Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) psyho85 válasza #21346560 (#50) üzenetére


psyho85
aktív tag

Köszi!

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#52) schawo válasza psyho85 (#34) üzenetére


schawo
titán

Ez önmagában nem jelenti, hogy jó a hangminőség.

A múltkor egy komoly fázishibát csak egy kétezer forintos vicchangszórón vettünk észre, pedig többféle sokszázezres rendszereken hallgattuk vissza mixing közben, még a zenészek és a producer is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#53) psyho85 válasza schawo (#52) üzenetére


psyho85
aktív tag

In situ sok minden felett el lehet siklani. A jó hangtechnikus dohányzik, mert akkor fél óránként tart 10 perc szünetet, és kitisztul a füle. Ha nem egy időben hallottátok csak a vicchangszórón, hanem csak később vagy másnap, akkor nem annyira releváns. :) A fázishiba és a dinamika sem egy kutya azért. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#54) Silent77


Silent77
veterán

Gratulálok, jó cikk! Hamarabb is jöhetett volna. :D
Én is nem rég szereztem be egy 250 Ohm-os verziót, és nagyon megvagyok vele elégedve, nem bántam meg.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#55) balazs1022


balazs1022
őstag

És ILYEN van valakinek?
(IMG:/dl/upc/2014-10/21/390858_r6rsrflblbmkwqd2_4341_3.jpg)(/IMG)

Am nekem ilyen van. Nem fejhallgatót indultam venni az MM-be. De mikor kíváncsiságképp kipróbáltam az összeset ami ki volt rakva, meglepődve tapasztaltam, hogy a legolcsóbb milyen jol szol. 3400 ft volt az ára. A legdrágább ami ki volt rakva 65 ezer ft.ba került és nem szólt jobban...Így nem tétováztam, ment is a kosárba. Nagyon kényelmes, belefér az egész fülem. halkan is dinamikus. Jó sok mély van benne, agybadugós füleshez képest nagyon pengetős a gitár hangja, 5m kábele van és 2 év gari.

Vmi szakinak véleménye erről a fejesről?

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#56) Geller72 válasza balazs1022 (#55) üzenetére


Geller72
veterán

Lehetnek (fülre) meglepően jó darabok, de a beltartalomtól azért ne ájulj el. Mondjuk én már hallottam elég sok sennheisert szarul szólni..:D. Ez meg egy másik véglet..viszont a cikkben említett típus nem ez a kategória..

(#57) schawo válasza psyho85 (#53) üzenetére


schawo
titán

Az igazán jó hangmérnök/producer nem dohányzik, mert az káros az egészségre, hanem fél-egy óránként magától is szünetet tart, és ez alatt egyéb zenéket hallgat ;)

A hiba releváns volt. A producer vette észre a problémát másnap, nem tudta pontosan elmondani, mi a gondja, de mivel kapcsoltam, azonnal meg is találtam a hibát. A fázishiba-kereső plugin rögtön vissza is jelzett, hogy a fázis súlyos dögrováson van a vokál tracken.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#58) balazs1022 válasza Geller72 (#56) üzenetére


balazs1022
őstag

Hát ez is "Studio" fejes méghozzá Home Studio.. XD. Én sem vártam sokat tőle. De nagyon meglepett, igaz lehet h botfülem van. Ezért is érdekelne egy hozzáértő. Nekem a maxell-ekről ami is jó véleményem van. Anno mikor kezdtek elterjedni az In-ear fülesek, akkor is többet nyújtott nekem mint a 2x annyiba kerülő sony. Vagy adathordozók közül pl xbox360 játékírásánál is jól teljesített a Verbatim mellett. Most meg ez... Nekem a 2 év gari is sokat számít.

