Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Végigjátszottam - illetve a 2 esetében végigszenvedtem - mindkét játékot.
A 3-nak valóban vissza kellene térnie az 1-hez, mert a 2-nek gyakorlatilag nincs "legjobb eleme".
Nem is értem, azt hogy gondolták.... :F

(#2) Mártógyurma


Mártógyurma
tag

"a Dragon Age: Origins és Dragon Age II legjobb elemeit fogják egyesíteni."
Ez matematikailag lehetetlen; ugyanis ha valamiből elveszünk valamit(DA2), és hozzáadjuk az eredeti valamit(DA) amiből korábban elvettünk; akkor az összeg maximum az eredetire jellemző összes tulajdonságot fogja tartalmazni... Feltéve, ha abból indulok ki, hogy újítás nemigen volt a játékban(DA2) csak butítás.... De "biztos" volt benne valami poítív változatás is, csakhát odáig már nem jutottam el, hogy meg is vegyem.. :U

(#3) Móci


Móci
addikt

Hagyják az egészet a fenébe, adjanak ki valami tényleg jót. Vagy lassan már itt is divat a lesz a rókabőr minimum négyszer-ötször?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) leviske


leviske
veterán

Az a baj, hogy ehhez vissza kéne adni Montrealnak a fejlesztést, mert Edmondton a két Mass Effect rész miatt nem igazán van ráhangolódva a klasszikus RPG vonalra.

Ki lehet egyébként még hozni a franchise-ból nagy sikert, de ehhez jelentősen nagyobb volumenű történet kell, mint ami a Dragon Age 2-ben volt. (Sőt, nem ártana az Originst történetének a mennyiségén is jelentősen túllőni.)

(#5) Jander válasza Angel1981 (#1) üzenetére


Jander
senior tag

A második részben tetszett a sztori, illetve a karakterek is jók voltak. A játékmenet az, amivel gondjaim akadtak, de azzal is csak azért, mert az első rész jobb volt. Ha külön sorozatot indítanak, ami hack and slash, akkor nincs gond vele.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#6) maszi99


maszi99
őstag

Az első rész számomra a csúcs (etalon lett) :))
A 2, részt inkább felejtsük el, inkább nem jellemezném, mert rondákat tudnék :(((
Vegyük simán az év buktájának (pedig hogy vártam) :O
Remélem amikor összegyúrják a két játékot a 3. részben tekintettel lesznek arajongói tábor arányaira, mivel többet veszítettek mint nyertek :K
Csak a helyi bolt példáját tudom felhozni, az elsőből ezer környékén eladtak, a másodikból talán 100 körül, és a fullos signature kiadást nem is igényelte senki.
Ezek az adatok mindent megmagyaráznak, és ez nem csak itt jellemző, hanem országos, sőt európai szinten is.
Alaposan újra kell gondolniuk a stratégiájukat, különben lehúzhatják a rolót a remeknek ígérkező játékukkal :(( (majd más megoldja, ha ők nem képesek, sokan harapnának a témára) ;]
Szebb jövőt uraim: :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#7) Youri


Youri
veterán

Új sztori + motor az 1 alá, és a 2-t örökre elfelejteni, mehet az abandonwarebe :)

RTX ON

(#8) maszi99 válasza Youri (#7) üzenetére


maszi99
őstag

A rajongók 90%-a ezt szeretné, 10% a 2. részből (persze ami jó) az elmegy részemről :K
Nagyon remélem tanulnak a 2. rész buktájából :U

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#9) Razuel


Razuel
aktív tag

Nem tudom, hogy mért fikázza mindenki a második részt. Nekem jobban tetszett mint az első. Az elsőben túl sokat kellett pepecselni, és a fél órás dialógusok se jöttek be igazán. A harcrendszer is egyértelműen jobb volt a kettőben, bár elfért volna még egy pár skill. Az meg külön öröm lenne, ha nagyobb ágakat csinálnának minden fára (pl Az elemental varázslás nem csak tűz és jégből állna, hanem kibővíteni még vagy 2 félével.). Az item rendszert is jó lenne tupírozni még. Jó lenne, ha több féle ruha/fegyver lenne benne, különböző statokkal, és ne csak a fő karakterre lehessen ráaggatni őket. Szerintem az egyik legélvezetesebb része egy RPG-nek amikor egyre jobb és jobb setteket találsz, néha szennvedve farmolsz egy-egy utolsó darabért. Így hirtelen ami még eszembe jut, az az instanceolás. Szintén egy fontos RPG elemet vágnak taccsra a mai "RPG"-kben. Milyen jó lenne ismét városról városra átvágni magad az erdőkön, pusztákon stb. Ha nem is egy WoW szintű, de egy Witcher szintű open worldot jó lenne eszközölni a közelgő játékoknál. (Hátha a skyrim majd inspirálja a többi fejlesztőt is.) Most így hirtelen ennyi jutott eszembe.

