Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Rég jártál a K6-III topicban, amióta ott jártál, rendesen felpezsdűlt az élet, ha időd engedi, igazán benézhetnél ;) :R

(#2) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Egy vagy 2 pöcsű usb kábel volt? Az egy csatlakozós nem mindig tud felvenni elegendő tápot a 2.5-ös vinyó meghajtásához.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3) Metalfan


Metalfan
senior tag

Hány Wattot zabál a vinyód? Ha 2,5 körül, esetleg többet, akkor mindegy milyen kábeled van, mert ennyit tud adni egy USB port. 2 Watt alatt (2 W + rack elektronikája) elvileg jó kellene legyen minden kábel.

(#4) mephi666 válasza kraftxld (#2) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez képkeret és szerintem az adatkábel volt szar, amit alapból adtak hozzá, hogy egyszerűen lehessen a gépről felmásolni a cuccot a belső memóriájára...

(ui: én az alaplaphoz kapott sata kábellel szívtam rendesen...)

(ui2: b@szki, ezt nagyon benéztem :W azthittem, hogy képkeretről van szó :DD csodálkoztam is, hogy csak 2.5"-os... ez FAIL vagy FAIL? ;] )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) Gergő_


Gergő_
őstag

nekem volt egy rossz pc-tápkábelem, full új, teljesen zsírúj hatás szag...
mielőtt kidobtam gondolkodtam rajta, hogy tényleg kidobjam-e, mert szépen meglehet viccelni vele valakit. :D

(#6) biker válasza kraftxld (#2) üzenetére


biker
nagyúr

mi pöcs van? :)
egy usb-ben 4 pöcs van, +, -, adat +, adat -, ezt hol lehet csökkenteni egyel? :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7) biker válasza bacsis (#1) üzenetére


biker
nagyúr

megteszem, ha meglelem

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) kraftxld válasza biker (#6) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez a két pöcsű usb kábel :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9) biker válasza kraftxld (#8) üzenetére


biker
nagyúr

jaaaa :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) kraftxld válasza biker (#9) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tehát egypöcsűvel vagy kétpöcsűvel próbáltad? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#11) biker válasza kraftxld (#10) üzenetére


biker
nagyúr

egypöcsűvel, mert
- nem adtak hozzá kétpöcsűt
- a laptopon király így is
- a macin meg powered usb hubon se megy, meg az alaplapin se megy, rejtély...
ha lenne kétpöcsű, kipróbálnám :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) Thunderzolee

OFF:
Mikor a nyomtatót vettük szüleimnek, ahhoz vettem a boltban egy 2 méteres kábelt. Új volt. Hazavittem a printert, nem ismerte fel a gép, nem tudtam mit kitalálni, visszavittem, h nem jó valami, nem megy. Vittem a laptopot is magammal.
Kipróbáltuk a boltban is, ott se ment.
Kipróbáltuk egy másik gépre kötve, ott meg ment. (Másik kábel volt.)
Megint az enyémen, elindult. (A másik kábellel.)
Összenéztünk a boltossal, befejeztem a telepítést, hazavittem, összedugtam (a nyomtatóhoz vett kábellel), megint nem ment..
Na most mi van? :Y

Visszavittem, ott se megy (az én kábelemmel).
Átdugjuk a másik gépre, azon megy (a másik kábellel).
WTF?!
Valahogy beugrott a boltosnak, h nem a kábel lehet a hibás?!
Eddig egyikőnknek sem tűnt fel, h amikor minden oké volt, az Ő használt kábelét használtuk hol az én notim, hol az Ő bolti gépével sikerült az összeköttetést végrehajtani.
Na, gyorsan az új kábellel megpróbáltuk az Ő gépére kötni, természetesen nem működött. Tehát a vadiúj kábel volt a hibás. :O

Pfffff... legalább 3 órát szívtam/szívtunk a h×lye kábel miatt. Még szerencse, h anyuék háza a bolttal szemközt van, nem kellett sokat cipekednem az oda-vissza hurcolászással.

ON:
Nekem is van 2.5"-os külső HDD-m, egy 80 Gigás SATA csatis Samsung.
Általában tudom használni szinte minden gépben, de pl. unokahúgom pénégyesében meg-megszakad az adatkapcsolat. Vagyis nem elég a táp amit kap. Nem tudom van-e köze hozzá, elég régi Asrock alaplap.
Nekem adtak a HDD házhoz egy plusz kábelt, aminek egyik vége USB (alaplapra), másik vége tápcsati (HDD-be), plusz magának a HDD keretnek is van egy USB-s csatija. Uncsitesónál muszáj használnom a plusz kábelt is, úgy már kap elég feszt, nem áll le pl. adatmásolás közben, más gépeken elég a HDD keret saját kábelét használnom.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.