírások

[ Szerkesztve ]

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#7) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

A húr az azért egy kicsit erős megoldás. Pár éve lefejezett egy motoros rendőrt.

(#8) BITBOYS válasza whiz (#6) üzenetére


BITBOYS
addikt

Legszívesebben a közelébe sem mennék lakóövezetnek, de már az erdőkből is kitessékelik a felhasználókat.
Úgy gondolom lehet ezeket a gépeket ésszel használni, legalább is számomra ez lenne a megoldás...meg mindenki számára.
Én nagyon szívesen bejárnám vele a Dunakanyart -természetesen tisztelve az erdőt a lakosságot és minden ott abban a környezetben élőt, de tényleg félelmetesnek tartom a közhangulatot és tartok attól, hogy engem szednek le, mert meg tudtak fogni.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9) whiz válasza BITBOYS (#8) üzenetére


whiz
aktív tag

Igen sajnos a másik fele meg az, hogy ők közutálatnak örvendenek akkor is, ha normálisak. Megtehetik, mert van rá pénz, idő, kedv, bátorság, akármi, ezért aztán a sok rosszindulatú paraszt irigykedve próbál meg keresztbe tenni nekik. Dögöljön meg a szomszéd tehene is effektus...

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#10) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Szomorú, hogy ilyen is megtörténik:

Tudják, mi az a WildBike? - Erdőkben és érintetlen helyeken való motorozás. Igen, már trendi neve is van annak a sportnak, melyben sokan vadakat kergetnek és védett növényeket gyúrnak szét.

Talán megálljt parancsolhat nekik a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Bíróság ítélete, melyben egy őz megkínzóját és megsebesítőjét elítélte tettéért. A vád szerint az agyonhajszoltságtól összeesett őzet még fejbe is rugdosta a 21 éves motoros.
Ha egy idős asszony két csokor hóvirágot árul az aluljáróban, még százezer forintos bírságot is kaphat, ha elcsípik. Az erdészek szerint a terepmotorosok ennek a mennyiségnek a százszorosát teszik tönkre, amikor beszabadulnak az erdőbe.
"A védett növények elpusztítása még hagyján. Láttam már olyan vadkant, amin annyiszor áthajtottak a motorosok az erdő sűrűjében, hogy a 400 kilós állat jó, ha 20 centi vastag volt" - mesélte a STOPnak Horváth László erdész, aki szerint szabályosan vadásznak a fülsüketítő zajjal érkező motorosok az erdei állatokra. A különbség csak az, hogy nem puskával, hanem kerékkel ejtik el a megrémült és kifáradt álatokat.
Nagy port kavart nemrégiben a borsodi kistelepülés, Méra határában történt őzkínzás is. Akkor információink szerint egy 21 éves fiatal addig üldözte motorjával a menekülő vadat, míg az össze nem esett. Ekkor a motoros leszállt járművéről, és a szinte gyermekhangon sikítozó őzet többször fejbe rúgta. Az esetet végignézte egy szemtanú, aki végül segített a férfi nyomára bukkanni.
A tanú éppen a közelben lévő ingatlanához igyekezett, amikor végignézte a brutális jelenetet. A rendőrségen tett vallomása szerint a helyszínről elhajtó motoros sorsára hagyta a haldokló állatot. A rángatózó őzet végül neki kellett késével megmenteni a további szenvedésektől. Az állat teteme később eltűnt, és mint kiderült, a gázoló ment érte vissza. Elkészíteni már nem volt ideje, hiszen felismerték méregdrága motorjáról, így felelnie kellett tetteiért.
"Sokszor szégyellem, hogy ember vagyok. Sok pusztítást láttam, úgy gondolom, csak paraziták vagyunk a Föld testén" - zárta beszélgetésünket az erdész, aki bevallotta, ő sem mer határozottan fellépni az úgynevezett WildBike-osokkal szemben, hiszen az erdőben senki sem hallaná kiáltozását, miközben három-négy bukósisakos férfi ellátja esetleg a baját.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#11) eastsider


eastsider
nagyúr

vannak olyan helyek, pl mondjuk gátak mentén, vagy ahol nincs semmiféle természeti kincs (akár növényzet, akár állatvilág stb...)
régi bányák stb...
lényeg, hogy ne tegyenek kárt a Természetben...
valami értéktelen helyen nyugodtan csapathatnak, nem érdekel senkit.. de szerintem senki se csodálkozzon a hasonló fellépésekkel, ahol a KÖZÖS értékeinket rombolják, zúzzák szét..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.