ui: Xboxon játszottam mind a 2-vel.

(#10) Angel1981 válasza Jander (#5) üzenetére


Angel1981
veterán

Jó, ok, valóban, az elején annak a varázslónőnek jó "tüdeje" van - ez tényleg erénye a DA2-nek. :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Mártógyurma válasza Razuel (#9) üzenetére


Mártógyurma
tag

Az általad kivánt változtatások pont azt eredményeznék, ami szerinted az első részben rossz volt ("túl sokat kellett pepecselni" ..Szerinted.)

(#12) maszi99 válasza Mártógyurma (#11) üzenetére


maszi99
őstag

És ezzel meghalt a feelingje is :O

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#13) Razuel válasza Mártógyurma (#11) üzenetére


Razuel
aktív tag

Mért te találkoztál az első részben Open Worlddel? Vagy voltak normális itemek mint egy rendes RPG-ben? Esetleg több skillel minta 2-ben?

Érdekes, én valami lebutított változatot kaphattam, mert ilyeneket nem találtam.

A sok pepecselést arra értettem, hogy állandóan pause, megmondani minden egyes karakternek, hogy mit csináljon, heal, poti stb stb.. A 70 órás játékidőből 30 a dialógusok olvasásával telt el.. Aki ezt szereti, annak váljon egészségére, nekem nem jön be.

(#14) Mártógyurma válasza Razuel (#13) üzenetére


Mártógyurma
tag

"sok pepecselést arra értettem.." -Így már érthető mi zavart téged. Mondjuk, ez engem meg pont nem zavart egy csapatalapú harcnál, ahol mindenkinek van jópár specilális képessége, amiket ráadásul össze is lehetett hangolni/ mixelni..
"A 70 órás játékidőből 30 a dialógusok olvasásával telt el.. Aki ezt szereti, annak váljon egészségére, nekem nem jön be."
Ez meg tényleg ízlések és pofonok...(Van alternatíva: Oblivion, Torclight..)

[ Szerkesztve ]

(#15) maszi99 válasza Razuel (#13) üzenetére


maszi99
őstag

Az eladási adatok megmondanak mindent (#6) hsz-ben taglaltam :K
A cdgalaxisnál már december elején nem lehetett signature változatot rendelni, demó megjelenés után 80-90%-a visszamondta, és most 7ezer alatt a kutyának sem kell ;]
Tényleg jó a 2. rész :C

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#16) ollie válasza Razuel (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor nem neked való az RPG kategória.

***

(#17) RexpecT


RexpecT
addikt

Inkább folytassátok az első részt....

(#18) Wolverine válasza Razuel (#13) üzenetére


Wolverine
félisten

"A 70 órás játékidőből 30 a dialógusok olvasásával telt el.."

Ettől RPG egy játék, és nem attól, hogy folyamatosan harcolni kell benne - az a hack'n'slash.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19) Razuel válasza ollie (#16) üzenetére


Razuel
aktív tag

Ja, hogy a Witcher, Elder of Scrolls (bár ezt nem annyira szeretem), Gothic, Risen már nem is RPG, mert nem pause feszt megy benne. Érdekes mióta kijött a nagy DA 1, azóta az lett mindenkinél a hasonlítási alap, pedig szerintem annál sokkal jobbak is vannak. :U

Wolverine: Ha olvasni akarok előveszek egy könyvet. Én személy szerint jobban szeretek ölni/farmolni, mint azt olvasni, hogy szegény fogyatékos kisfiam eltévedt a Deep Roadson, ha egész véletlen megtalálnád akkor hozd vissza.. (Igaz, hogy seregek nem tértek vissza onnan, de a fogyatékos törpe lezúz mindenkit.. :DDD)

(#20) ollie válasza Razuel (#19) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Speciel a Wichert, Gothicot nem szeretem, sőt, a DAO-et sem nagyon. De a DA2 förtelem még az első részhez képest is.

