Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Na ez tényleg egy ilyen "huszasért mindent ami belefér" kategória. Aztán a kormányhivataloknak beszámítják annyiért amennyire nem szégyellnek megegyezni ;]

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#2) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Biostar vezetői eltévedtek pár évre valami barlangban és még nem hallottak az AMD ZEN magos termékeiről?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) DraXoN válasza Tigerclaw (#2) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hát igen ... új termék egy kb. 3 éves platformra építve [link]... jó buli :D

... max a "házi szerverem" egy frissítésének tudnám elképzelni
(n230-as atom Intel D945GCLF alaplappal)
... de amire használom arra még a régi is elég... így ha nem romlik el miért cseréljem? ősszel lesz 11 éve, hogy hibátlanul megy...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) cbmfan válasza DraXoN (#3) üzenetére


cbmfan
senior tag

mondok jobbat: havernál WC-ben álmennyezet fölött mai napig egy K6 a házi szerver :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#5) rover45 válasza cbmfan (#4) üzenetére


rover45
senior tag

Annak biztos f@sza fogyasztása lehet :D

(#6) cbmfan válasza rover45 (#5) üzenetére


cbmfan
senior tag

az még semmi a hangjához képest. turbina procihűtő, hogy bírja 600 MHz-et a 450-es K6-2, plusz két sivító Maxtor :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#7) zzola


zzola
félisten

DDR3? Mi van, ennyi felesleges alkatrész maradt a Biosz@r raktáraiban?
Pár évet elkéstek ezzel!
:W

(#8) snecy20


snecy20
veterán

Ez elég hurka cucc.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Nem nagyon kellene már erőltetni a Biostar-nak ezeket a múlt-idéző alaplapokat. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#10) safalade válasza cbmfan (#6) üzenetére


safalade
csendes tag

Elszívóként is funkcionál? :DDD

(#11) anaqer válasza safalade (#10) üzenetére


anaqer
veterán

Erre gondoltam én is - egy korhű FOP38-cal simán helytállna. :P

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12) AxBattler


AxBattler
félisten

Már kezdtem örülni egy modern Athlon-os rendszernek... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#13) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Ez vicc, vagy idő utazás?

2019 tavaszán 2 modulos Excavatorra alapozva "új" termék???

Valahogy nem érzek ellenállhatatlan késztetést, hogy rohanjak megvenni.

Amúgy akik szeretik ezeket a gyengébb procikat az irodába, azok szerintem nem dolgoznak nagyobbacska adatbázissokkal. Persze megcsinálja, de addig legalább több időt lehet kellemesen eltölteni egy-egy vevővel alkalomadtán.

(#14) Griff55


Griff55
senior tag

Mindig azt hiszem, hogy ez a cég már megszűnt :D és mindig meglepődök ha előkerülnek egy cikkben.

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#15) DraXoN válasza antikomcsi (#13) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

szerintem ezen alaplapos gépek csak valami vékonykliensnek mennek... (remélem)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#16) Yutani válasza DraXoN (#15) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ahhoz meg sok. Nálunk a TC-kben AMD Jaguar van egy 8GB-os flash meghajtóval. Csak arra kell, hogy a Citrix fusson rajtuk.

#tarcsad

(#17) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

A Biostar-nak ez az utóbbi időben nem az első hasonló terméke. Úgy tűnik, hogy raktársöprés van náluk, mert ez egy vicc. A D-SUB csatiról már ne is beszéljünk. Hova szánják ezt? Afrikába? Ha legalább egy DVI lenne helyette (DP-re nem is számítottam).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) snecy20 válasza Geri Bátyó (#17) üzenetére


snecy20
veterán

Állítólag irodákban még régi D-Sub csatis monitorokkal tolják. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#19) andy19770128 válasza snecy20 (#18) üzenetére


andy19770128
aktív tag

A10N-8800E Ver. V6.x. Én ezt használom 4 ks filmekhez és letöltésekhez. Ddr4 es lp

(#20) StLui


StLui
veterán

Segítenétek, egy i3 2100-hoz képest hol van ez? Illetve egy A10 5800K-hoz képest?
Köszönöm! :R
Közben visszaolvastam, gondolom vacak, rádaásul a két monitor csak kínlódva tudnám rákötni. DDR3-nak örültem volna, abból van 8-asok. (irodába kellett volna)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21) satz18


satz18
őstag

Miért nem Zen, miért nem mSTX, miért nem passzív?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#22) Geri Bátyó válasza snecy20 (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A melóhelyemen eléggé elavult a géppark és valóban van néhány régi 19-es monitor D-Sub csatolóval, de a többségén a DVI is ott van. Amúgy ezeket jellemzően 2. monitornak használják, "mert még működik".

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#23) Bici


Bici
félisten

Teljesen jó ez a lap, csak nem irodai gépnek, max. vékony kliensnek.
Majd ha az AMD emberi áron kínál Ryzen-t 15W-ig, akkor lesznek modernebb lapok is.
Gyanús, hogy a Biostar bevásárolt valami jóárasított beragadt készletből. :U
NAS, otthoni szerver, fullhd-s htpc, stb; ezekre mind teljesen jó.
Én is ilyeneket kerestem nemrég torrent szerver feladatra.
Egy ennél kicsit alacsonyabb frekis Carrizo-L 700MBit/sec körül tud 30-40db párhuzamos torrent letöltésben.

