Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) velizare


velizare
nagyúr

ez elég kínos.
véletlenül bennhagytunk egy keyloggert a hangkártya driverben. baj? y/n

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#2) Cifu válasza velizare (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Teljesen reális, hogy egy hangkártya driver / segédprogram teszteléséhez keylogger kell.... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) AGE-T


AGE-T
senior tag

A ciki az lett volna, ha ezt még el is küldi valahová. Lokálisan mentve nem nagy szám...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#4) NandoXXL válasza AGE-T (#3) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Szerinted nem küldték el? A probléma ott kezdődik hogy nem kap komoly büntetést egyik cég sem.

(#5) Z_A_P válasza NandoXXL (#4) üzenetére


Z_A_P
addikt

Nem kuldtek el.

Egyreszt azt azonnal lehet detektalni
Masreszt ha mar ennyire kemkedni akarnak, akkor nem C:\Users\Public-ba menti, es nem is hagyja ott elkuldes utan.

OK

(#6) Cifu válasza Z_A_P (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gondolkozz rendszerben. Van egy gép, benne egy keylogger. Utána bárhogy is férsz hozzá (akár fizikailag, akár netről backdoor / távsegítség segítségével), ha tudod mit kell keresni, megvan minden, amit a gép tulaja legépelt.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Lacok


Lacok
őstag

Windows után szabadon.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#8) Z_A_P válasza Cifu (#6) üzenetére


Z_A_P
addikt

Utána bárhogy is férsz hozzá (akár fizikailag, akár netről backdoor / távsegítség segítségével)

Az mar lehetseges, de ez mas tema.

OK

(#9) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Egy komment a témában az IT Cafés hír alól:

"Csak a teljes kép miatt. A funkció lényege az lett volna, hogy bizonyos billentyűkre/kombinációkra reagáljon az audio eszköz, viszont a billentyűk nyomon követése vagy egy debug interfészre vagy egy log fájlba kiíródott. Az audio driver volt a ludas.
Ettől persze még hatalmas biztonsági lyuk."

(#10) Fionn válasza Z_A_P (#8) üzenetére


Fionn
tag

Nem, nem az. Az hogy, a user hülye ( se tűzfal se av se stb) nem kell mégjobban alá tenni ezért.

(#11) razorbenke92

Épp az elmúlt órában jelzett - egy meg nem nevezett multinacionális cégnél - az irodai gépem, hogy keyloggert lőtt, gondoltam is rá, hogy na ez ugyan honnan :F

Ja, és nem csak PC-n (kiszerelést tekintve) hanem laptopon is :/

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#12) rumkola válasza razorbenke92 (#11) üzenetére


rumkola
veterán

biztos olvasta a cikket az irodai géped :)
viszont gáz lehet vele, ha évekig nem jelezte :D

(#13) lorincmate


lorincmate
tag

Hahaha
Budapest egyik legnagyobb fejlesztőközpontjában (ahol dolgozom) minden programozó HP zbook-ot kap :'D

F4 modul

(#14) bteebi


bteebi
veterán

"és arra jutottak, hogy maga az alkalmazás véletlenül maradt a meghajtóban még a tesztelési fázis után"

Egy eszközillesztőbe amúgy miért van szükség keylogggerre? :Y :U Akár direkt hagyták benne (szerintem igen), akár egy alkalmazott hagyta benne szándékosan saját magának, szabadidős tevékenységnek, akkor is megdöbbentő, és én biza' nagyon komoly pénzbüntetést szabnék ki a HP-nek emiatt, és hanyagolnám a tőlük való vásárlást. Máskor majd jobban odafigyelnek a véletlenül ottfelejtett keyloggerjeikre... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#15) razorbenke92 válasza lorincmate (#13) üzenetére

Nálunk is nagyon sokan kapnak Zbook-ot, nekem a G3-ason volt keylogger, de a G2-eseken nem.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#16) nap


nap
addikt

Amatőrök. Miért nem a windows saját beépített programját használják?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#17) fanti


fanti
addikt

Na, ezt nevezem. Még a HP is, ami egy komoly cég.
És ezzel a kimentő szöveggel meg végképp annyira hülyére veszik az embert....

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#18) pengwin válasza fanti (#17) üzenetére


pengwin
addikt

Az a HP, ami a laptopokat, PC-ket és nyomtatókat árulja már semmivel sem komolyabb cég pl. a Lenovónál, akik szintén keveredtek már hasonló szituációba (ott előre telepített malware volt a gépeken).
A komoly HP az HP Enterprise néven működik ma, ez a hiba a sima HP-nál van.

Üdv, pengwin

(#19) bteebi válasza pengwin (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Hát ez így nagyon megnyugtató :). Egyébként szerintem egészen megdöbbentő, hogy mennyiféle területen tevékenykednek (vagy már talán jogosabb a múltidő).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) pengwin válasza bteebi (#19) üzenetére


pengwin
addikt

Azért is váltak szét a HP ágazatai külön cégekké, mert túl sokféle területen ténykedtek. a HPE-nél most hálózati szoftvereket fejlesztenek, meg tudtommal náluk van a szerver biznisz is, és közben tényleg semmi közük a "mezei" HP-hez.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#21) gergejly


gergejly
aktív tag

Kár, hogy véletlenek nincsenek

(#22) #56573440 válasza gergejly (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

Látszik hogy soha nem dolgoztal fejlesztőkkel. Iszonyatos sztenderd dolog, hogy fejleszteskor bennehagynak szarokat, amit később akár hónapok múlva nem is tudnak. Vagy másik kolléga viszi tovább, aki nem szúrja ki... ettől még ordas hiba, és megengedhetetlen, az ilyen kivezeteseket külön akár dokumentálni kéne hogy tuti ne maradjanak benne, de nem kell rosszindulat mögé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.