Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brumesz


brumesz
aktív tag

és mennyire igaz!ezen már én is agyaltam párszor :U

[ Szerkesztve ]

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#2) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Az ilyen „ahhoz képest, mintha ennyi meg annyi pénz folyna be, csak ennyi meg annyi folyik be” hozzáállás meg olyan, mintha én azon keseregnék minden héten, hogy több-százmillió forintos bevételkiesést okoz nekem az, hogy sose nyerek a lottón.

Ez mekkora! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) -kdM-


-kdM-
senior tag

"mekkora károkat okoz az illegális média/szoftverletöltés egyes művészeknek, programozóknak"

en ugy tudom - es javitsatok ki ha tevedek - de az emlitett szemelyeknek leginkabb semmilyen kart nem okoz az illegalis letoltes...a programozok fix fizetesbol, a zeneszek pedig pl. koncertekbol elnek....csak hat a kiadok es a jogvedok mennyivel szimpatikusabbak amikor azt mondjak "nem nekunk kell az a penz hanem az ugyfelunknek"

(#4) Zotya84 válasza Parci (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Igen, tényleg jól sikerült mondat. :)

Viszont: a C) pont után tagolhatnád egy kicsit, mert nem könnyű eldönteni a mondatok közül, hogy melyik is tartozik még hozzá...

-kdM-: milyen igazad van!

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#5) biker


biker
nagyúr

én most azon gondolkodtam, hogy a legutóbb is házilag épített erősítőm és hangfalam után, ami egy gyári koppintása, mikor kell fizessek a gyárnak az elmaradt bevételért, és az apehnek az elmaradt bevétel után elmaradt adóért?
mert ez kb ugyanannyira jogos

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#6) misran


misran
tag

Sőt!

Egyes források szerint az "illegális" letöltések bizonyos esetben jót is tesznek az eladásoknak, mert ismeretlen vagy kevéssé ismert szerzők hamar bejutnak a köztudatba. Sokan pedig szeretik CD-n tudni, szép albumfüzettel, préselve a zenei gyüjteményüket, így meg is veszik. Sokan persze nem fogják, de itt jön be az, hogy ők valószínűleg amúgy sem vennék meg nagy számban.

Persze a jogvédő szervezetnek is élnie kell valamiből, meg a kiadóknak is kell a pénz limuzinra, tollasgalléros öltönyre.

Amúgy még valami. Itthon ha jól tudom jogilag nem tilos letölteni _bárhonnan_ zenét és filmet. Ráadásul a médiahordozók árába egy fix (nem kicsi) összeg be is van építve, amely eleve feltételezi hogy a médiára jogdíjas dolgok kerülnek.

A fizetős megosztás/letöltés, valamint versenyképes ár egy nagyon jó (ha nem az egyetlen) megoldás.

De ezzel már nagyon sok fórum foglalkozott.

MiSRaN

(#7) Birsmann


Birsmann
tag

Számomra mindig is nagy kérdőjel volt, hogy egyesek hogy köthetik törvényhez a meggazdagodásukat.

Cáh...

(#8) -kdM- válasza misran (#6) üzenetére


-kdM-
senior tag

en is ugy tudom hogy itthon a letoltes nem illegalis csak a megosztas

az adathordozokban (cd/dvd) eddig is volt jogdij, mostmar viszont a memoriakartyak, pendrive-ok es zenelejatszos mobilok araban is ott van az "ugyisillegalistartalmatrakszra" dij

persze ki vesz ma mar boltban hologramos matricas dvd-t...

(#9) Vamp válasza -kdM- (#8) üzenetére


Vamp
senior tag

Milyen szép és jó is lesz a megemelkedett lejátszóárak mellett változatlan áron hozni befele a kínai lejátszókat...:D

(#10) Bluegene


Bluegene
addikt

szerintem ha képesek lennének kiirtani a letöltéseket(ami sztem lehetetlen), de elvi síkon tegyük fel

akkor felvirágozna az illegális CD/DVD kereskedelem(kalóz CD-k 90-es évek második fele, ismerős?), hisz DVD írója mindenkinek van, ha azt is drákói szigorral elnyomnák(több éves börtönnel sújtanák, bár sztem dugig lennének a börtönök)

akkor meg a rádióból venné fel az ember a számokat kazettára :DDD (mint kissrác koromba, benyomtam a recordot és kész)

ilyen az emberi természet, szerintem

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#11) D1Rect


D1Rect
félisten

Kacifántos téma ez, az biztos. Nekem hányingerem van az Artisjustól. Attól is hogy minden adathordozóra rávarrják az "úgyisellopod" matricát. Amikor valaki meg legális felhasználásra vesz lemezt azzal is kifizettetik. Valahol olvastam, hogy kedvenc jogvédőim tavaly milliárdos nagyságrendet költöttek "üzemelésre".