(#13) antikomcsi: Nem excavator, hanem Puma+. A sima Carrizo-ban van Excavator. Ez Carrizo-L. L, mint Lassú. :D
Ez kb. Jaguar kisebb fogyival.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) Redneck válasza Geri Bátyó (#22) üzenetére


Redneck
veterán

Én is találkoztam hasonlóval nemrég, és automatikusan a D-Subot használták, mert "az a monitor", hiába volt DVI mindkét végén... :W

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#25) Geri Bátyó válasza Redneck (#24) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Esetemben inkább arról van szó, hogy a régi gépeken csak DVI és D-Sub van, így a második monitor nem mehet máshová. Persze ezek jobbára a titkársági gépek.
Amit én használok, ott DP+DVI.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) pengwin válasza antikomcsi (#13) üzenetére


pengwin
addikt

Carrizo-L

Vagyis NEM Excavator, hanem Puma.
Még gyengébb teljesítmény, viszont ilyen termékből nincs is nagyon fissebb az AMD kínálatában.

(#16) Yutani
Pedig ez pont az lesz.

(#20) StLui
Felejtsd el, rendes Carrizo lehet kb. az i3 szintjén. Ez viszont cicamagos kis AMD, gyanítom még az 5800K-nál is lényegesen gyengébb lesz.

(#23) Bici
Pár hete volt integrált Kaveris Biostar lap teszt a TPU-n, szerintem a visszamaradt darabokat vehették meg fillérekért mindkettőhöz, és most próbálják dömping áron elszórni.
Szerintem nagy mennyiségben az új Athlonok versenyképes áron mehetnek. De miért költsenek azokra, ha még olcsóbban le lehet fedni a célpiacot kielégítően. Ezek nem a legújabb dolgokra vadászó végfelhasználókat célozzák, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#27) Geri Bátyó válasza pengwin (#26) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

"viszont ilyen termékből nincs is nagyon frissebb az AMD kínálatában"
A Ryzen 3 2200U, vagy 3200U pl. 15 W-os, mint ez és ott van az Athlon 300U is, mint még olcsóbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#28) StLui válasza pengwin (#26) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, sejtettem, miután már visszaolvastam itt! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29) Bici válasza pengwin (#26) üzenetére


Bici
félisten

Egyetértünk, de az olcsó Athlonokat nem tudják a gyártók integrálni a lapra.
Szerintem az AMD addig nem fog olcsó Ryzent adni erre a célra, amíg vannak beragadt készletek.
Meglátjuk, hogy meddig tart ki a padlás tartalma.

mod: Közben rájöttem, hogy nincs igazam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#30) pengwin válasza Geri Bátyó (#27) üzenetére


pengwin
addikt

Nem minden a TDP.
A Carrizo-L-lel párhuzamosan is futott 15W-os, Excavator magos AMD termékcsalád.
Az előbbi sokkal inkább a nagyon olcsó, alacsony teljesítményt igénylő szegmenst célozta, és ilyen téren nincs is utódja, mert az általad említett modellek a sima Carrizo helyére érkeztek: más teljesítményszint és ár, hiába ugyan az a TDP.
Kb. olyan szintű különbség, mint egy 4c/8t i7-U és egy Apollo Lake Pentium/Cerka között, pedig utóbbiakból is van nagyon hasonló TDP-s verzió (tudtommal).

(#29) Bici
Igen, egyet értünk, de miben tévedtél?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#31) Bici válasza pengwin (#30) üzenetére


Bici
félisten

Abban, hogy a laptopba való olcsóbb procik (pl. 300U) mehetnének ITX-re.
Nem emlékeztem arra, hogy van olcsóbb fajta integrálható APU.

Így tényleg a maximális spórolás és a beragadt készlet az oka az ilyen lapoknak, és nem az AMD szerény kínálata.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#32) Geri Bátyó válasza pengwin (#30) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem gondolnám, hogy árban sokat dobna egy Athlon, de cserébe sokkal jobban használható a megcélzott területen is. Ez a Carrizo-L (az Atom magos borzalmakkal együtt) lassan netezni is kevés.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) MongolZ


MongolZ
addikt

Ez a proci single threadben nyom kemény 750 pontot passmarkban, egy 240GE meg hoz majdnem 2000-t...

(#34) snecy20 válasza MongolZ (#33) üzenetére


snecy20
veterán

Akkor méltó utódja lesz a Core2 E21xx-nek. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#35) pengwin válasza Geri Bátyó (#32) üzenetére


pengwin
addikt

Tudom. Éppen netezős gépet építek barátnőm szüleinek, és az ilyen integrált CPU-s borzalmak azonnal kiestek midnkét oldalról.

Üdv, pengwin

(#36) Geri Bátyó válasza pengwin (#35) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Elég durva, hogy az integrált procis lapokra csak ezeket a hulladékokat rakják, miközben van egy rakás jól használható és nem drága notebook proci, amit rátehetnének.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#37) Bici válasza pengwin (#35) üzenetére


Bici
félisten

Én egy A10N-8800E-t tervezek venni netezős gépnek.
Sebességben kb. egy A10-5700 környékén van, és a Solus linux kb. úgy megy rajta, mintha windows-oznál egy FM2+ csúcs-Godavari-n (A10-7890K).
Netezésre szerintem több, mint elég.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.