Amugy in-ear párti vagyok. De ez teljesen más kategória. Tényleg a terekben van különbség. Az is meglepő h az EQ-ra milyen érzékeny tud lenni, ellentétben az in-earrel. Ehhez a maxell-hez pl nincs is beállítva EQ, mert így pont jó.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#59) Nigér válasza balazs1022 (#55) üzenetére


Nigér
őstag

Nekem volt ilyen.
Eléggé mélytúlsúlyos de a rosszabbik fajtából, rátelepszik az egész zenére, legyen bármi is az.
Az anyagminősége és összeszerelése pedig... ha csak ránéztem már attól yekergett az egész... :U
Be is kúrtam a szekrénybe, ne is lássam :K

(#60) balazs1022 válasza Nigér (#59) üzenetére


balazs1022
őstag

Sztem meg pont h nem mászik rá. Lelegelőszőr nagyon erősnek éreztem a közép tartományt, főleg az inear-hez képest, ezért V karakterisztikát állítottam be az EQ-ban, de rájöttem h így nem igazán kiegyenlített a hangja. Hát kinek milyen a füle :D. Mennyiért adod? Megveszem! De amugy tényleg nem szólt rosszabbul mint a többi füles. 2 emberre is ráaggattam ezt meg a legdrágábbat. De ők sem hallottak különbséget. Bár ők sem értenek hozzá, hozzám hasonlóan.
Jah, am recsegős az anyaga, de ha már a fejeden van akkor nem recseg.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#61) Nigér válasza balazs1022 (#60) üzenetére


Nigér
őstag

Hááát... :DDD
Odaadtam faternak de ő sem használja, öcsém vett egy ugyanilyet de nála sem látom azóta, csak a régi, jól bevált Pana fejesét használja :)

(#62) winhate válasza balazs1022 (#60) üzenetére


winhate
őstag

Hali

Elősorban ajánlom figyelmedbe ezt a cikket:

a_zene_hallgatasa_es_az_evtizedes_megszokasaink

Ami a lényeg volt a cikkben:

"Próbálom úgy megtartani a zenét, ahogy van. Nem avatkozom közbe buta equalizációkkal. Nekem az az elvem hogy tartsuk meg azt, ami van, ésszerű határokon belül. Nem fektetek bele túl sok energiát, inkább élvezem a zenét, hisz ez a lényeg."

Remélem ebből leszűrted a lényeget. ;)

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#63) .DLL válasza balazs1022 (#60) üzenetére


.DLL
veterán

Ennek az ára igencsak tükrözi a hangját, tehát nem csináltál rossz vételt, de ne akarj ebből többet, mert a világ zárva marad előtted (és ne egy roszabb hangú IEM-ből, vagy MM-os Beats-ekből következtess mobillal meghallgatva) hangban nagyon sok jobb fejes van, akár a Maxell Pro Studio-val kezdve, vagy a szemléletváltó Philips SHP-5401, aminek szintén vannak hibái, de 8e Ft-os áráért olyan kapukat nyit ki, ami 50e Ft-ig előrevetíti, hogy mi minden lehetséges még egy fejhallgatótól. Aztán persze ha meghallgat az ember mégmagasabb kategóriásakat akkor megint megért pár dolgot, hogy ahaa! Illetve tanul a füle, hogy mi minden lehetséges, mi mindent tud megkülönböztetni. Plusz beleszól a meghallgatásba a fáradtság, izgatottság, zaj, koncentrációs készség, emlékezet, stb-stb Én mindig azt mondom, hogy egy meghallgatás nem meghallgatás, de még kettő is véleményes.

(P.H.)

(#64) balazs1022 válasza Nigér (#61) üzenetére


balazs1022
őstag

Akkor szólj ha nem kell az egyik vagy mind2. Mert az egyiket én is faternak szánnám. Otthon van egy olyan füles aminek Urban-ear a neve. Azt tesóm úgy vette h sokat olvasott utána. Kb azzal tudtam a legjobban összevetni (mert mind2, mindig kéznél van) és ott se hallok különbséget. Am a telefonban Wolfson chip van, meg felfeszeltem egy kicsit, h nagyobb teljesítményre legyen képes. Tehát ilyen téren nem hiszem h hiányosság lenne. Ugyanazt az 1 zenét teszteltem az összesen.

(#62) winhate:Mint írtam, kerültem az EQ-t. Kipróbáltam más beállítással, de az alap beállítás volt normális.

(#63) .DLL: Te is próbáltad ezt? Am nem vagyok híve a beats-nek. Sok sony fülesem volt már, persze drágább is. MDR-ex50. Most sima ex10 lp gyűrök, de ugyanaz a hangja. Talán majd 1x egy soundmagic e30-at fogok venni. De sonykhoz képest a maxell hangja fényévekkel messzebb van. Kevesebb hangerő is nagyobb élményt ad a zenehallgatáshoz. Meg amit észre vettem h csak anyaghasználatban és dizájnban vettem észre különbséget a drágább modellekhez képest. Ilyenkor meg főleg azt érzem h kár volt a drágábbat megvenni mikor ez is elég mindenre.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#65) winhate válasza balazs1022 (#64) üzenetére


winhate
őstag

Hamar elolvastad :)

Amugy nem mind1 miről hallgatod a zenét.
Pc alaplapi hangkártya (fos) vagy esetleg valami profibb hangkártya.
Mobil , mp3-flac player , Dac , Cd , stb...

