Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dew28


dew28
aktív tag

hat ha egyszer o is dolgozik hetkoznap..
masreszt szvsz meg mindig jobb, mintha hetkoznap nagyon hajnalban, vagy ejjel csinalna..

dew

[ Szerkesztve ]

(#2) anjani182


anjani182
őstag

Ismerős a helyzet, de egy kukkot sem szólhatok, mert a szomszédnak van fűkaszája, és általában lenyírja előttünk is az utcán a füvet. :)

Nyilván azért este vagy reggel, mert akkor még elviselhető a hőség. :R

Flexelések csak néha vannak :Y

MOD: régen én lakótelepen laktam, hát azért annál rosszabb nincs, főleg amikor üvölt a kisgyerek a szobád túloldalán a szomszédba, és csak egy 20-30 centis panel/tégla fal választ el tőle :W meg, amikor feletted élik nemi életüket, azis jó :DDD

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#3) jeges


jeges
senior tag

"Tegnap délelőtt flexelt az egyik szomszéd." - nem értem, ezzel mi a probléma. szombat délelőtt általában nem tilos hangos munkákat végezni. persze lehet, hogy nálatok valami extrém csendrendelet van érvényben, de a szokásos a szombat délutántól hétfő reggelig tartó csend-előírás.

a faházas-fűkaszás szomszéd simán lehet köcsög, de lehet neki szólni, hogy használjon ragasztót lehetőleg kalapács-szög kombó helyett.

[ Szerkesztve ]

(#4) C4mp3r


C4mp3r
addikt

Teljesen átérzem a problémát, én is szembesülök vele minden hétvégén. :((( Nekem még annyival rosszabb, hogy ikerházban lakunk és az én szobám a szomszéd konyhája mellett van, így általában arra kelek, hogy reggel hatkor mosogat, esetleg mos. A másik szomszéd pedig előszeretettel kezd el füvet vágni reggel hétkor. :((( Nem baj, hamarosan úgyis elköltözök.

Itt ki is fakadtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5) tildy válasza jeges (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Jahm.
Vagy biker hangszigetelje le a házát :DDD :DDD
Még mindig jobb szerintem erre ébredni, mint arra, hogy hallod hogyan szexel a felső szomszéd, vagy hogyan fingik a másik szomszéd.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) biker


biker
nagyúr

25 évig panelben laktam, szegeden, ott sokszor nyugisabb volt a hétvége.

itt ha nincs 25centis hó, -20fokkal, akkor nincs nyugtod hétvégn.

megy körbe a munka.
most két házzal odébb kezdtek el tetőt cserélni, egész nap szögelnek, egy hónapja fejezték be 3 házzal arréb, akkor ott szögeltek egy hónapig.
a környező 6-8 telket is vetésforgóban nyírják, valaki mindig nyír, de egyszerre CSAK egy fő nyír. ha két hetente kell nyírni, gyorsan kijön, hogy valaki mindig nyírja a füvet.

és azért kérem, vasárnap fél nyolckor hadd zavarjon már a fűnyíró. az azért nem épp az ipar, munka és termelés napja.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) tildy válasza biker (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Bocs de milyen ház az, ahova behallatszik a szomszéd kopácsolása két házzal arrébról?
Komolyan kérdem.
Nekünk vályogház van, és semmi nem halatszik szinte be.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) Thunderzolee

Ennél csak a stihl fűrész a jobb. :DD

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#9) biker válasza tildy (#7) üzenetére


biker
nagyúr

hát nem tudom, felénk most nyár van, ami azt jelenti, hogy a nap (és az éjjel) igen nagy részében nyitva van az ablak. ilyenkor nincs ami szigeteljen, így bejön a hang.

Te gyanítom, ezek szerint:
- vagy nem itt élsz, ahol nyár van
- vagy igen, és csukott ablaknál ülsz egész nap...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) tildy válasza biker (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Bp-n nyitva van az ablak, de a szüleimnél rendszerint zárva van, reggel nyitják ki csak szellőztetni, és utána egész nap be van csukva Klímás a két nagy szoba (23 fok van kb . ), és hogy ne melegedjen fel, csak a szokásos reggeli, délelőtti szellőztetés megy, de utána lehúzott redőny, becsukott ablakok

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) ladybug


ladybug
őstag

Annyit zsörtölősz, mint az apám. Itt lakunk majdnem a város közepén, kertes házak között. Kutyák ugatnak, emberek füvet nyírnak, fűrészelnek, macskák nyávognak, kakas kukorékol, néha riasztók hallatszanak, közel van a tűzoltóság is , stb. Na, és? Teszik a dolgukat. Én pedig nem lehalkítok mindent, és hallgatom a különféle zavaró hangokat, és jót bosszankodom rajtuk, hanem becsukom az ajtót, ablakot, és én is teszem a dolgomat.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#12) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ez az élet rendje. :K Ha meg nagyon zavar a város, illetve a szomszédok zaja, akkor hangszigetelni kell a lakást. Akkor nem lesznek ilyen problémák. :U
(tudom, miért te költsél a lakásra más hülyesége miatt... De ha egyszer fontos...)

(#13) #53246592


#53246592
törölt tag

ha a fahaz acsolas meg a flexeles nem minden hetvegen van, akkor szerintem legjobb mely levegöt venni es elszamolni tizig :)
a funyiras eseteben meg lehetne beszelni udvariasan, hogy nem-e lehetne-e mas idöpontban? bar szaraz idöben legpraktikusabb a reggel, amikor van egy kis harmat, meg nincs olyan dögmeleg.

ha semmilyen megoldas nem latszik, költözz egy finn faluba, lehetöleg olyan helyre ahol 500 meteren belul nincs masik haz (nem nehez ilyet talalni) ;]

(#14) biker válasza #53246592 (#13) üzenetére


biker
nagyúr

ebből az derül ki, nem sok közöd van a fűnyíráshoz.
éppen reggel rossz, mert a nedves fű felragad a késekre, illetve a levágott fű beleragad a fűgyűjtőbe, és 3x olyan nehéz elhordani.

de aki mazochista... :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.