Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .DLL


.DLL
veterán

Köszönöm mégegyszer, hogy elolvastad, észrevételt, kérdést a témában szívesen várok! ;)

(P.H.)

(#2) benike1999 válasza .DLL (#1) üzenetére


benike1999
tag

Nagyon érdekes és izgalmas írás volt!!! (le a kalappal) nekem volt szerencsém a DT880-al de kíváncsi lennék egyszer milyen így "megmoddolva"

(#3) sting2


sting2
addikt

Nekem az furcsa egy kicsit , hogy a Beyer fejesek értékét nézve mennyire " elszállnak " egyesek az ezt kiszolgáló elektronikát illetően.

Őröm volt olvasni, Köszönjük.
:R

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#4) fi:zi'k válasza sting2 (#3) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#5) .DLL válasza sting2 (#3) üzenetére


.DLL
veterán

Ezt én sem egészen értem, de szerintem a DT sorozat ezen tagjait oda lehet tenni pl. egy HD600 mellé tudásban, ami meg 120k a legtöbb boltban, ahhoz megfelelne 120k-s DAC és 120k-s erősítő? :D

Egyrészt szerintem nem az ár a lényeg, hanem a tudás és a karakter, másrészt komolyabb elektronikára lehet komolyabb fejessel továbblépni. Egyik fórumtárs pl. DT880-ról lépett tovább egy HifiMan HE560-ra, és már volt alá egy komoly erősítője. :R

(#2) benike1999: Köszönöm! Fejhallgatós találkozókra viszem. ;)

(P.H.)

(#6) fi:zi'k válasza .DLL (#5) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Meg úgy egyáltalán. Egy Superlux is jobban szól(hat) egy jó rendszerről.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) #56474624


#56474624
törölt tag

Bőrpárnával nem próbáltad? (módosítás előtt)

[ Szerkesztve ]

(#8) .DLL válasza #56474624 (#7) üzenetére


.DLL
veterán

Nem, viszont jobban is szeretem a plüsst.
Egyébként a DT770 plüss párnája más, jobban szigetel, kicsit keményebb is, azzal még érdemes lenne kipróbálni...

(P.H.)

(#9) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Jó kis leírás, ha nem lesz majd gari a DT990-en, akkor lehet kipróbálok egy ilyen szivacsos tuningot :)

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#10) .DLL válasza h1mpi (#9) üzenetére


.DLL
veterán

Ha ügyes vagy, garivesztés nélkül megteheted, hiszen nem változtatsz rajta semmit maradandóan, csak bele kell tenni egy vékony szivacsot.
Bár a 3. oldal első képén látható belső karimát tényleg nem könnyű kivenni, kell hozzá valamilyen műanyag bontó szerszám, pl. ilyenek: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#11) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Én tekercsek és trafók tekercselésén okulva erősen kétlem, hogy ugyanazok a driverek lennének a DT990 és DT880 fejesekben. :R Ezt az eltérő alkatrész cikkszám is igazolhatja.
Elég ha a tekercselését a drivernek kicsit más sűrűséggel végzik máris a rezonancia frekvenciáját hangolják vele akkár 1 dekáddal arrébb! Pedig kinézetre ugyanaz :)) Még rézből is ugyanannyi menet lehet rajta.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#12) .DLL válasza vodkaboy22 (#11) üzenetére


.DLL
veterán

Meglehet, de nem tudjuk milyen menetemelkedéssel tekercselték őket, valószínűleg tényleg különbözik kicsit, viszont hang alapján elég hasonlóak.

Amit még nem írtam a cikkben, pedig érdekes/hasznos lehet a módosítást elvégzőknek:
Ha fordítva tesszük a fejünkre a fejest (és persze a forráson is megcseréljük az L - R oldalakat) akkor majdhogynem az eredeti hangját halljuk viszont a DT880-nak. A nyílások hátulra kerülnek és a fül valahogy úgy takarja el őket, hogy alig szólnak bele a hangba, ez persze személyenként változhat, az én nagy füleimmel ez a helyzet.
Így gyakorlatilag két fejhallgatónk lehet egy áráért, attól függően hogy helyezzük a fejünkre.

(P.H.)

(#13) binatone válasza .DLL (#12) üzenetére


binatone
tag

Köszi nagyon jó írás most úgy érzem nekem is be kéne szerezni egy ilyen 880-at.
Előtte viszont el kell adnom az AKG 612 pro-t.