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#66) balazs1022 válasza winhate (#65) üzenetére


balazs1022
őstag

Sztem már korábban is olvastam, de hnap elolvasom még1x. Am tényleg érdekel a téma, meg a zenehallgatás. :) Azért próbálgatom a boltokban a fejhallgatókat h én is megtapasztaljam, azokat amiket írtok, h mennyi részletet tudnak megszólaltatni ezek a fejesek. De sztem ezekhez nekem nincsen hallásom így beérem a mezei eszközökkel.

Meg most rosszul is esett h egy általam jól muzsikáló fejesről nem sok jót írtatok, hiába hasonlítottam össze drágább fejhallgatókkal.

Samsung Galaxy S3. Wolfson Chip-es a DAC van benne. Meg feljebb feszültségeltem. Több hangerőt tud kiadni magából torzítás nélkül. Hangkártya meg SBlive! 2020. Zene meg 320 kbit vagy Flac. De a Flac-ban sem hallok különbséget ezért javarészt beérem az mp3-mal is

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#67) winhate válasza balazs1022 (#66) üzenetére


winhate
őstag

Legegyszerűbb próba ,tekerj a rádión Jazzy 90.9 -re.
Na ott kijönnek a hangok rendesen.

Tegnap este majd berosáltam olyan hangokat hozott ki a füles.
Pedig csak mobilon keresztül hallgattam. (sk17i)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#68) balazs1022 válasza winhate (#67) üzenetére


balazs1022
őstag

Belehallgattam. Tenyleg nagyon tisztan szolt, bar kicsir sok volt a reklam :D.

Olyat lehetne, h 1 zenet ide felrakni ide, aztan leirja mindenki h ki mit hall ki belole. H mik azok a reszek ahol tobbet nyujt mint egy masik fejhallgató.

??

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#69) #65675776 válasza balazs1022 (#66) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az inkább 0220 lesz. Soha nem számított igazán jó hangkártyának.

(#70) psyho85 válasza schawo (#57) üzenetére


psyho85
aktív tag

Hát milyen hely az ahol nincs minden sáv végén ott egy rendes metering plugin? :P (Persze én is mindig elfelejtem! :DDD)

Ugye mondtad, hogy másnap hallotta meg a producer is, erre értettem, hogy így a vacak hangfal vacaksága nem mérvadó, nem pedig a hibára magára. Elnézést a félreérthetőségért.

Én se dohányzok, ez csak egy amolyan szólás/közmondás. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#71) initram6


initram6
csendes tag

Nem semmi!

(#72) jerry311


jerry311
nagyúr

250 Ohm-os verziót használom FiiO E17-tel párban. 100%-ban elégedett vagyok a párossal.
Kollégáim nagyon örülnek neki, hogy zárt.
Én is, mert egyfajta irodai bullshit protector is.
Részemről különösen ajánlott címkét kapott még az ára ellenére is.

Mielőtt megvettem volt róla szó, hogy ha 250-est veszem, akkor majd nem hajtja meg a telefon. Pedig de. (galaxy s2, oppo find 7) Legalább is nekem nem volt bajom se a hangjával, sem a hangerővel egyik telefonról hajtva sem.

(#73) tothzoltan


tothzoltan
tag

Reszletgazdag, szubjektiv cikk. Imadom ezeket olvasni, mert ez a legjobb feedback ha az ember keresgel a piacon. Viszont szöget ütött a fejemben nehany apro reszlet ami felett nem tudtam elsiklani:

- Azok a bizonyos "tavoli közepek". Szereny meggyözödesem szerint ha munkaeszközkent hasznalja a kedves tulajdonos - mint az ebben esetben is fennall - a celszerüseg azt a logikat szüli, hogy reszletgazdag, linearis (flat) keppel rendelkezö füleseket erdemes a melora kiszemelni.
Reszrehajlo Sennheiser-es leven nincs komolyabb tapasztalatom a Beyer fülesek teren, de akarhanyszor is probaltam öket idöszakosan, tulnyomoreszt az összes tipusban (zart, nyitott es felig nyitottnal egyarant) eszrevehetöek azok a bizonyos tavoli közepek, amiktöl special en ugy ereztem mintha mar eleve reverb-el megbolonditott mixdown-okat hallgatnek.
Szoval nem vezeti ez meg a fület egy kisse a munka közben?

