Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Remélem hamar jönnek a senni védők és ellenzők és meglepett emberek ! :) Mindenkinek csak azt tudom mondani próbáljátok ki hosszas idő alatt! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#2) x_o_n válasza vodkaboy22 (#1) üzenetére


x_o_n
veterán

na igen,már az is valami lenne ha kipróbálhatná az ember:)

(#3) schawo válasza vodkaboy22 (#1) üzenetére


schawo
titán

Köszi a cikket. :R

Nagyszerű füles a T90, de a Beyer nyitott sorozatából (beleértve a T1-et is) én a DT990 Editiont szeretem a legjobban. A számomra HD600 sosem állt össze egészen egy kerek hangzássá. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4) kemotox válasza vodkaboy22 (#1) üzenetére


kemotox
addikt

Jah, igazad van, tiszta hülye aki nem költ 200ezer+ pénzt azért, hogy csak kipróbáljon valamit.

[ Szerkesztve ]

(#5) velizare


velizare
nagyúr

a google a nexusokba olyan minőségű audioelemeket pakolgat, hogy ilyen kategrióájú füleseket is megéri vele hasonlítgatni, vagy egyszerűen csak ez volt kéznél?

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6) Ati1979


Ati1979
veterán

Köszönjük a tesztet! :R

Úgy érzeted, hogy a tere nagyobb mint a T1-é?

Ha emlékeim nem csalnak akkor a T1-nek azért nagyobb a tere... :)

A 600 ohm-os dt990 ellen mennyi esélye van a hd580/600-nak? :)

Bár tudom, hogy konkrét összehasonlítást már nem tudod megcsinálni...

(#7) vodkaboy22 válasza velizare (#5) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Itt ez volt kéznél de én egy DT770Edition-nel használom és azzal elég jó! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#8) vodkaboy22 válasza kemotox (#4) üzenetére


vodkaboy22
addikt

OHhh meg vannak a lehetőségek hogy kipróbálj ilyen fejeseket. Találkozók illetve rendes eladók. Pl aki nekem odaadta ezt a fejest meghallgatásra (contaxg) nála mindig lehet meghallgatni és nem csak 2 percig.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#9) vodkaboy22 válasza Ati1979 (#6) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Az én ízlés világomban a DT990 megeszi reggelire a HD580/600/650 szériákat.
T1-nek nem biztos hogy nagyobb a tere inkább szétszedettebb jobban elhelyezett mint a DT990 vagy T90-nek. Elvégre a T1 félnyitott.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#10) Ati1979 válasza vodkaboy22 (#9) üzenetére


Ati1979
veterán

Én is ezt feltétezem, (a saját ízlésvilágom szerint) bár a konkrét fejest még nem hallottam. :)

Lehet benne valami. :) Meg kéne még egyszer hallgatni a kettőt egymás mellett...

(#11) taaz


taaz
aktív tag

Jo kis cikk, érdekes.
Kérdés : miért nem valami értelemes bakelit, vagy komolyabb cd lejátszoval tesztelgetsz?
Nem kötekedés céljából irtam.

(#12) szatocs


szatocs
őstag

Még az ath ad900x-et mellé rakhattad volna, kíváncsiságból. Azt ugyan még én sem hallottam, de egyszeri hallgatastol nem estem hasra a t90től. Adok neki meg egy esélyt. :)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#13) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Néhány észrevétel.
A szövegben sok helyesírási hiba maradt. :(
A drivernek van magyar megfelelője, hangszórónak hívják.
Szerinted mit ér a laptopod ill. a telefonod DA konvertere?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) schawo válasza taaz (#11) üzenetére


schawo
titán

Nincs semmi baj a DAC-os megközelítéssel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#15) Ati1979 válasza szatocs (#12) üzenetére


Ati1979
veterán

Az ad900x szerintem jobb. :)

Nekem sem a t90 a kedvenc fejesem, de azért annyira nem rossz.

(#16) capulet75


capulet75
addikt

Nem nagyon tudok elképzelni olyan helyzetet hogy nagyjából azonos kategóriában a Sennheiser-t válasszam a Beyerrel szemben.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#17) szatocs válasza Ati1979 (#15) üzenetére


szatocs
őstag

Pont te hintetted el a csíráját bennem, pedig kullemre és kenyelemre egyértelmű lenne a Beyer. Fejhallgatot viszont leginkább nem ez alapján vesz az ember. A zárt 700x és 900x nem rossz, azokat hallgattam már, igaz nem valami jó rendszeren.

=== Szatocs ===

(#18) Ati1979 válasza szatocs (#17) üzenetére


Ati1979
veterán

Azok kb. elmennek bármiről. Bár azért nemárt alájuk pakolni. Főleg a 900-asnak.
A nyitottak sem rosszak. Hallgasd meg őket szerintem.

