Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rep3at


rep3at
őstag

Nagyon részletes és mindenre kiterjedő teszt, élmény volt végigolvasni. Szívesen látnék máskor is ilyet, alacsonyabb árú in-ear füllhallgatókról is. Nem vagyok vájtfülű, én tökéletesen elégedett vagyok a Maxell Colour Canalz tipusú fülhallgatómmal de egyszer talán egy komolyabb darab vásárlására adom a fejem, jó tudakolózni előre.

Forward thinking. كرر

(#2) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Tetszett a teszt. :K

"Az alacsony impedancia és magas érzékenység miatt a lejátszómmal viszonylag nagy alapzajt produkál,"

Ezt én az iAudio7-nek tudnám be negatívumként.

Lehet, hogy nem ártana valamilyen kiemelkedő hangminőségű dap-ot beszerezni. Főleg, ha custom iem-et is venni akarsz.

(#3) slfln válasza bigmasterg (#2) üzenetére


slfln
senior tag

Én inkább a Beyernek... A Cowon 7 azért nem egy rossz lejátszó. Volt nálam clip+, ipod nano is, de hangminőség terén a Cowont jobbnak éreztem. Ez az egyik utolsó olyan 'minőségibb' lejátszó, ami nem traktál fölösleges funkciókkal és csak a hangra koncentrál. Láttam már több custom mellett is képen, nem vall az ott se szégyent.
Tény, hogy vannak jobbak is. Várom, hogy a Nationite javítson az Sflo szoftverén, az lesz valószínűleg a következő DAP-om. A Hifiman cuccaival is szemezek, de irreálisan drágák és az akku élettartama se valami nagy szám ilyen ár mellett.

A Cowon kicsit hissel, van egy minimális alapzaja, de a Beyeren kívül semmi mással nem mutatkozott eddig ilyen mértékben. (Amúgy ez sem elviselhetetlen, csak 'van').

rep3at: Köszönöm! Addig örülj, amíg elégedett vagy! Bánom a napot, amikor az első fejesemet megvettem :D. Közeljövőben csak drágábbakról fogok írni. Jön még az ECCI PR401, Vsonic GR07 és a Fischer DBA-02.

[ Szerkesztve ]

(#4) KeNTaGoN


KeNTaGoN
tag

Korrekt kis írás, köszönjük. :R

www.partyfoto.tk Fülhallgatók és egyéb kütyük javítása, építése itt: ►► http://hirdeteseim.tk/ ◄◄ → http://bit.ly/fulhallgatok_javitasa ← Privát üzit írj, hamarabb észre veszem!

(#5) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Szépen és kép(azaz hang)szerűen írtad le.
Nekem ugyan csak egy CX300-am van, de még idén kategóriát szeretnék lépni felfelé, szóval jól jönnek az ilyen írások.

(#6) rep3at válasza slfln (#3) üzenetére


rep3at
őstag

Volt nálam pár brutálisabb darab is, azt azért hozzátenném, mégsem vagyok elégedetlen a mostanival, szerintem alacsony árához képest nagyon szép hangja van.

Forward thinking. كرر

(#7) katonam


katonam
tag

Köszönöm és gratulálok a megfelelően részletes teszthez!

(#8) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis teszt lett, élvezet volt végigolvasni! :R 15e-ért nem tűnik rossz választásnak. Csak nem mindig élek rock,metálon. :DDD

(#9) schawo válasza slfln (#3) üzenetére


schawo
titán

Kösz a cikket. :R

Ez is ugyanattól a hibától szenved, mint ami miatt már végképp letettem az IEM fülesekről: az állandóan változó hangzás. :(

(#8) rolkaDb
Ha mély orientált, akkor pont rock+metálra nem igazán jó.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) devast


devast
addikt

Jó teszt. :)
Bár a konkrét cucc engem annyira nem mozgat ("nagy márka" alsó kategóriás terméke, amit kínában $15-ért gyártat le valami oem-el).
A pl50-ről, vagy a dba2-ről szívesen olvasnék mondjuk :)

(#11) schawo válasza devast (#10) üzenetére


schawo
titán

PL50-m van, nem éri meg az árát, a TD100-II simán jobb nála.
A PL50 egyetlen erénnyel rendelkezik, nincs felesleges kiemelése alul-felül. Ez alapján középtartományban erős fülest képzel el az ember, a középtartomány viszont nem szép. Nem tiszta, zúgós, csúnyán túlszínezett.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#12) pzol


pzol
csendes tag

Nekem két Xears fülesem van, egy TDII100, és egy XR120PROII (ha jól emlékszem fejből a típusjelzésükre). Kíváncsi lennék, hogy ezeket hallotta-e már a cikk írója, mert szerintem árban is és minőségben is felvehetik a versenyt a DTX100-zal. Az XR120-as például olyan szinten szólal meg, mintha egy stúdióban ülnénk, na persze csak annak, aki nem a brummogást keresi.

