Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [biker:] 450.000

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Talán más végzettségűek? :F

Rip and tear

(#2) Rive


Rive
veterán

Hol vannak a leépített emberek???
Pénzt keresnek ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#3) biker


biker
nagyúr

ma megjött az első bátortalan jelentkező.

Lehet, hogy más végzettségűek, de azért ez durva, hogy leépítettek a GE-ből és a Zollnerből több száz embert, és senki sem keres munkát...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4) Crystalheart válasza biker (#3) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Talán már találtak :D (Bár valószínűbbnek tartom a tájékoztatás és a szervezettség hiányát... Rengeteg munkás kéz várakozik az országban kihasználatlanul. Az egyik oka a rossz szervezettség...)

Amúgy lehet, hogy magában a gépipari iskolában (Boronkay, tanüzem) kéne érdeklődni ilyen emberek után, a tanároknak lehet, vann ilyen ismerőse, aki még talán jó szakember is.

(#5) Thunderzolee

Meg gondolom szétkeresné a zagyát ha dolgozni is menne.
Egyik pultos barátnőmnek is azt mondta a főnöke.. legyen elég a minimálbér, a jattból különben is szétkeresik a zagyukat a pultosok. (Szerinte.) :o

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem ez attól is függ, hogy miként volt feladva a hirdetés.

Ha mérnököt keresel tárgyalóképes angol / vagy és német nyelvtudással, plusz legyen 3-4 év szakmai gyakorlata, plusz referenciák esetleg... Szal ez így már jóval leszűkíti a kört!
Másrészt a gyárakból elbocsájtott emberek nagyrésze egyszerű gyári munkás.
Ha leállítanak egy teljes részleget, akkor mondjuk kirúgnak 200 melóst, meg 2 technikust. Most csak hozzávetőlegesen mondtam.

Amúgy sokszor engem is az idióta kitételek riasztanak el egy melótól. Mondjuk inkább infos-grafikus munkakörben keresgéltem. De pl tárgyalóképes angolom nincs, és szerintem nem is lesz. A szó legszorosabb értelmében, hogy leüljek angol / amerikai / egyéb emberekkel tárgyalni(!) angolul, na ahhoz nagyon nagy tudás kell!
Másrészt info körben tele szokták pakolni a feltételeket mindenféle programnyelvvel, 3 féle adatbázis-kezelővel, meg linuxxal, esetleg c++, stb... És a végén mindig ott van, hogy kiváló ismeretet vagy hasonló.
Tehát az ember hiába tanult mindegyikről az évek során, de egyikre se tudnám rámondani, hogy profi szinten értek hozzá...
Így a kevésbé öntelt emberek eleve nem is jelentkeznek ilyen helyre.

[ Szerkesztve ]

(#7) Kobe


Kobe
veterán

én éppen azon röhögtem, hogy helpdesk pozícióba is már 2-3 év tapasztalattal keresnek embereket....mellesleg a 450 ezer téves szám. 9,6 millióan élünk kb ma Mo.n, ennek durván a 8% munkanélküli. Szóval elgalább 750 ezres tömmeggel számolhatunk. Mondjuk baranyában nagyon durva, nagyobb városokban 17-20% között mozog a munkanélküliek száma.

(#8) venember83


venember83
nagyúr

Több mint 1 éve keresünk fordítót, legtöbben a számítógépet se tudják kezelni, plusz sokan írni sem tudnak helyesen, nem értik az angol vagy francia szöveget (pedig nyelvvizsgájuk van), azt már nem is nézzük, hogy a fordítás legyen természetes...

(#9) Thunderzolee válasza Dany007 (#6) üzenetére

"Így a kevésbé öntelt emberek eleve nem is jelentkeznek ilyen helyre."

Ez így van. :K :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#10) adalbert1 válasza Dany007 (#6) üzenetére


adalbert1
veterán

Másrészt info körben tele szokták pakolni a feltételeket mindenféle programnyelvvel, 3 féle adatbázis-kezelővel, meg linuxxal, esetleg c++, stb... És a végén mindig ott van, hogy kiváló ismeretet vagy hasonló.
Tehát az ember hiába tanult mindegyikről az évek során, de egyikre se tudnám rámondani, hogy profi szinten értek hozzá...

Na igen, és közben meg max. az egyikhez ha kellene értened az adott munkakörben...
Persze vannak olyan helyek is ahol tényleges elvárás minden amit kiírnak, viszont azoknál a ténylegesen magasan képzett munkaerőt meg is fizetik.

Szerk.: na szóval azt a konklúziót akartam levonni ebből, hogy sokszor az állást kínálók is irreális elvárásokat szabnak olyan munkakörökhöz amiknél semmi értelme olyan magasra tenni a képzeletbeli lécet...

Az ilyen egyszer régen tanultam dolgokra én meg simán beírtam az önéletrajzomba, hogy passive/basic knowledge. Abból már szerintem ők is tudják, hogy valami fogalmam van a dologról, de profi egyáltalán nem vagyok benne.

[ Szerkesztve ]

(#11) Dany007 válasza Kobe (#7) üzenetére


Dany007
veterán

naa, azért abba a 9,6 millióba beletartozik 3 millió nyugdíjas, meg vagy 2 millió 18 alatti is! Vagy több...

