Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) Amacs válasza gege547 (#22) üzenetére


Amacs
aktív tag

Első körben leszögezném, az előző hozzászólásomban az "aki ért hozzá" kifejezést még csak véletlenül sem sértő szándékkal írtam, remélem senki se fogja így venni magára.
Inkább úgy gondoltam, és előnyösebb lett volna úgy is fogalmaznom, hogy aki egyszer már megtapasztalta.

Személy szerint egy teljesen jó dolognak találom, ha neked megfelelő sebességet produkál a 250 GB-nyi rendszerfájl és telepített fejlesztőkörnyezet a rendszermeghajtón.
Én saját részemről azt tudom, hogy a korábban említett notebookban alig 50-60 GB foglalt hely volt a 100 GB-os rendszerpartíción, de a gép elindítása után azt a bizonyos kávézási folyamatot (annak ellenére, hogy nem kávézom), akár a kávébab betakarításával is kezdhettem volna. :) (250GB 2,5" 5400rpm HDD)
Nyilván túlzok, de az akkori árszinten (20k/128GB itt, aprón) ebben a felhasználásban nekem megérte a váltás.

Silenc3Hun: Nem vagyok a híve a "kötelező, mert egyébként nem működik, és amúgy is csak ez a jó megoldás" jellegű rábeszéléseknek. Amikor tanácsért jönnek hozzám a környékbeliek/ismerősök, akkor elmondom mindkét oldal előnyeit/hátrányait, ennek tükrében mit választanék az ő, általam vélt felhasználása alapján, és felteszem a kérdést, hogy melyik legyen.

Egyébként nekem is volt olyan gépem napi használatban, amiben G1840-es kétmagos celeron, 60GB SSD, 1TB HDD, iGPU és 8GB RAM volt. Arra a feladatra, amire használva volt, nem kellett több. Meglepően kellemes összeállítás volt.

Mostanra viszont már nagyon elkanyarodtunk a gyárbezárástól. Én csak remélni tudom, hogy legalább év végére rendeződnek az árak háttértár fronton, mert ezek a hírek nem éppen ebbe az irányba mutatnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.