(#14) h1mpi válasza .DLL (#12) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Majd csinálhatod 5K-ért a modokat :))

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#15) Auratech


Auratech
őstag

770 prom van. Régen 990-em is volt. A magasak "ellen" anno a 990-be pézséből vágtam egy +karikát magas dampernek. A 770-nél ez most nem ilyen jelentős. Ha kell, szoftveresen megoldom.

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#16) zsocy


zsocy
őstag

Jó írás lett, szépen kikisérletezted, gratula!

Engem már csak az érdekelne hogy az utolsó képen látható fejestartót honnan szerezted? Nagyon mutatós darab, főleg így "megrakva" :)

(#17) .DLL válasza Auratech (#15) üzenetére


.DLL
veterán

Zsepivel is voltak rossz tapasztalataim, ha túl sokat próbáltam betenni (Superluxi magasságok ugye...) de még abból is lehet többféle más-más hanggal.
DT770 szerintem sem vészes, ha kéne egy zárt én is ilyet vagy SRH-840-et vennék.

(#16) zsocy: Köszi! :R

A fejes tartó is saját készítés, itt egy másik kép róla: [link] Némi fa és egy mérőműszer fogantyúja (ez az egy műanyag alkatrész). :))

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#18) fi:zi'k válasza .DLL (#17) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jópofa az állvány és 2-3 fejes is elfér rajta. :C

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#19) .DLL válasza fi:zi'k (#18) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi! :) Teljes méretű fejesből inkább csak kettő és az az igazság, hogy kicsit alacsony lett, át kéne alakítanom... A K540 csalóka, élőben egész kicsi fejes.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#20) fi:zi'k válasza .DLL (#19) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért írtam 2-3-at, a K540-et meg ismerem. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#21) macskea válasza .DLL (#17) üzenetére


macskea
őstag

Tényleg ötletes a tartó, a fejhallgató mókolással meg mintha magamat látnám. :D

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#22) a2d2


a2d2
addikt

Jó írás!
Én egy Sennheiser HD 555-öt hallgatok. A külső szivacs el lett távolítva, viszont nagyon szúrós néha a magas hangoknál. Lehet kipróbálom a belső részleges takarást.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#23) schawo


schawo
titán

Érdekes írás, T70-en megnézem, mit lehetne kihozni belőle.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) Duree


Duree
veterán

Nagyo jó kis írás,sohasem hittem volna,hogy fejhallgatót is lehet modifikálni.

duree54

(#25) .DLL


.DLL
veterán

a2d2, schawo: Kíváncsi vagyok az eredményeitekre! :K

Schawo: T70-ből mintha két teljesen különbözőt hallottam volna eddig. Legutóbbi találkozón és egy másik hallgatózáson is tényleg szúrós, magas volt nagyon, viszont korábbi találkozókon Bekercso (X-szekeres #) és Vodkaboly erősítőjéről meg a Panda Ampról is teljesen rendben volt a hangja, egyik talin mindig a T70-hez tértem vissza mint referencia, és más fejesekhez képest sem tűnt visítósnak. Fura...

Duree: Köszi! ;) Sokszor a gyártók is ezt teszik pl. Senneiser HD555 -> 595 szinte ugyan az, egy kis módosítással.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#26) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Superlux hd 681 evoval is meglehetne ezt csinállni?

(#27) zh1972


zh1972
tag

Jó kis írás! Valahogy sosem a Beyer-re esett a választás amikor nagyobb összeget hagytam ott fejhallgatóért, ...és most sem érzem úgy, hogy rohannom kellene venni egyet! :) ...lehet túl korrekt volt az írás! :))))

(#28) .DLL válasza gyenesmartin (#26) üzenetére


.DLL
veterán

Az EVO-ban szerintem bőven van basszus is és a magasai sem bántóak. Nekem a Sima, piros 681 van, azon viszont más fajta megoldást alkalmaztam a magas hangok visszafogására: egy passzív LC szűrőt (az említett damping matricák áthelyezése mellett).

zh1972: Köszi! :) Nem akartam túlzottan fényezni, de én nem tudnék jobbat ennyiért, vagy lehet hogy azokat is módosítani kéne a kívánt hang eléréséhez (pl. nyitott ATH-k). Akinek viszont már ilyen van, és nem riad vissza a módosítástól annak jó társa lehet.

