Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pet007


pet007
aktív tag

Meglehet erdeklodni hogy 650et mennyiert sikerult beszerezni?

(#2) Csupingo


Csupingo
veterán

Már azért bővül a választék a tápcsati nélküli kártyákból: 750 ti, rx 460, gtx 950, gtx 1050 ti
pet007:12 körül mennek aprón a 650-ek. Most láttam jegelve 11-ért egy 650ti-t, az nem rossz.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#3) Wiipera


Wiipera
tag

Jó cikk lett, gratulálok :R

(#4) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Köszi a tesztet, hasonló gépem van, most akartam fogyasztásmérőt szerezni, de így már tudok saccolni.
Nálam ennyivel másabb:
alaplap - MSI - H61M-P23 (B3) - helyett P21 végű
cpu - Intel® Core™ i3-2100 - helyett a kistesó Pentium G620, de tervezem ilyen i3-ra cserélni
ram - Kingmax 4GB DDR3 - 1333 - ugyanaz
ssd - Samsung SSD 840 EVO 120GB - nálam nincs
hdd - Western Digital 500GB - helyett Seagate 500GB
vga - ASUS GTX 650-E -re 28nm - GK107 - Kepler helyett GT640 rev. 2, 1GB GDDR5 GK208 (3.gen Kepler)
A vga elvileg kb. 49W fogyasztású. Nálam egy Gainward 9600GT Golden Sample-t váltott. Én egy 17"-os Samtron 73v PVA paneles LCD-n tolom, persze a felbontás nálam is 1280x1024. Mondjuk én mostanában csak a NFS THE RUN-t, és a Elder Scrolls: Oblivion-t játszottam, mind a kettőben megvolt Max. grafikán a 60fps.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#5) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem csak te tolod így. :N
Lassan második szülinapját ünnepli a konfigom (adatlap), ami már akkor is erősen közép kategória volt, mikor megvettem. 1440x900-ban a 2GB-os VGA-val (még nagyjából fél évig garis!) és az alap órajelen járatott i5-el még sokáig elég lesz mindenre.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#6) ncc1701


ncc1701
veterán

Kb 2 hete cseréltem le a monitoromat, nekem vmi 1600x900 volt a felbontása. A gépem idle, jutyúb, netezés közben eszik 50w körül (xe 760k@4.5GHz, 8G RAM, msi rx470 vga, 4x 128G SSD). Oszt mikor megyen a játék, akkor 280-300W megvan, de hát a lovak zabbal mennek.

(#7) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Ja, amúgy milyen típusú/hatásfokú táppal mérted? Ezek ugye nem a konnektor felől felvett értékek?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#8) pet007 válasza ncc1701 (#6) üzenetére


pet007
aktív tag

Csak kivancsisagbol, 4db 128as ssd valami okbol 4db, vagy csak volt fiokban? ;]

(#9) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nem csak te. Én -az apránként bővülő- 2009-es konfigomat múlthéten maxoltam ki legutolsó szerzeményemmel egy olcsó GTX 580-assal (18k volt). A monitorom mindig is ez a 22"-os samu volt 1680x1050-ben, nem is akartam soha 1080p-t venni mert az mégtöbbet kívánna a géptől és hamarabb kiütközne a kora :)
Jelenleg elégedett vagyok a tempóval, 2016-os címek is elfutkorásznak bőven bár ezek címek érezhetően (és az MSI afterburnernek köszönhetően láthatóan) több videoramot igényelnek (pl. obduction, blackops3, rise of the TR stb...)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#10) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Hazánkban ez nem egyedi,ahol azért mindenki kvajól keres.(vagy a szülei),de jól okoskodva baráti árakon is össze lehet rakni jó gépet,még FHD-ra is.Bár manapság a játékipar elég silány,főleg optimalizálás stb..de azért ki ne szeretne néha játszani picit.

(#11) dabadab válasza elfelejtette (#7) üzenetére


dabadab
titán

De, ezek konnektoros értékeknek tűnnek - ráadásul (ebben a tartományban) nem túl jó hatásfokú táppal mérve. Nálam 12 voltos külső AC/DC kocka + picoPSU van, így ennél alacsonyabb értékeket produkál a gépem 750 Ti-vel.

DRM is theft

(#12) elfelejtette válasza dabadab (#11) üzenetére


elfelejtette
veterán

Akkor nálam menny lehet 85%-os hatásfokú táppal?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#13) bigyo108 válasza pet007 (#1) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,

stigma - kollégának köszönhetem, augusztusban 15k-ban egyeztünk meg, postával együtt.
nem titok :R

Köszi mindenkinek a hozzászólást.
A következő "tesztet" megpróbálom még jobban és összeszedettebben megírni, háta lesz merszem címlapra nyomni :)

De úgylátom így is rátalált az, akit érdekel a téma.

