Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biker


biker
nagyúr

hol lehet értelmes hírdetéseket találni???

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#2) Csemike


Csemike
csendes tag

Értelmes hirdetést? Háááát.... Addig is lazításképpen olvasgasd az urbanista.blog.hu-t. Általában az érdekes/vicces/felháborító ingatlanhirdetésekkel foglalkoznak, de van ott mindenféle. Én jót szoktam szórakozni rajta. :))

(#3) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sokat szidják az ingatlanközvetítőket, de a problémádra jó megoldások. A normálisabbja (az akinek van valamennyi esze) őszinte hirdetést rak fel, hogy ne kelljen feleslegesen kivinnie érdeklődőket. Ha kamuzik valaki, az úgyis kiderül egyből és elment rá két órája (utazás, időpontegyeztetés). Barátnőm is ezzel foglalkozik, és az az érdekes, hogy legtöbb esetben nem igaz, hogy olcsóbban hirdetik a tulajok saját lakásukat (az ingatlanos által hirdetett ár - a jutalék), mert ha valaki látja, hogy az ingatlanos x pénzért hirdeti a házát/lakását, ő is annyiért rakja fel. Nem tudom ez miért van, de érdekes. Persze ez csak azokra vonatkozik, akik megbíztak egy közvetítőt is. De a többiek meg... A legtöbben sajnálják azt a pár ezer forintot, amiért az ingatlan.com-on képet rakhatnának fel. És ezért fél évvel később tudják csak eladni ingatlanjukat. Néha nehéz megérteni az embereket.
Szóval ha nem valami eldugott faluban keresel lakást, szerintem nem érdemes csak "tulajdonostól" hirdetésekre korlátozni a keresést.
Ja, és fénykép nélküli helyre miért mész ki egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#4) Vakegérke válasza KilgoreTrout (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha a barátnőd is ezzel foglalkozik, akkor rövidre is zárható a probléma. Kapcsolat felvétel, igények felmérése, ajánlatok, üzletkötés, jutalék. Mindenki elégedett, és boldog.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) biker válasza KilgoreTrout (#3) üzenetére


biker
nagyúr

bocsi, nem akarom nagyon bántani az ingatlanosokat, de ők is ugyanezt teszik.

1: alap, hogy nem adja meg, hol van a településen belül, ezért fel kell hívd, vagy megadja, de valójában 3 utcával arrébb van, nehogy megtaláld, mert félti
2: ő is eladni akar, ezért ő is fényez. erre legjobb példa az ingatlanos szerint beépíthető tetőtér, ami kiderült, fagerenda és nádszövet födémre volt, erre mit építesz be? én rálépni sem merek
3: fénykép van, de abból nem derül ki minden, sokszor csak azt látod, milyen bútorai vannak.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) KilgoreTrout válasza biker (#5) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Hát ja, hülyék mindenhol vannak. Mondjuk tényleg nem értem, hogy ebben mi a biznisz, ő is utazik, te mérges leszel (ergo nem fogsz vele többet üzletelni).
Fényképre ugyanez vonatkozik. Ahol mondjuk nincs kép a fürdőszobáról (ami mondjuk elég jó támpont a lakás állapotának megállapításához) vagy a konyháról és nincs alaprajz sem, ott már kezdj gyanakodni. (A már korábban írt urbanista.blog.hu-n van jó sok elrettentő példa).
Egy másik bevált módszer, hogy felraknak valami álomlakást tök jó áron, aztán ha felhívod, közlik, hogy már eladták de tudnak ajánlani helyette mást. Mondjuk ez közel sem akkora köcsögség, itt max a hívás árát bukod, (aztán ha nagy mázlid van, esetleg tényleg mond valami jót).

Egyedül a nem pontos cím megadás az, ami védhető, hiszen ha valaki sokat dolgozott vele (telefonált, megnézte, fotókat, alaprajzot csinált, felrakta 15 különféle ingatlanos oldalra, ahol fizet a képekért/kiemelésért), akkor érthető, hogy pénzt akar látni belőle. Mondjuk a normálisabbja itt is megadja az utcát, max a házszámot nem, és ha tényleg ingatlanos nélkül akarod intézni, akkor körbekérdezhetsz a környéken, vagy bedobálsz pár "lakást vennék" cetlit a postaládákba.