(#12) #19617792 válasza Bluegene (#10) üzenetére


#19617792
törölt tag

Egy másik irányből is közelítsük meg a dolgot. Az ár felől. Sajnos a magas árak azok, amik leginkább a letöltés felé hajszolnak mindenkit. Ha egy új album nem kerülne többe, mint pl. 2000 HUF akkor szerintem az emberek sokkal nagyobb része vásárolná meg. Egyes új albumok akár 6-7000 HUF-ot is kóstálnak. Aki tehetős, az úgyis megveszi, de az emberek jórésze nem ilyen. Iszonyatos árréssel dolgoz(hat)nak a kiadók-kereskedők (jó a kiadó csinált is valamit, kiadta az albumot). Gondolom az előadó nem akarja ilyen áron adni az albumát, de a kiadó és a kereskedő az, aki erősen lehúzza az embert, és tudjuk, tőlük nem szabadulunk. Mindenki fürödni akar a pénzben... És a "szegény" emberen csattan az ostor, szeretne hozzájutni egy új albumhoz, de mikor meglátja az árcédulát, akkor döbben le igazán. Így kénytelen letölteni, mert ha ő élvezni akarja, de nem teheti meg, hogy megvehesse, ezért le is tölti. Szívére hallgat.

(#13) lúzer


lúzer
veterán

A lehetséges válaszok pedig:

D) Tojik az egészre, mert az artisjus matrica megvásárlásával legalizálta XY album letöltését?

-igen

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#14) Bluegene válasza #19617792 (#12) üzenetére


Bluegene
addikt

hát igen szegény ember nem tudja, közepes ember nem akarja/húzza a száját, gazdag ember meg azért gazdag ;]

sztem azért másfelől is lehet nézni a dolgokat, sok ismeretlen előadó ismertségre tehet szert ennek segítségével és koncertek alatt behozza a pénzt(mi is megdolgozunk a pénzünkért, az előadók adjanak koncertet és bőven lesz pénzük), nem csak a szokásos Madonna- Ricky Martin folyik a vízcsapból, nekik van/volt médiatámogatásuk és multimilliomosok, hova akarnak még ők gazdagodni?

szal azt mondom koncertet kell adni és akkor van pénz(meg kell dolgozni érte), a lemezgyártó cégek pedig álljanak át az üres DVD-k gyártására, sztem csak néhány amerikai dúsgazdag producer jár rosszul aki megszokta h ömlik a pénz, azonkívűl jól jár több százmillió ember:)

szegény Jacko is el van adósodva, most fog adni pár koncertet mindjárt lesz néhány tízmillió dollárja, szegény

egyébként egyrészről a kalózoknak lehet igazuk(fent ecseteltem), másrészről a Médiacsászároknak(mégiscsak lopás, vagy mégse? :F , azzal károsítom őket h nem tömöm a zsebüket, nem tudom ez végtelen vita)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#15) Yooha válasza lúzer (#13) üzenetére


Yooha
aktív tag

Arra azért kíváncsi lennék, hogy az Artisjus mennyit fizet a Fox Channelnek, a Paramount Pictures-nek meg az EA-nek, de gondolom semennyit. De ez már nagyon nem a cikkhez kapcsolódik, csak úgy kikívánkozott.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#16) D1Rect válasza Yooha (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Hát igen....

(#17) Depression


Depression
veterán

:C

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#18) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Az "A"-val válaszolók tényleg nem okoznak anyagi kárt, maximum bosszanthatja a kiadókat/előadókat, hogy nem vette meg, mégis hallgatja.
Egyébként erről az Artisjusról most hallottam először... lehet mert nem találkoztam még a matricázott termékeikkel? De nem azért, mert nem használok írható DVD-t :) , én is szoktam biztonsági másolatot készíteni eredeti filmjeimről/audio lemezeimről.