(#13) slfln válasza pzol (#12) üzenetére


slfln
senior tag

A cikk írója még nem hallotta csak a Resonance-t a Xearsek közül. :) Bár attól valamivel jobbnak érzem, de nem minősíteném nagy előrelépésnek hozzá képest.
Az XR is csak addig részletes amíg nem hallottál jobbat... 10eFt alatti kategóriában valószínűleg tényleg részletesnek mondható, de szerintem ha meghallgatnád akár a DBA-t, akár a GR07-et, amikre utaltam, teljesen megváltozna a véleményed. A DTX a TD-hez nagyon közel állhat hangban és szerintem a legnagyobb problémát pont az jelentheti az árversenyben neki...
...de sem a Xears fülesei, sem a Beyeré nem sorolható a referencia stúdiómonitor kategóriába, maradjunk röviden ennyiben :DDD.

devast: Ez valóban így van éles látó kolléga. :)

schawo: A BA-k elég érzéketlenek az illesztékek cseréjére, a legtöbb dinamikusra sajnos ez nem igaz. A PL50-nél is ezt tapasztaltad?
Metálon nekem azért tetszik ez a fajta kiemelés, mert plusz dühfaktort ad a gitároknak. A gyorsasága azonban kevés a zsúfolt pörgő részek kezelésére, ez igaz; és az említett reverb hangok nyújtása miatt néha lagymatagan hangzik.

[ Szerkesztve ]

(#14) themebuilder


themebuilder
senior tag

Ahogy haladtam előre a cikked olvasásában, egyre jobban azt erősítette meg bennem, hogy elsősorban elektronikus zenékre optimalizálták, de jól szerepel más stílusokban is. A gyártó a lehető legnagyobb réteget célozta meg.

Itthon sokan nem is tudják, hogy az AKG, Sennheiser, Sony fej/fülhallgatóin kívül is van "élet".

Remek cikk lett. Gratulálok hozzá! :R

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#15) schawo válasza slfln (#13) üzenetére


schawo
titán

A PL50 valóban meglepően konstans hangzást biztosít, nem is tudtam, hogy ez a BA számlájára írható. A gond csupán az, hogy ez a konstans hangzás elég gyenge. :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) devast válasza themebuilder (#14) üzenetére


devast
addikt

Persze, hogy van élet. De a "nagy márkák" összes alsó kategóriás cucca, kb 30k magyar ár alatt elég rossz. Nyilván jobb, mint amit 500ft-ért a tesco-ba veszel, de az árát messze nem éri meg, csak a márkát fizeted meg. Ha tényleg jók lennének, senki nem venné meg a csúcsmodellt :) Olcsó+jó kombó csak valami noname, jó minőségű kínai lehet, amit külföldről/ebay-ről tudsz megrendelni. Ott nem kell a márkát, a marketinget, a bolthálózatot, stb kifizetned.

[ Szerkesztve ]

(#17) slfln válasza schawo (#15) üzenetére


slfln
senior tag

Yepp, 'talán' ezért nem olyan polarizáltak a vélemények BA fülesek esetén.

A Knowles Siren drivere sajnos nem túl nagy eresztés. Mindegyik vele készült füles eléggé harmatos, nem tudja átölelni a teljes frekvencia tartományt rendesen és elég butácskán szólnak. (Ez van a ((PL50-ben, a)) Meelec 151-ben, az s-jays-ben és a Fischer SBA-01-ben is... egyik sem nagy durranás.) Sok jóságot senkinek se sikerült kihozni belőle...

[ Szerkesztve ]

(#18) rep3at válasza slfln (#17) üzenetére


rep3at
őstag

Mikorra várható a nagy GR07 teszt (Addig talán meg is jön a megrendelt füles, előtte szívesen elolvasnám)?

Forward thinking. كرر

(#19) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Ismét remek teszt lett! Fülhallgatóról ilyen leírást biztos nem tudnék összedobni. Számomra elég nagy szakértelem bújik meg a sorok közt! Gratulálok! :)
A Xears Resonancehoz mérten megéri a felárat? (Én úgy vettem le egy korábbi hozzászólásodból, hogy nem feltétlenül.)

meg

(#20) themebuilder válasza rep3at (#18) üzenetére


themebuilder
senior tag

Én úgy tippelem, hogy előtte lesz még egy ECCI PR401 és egy Fischer Audio DBA-02 írás is. :)

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#21) krystman


krystman
őstag

És gondolom a teszt kikapcsolt EQ és mindenféle színező dolog nélkül történt! ?

(#22) kpal


kpal
veterán

Köszi :R jó cikk én is mostanában készülök fülest venni csak nem ennyiért mert nekem sok max 5k-ig nézelődök.

(#23) slfln válasza rep3at (#18) üzenetére


slfln
senior tag

Ezt most még nem tudom megmondani, lehet közbecsúsztatok egy fejest is :)
ljokerl és ClieOS igen jó teszteket írt a headfi.org-on a GR07-ről.

peugeotmate: Karakterisztikájuk között hasonlóság van. Mindkettő jó farnehéz. A DTX-nek nagyobb a tere és picivel 'többet' ad vissza a felvételből.