Még1xTHX!

:R

ui :
az értékek konnektoros értékek.

[ Szerkesztve ]

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#14) ncc1701 válasza pet007 (#8) üzenetére


ncc1701
veterán

Én is röhögök rajta, de így alakult. :) 1 nekem, 1 anyunak (két OS), másik kettő raid0-ban van, hogy vmi sebessége is legyen. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) pet007 válasza ncc1701 (#14) üzenetére


pet007
aktív tag

Vegulis, nem fut, nem zajong, ha volt akkor miert ne. En is szamuznem mar rendes hdd-ket, de nagy ssd-k me mindig dragak.

(#16) elfelejtette válasza bigyo108 (#13) üzenetére


elfelejtette
veterán

Azért megnézném, milyen értékeket kapnál, ha újramérnéd valamilyen 80+ Bronze/Silver/(Gold) táppal... :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#17) bigyo108 válasza elfelejtette (#16) üzenetére


bigyo108
aktív tag

ezzel tudok szolgálni ..... :

FSP HEXA+ APFC 400W
80+

Teljesítmény: 400 W
PFC: aktív
Ventilátor mérete: 12 cm
Minősítés: 80 Plus
Hatásfok: 80%
ATX csatlakozó: 1 x 20+4 pin
CPU csatlakozó: 1 x 4+4 pin
PCI-E 2.0 csatlakozó: 2 x 6+2 pin
SATA csatlakozó: 5 x
Molex csatlakozó: 2 x
Floppy csatlakozó: 1 x
Méret: 150 x 140 x 86 mm

http://www2.fsplifestyle.com/home/product.php?AreaLang=0&PSN=1001

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#18) elfelejtette válasza bigyo108 (#17) üzenetére


elfelejtette
veterán

És ezzel lettek mérve a cikkben kapott eredmények? Mert ugye nem szerepel a leírásban a táp, de van egy másik cikked, amiben pont 2 tápot, egy 350W-os Eurocase-t, és egy 700W-os Hypro-t hasonlítsz össze, és ebből arra lehetett következtetni, hogy ebben a cikkben szereplő gépet is valamelyik hajtja. Csak ezek hatásfoka elég pocsék, meg se közelíti meg a 80%-ot.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#19) bigyo108 válasza elfelejtette (#18) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Jogos, köszönöm az észrevétel, javítottam.
Természetesen a konfig kézhezvétele után, a vga vásárlásakor megtörtént a tápcsere is.
A mérések az FSP táppal történtek.
:R

[ Szerkesztve ]

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#20) elfelejtette válasza bigyo108 (#19) üzenetére


elfelejtette
veterán

Egy utolsó kérdés: tényleg ennyit esik a gép fogyasztása attól, hogy kikapcsolod a monitort, vagy én értem félre az értékeket, és a monitor fogyasztása is benne van, mert azzal együtt mérted a gép fogyasztását (tehát az egész elosztóét, amibe a gép ÉS a monitor is be volt dugva)?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#21) bigyo108 válasza elfelejtette (#20) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Üdv,

Szándékosan az egész elosztót mértem, hogy az esések arányait szépen lehessen mutatni..... LCD ide vagy oda, de igen, az esés valós.

monitor és pc...minden mást kihúztam ( hangszóró, telefontöltő, stb ... ), mert már az elején látszott, hogy az áramkörök "feltöltése" is komoly 7watt-ot ad ... ez igen meglepett,és itt nemcsak a stand by ledről van szó, ez már bizonyos.

ui : természetesen youtube valamit játék alatt be volt kapcsolva a monitor :Y
:R

[ Szerkesztve ]

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#22) dabadab válasza bigyo108 (#21) üzenetére


dabadab
titán

Az mondjuk így tökre összezavarja a képet, hogy belemérted a monitort is, meg különösebben sok értelme sem volt, hiszen annak konstans fogyasztása van, azt elég lett volna egyszer, külön lemérni meg külön a gépet is.

DRM is theft

(#23) bigyo108 válasza dabadab (#22) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Lehet...jó a gondolatmenet, de :

Egy bekapcsolt monitorral hagyott seed-elő gép, vga nélküli mérés esetén 42%-os-os többletfogyasztást eredményez. ( 62w vs 36w )
Persze, ezze a konfiggal és monitorral
Ez alaplapi vga-soknak egy érdekes adat lehet.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#24) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,

megvan az utód, így a vga eladásra kerül.
érdeklődni privátban lehet.

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.