[ Szerkesztve ]

(#19) cadmester válasza -kdM- (#3) üzenetére


cadmester
tag

A zenészeket nem vitatom, de azt írod, "a programozok fix fizetesbol (...) élnek".
Ez így igaz, de azt a fizetést elő is kell teremteni valahogy a cégnek. Ez a cég oldali bevételkiesés, amit úgy érez meg a programozó, hogy elküldik a cégtől, mert nem tudnak fizetni neki.

Megjegyzem én sem szeretem a jogvédőket, de azért ne csak az egyik oldalt nézzük.

CAD + FEA

(#20) Depression válasza cadmester (#19) üzenetére


Depression
veterán

Csak a számokról szól a cikk.
Akkor ki kellene számolni, hogy pl.:
A havi 52K-es fizetésem mellett, ha napi 2 albumot és 3 filmet (3-5k/db) letöltök, akkor mekkora kiesést okozok?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#21) Dany007


Dany007
veterán

Egyetértek. Igaz, hogy milliószor lerágott csont.
Az is igaz, hogy a lemezkiadókon / stb-n kívül mindenki más ezt tisztán látja.
Attól függetlenül jólesik kibeszélni magából az embernek az ilyen abszurd dolgokat.

Szal én is az A pont mellett vagyok.
Ezek komolyan azt hiszik, hogy ha egyik napról a másikra megszűnne a letöltés, akkor mindenki rohanna a boltba 3-4-5 ezer forintokért albumokat vásárolni? Röhej. Ép eszű ember nem gondolhat ilyet komolyan. De tényleg.

Az ilyenekből is látszik, hogy a kiadók kora lejárt.
Ez csak egy szánalmas kapálózás, mielőtt végleg elnyelné őket az internet végtelen óceánja.
Akármennyire is kapálózhatnak ezt a folyamatot már nem lehet megállítani.
A South Parknak volt a témában egy nagyon jó epizódja. Érdemes megnézni, keményen kicsúfolják a kiadók és előadók hepaját.
Világosan látszik, hogy az iTunes féle megoldásoké a jövő, ha ezzel valaki pénzt is akar keresni.
A másik pedig, hogy így csak azok az együttesek maradhatnak 'életben', akik játszanak annyira jó, és nívós zenét, aminek az ember elmegy a koncertjére, megvesz 1-1 számot az online zeneboltban.
A sok ratyibbnál ratyibb zenekar pedig szépen eltűnik a süllyesztőben. Már nem lesz olyan nagy biznisz zenélni, így tényleg az csinálja majd, akinek tehetsége van és szívből lélekből zenél.

(#22) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jogos az érvelés, jó írás!

(#23) Bluegene


Bluegene
addikt

http://index.hu/tech/jog/2009/04/15/napokon_belul_eldol_a_pirate_bay_sorsa/

[I]A lét a tét

A per tétje óriási: a Pirate Bay a világ legnagyobb torrentoldala, becslések szerint egymaga a világ torrentes forgalmának feléért felelős (a bittorrent protokoll pedig a teljes internetes adatforgalom harmadáért). Akármilyen ítélet is születik, az precedenst fog teremteni, attól függetlenül, hogy a precedenseket az adott ország jogrendszerében kötelező (mint Amerikában), vagy csak szokás figyelembe venni.

Ha a Pirate Bayt esetleg be is zárják, magát a bittorrent technológiát betiltani, vagy a fájlcserét megszüntetni képtelenség (már csak azért sem, mert a technológiát rengetegen alkalmazzák teljesen legális tartalmak terjesztésére), legfeljebb illegalitásba szoríthatják, és az olyan fejlesztéseknek adhatnak egy lökést, mint a svédek nemrég indult, online láthatatlanságot biztosító szolgáltatása [6].[/I]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#24) tcp válasza -kdM- (#3) üzenetére


tcp
tag

"programozok fix fizetesbol, a zeneszek pedig pl. koncertekbol elnek"

