Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biker


biker
nagyúr

szerinted mi a jó megoldás? vagy ez normális?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2) JoeYi


JoeYi
őstag

ha esetleg erre téved egy szaki, akkor én azt kérdezném, hogy van-e lehetőség szelektív szemétgyűjtőt kérni mondjuk a VI. kerületben egy soklakásos épületbe.

Mert már rég rááltunk a szelektív szemét gyújtésre, de kényelmesebb lenne csak a lépcsőházban hurcolászni a szemetet, mint 4 sarok távolságba.

(#3) lorenzen válasza biker (#1) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Jön rendesen a szemét felénk is.
A kedvenceim a reklámkiadványba pakolt extra lapok. Van amiből 3* megkapom ugyan azt, hetente. Kinek jó ez?
Évente mennyi fát kell kivágni ahhoz, hogy Európát ellássák szeméttel?
Még akkor sok, ha újrafeldolgozott papírból készül a többsége.

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#4) joey04


joey04
titán

Egyébként a Posta is foglalkozik ilyen szórólapok terjesztésével, többfélével is. Anno suli mellett dolgoztam ott, és rendesen postára kellett bemenni az anyagért, még postás bicajt is adtak. :)

Én sem szeretem, sőt ki nem állhatom ezt a sok sz*rt ha megjön egy adag repül is a kukába.(kb 1m a távolság a postaláda és kuka között)
azokat viszont megértem akik dobálják, iskolás koromban sok technikai kütyüre szedtem így össze pénzt, igaz a lábam minden nap sajgott. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) Wolverine válasza biker (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem vagyok benne biztos, hogy már bevezették-e, de tudtommal az ilyen reklámújságok spam kategóriába kerülnek és csak olyanoknak lehet bedobni, akik kimondottan kérik.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#6) Lenry válasza Wolverine (#5) üzenetére


Lenry
félisten

na ez egy jó ötlet volt akárki is találta ki :K

mert ez hatalmas környezetszennyezés. az ilyen reklámújságok 90%-a azonnal megy a kukába. nálunk rendszeresítve van egy doboz a postaládák alatt, e célra. én kiválogatom a számlákat és egyéb hasznosat, a többi azonnal megy a szemétbe

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) biker válasza Wolverine (#5) üzenetére


biker
nagyúr

amit mondasz, az a kizárólag postai kézbesítő útján kézbesített lapokra vonatkozik, ha bemész a postára, és egy nyilatkozaton előre lemondatod.

minden másra nem igaz. vagyis a 95%-ra nem hat.
A kézbesítő meg nem adja ki a megbízó adatait, mert fél, kirugják.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Érdekes amit mondasz. És van benne valami.
Ezeknek a reklámújságoknak a 95%-a úgy ahogy van szemét. Még csak meg se nézi az ember. Nálunk is van egy külön kartondoboz a lépcsőházban, hogy az ember a postaládából egyből a szemétbe dobhassa.
Nem lenne rossz kitalálni valamit. Sz.tem inkább felezzék meg a példányszámot, és osztogassák az utcákon. Aztán aki elveszi, elveszi, aki nem az nem.
Vagy abból a pénzből inkább hirdessenek a tvben...

(#9) Wolverine válasza biker (#7) üzenetére


Wolverine
félisten

Ilyen esetben viszont azt a céget büntetik, akinek a hirdetése nálad landolt, nem?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#10) biker


biker
nagyúr

frissítettem a bejegyzést. nem adom fel a harcot :Y

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#11) tkazmer válasza biker (#10) üzenetére


tkazmer
addikt

nemrég én is írtam egy cégnek emailt, amelyik (igaz rendes postai küldemény útján) valami reklámot dobott be, 2 napra rá válaszolt az ügyvezetőjük, hogy sorry, törlünk az adatbázisból:)
bár persze ez csak a célzott küldemények esetében tud így működni, de legalább azt megoldja...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#12) Nimrod válasza biker (#10) üzenetére


Nimrod
addikt

Nagyon helyes, harcolj csak ezek ellen és ne csak te, mindenki akit zavar.

Nekem is elegem van abból, hogy kertes háznál naponta többször kell postaládát takarítani mert van benne spam.
Igen, ez igenis spam, mert én ugyan nem kértem.