[ Szerkesztve ]

(#7) fekeandras


fekeandras
őstag

Elolvastam az írásod és mint ha csak én írtam volna.A legtöbb ház "jó állapotú" + "igényesen felújított" stb... Aztán ha lebeszéli az ember az eladóval és elmegy az ember a címre jól pofára esik.A szerkezet omladozik, a tető már már hullámvasút...És ha ezt az ember esetleg szóvá teszi az eladó (tisztelet a kivételnek) még el is kezd arcoskodni... Áhh... Borzasztó.

De annyival kiegészíteném a dolgot, hogy abszolút nem kell tartani a vályog építésű házaktól.Annyi "gond" van vele, hogy a legkisebb sérülést is a leghamarabb ki kell javítani.Ha leesik a vakolat a legkisebb repedésen át is beszivárog az eső és a fal laza szerkezete miatt hamar (akár 2-3év alatt!) ki tudja "mosni" azt annyira, hogy az már akár veszélyessé is válhat.Otthon vidéken az anyám háza is vályog építésű.Két dologra kell nagyon odafigyelni ilyen ház vásárlásakor.
1: Legyen normális beton alapja, ne süllyedjen sehol.
2: Meg kell nézni, hogy a falak tökéletesen függőlegesen állnak-e.Ha bármelyik irányba minimálisan is be van dőlve gondolkodás nélkül ott kell hagyni!Ekkor ugyanis az épület süllyed.Utólag is alá lehet alapozni illetve ha van alapja de mégis süllyed akkor betont lehet pumpálni a föld alá ami eltömíti a föld alatt található üregeket ezzel megállítja a további süllyedést de ez nem túl költséghatékony megoldás.Két utcával odébb 1,6millióért nyomtak így körbe egy öreg tornácos parasztházat.Mondjuk német nyugdíjasok vették meg nyaralónak.Nekik ez nem akkora kiadás.

(#8) biker válasza KilgoreTrout (#6) üzenetére


biker
nagyúr

szívesen dolgozok együtt ingatlanossal, ha értelmes.

vác, sződ, sződliget, fót, és környéke érdekel

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#9) biker válasza fekeandras (#7) üzenetére


biker
nagyúr

igen. felújított = felújítandó, felújítandó = bontandó

Mondjuk azt sem értem, mikor bontandó házat "telekárban" adnak. és mondjuk egy 1000-es telek 12milla, egy 1000-es telek bontandó házzal 12milla.
b@sszameg, az nem annyit ér, hanem üres telek ára mínusz a bontás ára, ami akár egy milla is lehet.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) fekeandras válasza biker (#8) üzenetére


fekeandras
őstag

Attól függ mekkora összeget tudsz rászánni.Mert például Dunakeszin a 1,5 szobás szarul szigetelt lakótelepi távfűtéses 36nm-es lukak kezdődnek 8,5-9milliónál.Kertes házat, de még csak házrészt sem kapni 11-12millió alatt.És ezek eléggé le is vannak lakva.(kertesház esetén nyugodtan rá lehet számolni vagy 2-2,5 milliót /ha saját kezűleg csinálja az ember/, hogy rendbe tegye.Ha esetleg tetőt kell javítani ne adj isten 1:1 cserélni akkor minimum 3x ennyit)Nővéremék februárban költöztek vissza keszire pestről.Fél évig keresgéltek mire találtak egy olyat ami kompromisszumokkal ugyan de megfelel nekik.Ezt is csak úgy, hogy közvetlen árverezés előtt állt már a házrész és egy ismerősön keresztül tudták meg, hogy mi van.Egy sorházban, nagyon pici 1szoba konyha pici fürdőszoba meg egy kb 10x6méteres zárt kert amiből semmit sem lehet beépíteni.A vízvezetéktől kezdve a szobában a villany vezetékeken át mindent cserélni kellett.A tető még így is elég szar, közös vízórán van mindenki, gáz még nincs bent, villanyfűtés van stb...