Amúgy melyekre esett inkább a választásod?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#29) zh1972 válasza .DLL (#28) üzenetére


zh1972
tag

Jelenleg egy olcsónak mondható Grado SR80i -t használok. Leginkább Rock, metal szól benne, arra nagyon nehéz jó cuccot találni. ennyiért (30 ropi) ajándék volt! :)

(#30) h1mpi válasza zh1972 (#29) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez oké, de, ha 45-80K közötti összeget szánnál fejesre, mi lenne az, ami nagyságrendekkel jobb, mint a Beyer?

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#31) zh1972 válasza h1mpi (#30) üzenetére


zh1972
tag

Egyértelműen a Shure SRH840-et venném!

(#32) zh1972 válasza h1mpi (#30) üzenetére


zh1972
tag

Mondjuk amióta megvan ez a Grado, nagyon kiváncsi vagyok a Grado SR325e-re, ami talán még ez az árkategória, és ha ez a mostani így szól, el sem merem képzelni mit tudhat a nagytesó! :)))))

Sajna ezt nem volt szerencsém még hallani, és mint tudjuk a drágább szebb, újabb, ebben az iparágban nem okvetlenül jelent jobbat is! ...ízlés kérdése is ez. nem lehet egyértelmű legjobbat találni mindenki számára.

Az eddig hallottak közül nekem toronymagasan a SHURE a befutó!!! Utcahosszal ver minden eddig általam tesztelt fülest!!!

[ Szerkesztve ]

(#33) zh1972 válasza h1mpi (#30) üzenetére


zh1972
tag

Sajnos a tesztben szereplő beyer-hez sem volt még szerencsém, így nem összehasonlítási alap az én véleményem. CSAK AZ ÉN VÉLEMÉNYEM ...semmi több. Mint a feleségem! Szerintem ő a legszebb, de ezzel más emberek biztosan vitatkoznának! :D

(#34) .DLL válasza zh1972 (#32) üzenetére


.DLL
veterán

Feljebb írtam is, hogyha kellene egy zárt akkor én is valszeg SRH-840-et vennék, de a tere nem olyan jó, mint akár a DT880-nak, vagy DT990-nek. Meg kényelmesebb is a fülnek a nyitott a plüss párnákkal. Kár, hogy felment a 840 ára is, 50e-ért bomba vétel volt 1-2 éve. (pontosabban az értéke megmaradt, a Forint romlott hozzá :( )

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#35) zh1972 válasza .DLL (#34) üzenetére


zh1972
tag

ha mondjuk félretesszük a pénz kérdést akkor a tavalyi melóm alatt Düsseldorfban akadtam egy boltra (Knopf) és az eladó nyakában lógott egy cucc amire rákérdeztem mi az? Egy Fostex TH600-as volt (saját tulajdona) Na azt választanám! Egy hétvégére megkaptam, és a mai napig erősen gyúrok rá, nehogy kifizessek 600 EUR-t egy ilyenért!!! :) Ronda mint a bűn, de amit produkál az valami fenomenális! És ez már nem csak a rock/metál-ra szűkített csoportnak! Hallgattam benne Zongoraversenyt, Jazz-t, RAP-et, rádiót és TV-t, és persze sok sok rockzenét, de nem tudtam sehol sem belekötni!!!!!!!! Van ennél sokkal drágább is, de sokkal jobb nem nagyon. (természetesen számomra)

(#36) .DLL válasza zh1972 (#35) üzenetére


.DLL
veterán

Csakogy ez megint zárt... :P De elhiszem, hogy jó, pláne a TH900! nameg zártban is hallottam nagyon jó terűt: Vodkaboy DT770 Limited Edition-je.
Én viszont a pénzt most egy pár nem-éppen-legkisebb Genelec-re gyűjtöm, így a fejhallgatós láncban jó ideig nem lesz költés, (na jó talán egy X-Szekér vagy Headflow alapos meghallgatás után, de a mostanival is táncolok minden nap. :D És ez a lényeg. :)

(P.H.)

(#37) zh1972 válasza .DLL (#36) üzenetére


zh1972
tag

Open kategóriában nemrégiben egy stúdióban volt szerencsém egy Audeze LCD-2-höz, no comment, de ki a f@szom ad 300.000.-et egy fejhallgatóért???!!! :W

(#38) .DLL válasza zh1972 (#37) üzenetére


.DLL
veterán

Hát igen az brutál, és nem csak a fejes, hanem a kiszolgálás is ami alá kell, hogy az úgy szóljon, hogy besza-behu. Az LCD-3 meg mégjobb, bár ez nyilván nem fejezhető ki az árával... Viszont nem éppen kényelmesek. :D

(P.H.)

