Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Bár régebben keringett egy olyan legenda, hogy a jó alaplapnál elindítjuk a gépet, majd menet közben kicserélik a rossz chipre, és azt újra frissítéssel oldják meg. Hogy ez mennyire igaz azt nem lehet tudni (én konkrétan nem hiszek)"

Kényszerből már csináltam. Működik, de ennek is van kockázata, mint minden nem teljesen szabályszerű megoldásnak.

A frissítés - nem frissítés problémája rövidre zárható.
Brand gépek esetében kötelező.
Darabokból épített gépek esetében akkor kell, ha az update egy létező problémádra gyógyír. Ha nem vagy érintett a hiba javításban, akkor nem kell frissíteni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#3) Reinkz


Reinkz
senior tag

ma már szinte minden deszkén dual uefi/bios van, még akkor sem lehet elcseszni ha akarod :D

(#4) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nekem volt anno egy ECS K7S5A alaplapom, ami bios frissítés közben pont kapott némi áramingadozást amit már a táp se tudott áthidalni (a gép bekapcsolt csak nem töltött be, a biosba belépve csak szétesett a "kék" képen levő sok-sok betü)... A bios chippet kiszedve egy elektronikai céghez vittem el (amit itt ajánlottak egykor a PH-n), egy olyan floppy társaságában amire a bios le volt töltve. Majd a lemez tartalmát ráírták a chippre 1500Ft-ért. Utána jó lett minden.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#5) sonar válasza Reinkz (#3) üzenetére


sonar
addikt

Ez azért közel sem igaz.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#6) Csabroncka


Csabroncka
addikt

BIOS ról UEFI-re -> Szív is vele rendesen az ember, nekem jó egy hétig tartott mire mindent elolvastam és beszereztem a sikeres Upgrade-hez (Gigabyte)!

Dos indító lemez a pendrive-ra...stb nem is emlékszem már rá hogyan volt, pedig nem vagyok teljesen amatőr.

Megjegyzés: Biosról nem lehet UEFI-re frissíteni. Erre csak azok az alaplapok alkalmasak amiket Ún. hibrid BIOS-sal láttak el (gyakorlatilag egy BIOS felületű "UEFI", de ez sem teljesen igaz).

Rengeteg előnye van (elsősorban bottolási idő csökkentésben és lemezkezelésben) az UEFI-nek, ezért akinek van lehetősége rá az mindenképpen cseréljen!

Ja igen UEFI nem egyenlő a BIOS-sal!

"in medias res"

(#7) gears27


gears27
aktív tag

Sziasztok! Asus M5A97 2.0 mennyire rizikós a bios frissités? Illetve hogyan álljak neki? Öszinte leszek sose csináltam ilyet, azt sem tudom most melyik van rajta :)

Seggsztézis

(#8) Ice_Man22 válasza gears27 (#7) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nekem ez az alaplapom es nem volt gondom a frissitessel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.