[ Szerkesztve ]

(#11) biker válasza fekeandras (#10) üzenetére


biker
nagyúr

15m körül. de ennyiért is olyan szarok vannak, hogy...

de könyörgöm, egy '70-es években épült ház ne kerüljön már majdnem annyiba, mint egy új.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) Eastman


Eastman
őstag

Az új viszont nagyon kétesélyes, azt tudod...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13) fekeandras válasza biker (#11) üzenetére


fekeandras
őstag

Kp vagy hitel?Mert a barátság úti lakótelepen elég jó négyzetméter áron vannak néhány éve épült lakások.4 emeletes épületben, geotermikus fűtés! szóval elég jó egy sima távfűtésessel szemben.Mi 1996ban költöztünk el onnan a lakótelepről.Akkor volt egy 71nm-es panel távfűtése 14.000forint/hó.És ebben még nincs benne a melegvízm és a közös költség.Az még pluszban jön rá erre.Horror!

(#14) Lenry válasza biker (#9) üzenetére


Lenry
félisten

tehát akkor ezeket úgy kell értelmezni, hogy felújított volt a nyolcvanas években és felújítandó lett volna már a nyolcvanas években is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) biker válasza Lenry (#14) üzenetére


biker
nagyúr

igen, jól látod.

felújított = lemosták a csempét és kifestettek, + ablaktisztítás :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16) biker válasza Eastman (#12) üzenetére


biker
nagyúr

újba költöztünk 2003-ban, tudom milyen "kellemes" meglepetésekkel jár :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#17) biker válasza fekeandras (#13) üzenetére


biker
nagyúr

kp vagy hitel, sosem értem ezt. ok hogy sok eladónak sürgős, és csak kp, de normál esetben az eladónak tökmindegy, hogy
- adok neki 50%-ot, és a többit átadáskor, mikor az ügyvédnél aláírtunk
- adok neki 50%-ot, és a bank ad neki 50%-ot mikor a közjegyzőnél aláírtunk

természetesen nem mind kp.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18) jeges


jeges
senior tag

múltkor nézegettem én is hirdetéseket. cím ilyet mond: "családi ház", hirdetésben meg már ikerház van. másik: "családi ház" a címben, hirdetésben már sorház.

méér költöztök? már ha nem titok...

(#19) biker válasza jeges (#18) üzenetére


biker
nagyúr

Lakhely: dunaharaszti
munkahely: én: vác (később dunakeszi), párom XII. ker.
nekem: gerincsérv, és autóval járok (napi 150km csak az iroda)

Szerinted :(:(:(::(:(:(

még vác - XII. és gyorsabb, mint haraszti - XII.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#20) jeges válasza biker (#19) üzenetére


jeges
senior tag

egyébként én pont ezér' szeretek itt lakni (mármint Fóton), mer' van vagy 3-4 alternatív útvonal a belváros felé (m3, váci út, rákos út, stb.).
igaz, reggel negyed 7kor, mikor elindulok dolgozni, még egyik sem túl dugós :)
viszont mióta megépült a chucknorris-híd, azóta sokkal könnyebb elérni a budai oldalt.
sok szerencsét a kereséshez!

(#21) fekeandras válasza jeges (#20) üzenetére


fekeandras
őstag

Nekem az Igazságos Gyurcsány Ferenc híd megnevezés jobban tetszett! :D Mi 'kesziről nővéremmel kényelmes 20perc alatt odaértünk a budai hídfő melletti Corába.Mindezt úgy, hogy mindenhol végig szabályosan mentünk.Ha körbe kellett volna menni az Árpád hídon 3x ennyi lett volna.Legutóbb pl a néhai alagi majort és Rákospalotát összekötő eldugott úton mentünk be pestre (15perc alatt) mert az 2/A baleset miatt lépésben haladt a régi kettesen meg útfelújítás volt éppen.

Biker: az legalább napi 2x 40perc.Kemény.

(#22) biker válasza fekeandras (#21) üzenetére


biker
nagyúr

azt te 40 perc alatt nem nyomod le, pedig vác legdélebbi részén van az iroda.
pedig én is 130 körül megyek a nulláson, és 110-el a 2-esen, mégis 55perc minimum, de inkább 60. sajnos haraszti és gyál közt lassú, akár falvak közt, akár a nulláson mész

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#23) fekeandras válasza biker (#22) üzenetére


fekeandras
őstag

Abból indultam ki, hogy a Nagykőrösi út (autópiac + nagybani háta mögött) - Dunakeszi gyártelep táv nulláson nem szokott fél óránál tovább tartani.Pedig olyan nagyon nem lépjük túl a megengedett sebességet.Mondjuk keszitől még vagy 20perc Vác.