Meg az ebay-ről igen jó áron lehet rendelni ezeket a fejeseket... :)

(#19) vodkaboy22 válasza taaz (#11) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Van bakelitem is éppen hallgattam is róla mind2 fejest de nem a vértízzados tesztre nem használtam inkább élvezeti zenehallgatásra. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#20) vodkaboy22 válasza szatocs (#12) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez volt otthon és én amúgy se vagyok AT párti nálam már ott diszkalifikálva van a márka hogy felteszem a fejemre mivel egy se kényelmetlen az idióta pántjuk miatt. De hát ez személyes dolog én így jártam :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#21) vodkaboy22 válasza Jim Tonic (#13) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Laptop DA konverter egy vacak realtek chippel + 1 hulla olcsó OPA-val hmm nullát főleg hogy még az átlagos laptop felállás szoftveres oldalon is elvérzik...
Mobil már jobb mivel oda Texas vagy wolfson AD - DA chipekket gyakran raknak de már az is előny itt hogy nem tudnak realtek chippet rakni :W ... Viszont innentől a mobil is ugyanaz mert egy OPA van a végén azt bakfütty... Ami lehet jó lehet szar. Szoftveres oldalon viszont az átlag mobil jobb mint az átlag laptop felállás.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#22) taaz válasza vodkaboy22 (#19) üzenetére


taaz
aktív tag

Értem. Csak azért mert hát nem sz.rral gurigázol, ezért mertem rákérdezni. :B

(#23) vodkaboy22 válasza taaz (#22) üzenetére


vodkaboy22
addikt

És jogos is a kérdés! :R
De hidd el azért egy jó dac-os rendszer mérhető egy jó CD-s rendszerhez.
MOndjuk én bakelitet elvből élvezeti zenehallgatáson kívül másra nem is használnám.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24) taaz válasza vodkaboy22 (#23) üzenetére


taaz
aktív tag

Ahogy elnézem van valami szakmai tudásod . Esetleg egy cd-lejátszó tuningal nem foglalkoznál? :) Én csak olvasgatom az ilyen jellegű írásokat. De az én értelmi színvonalamat túlságosan meghaladják. ;)

(#25) vodkaboy22 válasza taaz (#24) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nézz bele a blog-omba... :)
Milyen tunning érdekelne? :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#26) 3psilon


3psilon
aktív tag

Szia!

Köszi az írást, szakmailag alapos munka, érdekes téma, de a helyesírás, a nyelvezet borzalmas. Állítmány nélküli mondatok, értelmezhetetlen, magyartalan szókapcsolatok stb.

Kedvencem: "Azóta a felső pánt párnáját és a cserélhető kábelt és a műanyag rácsot fém rácsra." :F

Ezt nem azért mondom, hogy téged ekézzelek, hanem azért - és ez mondjuk a moderátorok felelőssége is, akik kiengedik -, mert egy-egy ilyen címlapos írást ezrek olvasnak, és mindahányan fejfájást kapnak tőle!

Szerintem kérj meg egy ismerőst, hogy lektorálja, írja át neked, a szakmai tartalom megtartásával. Aranyat fog érni, mert maga a cikk, a teszt tényleg színvonalas.

Üdv.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#27) vodkaboy22 válasza 3psilon (#26) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem hiszem , hogy ezt így írtam volna azért :F :F Ez fura... Nem lehet hogy a lektorálásnál csúszott el valami?!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#28) Secretive


Secretive
aktív tag

mint minden 'teszt', természetesen ez is csak szubjektív vélemény tud maradni,amit persze valószínűség gyakorisággal meg lehet támogatni (tehát elfogadjuk azt, ha valamire sokan mondják, hogy jó,akkor azt annak tekintjük), bár sokan egyből szentírásnak vesznek mindent,ami bárhol elhangzik,ami viszont rettentően félrevezető (lehet).

a cikk nem rossz, sajnos ritka az a hely,ahol teljesen azonos körülmények között össze lehet hasonlítani a füleseket....bár lepődtem már meg néhány alkalommal, és pont azon, hogy sokszor nem látom az értelmét a CSAK gyárilag bepozícionált 'minőség' és a hasonló árkategóriában összevetni a fej- és fülhallgatókat,mivel én már 'láttam karón varjút', pontosabban hallottam drága fülest rosszul szólni, és piszok olcsót nagyon jól, pont emiatt sosem nézegetem az áraikat és legendájukat, egyszerűen csak meghallgatom egymás mellett őket és kialakul egy 'eredmény', nézőpot, vélemény, érzés...
A cikből nagyon hiányolom (és mindegyik hasonlóból) azt, hogy be legyen mutatva a hallgatott forrás zene minősége (legalább digitális verziója) legalább néhány hangmintával, ugyanis akkor képet kaphatunk arról is, hogy a zene egyáltalán milyen kategóriá(ka)t és alap hangminőséget jelent a 'teszt író' szempontjából....

