Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Milupa tejalapú gyermekital, igazi fiomság...

aki ilyen szart megvesz, az meg is érdemli (úgy sejtem ti nem vettétek meg)

mi kiskorunkban meleg mézes tejet kaptunk, reszelt almát, kefírt, tejes gyümölcsturmixot.....régi szép idők.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Csemike


Csemike
csendes tag

Hát, nem tudom, hogy mennyire kéne tehéntejet adni 3 éves korig. :) 1 éves kor alatt semmiképpen (csak savanyított tejtermékek ajánlottak 9 hónapos kortól).
Ugye, optimális esetben a gyermek anyatejet kap, ameddig lehetséges (kevesen vannak ezzel így mint én, de 2-3 éves korig szerintem simán szophat egy gyermek, aztán mire jön az ovi, meg a leválás anyuról, akkor fokozatosan lehet elválasztani), szóval a tehéntej bevezetése az étrendbe amíg szopik, felesleges. Anyatejnél jobbat úgysem kaphat egy baba, akkor meg minek ilyen összepancsolt, gyári akármikkel tömni. :(((

(#3) biker válasza Csemike (#2) üzenetére


biker
nagyúr

nézd, ma mindent megvesznek, csak ne keljen dolgozni
ezért van piaca a kész papiknak :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) Csemike válasza biker (#3) üzenetére


Csemike
csendes tag

Hát, tényleg, annyit kell dolgozni egy kis bébipapiért. :DDD Megfőzni egy répát meg egy krumplit egy 6 hónapos babának és villával összenyomkodni... Költségben kb. cakkompakk 50 Ft. Egy üveg bébiétel meg úgy 200-300.
Arról nem is beszélve, hogy az anyatej mindig kéznél van és ingyenes. És még a csomagolása is gusztusosabb. :DDD

Na mindegy, jól be vagyunk etetve a gyártók által. :) Ez a bébiipar is nagy biznisz, hisz' ki ne szeretné a legjobbat a gyermekének. Csak az a baj, hogy sokan elhiszik, hogy az a legjobb, amit az ilyen gyártók, meg az általuk lefizetett orvosok, védőnők mondanak. Az ilyen színes, szagos bébikompoktól (én konkrétan betiltanám, kifejezetten káros a járni tanuló babáknak) is hülyét kapok... Na, kicsit elragadtattam magam, elnézést, de napról-napra ilyenekkel szembesülök. :D

(#5) talmida


talmida
Közösségépítő

Alapos munka! :R Hihetetlen, hogy ilyen reklámmal a piacra merik dobni ezt a nemistudommicsodá? :Y Hogy mernek ekkorát lódítani?? :F

IN GOD WE TRUST!

(#6) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Egyik anyag sem tűnik veszélyesnek kis mennyiségben. Ezek így elsőre tipikusan olyan vegyi anyagoknak tűnnek (különféle sók, savak, szulfátok), amelyek más termékeknél "ásványi anyagok és nyomelemek" néven vannak csak feltüntetve.

x gon' give it to ya

(#7) biker válasza fordfairlane (#6) üzenetére


biker
nagyúr

kis mennyiség... kicsi a gyerek is, akinek szánva van...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) fordfairlane válasza biker (#7) üzenetére


fordfairlane
veterán

Ez világos, de hogyan döntöd el azt, hogy melyik egészséges és melyik nem, és főleg mekkora mennyiségnél kell vigyázni? Egyáltalán ezek közül melyek azok a vegyi anyagok, amik akár a csapvízben vagy mondjuk az anyatejben is megtalálhatóak? Nem a stabilizáló- meg emulgeáló szerekre gondolok. :)

x gon' give it to ya

(#9) biker válasza fordfairlane (#8) üzenetére


biker
nagyúr

ezek töredéke van természetes úton az anytejben.
és ha én kerülöm a tucatszám nyomatott mesterséges adalékokat, akkor a gyerekemnek se fogok adni.

csak pár példa(egyik se gyerekétel)
lehet kapni kolbászt így is? hús, szalonna, nitrites pácsó, nátrium nitrit, nátrium glutamát, füstaroma, só bors paprika

meg olyat, amiben van hús, szalonna, só fokhagyma, köménymag, paprika, bors, és rendes füstölés, és vége.

lehet venni füstölt sonkátm, vagy főtt sonkát egyben, meg olyan egybekarajt, amiben ránézésre egybekaraj, de ha megnézed, van benne 10-15
5 víz, mert ezzel tudják bevinni a na-glutamátot, a pácsótm és a na-nitritet

mnek???

ha a gyereket megfelelő friss ételekkel táplálod, neki is jobb lesz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) fordfairlane válasza biker (#9) üzenetére


fordfairlane
veterán

lehet venni füstölt sonkátm, vagy főtt sonkát egyben, meg olyan egybekarajt, amiben ránézésre egybekaraj, de ha megnézed, van benne 10-15
5 víz, mert ezzel tudják bevinni a na-glutamátot, a pácsótm és a na-nitritet

Hát gondolom azért, mert nagyüzemi körülmények között nem lehet füstöléssel tartósítani a húsokat, de sajnos nem vagyok elég képzett szerves kémiából ahhoz, hogy állást tudnék foglalni ebben. Nekem is sokszor furcsa az, hogy egy egyszerűnek tűnő étel vagy italban miért szerepel olyan sok különféle vegyianyag, de ha azt vesszük, a szinte semmilyen kezelésben (max. vastalanított) nem részesített ásványvíz is féloldalas ismertetőt tartalmaz.

x gon' give it to ya

(#11) biker válasza fordfairlane (#10) üzenetére


biker
nagyúr

lehet, csak nem olcsó és nem gyors.

pl füstöléshez napok kellenek, plusz ember aki felügyeli, stb
így meg beleb..ák a tartósítót, a gyorsérlelő vackot, és mehet

minimális a nagyüzemi normál érlelt és füstölt termék, pl márkás szalámi és szárazkolbászok.

multkor vettünk danone joghurtot, meg nem tudom milyen tejfölt. mindnek 40nap körüli lejárata volt :Y és nem tertra pak, meg tökömtudja, síma pohár, fólia, mint régen, mikor 4 napig állt el.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12) #53246592


#53246592
törölt tag

Ijesztö egy lista, bár gondolom a cuccoknak legalább fele ártalmatlan vagy akár hasznos is lehet ha nincs belöle túl sok, pl. ásványi anyagok bevitele szempontjából.
Az jó a gyereknek hogy ez a valami alacsony laktóztartalmú??

(#13) FRENK1988 válasza biker (#9) üzenetére


FRENK1988
veterán

csak pár példa(egyik se gyerekétel)
lehet kapni kolbászt így is? hús, szalonna, nitrites pácsó, nátrium nitrit, nátrium glutamát, füstaroma, só bors paprika

meg olyat, amiben van hús, szalonna, só fokhagyma, köménymag, paprika, bors, és rendes füstölés, és vége.
Pontosan. Minimális befektetéssel és egy kis odafigyeléssel nagyot tudna szakítani egy cég ha meglépné a természetesebb ételeket. Mert (igaz nekünk van nyersanyag:DDD) de amikor elfogy akkor is inkább háznál nézek körül minthogy a boltból vegyek (sz@rt)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#14) Mania


Mania
senior tag

...és sajnos csodálkozunk ,hogy ennyi allergiás, "tápos" gyerek van mostanság.
Nálunk a pici most 2 hónapos és szerencsére egyetértünk a párommal abban, hogy kajafronton amit tudunk házilag oldunk meg.
Ahogy elöttem írták olcsóbb és egészségesebb.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.