I'm thinking different.

(#74) tothzoltan válasza schawo (#52) üzenetére


tothzoltan
tag

"A múltkor egy komoly fázishibát csak egy kétezer forintos vicchangszórón vettünk észre, pedig többféle sokszázezres rendszereken hallgattuk vissza mixing közben, még a zenészek és a producer is."

Van az a szakmai szolasmondas, hogy ami a szaron is jol szol, az mindenhol jol szol. Az emlitett "vicchangszoro" nagyon sok esetben tud am referenciaertekü lenni. :)

I'm thinking different.

(#75) schawo válasza tothzoltan (#74) üzenetére


schawo
titán

Nem véletlenül lett meghallgatva azon is. Nem egy baleset volt. :D Sőt, én jobban szeretek eszközt (pl mikrofont, mikielőfokot, A/D-t, hangszert, stb) tesztelni filléres (egy-kétezer forintos) hangszórón, mint a monitorokon. Direkt van egy erre a célra rendszeresített hangszóróm. Jobban megmutatja a különbségeket, mint bármi más.

Nekem egy Beyer T70-em van, hallgasd meg egyszer. Egyáltalán nem középlyukas, meglepődnél. Mondjuk keverni monitorokon szoktam, a füleseket csak tesztre használom. Ha muszáj fülesen keverni, legjobb eredményt a majd 40 éves AKG K240 Sextett-tel kapom, pedig van vagy 30-féle fülesem.

A középhiány pedig direkt jól tud jönni monitorfülesnél, a dobosok pont ezt a hangkaraktert szeretik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#76) psyho85 válasza schawo (#75) üzenetére


psyho85
aktív tag

Köszi, hogy válaszoltál kvázi helyettem a felmerülő kérdésekre. :DDD És igen, nekem is az a tapasztalatom, hogy dobosok szeretik ezt a hangzást. Egyébként nem annyira vészesen távoli az a közép, de tény, hogy kevesebb, mint máshol.

És igen, a jó öreg K240-en jó keverni, utána sokkal kevesebbet kell rendes lehallgatás mellett utánaállítani, mint mással.

@tothzoltan: ott van a leírásban, hogy miért kerestem zárt fülest, és miért ezt választottam. Totál szubjektív. :) De nem kell túlmisztifikálni a dolgokat, szerintem minden fülesnek tanulható a hangja, amit munkánál fel lehet és kell is használni.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#77) DarkByte válasza jerry311 (#72) üzenetére


DarkByte
addikt

"Én is, mert egyfajta irodai bullshit protector is."

Ezt a funkcióját én is nagyon szeretem :K Mellesleg az sincs hogy én hangosan hallgatnék valamit és zavarok vele másokat, mert tényleg nagyon jól elszigeteli a külvilágot mindkét irányban.

[ Szerkesztve ]

(#78) halkow


halkow
őstag

Jó teszt lett csak az ára maradt ki :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#79) psyho85 válasza halkow (#78) üzenetére


psyho85
aktív tag

Bolttól függ, én is árukeresővel találtam rá. :) Amúgy 44k körül indul a 80 Ohm-os verzió, egy kicsit drágább a 250 Ohm-os.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#80) psyho85


psyho85
aktív tag

Jelentem a bejáratást nagyon igényli a füles, végre megjöttek a közepek és kicsit visszamentek a mélyek is a helyükre. :) Mondjuk a napi 10 óra járatás nem sétagalopp, de most már csak akkor megy, amikor kell.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#81) Peak válasza balazs1022 (#66) üzenetére


Peak
addikt

eleve ott "buktál meg", hogy nem hallasz mp3-flac között difit...
még a 320kbps highQuality kódolású MP3 (flacról) jól hallhatóan művi, 16kHz felett ne keress semmit se...

az igazi élmény 192kHz/24bit master wave anyagokról jön le, természetesen olyan DAC-kal és fejhallgatóerősítővel kiszolgálva... konkrétan befosol annyira megfoghatatlanul tökéletes.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#82) Zsotyi


Zsotyi
csendes tag

Sziasztok!