(#12) Kobe válasza venember83 (#8) üzenetére


Kobe
veterán

nem tudom hol hirdetgettek, de pl nekem az egyik végzettségem szakfordító (lesz, utolsó évet taposom, gyak már c sak képesítő fordításom kell megcsinálnom hozzá) de a legnagyobb netes munkaportálokon is max 10 db fordítói melót találok az egész országban....szóval valamilyen szinten a kommunikációs csatornák javára is felírható a dolog, legalábbis saját tapasztalat szerint

adalbert1: ez nagyrészt bértárgyaloskkor jön elő. Meghirdetem a melót, legyen az takarító vagy felsővezető, mindkettőtől megkövetelem az 5 év tapasztalatot emg egyéb feltételeket. Nem baj ha nincs oylan em ber a földön aki megfelelne a kritériumoknak, az interjún le lehet alkudni a jelölttel a bérszintet, mondván nem teljesíti, csak részben a feltételeket. Pályakezdő vagyok, és személy szerint csak röhögni tudok a helyzeten. Volt olyan hirdetés ahol azt láttam, hogy - vagy pályakezdőt vagy 5 év szakmai tapasztalattal rendelkezőt keresünk....mivan ? ugyanarra a pozícióra ? Hogy jön össze a pályakezdő és a szakmai tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#13) #64791808


#64791808
törölt tag

Munkanélküliség, érdekes kérdés. Az lehet, hogy rengeteg a munkanélkülni, mégis munkaerőhiány van sok helyen, mert a JÓL KÉPZETT munkaerő kevés.

Mérnök-üzletkötőnek hiába jelentkezik hozzánk 30 ember, ha nem beszél angolul, és fingja nincs a faiparról. De olyan is van, aki tud angolul és mérnök, de csúnyán nézek rá és összeszarja magát, az meg üzletkötőnek nem való.

Szóval feleim, munka az van. Mindig van. Csak az adott munkanélküli vagy nem felel meg az elvárásoknak (nem a hirdetésekben írt "legyen 20 éves, 30 év gyakorlattal" dolgoknak, a valósaknak!), vagy az adott munkát nem hajlandó annyiért megcsinálni. Persze sokszor előfordul más probléma, mint például szaktolmácsolásnál. Nálunk vannak faipari szaktolmácsolásra váró gépkönyvek. De két probléma is van: annyira durva szakszöveg, hogy aki a faiparban nem jártas, az NEM TUDJA LEFORDÍTANI. A másik gond, hogy a fordítás piaci értéke nincs annyi, mint amennyit egy szakfordító ezért elkérne.

Szóval a munkaerő kereslet/kínálat dimenziókban nem ér össze, ezért fordul elő, hogy nagy munkanélküliség mellett is munkaerőhiány van.

(#14) tildy válasza Kobe (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

1.Nem vagyunk 10 millió alatt.
2. A teljes lakosságban vannak csecsemők is, diákok is, nyugdíjasok is.
3. a munkaképes lakosság ennek jó ha a fele.De valószínűleg kevesebb
Így a 8%os arány kihozhat 400 ezret.
És hogy hogy jön össze a pályakezdő meg a szkmai tapasztalat: vegyünk pl. egy infóst, aki már főiskola alatt is bedolgozgatott ide oda.
Így.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) 7 válasza #64791808 (#13) üzenetére


7
addikt

A tolmácsolás egész véletlenül nem a kommunikáció közbeni azonnali fordítást jelenti? Könyveket fordítani szoktunk, tárgyaláskor szokott kelleni tolmács

[ Szerkesztve ]

(#16) lúzer


lúzer
veterán

Annyit tudok, ha megszűnne a munkahelyem, csakis segélyre mennék.
Ebben az országban mindenki meg van becsülve, csak aki dolgozik az nem.

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#17) #64791808 válasza 7 (#15) üzenetére


#64791808
törölt tag

Igen, hülyeséget írtam, szakfordításra gondoltam.

lúzer: most mit mondjak arra, amit írsz...? hogy igazad van...

[ Szerkesztve ]

(#18) VladimirR válasza tildy (#14) üzenetére


VladimirR
nagyúr

errol a sok szamrol ez jut eszembe:

Miért vagyok fáradt?

Eleinte a kevés alvásra és a sok stresszre fogtam, de most végre megtaláltam az igazi okát! Azért vagyok fáradt, mert túl sokat dolgozom. Tudniillik 10 millió lakosa van magyarországnak, ebből 3,5 millió nyugdíjas, ami azt jelenti, hogy a maradék 6,5 milliónak kell elvégezni MINDENT! Hétszázezren tanulnak, ami azt jelenti, hogy a maradék 5,8 millióra marad az összes munka, de 800 ezren a kormánynak dolgoznak, így marad 5 millió. Félmillió embert alkalmaz a katonaság, lenne még 4,5 millió aktív, de ha számba vesszük az összes munkaerőt, aki a parlamentben, polgármesteri hivatalokban állami támogatású intézményekben dolgozik, megkapjuk ugyebár azt a maradék másfél milliót, akire a tényleges munka elvégzése hárul. Egy adott pillanatban háromszázezer ember fekszik kórházban, van táppénzen, hozzájuk jön a félmillió munkanélküli, s máris láthatjuk: pontosan hétszázezer ember osztozik a terheken.
Ja... és most olvastuk a legújabb statisztikát: jelenleg 699'998 ember van börtönben, ami azt jelenti, hogy mindössze két emberre maradt minden munka! Rám és önre. Ön most éppen vicceket olvasgat az interneten.......

[ Szerkesztve ]

(#19) lúzer válasza VladimirR (#18) üzenetére


lúzer
veterán

én így ismerem a végét:

....hogy mindössze két emberre maradt minden munka!
rám és rád.
Te most épp netezel....
Köszi bammeg! :(((
:C

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20) D1Rect


D1Rect
félisten

"Hol vannak a leépített emberek???"
Angliában.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [biker:] 450.000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.