De jó, ez nem is érdekelne. Nézzük meg viszont milyen anyagból is van ez. Többnyire jó minőségű, véletlenül sem újrahasznosított.
Ezekkel probléma:
1. Kazánba nem tudom elégetni, mert arra alkalmatlan. Papírgyűjtés nem tudom mikor lehetett utoljára, de nagyon régen. Marad a kuka.
2. A hátsóm sem tudom kitörölni vele, pedig annyira érdekel a tartalmuk miatt.

És már tudom hova is küldjek most néhány levelet, mert például a helyi havilap is egyre jobb minőségű anyagból készül. Kérdem én, környezetvédelem minek?

Amit egyébként felvetettél, hogy csak a posta terjeszthesse ezeket, az meg szerintem nem jó ötlet. Miért nem? Mert a postától csak fontos leveleket várok és nem akarom majd bogarászni, hogy mi a spam és mi a fontos. :(((

(#13) tkazmer válasza Nimrod (#12) üzenetére


tkazmer
addikt

Amit egyébként felvetettél, hogy csak a posta terjeszthesse ezeket, az meg szerintem nem jó ötlet. Miért nem? Mert a postától csak fontos leveleket várok és nem akarom majd bogarászni, hogy mi a spam és mi a fontos.
ezt más szempontból kell nézni. ameddig terjesztheti más is, nincs ki ellen fellépni, ha problémád van a terjesztéssel. ha csak a posta terjesztheti, akkor viszont van, akinek meg lehet mondani, hogy nem, ilyen nem kérek.
továbbá nem tudom te hogy csinálod, nálunk a postaládába dobálják a fontos leveleket is és a reklámújságot is, így végeredmény tekintetében semmi különbség nincs aközött, hogy a reklámújságot a postás vagy egy újságkihordó hozta-e

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#14) Nimrod válasza tkazmer (#13) üzenetére


Nimrod
addikt

Persze ez itt is így van, luxus két postaládát is fenntartani, ráadásul úgysem nézné a kihordó az esetek többségében. Én egyébként arra céloztam, hogy ha csak a posta hordaná ki, akkor mint email esetében is többszöröse lenne a spam aránya. Fellépni meg nem igazán lehetne, mert miért is? Akkor vezessen a posta is egy nyílvántartást hogy ide lehet bedobni reklámot meg ide is de Pistikéhez már nem mert kiereszti a pitbullt? :U

(#15) tkazmer válasza Nimrod (#14) üzenetére


tkazmer
addikt

Akkor vezessen a posta is egy nyílvántartást hogy ide lehet bedobni reklámot meg ide is de Pistikéhez már nem mert kiereszti a pitbullt?
pontosan, vezessen a posta egy nyilvántartást. az árát meg számlázza ki a hirdetőknek. ennyi.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#16) Nimrod válasza tkazmer (#15) üzenetére


Nimrod
addikt

Ha ezzel együtt megemelik a postások fizetését is, akkor támogatom az ötletet. Mert ez ugye többlet munka.

(#17) joey04 válasza tkazmer (#15) üzenetére


joey04
titán

pontosan, vezessen a posta egy nyilvántartást.
hát persze. :C

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) tkazmer válasza joey04 (#17) üzenetére


tkazmer
addikt

hát persze
mondd fiam te csak azt olvasod, amire később valami marhaságot tudsz írni?
az árát meg számlázza ki a hirdetőknek. ennyi.
no kérem, tekintettel arra, hogy ez egy olyan tevékenység, amely nyilvánvalóan növelné a posta profitját, egyértelmű, hogy a posta részéről inkább örömmel fogadnák ezt, mint bármi mással...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#19) joey04 válasza tkazmer (#18) üzenetére


joey04
titán

ez nem lesz bevezetve még sokáig a postán, sajnos (vagy nem)

nem vagyok a fiad

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Nimrod válasza tkazmer (#18) üzenetére


Nimrod
addikt

Most is vannak, akik a postát bízzák meg ezzel a melóval, csak gondolom elég magas lehet a tarifájuk. Éhbérért felbérelni pár embert sokkal egyszerűbb, nemde? :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.