Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moma


moma
őstag

A ne másolj/ne lopj dologgal szerintem az a helyzet, hogy a többség ismeri, hogy mi a törvény mégsem tartja lopásnak. És ez nem csak az ifjabb korosztályra igaz. Márpedig, ha az az általános intuíció, hogy nem az, akkor lehet, hogy a törvénnyel van a gond, ami ha így van, elég fura, ha ezt úgy akarják megoldani, hogy jól átmossák az agyakat szimpi marketinggel...

we all deserve a bit of luck.

(#2) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Az a legnagyobb probléma, hogy sokan magával az internenben rejlő lehetőségekkel sincsenek tisztában. Nem képesek használni a google-t ami kidobna nekik egy megfelelő oldalt a zenék vagy éppen akármi letöltésére :W

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#3) dabadab


dabadab
titán

A ''ne masolj'' kampannyal az az alapveto baj, hogy egy ordas hazugsagra epul: konkretan arra, hogy az ember nem masolhat le maganak akarmilyen zenet.
De. Masolhat. Addig, amig a dolog a szemelyes felhasznalas keretein belul marad - a programokat kivetelevel - azt masol maganak az ember, amit akar. Sot, ha ftp-n kiraksz valamit egy haverodnak, az is teljesen legalis, pont ugy, mintha kolcsonadnad neki a CD-det.
Ha mar iskolaban tanitani akarjuk, akkor ne a mindenfele kiadoi szervezetek altal felbofogott hazugsagokat es csusztatasokat akarjuk oktatni: ugyanennyire fontos lenne az is, hogy elmelyedjunk a szerzoi jog miertjeiben is, meg abban, hogy hogyan szolgalja a tarsadalmat, nem pedig egyes onzo erdekcsoportokat (case in point: amikor par eve visszamenoleg(!) meghosszabitottak a szerzoi jog lejarati idejet - kinek szolgalta ez az erdeket? Azt vartak, hogy a reg halott Ady majd uj verseket ir annak hatasara, hogy a nyugatos korszak versei ismet vedelem ala kerultek? Dehogy, par kocsog orokos (tipikusan nem egyenesagi leszarmazottak) harcolta ki maganak, hogy ne zarjak el a penzcsapot).
Fight for your right to copy!

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#4) had423


had423
aktív tag

:U

(#5) Zsom! válasza had423 (#4) üzenetére


Zsom!
tag

He? Majd' négy éves bejegyzés. :)) Bár oda kommentelsz ahova akrsz, csak nem értem ezt a:
:U -t

(#6) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk én, ha már zenét veszek, akkor úgy szeretem, ha ott van a kezemben, meg tudom fogni, ki tudom venni a bookletet, bele tudok lapozni, ki tudom tenni a polcra, stb stb, nem mp3-ként letöltöm a vinyóra és kész. Lehet már öreg vagyok ehhez, meg vaskalapos, fene tudja.

Szerk:
Nabazz, most nézem, valaki felhozott egy több éves bejegyzést, és arra startoltam rá :DDD
(Nem is emlékeztem, hogy ilyen régóta működne a logout)

[ Szerkesztve ]

(#7) had423 válasza Zsom! (#5) üzenetére


had423
aktív tag

csak unatkosztam és megnéztem a legrégebbit.
:D

(#8) Zsom! válasza had423 (#7) üzenetére


Zsom!
tag

:DDD
Már ez a legrégebbi.:))

(#9) had423 válasza Zsom! (#8) üzenetére


had423
aktív tag

már nem :DD

(#10) 7 válasza Zsom! (#8) üzenetére


7
addikt

ID alapján ez a legeslegelső Logout blogbejegyzés, az Eszti32-féle pedig a negyedik. A közteseket törölték. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.