Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SadPumpkin


SadPumpkin
újonc

Teljesen jogosan verted ki a huppot. Én a helyedben még ki is küzdeném, hogy töröljék a rendszerükből minden adatomat. Nem így működnek a dolgok. Munkáltatód, volt munkáltatód, leendő munkáltatód elvileg mind láthatja, hogy mikor, mennyi pénzért dolgoztál - ha akarja - és ezzel hátrányba kerülhetsz. Szerintem erre nem sok esély van a valóságban, de egyáltalán nem korrekt hozzáállás.

(#2) waccamár


waccamár
senior tag

Absztolút nincs rendben, szerintem már most is jogszabályba ütközik, de jövő májustól, amikor a GDPR életbe lép (ami szerintem egy ilyen diákszövetkezetre is vonatkozik), akkor már az éves BEVÉTELE 4%-ára is megbüntethetik.

(#3) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mivel személyes adatokat kezelnek, ezért törvény szerinti jogod van, hogy a te személyes adataidat töröltesd velük.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#4) joghurt válasza lezso6 (#3) üzenetére


joghurt
addikt

Attól, hogy utólag te tudsz töröltetni valamit, még nekik nem kellene jogsértést elkövetniük. Pl. mint amikor spamet küldenek neked opt-in nélkül, hogy "ha zavar, le tudsz iratkozni róla".

De a diákszövetkezetek egyébként is "viccesek". A múltkor a fiam által hazahozott, általam aláírni valóban találtam konkrétan a munka törvénykönyvének ellentmondó részt, betarthatatlan kitételt, és kb. "bármit megtehetünk" klauzulát.

A tej élet, erő, egészség.

(#5) sztanozs válasza lezso6 (#3) üzenetére


sztanozs
veterán

Amennyiben nem jelent ez nekik "túlzott költséget"

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#6) bambano válasza lezso6 (#3) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Mivel személyes adatokat kezelnek, ezért törvény szerinti jogod van, hogy a te személyes adataidat töröltesd velük.": közkeletű tévedés.

személyes adataid törlését csak akkor kérheted, ha önkéntes hozzájárulással kezelték azokat.

a poszthoz: szerintem nem kell túlspilázni a dolgot, tedd fel írásban azt a kérdést az igazgatónak, hogy az a párszázezer forint kerül többe, amennyiért javítanák a rendszerüket, vagy az a 20 millió euró, amekkora lesz májustól az ilyenért kiszabható bírság. én is leültem, mert az 6 milliárd forint körül van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) waccamár válasza bambano (#6) üzenetére


waccamár
senior tag

ja igen, éves bevétel 4%-a, VAGY 20 millió EUR, amelyik nagyobb :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.