***

(#21) Wolverine válasza Razuel (#19) üzenetére


Wolverine
félisten

Pont ezért mondtam, hogy neked jobban fekszik a Diablo-féle hack'n'slash.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22) Drizzt válasza maszi99 (#6) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A legnagyobb hibat az EA/Bioware ott kovette el a DA2-vel kapcsolatban, hogy olyan demot adott ki, amilyet. A jatek legbenabb reszeit gyurta ossze. Egyebkent egyaltalan nem rossz jatek. De sajnos nem is kiemelkedo. Az arat mindenestre egyalatalan nem sajnaltam erte. Pedig a demo utan en is nagyon rosszra szamitottam.

I am having fun staying poor.

(#23) Razuel válasza ollie (#20) üzenetére


Razuel
aktív tag

Akkor melyik RPG-t szereted, és mért mondassz olyat, hogy nekem nem való RPG? :U

(#24) HaaS válasza Razuel (#23) üzenetére


HaaS
addikt

Röpül mindjárt egy Torment, hogy aazigen, aztán nyugodtság lesz megint:)! Meg lehet szokni:DDD!

A mostaniak is nagyon jó rpg-k, csak a keveset játszó öregek boldog nosztalgiával gondolnak a régi időkre, amikor még tökmást jelentett az, hogy szerepjáték. (Köztük én is:)!)

Az a klasszikus műfaj már kihalt, ne is akard szeretni, az úgy nem megy. Vagy beszippant, vagy nem... ma már izmos akció nélkül nagy kevés játék jön, nincs is rá igény. Nekünk meg ott van az a rahedli régi, amit bármikor elővehetünk játszani... én speciel akkor is ellennék életem végéig játékokkal, ha egyetlen darab sem látna többet napvilágot, de ez lényegtelen.

Szóval neeem kell olyan komolyan venni:)!

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#25) maszi99 válasza Drizzt (#22) üzenetére


maszi99
őstag

Hibát nem követtek el a demóval, mert legalább el lehetett dönteni, hogy ki is akarja megvenni.
Demó nélkül ha simán rácuppant volna mindenki, abba nem is mernék belegondolni :( (követelték volna vissza rengetegen a pénzüket tömegesen, és hajbókolva kérhettek volna sűrű elnézéseket)
Természetesen ha 1 teljesen más formátumú külön játékként kezeljük, akkor talán szódával elmegy :(( , csak az a legnagyobb baj, hogy ott van a játék neve a címében DA, és hogy 2. rész :W
Ha a 3, részre nem kapják össze magukat, akkor ezzel a DA-t megölik, és záróra, ja és vitrinbe lehet tenni mint a cég legnagyobb buktáját ;]
Azért bízom még benne, hogy maradt 1 csöpp sütnivalójuk, mert azt azért ők is belátták, ez így ebben a formában, nem állja meg a helyét :(((
Bizakodjunk, és szebb jövőt : :R :R :R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#26) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Az érdekes az,hogy a második részben nem találtam jó elemet. ;] :D
Valaki leírná számára mi volt jobb a második részben?
Köszi.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#27) Drizzt válasza maszi99 (#25) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem meg követtek el hibát a demóval, mert majdnem én is visszamondtam miatta a teljeset, de végül nem tettem meg, s örülök neki. Nem kiemelkedő, de az idei évről sajnos mindent elmond, hogy igy is benne van eddig a Top3-ban. Engem igazából csak az ismétlődő helyszinek zavartak. A 3 rész közül szerintem az Awakening lett a legjobb. Aztán Dao, aztán Da2.

I am having fun staying poor.

(#28) maszi99 válasza Drizzt (#27) üzenetére


maszi99
őstag

A lényeg, hogy max 20%-nál semmiképpen ne legyen több benne a 2. részből ;)
:R

http://gamepod.hu/teszt/nadirim/mult.html

(#29) 3.Aragorn válasza ollie (#16) üzenetére


3.Aragorn
addikt

+1 :K

Nem minden vándorút céltalan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.