(#24) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Hehe!

Októberben ezen már mi is átestünk.
Legtöbb esetben próbálták előnyösen lefényképezni a lakást, hibáit szépen kihagyni és fényezni. De volt olyan is, ahol kívülről megláttuk és egyből meg is fordultunk, mert olyan félelmetes állapotban volt. Pár látogatásnál lehetett látni, hogy frissen megpróbálták kijavítani a hibákat, repedéseket, ill. azokat eltakarni. :(

Miért kell mindig megpróbálni átverni az embert. :W

(#25) juliabrilke


juliabrilke
addikt

2x ment el. :B

[ Szerkesztve ]

(#26) biker válasza fekeandras (#23) üzenetére


biker
nagyúr

namost az már 50 perc akkor, és hol van még a piactól haraszti? újabb 15 perc

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27) biker


biker
nagyúr

áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

ma találtam ismét pár gyöngyszemet.
ami kiverte a biztosítékot, az nagyon durva volt. az ilyennek a fejét verném a betonba. még jó, hogy csak olvastam, nem mentem oda

"72nm-es lakás eladó 15,9m solymáron" ennyi a lényeg.
namost...
a lakás 38,6nm + 22nm galéria (már nehezen hiszem, hogy ekkora galéria oda befér) és 12nm tároló.
38+22+12=72 tehát 72nm :Y :Y :Y :Y :W :W :W :W :W :W :Y :Y :Y :Y

Értelmes az ilyen?

b+, a konyhaasztalom meg 1,5nm, és van 3 polca, akkor az 4,5nm szabad hely? :W

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28) fekeandras válasza biker (#27) üzenetére


fekeandras
őstag

Istenem... :( Az ilyet le kell lőni ne szenvedjen.

(#29) #51736960


#51736960
törölt tag

én kábé fél éven keresztül kerestem lakást, és ezalatt az idő alatt megtanultam tiszta szívből gyűlölni az ingatlanosokat.

nagyon kevés a normális, a 99 százalékuk lehúzós ingyenélő.
(és hogy mennyire nem tudnak helyesen írni, az valami elkeserítő...)

végül is magánszemélytől vettem meg a lakást, az ingatlanos megkerülésével.
5% jutalékot kért volna (900.000 forint), nem őrültem meg, hogy ennyit odaadjak azért a fél óráért, amíg körbemutogatta a lakást.

(#30) concret_hp


concret_hp
addikt

hehe én is most kerestem albit, hát nem volt egyszerű.

2 különnyíló szoba + nappali és csendes legyen, ez volt a fő kikötés.

minden 2. hírdetés amibe bele volt írva, hoyg különnyíló, az olyan, hogy egybe is meg külön is ("de oda lehet tolni a szekrénysort..."), az elb@szottabbnál elb@szottabb alaprajzokról csak mellékesen emlékeznék meg.

"különnyíló" szobának besorolva, olyan lakásban, hogy az egyetlen fürdőt azon át lehet csak megközelíteni, 2 szoba közt gipszkarton fal, de nem is ér a plafonig teljesen (!), meg stbstb...

alacsony rezsi 20K közösköltséggel, amiben csak a szemétszállítás van benne. (de láttunk 45K-s közösköltséget is (persze majd az albérlő fektet be a társasház felújítási alapjába ugye? :C))

aztán ingatlanos emberünk mutatott 120m2-es lakást ami szerinte a fenti kritériumoknak megfelel. a 2 különnyíló szoba úgy jött ki, hogy az egyik egy kb. 2x4m, + hatalmas nappali meg 2 másik hatalmas szoba, 4m-es belmagassággal (fűtsed ki vaze :D) mindkét oldalra utcára nyílnak az ablakok, ami azért egész forgalmas volt. na onnan majdnem anyázva jöttünk el, mert még kint volt a francba is + ráadásul emberünk előző nap mondta, hogy küld ímélt még aznap. éjjel 1kor alvás, másnap hív délután, hogy nem megyünk, mer nem hívtam? há mondom hova? aszondja küldött ímélt. na csakazért is megnéztem, reggel 5:50kor küldte.

stbstbstb. nem egyszerű :U

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.