Amiben biztos vagyok, és sokan nagyon félvállról veszik, bármennyire lehet drága és/vagy 'hájend' egy füles, ha rossz az erősítése, mehet a kukába.
és igen, ez a 'driver' magyarosított szleng engem is bosszant! :) tényleg ki lehet írni, hogy hangszóró, nem ettől lesz profi vagy amatőr egy cikk, viszont legalább azt tudjuk, hogy magyarul is tud az író. :)

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#29) vodkaboy22 válasza Secretive (#28) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Youtube linket rakjak be? A létező legszarabb forrás azokat vissza hallgatva szegény olvasó még falra mászik...
Nem szeretem felsorolni a zenéket mert túl sokáig tartana és befolyásolhatja azok ítéletét akik egyes stílusokat "nem tartanak zenének", de akkor teljesség igénye nélkül:

- Depeche Mode
- Trondheim
- Hoff Ensemble
- Dire Strait
- Lana Del Rey
- Parov Stellar
- Vangelis
- Enya
- Blackmorresnight
- Florence and the machine
- Ramstein
- In Flames
- Queen
- Accept
- Moonbeam remix-ek
- Armin Van Buren
- Morgan Page
- Arno Cost

Mostanság ezeket hallgatom.
Ezért írtam is hogy milyen eszközöket használtam a tesztelésre. (Lásd cikk vége azért nem apróztam el szerintem mivel nem sok ember hallgat egyáltalán olyan komoly csöves dedikált fejes erősítővel zenét mint én.)
Azt nem írtam le persze hogy volt olyan alkalom amikor mikrofonnal egyeztettem a két füles hangerejét is és így hallgattam össze a kettőt.

Mivel a füll - fejhallgatókban lévő elektromechanikus átalakítókat nem hangszóróknak hívják ezért használom a driver szót. (Angolban persze a driver igaz a hangszóróra is.)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30) x_o_n válasza 3psilon (#26) üzenetére


x_o_n
veterán

Ez azért egy irigylésre méltó probléma....

(#31) Secretive válasza vodkaboy22 (#29) üzenetére


Secretive
aktív tag

nem,természetesen nem YT linkekre lettem volna kíváncsi (ez vicces is lenne egy komolyabb tesztnél),hanem magára a zenére, és pontosan azokra,amiket Te meghallgatsz a tesztek során mindegyik fülessel, azaz a hangmintákra. Nem valahonnan letöltve, hanem amelyik példányt hallgatod. Tudod, amennyi megjelenés, kiadás, verzió, hanghordozó, satöbbi,annyiféle maszterelés is létezik,amik mind döntően befolyásolják egy adott zenei összképét vagy hangzásbéli élményét.
Ez részben azért célszerű,mert más is meghallgathatja azt, hogy neked mi a 'minőség', vagy mihez képest minőségi valami, vagy össze tudja hasonlítani egyáltalán azt, hogy amivel te teszteled,az mennyiben alkalmas a leírásod alapján számára közelíteni az élményfaktorhoz, ami -azért rakjuk helyre a dolgokat- függ attól, hogy egy adott zenét egyáltalán alapanyagában, minőségben lehet-e hallgatni, azaz a maszeringje megfelelő-e a célra. bár kétségtelen, ha mindezen lehetőségeket kidobjuk, attól még ugyanazon zenék közvetve két fülesen különbséget fognak generálni, csak a mérték nem mindegy, hisz ha jó a forrásanyag a különbségek hallásküszöb szerint csökkenhetnek, ha meg rosszabb,akkor pedig nőnek.
azt sem olvastam ki a cikkből, hogy az adott zenéket hogyan tesztelted, végighallgatgattál valamennyit az egyikkel és másikkal, aztán emlékezetből hasonlítgattad össze vagy más volt-e a módszer?

...csupa ilyen apró halandó gondolataim voltak, de igazából a cikk már megíródott, szóval ez csak költői kérdésként merült fel. :)

ha nem 'hangszóró' van benne, akkor biztos van valami frappánsabb megfelelője,mint a 'driver'.