Erre most úgy válaszolnék, hogyha megvettem volna a Resonancet és utána hallgattam volna meg a DTX-et és megkérdeznék, hogy megveszem e mellé, akkor határozottan nem... Nem számít túl nagy előrelépésnek. Látatlanba mondom csak, de lehet a TD megszorongatná...

krystman: Igen, ez kimaradt az előző tesztből is. Semmilyen 'segédfunkciót' nem szoktam bekapcsolni (bbe, mach3bass, 3dsurround) és az eq is teljesen flaten van nálam mindig, nem élek vele.

kpal: Aprón van egy pár ''jobbfajta'' füles ilyen áron. A nagy gyártók itthon kapható termékeit szerintem kerüld.

[ Szerkesztve ]

(#24) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a részletes tesztet :R

Dave666

(#25) gantum


gantum
aktív tag

nahát, az ember nem is gondolná, hogy milyen különbségek, "élmények" vannak a "sima fülesek" világában.
érdekes volt olvasni. :R

(#26) villamos válasza slfln (#3) üzenetére


villamos
őstag

"Bánom a napot, amikor az első fejesemet megvettem."

Én a következőt csináltam anno ennek kiküszöbölésére, megvettem a legolcsóbb teszkós dugaszt. Valami nóném vacak. A CX300II után, egyszerűen kritikán aluli volt. Pedig én aztán egyáltalán nem vagyok egy vájtfülü egyén (éppen ezért sajnos az itt leírt jellemzéseket nem tudom egyszerűen értelmezni, de ez az én privát szociális problémám, én egyszerűen csak hallgatom, élvezem magát a zenét, és kész). A nóném vackot kb. fél évig voltam képes használni, bár fordított alkalmazással valamivel tűrhetőbb hangja volt, de így is eléggé pocsék. Addigra szépen szét is esett.
Ezután bementem újra az elébb említett műintézménybe, és vettem 3000Ft körül egy Panasonic feliratú fülest. Az eredmény ég, és föld a nónémhez képest. De a lényeg az, hogy jelenleg meg vagyok vele elégedve, és nem kérem vissza már a CX -et sem. :N

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#27) Duree


Duree
veterán

Hát köszönöm ezt a remek bemutatót.Nekem Beyerdynamik fülesem van már évtizedek óta,igaz nem ilyen kicsi hanem nagy,de híbátlan volt mindegyik,a filmgyárba ahol hosszú ideig dolgoztam,az összes hangmérnök Beyerdynamic fülest használt,nem véletlenül.Tehát ez a márkanév biztosítja számunkra,hogy amit gyárt az biztosan ott van a szeren

duree54

(#28) slfln válasza villamos (#26) üzenetére


slfln
senior tag

Erre nem tudok mit mondani :D. Eddig több mint 25 fejes volt itthon (meg még rengeteget hallottam csak pár percig, óráig), több forrás, kábel és lejátszó is megfordult nálam, mégis valami hajt tovább, mert tudom, hogy van jobb és ez be is igazolódik időről időre, és én ezért minden pénzemet hajlandó vagyok akár beáldozni.

Duree: Örülök, hogy tetszett! Én is nagy megelégedettséggel használok itthon egy Beyer DT770-et, amit számos stúdiómunkás felvételen láttam már emberkék fején.
A DTX-et nem sorolnám a tipikus Beyer hangzás, vagy a stúdiófelszerelések közé, amiről a 'hangmérnökök áhítoznak'. Ez átlagfelhasználó szintű termék, erősen színezett hanggal, ugyanakkor nagyon szerethető. (De ezt a szintet hangminőségben már lehet kapni valamivel olcsóbban is :U. Persze sok múlik a saját preferencián is ez esetben - kinek mi a jobb.)

[ Szerkesztve ]

(#29) Malachi


Malachi
addikt

köszi a magyar tesztet, örülök neki mert éppen egy DTX 101ie-t készülök venni, 13-ért nekem belefér. átolvastam néhány tesztet és általában a középkategória felső harmadába sorolják mindenhol, szóval nekem szerintem bőven megfelel majd ennyiért. sokáig Xears-ot akartam, de a Beyer jobban tetszik. :)

az első "normális" fülhallgatóm és V-Moda Vibe volt, de 1 év után meghalt az egyik oldal, elnémult. pedig nagyon szerettem, a CX300-as Sennheiser után hatalmas ugrásnak éreztem - mikor megérkezett a csomag, fél napig hallgattam a régi zenéimet, nem hittem el, hogy így szólnak. :)

most megint a CX300 van soron, de egyre jobban szeretem mert bár nem szól a legjobban de lassan 4 éves és hibátlan azóta is. soha nem volt ilyen strapabíró fülesem, pedig mindenhova vittem magammal.

(#30) cashzoli


cashzoli
aktív tag

Grat a teszthez!:R

+20 piros pont a régi oldalról. || Makulátlan, persze. No de mi az a makula?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.