Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) Amacs válasza DithenS (#37) üzenetére


Amacs
aktív tag

Nem teljesen értek veled egyet pár dologban.

"A legtöbb embernek szerintem nincs szüksége gyors sebességre." - Nagyjából sejtem mire gondolsz, vagyis úgysem használná ki minden mezei netezős user az ssd adta sebességbeli kapacitást. Viszont ha várni kell a HDD miatt, akkor rögtön szr a gép megjegyzéssel hozzák. Kérdem mégis mi a baja? Lassú.

"A legtöbb számítógép irodai pc-hez sorolható be." - Eddigi tapasztalataim szerint pont az irodai PC-k vannak agyonterhelve mindenféle szoftverrel, amiknek jó, ha a tizedét használja az adott munkához a felhasználó, és többek között emiatt is tart hosszú percekig egy nagyvállalati környezetben használt HDD-s gép bootideje. Nem hiszem, hogy a munka rovására menne, ha minden egy pillanat alatt betöltődne. :B

"Meg legalább sok kép és film ráfér." - Átlag embernek nincsenek 100 GB-nyi képei. Átlag ember online néz filmet. Átlag embernek az 500GB-os HDD nagy része üresen figyel a gépben/laptopban. Ez csak személyes tapasztalat alapján összeállított "emberátlagosítás".

"SSD-t csak laptopokba tartom értelmesnek!" - Az érvek, amiket utána írtál véleményem szerint inkább arra világítanak rá, hogy laptopokban különösen hasznos tud lenni, de ettől nem mondanám, hogy desktop környezetben értelmetlen. Itt merült fel bennem a kérdés, mindenféle rosszindulat nélkül, hogy vajon használtál-e már SSD-t bármilyen környezetben. Csak mert ha megemlítettük azokat, akik szerint csak és kizárólag az SSD a jó és használható a HDD-vel szemben, akkor illik megemlíteni azokat is, akik az alapján mondanak véleményt, hogy még soha ki sem próbálták, és ezért a HDD bőven jó mindenre. Persze, hogy jó, hiszen működik, arra találták ki. Csak lassabb.

Viszont ami kétségtelen: "De akinek gamer PC-je van oda inkább egy 120Gb SSD a rendszernek a játékoknak meg a HDD is jó."
Nem azt mondom, hogy nem lenne előnyösebb egy méretes SSD-n tárolni mindent, (ami tételezzük fel, hogy teljesen megbízható), de jelenleg ez tűnik leginkább kiegyensúlyozott megoldásnak ár-teljesítmény mutatókat figyelembe véve.

"Akinek meg fontos a sebesség minden pillanatban például 3D-s grafikai meg tervező programok azoknak van pénzük úgy is egy terrás SSD-re is.Szóval nem értem mi ez a sírás az 1 terrás SSD felé.Filmeknél nem vesszük észre.Játékoknál pár másodpercet nyerünk.Akinek ez megér 6x árkülönbséget akkor hajrá..." - Korábban is meg akartam már jegyezni, hogy a munkában egy kicsit más szerintem a helyzet. Ha bele tudod kalkulálni, hogy megtérüljön a befektetése, és cserébe jóval gyorsabban végzel, kényelmesebb dolgozni, ráadásul ezen kívül minden mást is felgyorsít a gépeden (értem itt azt, hogy nem csak a munkához köthető betöltéseket), akkor azért ott nem annyira nagy akadály az ár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.