[ Szerkesztve ]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#32) Secretive válasza vodkaboy22 (#29) üzenetére


Secretive
aktív tag

'olyan komoly csöves dedikált fejes erősítővel zenét mint én.'

abban biztos vagyok, hogy különálló füles erősítőt csak kevesen ahsználnak, hogy a tied mennyire profi vagy nem, abban nem foglalnék állást, de tény, biztos, hogy sokkal jobb,mint egy sima laptop vagy tablet kimenet. :)

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#33) vodkaboy22 válasza Secretive (#32) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Jogosak a felvetéseid, de én mégsem tenném bele a cikkbe mind. :R
Úgy gondolom, hogy sajnos ha teljesség igénye nélkül is, de említeném jobbat a tesztelési metódusokat akkor több oldallal "gazdagodna" a cikk és én ezt nem szeretném, mivel szerintem sokkal több laikus olvassa el így.
Ezeket mind itt a hozzászólásoknál le lehet írni.

Lényeg:
Volt egy alkalom amikor hosszasan tényleg teszteltem:
- Két fejhallgató hangerejét mikrofonnal alap szinten de megpróbáltam egyeztetni.
- 5 Számot kiemelve használtam és azoknak több részletét is
Evanescence The Open Door - Like You (Saját CDből közvetlen FLAC tömörítettlen 16/44.1)
Gladiator film zene 2 szám ( - // -)
Queen The platinum Edition Another One Bites The Dust (-//-)
Arno Cost Cyan (original) (LP version 24/96 csak egy ilyen van)
Trondheim Solistene (Diplome) (Flac 24/192 )
:R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#34) Secretive válasza vodkaboy22 (#33) üzenetére


Secretive
aktív tag

ok, részben megértelek! :)
köszi a gyors és hasznos reakciókat! :R

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

(#35) Ramachandra


Ramachandra
tag

Nekem van itthon egy T90 meg egy DT990-Pro de a T90-et csak a dobozában tartom nem a fejemen, és próbálok szabadulni tőle. Térérzete ugyan kitűnő és rendkívül tisztán is szól, de valahogy egyebet sem tud nyújtani. Nekem amiatt csalódás mert úgy emlegették mint a DT990-Pro nagy utódját és külföldi fórumokon nem nagyon látni negatív kritikát vele kapcsolatban. De az az igazság hogy a középtartomány felső területétől jeleskedik alatta elmarad mindenben, amit még a DT990-Pro könnyen vesz azzal a T90 csak köhög prüszköl, és ezt adják + 350 euróért. :(((
Első benyomásra nekem is nagyon szimpatikus volt mert komolytalan, vagy bármi átlagos képességű audió eszközre kötöttem mindennel magával ragadóan rendkívül tisztán szólt, vagy volt egy csapat Senheiser fejhallgató egészen 700€-ig amikkel összehasonlítottam egy boltban és tényleg élmény a T90. Viszont komolyabb eszközökre kötve 5-10 perc után úgy érzem elég a cincogásából és, hogy a felvételek (FLAC) gyenge minőségét hallom csak mindenben. Nekem nem volt lehetőségem vásárlás előtt kipróbálni és mások véleménye alapján ugrotta be a bokorba, szóval javaslom tanulni az esetemből. Ha valaki kérdezi jó fejhallgató-e a T90 a válasz határozottan igen, ha azt, megér-e 520€-t akkor a-a :N

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे

(#36) hétalvó válasza Ramachandra (#35) üzenetére


hétalvó
addikt

like

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#37) Ati1979 válasza Ramachandra (#35) üzenetére


Ati1979
veterán

Én is pont ezt érztem a t90-el kapcsolatosan.

2* -szer is meghallgattam nagyon jó forrából. (mytek 192 DSD, meg antelope zodiac + dac-ról) de valahogy elég vérszegénynek éreztem. Oké techikailag magas szinten van ez a fejes, de hiányzik a hangzásából az a kis vagányság. Az ath ad900x szerintem lezenéli... Legalábbis nálam. :)

(#38) schawo válasza Ramachandra (#35) üzenetére


schawo
titán

A DT990 Pro egy búgós, lomha, brumi maci, némi kusza magas kiemeléssel. Ha ezt a hangzást szereted, akkor rossz felé keresgélsz a T90 körül (hideg, hideg). Sosem volt arról szó, hogy a T90 a DT990 Pro utóda lenne. De még csak nem is az Edition utóda, pedig az sokkal közelebb áll hozzá hangban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#39) vodkaboy22 válasza schawo (#38) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez így van. Bár most már hogy dt990-et hallgatok és "emlékre" illetve erre cikre támaszkodok azt kell mondjam még a dt990 és t90 hangzása között is van egy jó nagy tér...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#40) appel


appel
őstag

Egyszer ki kellene próbálnom egy ilyen kategóriájú fülest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.