(#39) zh1972 válasza .DLL (#38) üzenetére


zh1972
tag

sajna nem volt rajtam olyan sokáig, hogy komfortra mondjak valamit, viszont az ottani staff szerint nem bajj ha nehéz, kényelmetlen, ronda és koszos, csak azt hallják belőle vissza amit a lemezen is fognak! :DDD

(#40) Auratech


Auratech
őstag

A Beyernek nem kiegyensúlyozott a frekvenciamenete. Egy dolgot tud a DT990 nagyon, az a térleképzés, irányfelbontás.
A DT990-hez van egy kapcsolási rajz, amit megépíttettem anno és a magasba húzó hang megszelídült. Használhatóbb lett. Tere azonban alig lett kevesebb.
DT990mod

Auratech Field Recording

(#41) #56474624 válasza h1mpi (#30) üzenetére


#56474624
törölt tag

Ez attól függ, miben tudsz te kompromisszumot kötni. Ha a jó vételnek számító fejeseket nézzük csak adott árkategóriában, szerintem nincs igazán jobb vagy rosszabb. A beyereknek is megvannak a maguk előnyei, amiben a többiek elmaradnak.

(#42) franconero


franconero
csendes tag

Egy Bowers & Wilkins P7-et használok, hálistennek azt nem kell semmilyen irányba sem módosítani. Úgy jó, ahogy van. :)
Hozzáteszem, összehasonlításra nem volt módom mikor megvettem, elég nehéz olyan helyet találni, ahol ezeket a menő fejhallgatókat meg lehet hallgatni. Pláne nem egyazon boltban, ugyanarról a forrásról, egymás után...

(#43) schawo válasza franconero (#42) üzenetére


schawo
titán

Prohardver fejhallgatós találkozó. Rendszeres esemény. Volt ott már minden, ami csak létezik és említésre méltó a Staxokon át LCD2/3, T1, HD800, Fostexek, K1000, csúcs AT-k stb. És hozzájuk több millás láncok. Persze 5000 forintos fülesekből sem volt hiány. Minden igazi fülesbuzi megtalálhatja kedvenceit.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#44) gelbelex válasza .DLL (#34) üzenetére


gelbelex
őstag

Érdekes, hogy a DT880 mellől zártnak a Shure 840-est vennéd. Nekem az, szintén DT880-rajongónak, valahogy... jellegtelen. A K550 sokkal jobban bejött.

(#45) .DLL válasza gelbelex (#44) üzenetére


.DLL
veterán

Fura, nekem a K550 tűnik inkább laposnak :D Oké a 840 sem a legrámenősebb fejes, de a pontossága meggyőzött, és a mélyei is rendben voltak. Sajnos a kettőt még nem hallottam egymás mellett. AKG-ból inkább a K545, ha zárt.

(P.H.)

(#46) norbert1998


norbert1998
veterán

Jó kis írás, grat hozzá, és a tuninghoz is :C

Kicsit féltem eleinte, hogy milyen lesz ebből, mondom úristen, berakott egy "sajtot" a driver elé, de aztán nem feltétlen volt ez az érzésem a végére. Meg amúgy is, te ízlésed, használd egészséggel. :R

(#47) zh1972 válasza norbert1998 (#46) üzenetére


zh1972
tag

Mondjuk én meg nem bontanék semmi gyárit, de nagyon irigylem azt aki meg tudja és meg meri csinálni a tuningokat a kütyükön!!! :R

(#48) norbert1998 válasza zh1972 (#47) üzenetére


norbert1998
veterán

Sajna nekem is muszáj lesz lassan, sikeresen megnyitottam egy kis helyen a k518 kabelet a szekrény ajtóban. :(

(#49) .DLL válasza norbert1998 (#46) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi! :R

Eddig mások is igen kellemesnek ítélték a hangját, és ez adott erőt, hogy leírjam a módosítást. Bár élőben elmondtam 1-2 mondatban, hogy mit eszközöltem rajta, de így írásban, képekkel, magyarázattal teljes a dolog, és persze azokhoz is eljut, akikkel élőben még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#50) norbert1998 válasza .DLL (#49) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen, nos sajna én sem tudok elmenni a fejes találkozóra, pedig nagyon szívesen ott lennék, csak hát 200-250 km csak oda :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.