Épp most készülök venni egyet. Rengeteg fülest kipróbáltam és erre esett a választásom.
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a 80-as, vagy a 250 ohm-os verziót vegyem?
Mindkettő mellett szól pro és kontra.
Mikor meghallgattam őket, ugyanarra az erősítőre kötöttem mindkettőt. A 80-as értelemszerűen hangosabban a szólt, mint a 250-es, de az üzletben nagyon nem hallottam különbséget (hangzásban) a kettő között. Úgy tervezem, hogy erősítőt is veszek, lehetőleg egy "valamirevalót", akkor meg már lehet, hogy a 250-es érné meg jobban.
Nem stúdió minőségű eszközökkel fogom hallgatni, hanem otthon, a kis szobámban a számítógépemről, foobar-ral .flac-eket, minden stílusú (tényleg minden stílusú) zenét.
Fontos a mély számomra, tehát a hangsúly azon van, de vagyok annyira audiofil, hogy ne csak azt halljam.

Segítségetek előre is köszönöm!

(#83) psyho85 válasza Zsotyi (#82) üzenetére


psyho85
aktív tag

Ha veszel egy jobb fejhallgató erősítőt vagy DAC/amp-ot, akkor jobb választás a 250 Ohmos. Annak is van elég mélye, hajjaj, csak a többi is jobban rendben van benne. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#84) Shanyy válasza Peak (#81) üzenetére


Shanyy
csendes tag

192kHz/24bit-es anyagot nem volt szerencsém semmilyen felszerelésről hallgatni, de ugyanúgy nem hiszek benne, mind az aranyozott tápkábelben. :D

Van a közízlés, és van, akinek van ízlése.

(#85) #27483136 válasza Peak (#81) üzenetére


#27483136
törölt tag

Helló
Miből gondolod, hogy 16k felett semmit nincs 320k-nál?
[link]

(#86) Peak válasza Shanyy (#84) üzenetére


Peak
addikt

ez nem hit kérdése.
ha tisztában vagy azokkal a fogalmakkal, mint kvantálás, frekvencia, digitális analóg konverzió, analog digitális konverzió, akkor érted, hogy miért hallod jobbnak.
vitázni meg nem fogok. arra ott van a hifi topik a ezoTVs hivőkkel.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#87) Peak válasza #27483136 (#85) üzenetére


Peak
addikt

Nem sértődsz meg ugye, ha kiemelem az első bekezdésed egy mondatát:
"Van ahol a wav nem szerepel, flac van, ennek oka, hogy méréssel nem volt különbség közöttük."
Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy miért komolytalan az egész.
No offense. Peace.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#88) #27483136 válasza Peak (#87) üzenetére


#27483136
törölt tag

Nem sértődöm meg, csak mutass egy mérést, ahol különbség van a kettő között.

(#89) #27483136 válasza Peak (#87) üzenetére


#27483136
törölt tag

Bocs elfogyott az időm, mire megtaláltam: http://logout.hu/cikk/szalmabab_erveles_forum/teljes.html

"Struktúrája:
1. Az első személy X-et állít
2. A második személy Y állításra válaszol, ami nem hangzott el, de összeköthető az X-szel"

(#90) Peak válasza #27483136 (#89) üzenetére


Peak
addikt

Nézd... aki nekiáll WAVot FLACcal összehasonlitani, annak súlyos szakmai hiányosságai vannak.
Ha mérsz, legalább minőségi szoftverrel tedd.
Amúgy meg ezt nem szükséges 400milliomodszorra is bizonyitani, minden szakmabeli tudja, ismeri az MP3 hiányosságait.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#91) Zsotyi válasza psyho85 (#83) üzenetére


Zsotyi
csendes tag

Köszönöm a választ.
Ezzel szeretném meghajtani:
http://audinst.com/en/index.php?mid=items&category=115&document_srl=188

Ehhez is a 250-est javaslod?

(#92) psyho85 válasza Zsotyi (#91) üzenetére


psyho85
aktív tag

Nem ismerem annyira a DAC/amp-okat, erre az azonos nevű topikban kérdezz rá szerinetm, de ennek a ceccnak bőven meg kell hajtania a 250 Ohmos verziót.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.