Te még gondolom nem dolgozol. Az emberek nagy %-a fix fizetésből él. Tehát ezen az elven az autoszalonban sem érdekli az értékesítőt (hiszen fix fizetésből él), hogy megveszik e tőle a kocsi, neki elvileg tök mindegy, hogy 0 autót ad el vagy 500-at.
Lehet, hogy még a főnöke is fix fizetésből él, meg annak a főnöke is, de valahol jön egy ember, aki már az eladott autók után kapja a hasznát (ő ugye a tulaj, a befektető), és ha azt látja, hogy bizony 0db autó megy el havonta, akkor gyorsan oszt-szoroz, és kirúg mindenkit aki fix fizetésből él (beleértve esetleg a szüleidet, akik programozók, autó értékesítők, csaptelepet gyártanak vagy bármi, ami áttételesen azt fogja eredményezni, hogy jövőre Te sem kapod meg az áhított i7-es CPU-t, pedig ugye fix fizetésből éltek, tehát ők nem voltak érdekeltek a programok, az autók vagy a csaptelepek eladási darabszámában)

Tehát igenis a programozó nagyon is érdekelt abban, hogy a szoftverét ne lopják el, és azért fizessenek, még akkor is, ha kevesen látják be azt az egyértelmű láncot, hogy az a pénz ami a befektetőnek egy új 7-es BMW-t jelent, az egyben a forrása alkalmazottnak a fix fizetésére, és ha a rosszul melózol, átvered, akkor a főnök lehet, hogy csak egy 3-as BMW-t fog venni, de ne gondold, hogy ő fog szívni...

Sokan az árakat mondják, hogy azért nem vesznek meg valamit. MS Office-ból van több mint fél éve egy csomat, otthoni gépekre lehet telepíteni, 1 háztartáson belül 3db Office-t legálisan, az egész ha jól emlékszem olyan 5000 forint/db körül van ha 3 gépre felrakod. Ezt az érvet jogosnak tartotam akkoriban, amikor egy office ára még 60 ezer forintnál nyitott, de azthiszem ennyit már jó szívvel ki lehet fizetni, ha meg ez is sok, akkor ott az OpenOffice. Kétségkívül a cégek ár politikája nem mindig szerencsés (néha maguk alatt vágják a fát), viszont mindenki gondoljon bele abba is, hogy vajon ez mennyiben csak üres mentegetőzés, és mennyiben ténylegesen szükség.

(#25) Depression válasza tcp (#24) üzenetére


Depression
veterán

De ha a főnök hamis számok alapján számol?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#26) tcp válasza Depression (#25) üzenetére


tcp
tag

a jogdíj beszedő cégek egyszerűen szabadrablást végeznek. tehát az, hogy ők rosszul számolnak az egy dolog, biztos lehetsz benne, hogy amit ők beszednek pénzt, annak elenyésző része jut ahhoz, akit az amúgy ténylegesen megilletne.

tehát a két dolgot nem kellene keverni, persze, hogy rosszul számolnak.
ettől függetlenül ha valamit túl sokan lopnak, akkor előbb utóbb a tehetségesebb emberek, és pénzes befektetők mondjuk a zenélés helyett majd szobrokat fognak csinálni, szoftver helyett meg bánom is én plüssállatokat, mert azt nem lehet megfújni, aztán szoftvernek meg zenének marad az ami.

az viszont továbbra is ritka balfék indok, hogy a programozót nem érdekli a darabszám, mert ő fix fizetést kap (sajnos magyarországon még mindig a fejelben él az a bukott gazdasági rendszer, ahol bármit csináltál (jót vagy rosszat) megkaptad a havi béred, ki sem nagyon rúgtak, és ha veszteséges volt a cég, hát istenem).

(#27) zolten


zolten
csendes tag

én saját (és egy kevés ember) szórakoztatásából dj-zem (elektronikus, erősen underground). Havonta kb 40-50 tracket szedek le, amik nagy részét egy eléggé ismert amerikai webáruház oldalán válogatok ki. Amiket nem tudok megszerezni és/vagy kiemelkedőek, megveszem az említett áruházban. Mindezt azért teszem, mert nem keresek egy fillért sem, mint dj (tanuló vagyok, szóval máshogy sem sokat), de amennyire a keret engedi, megbecsülöm a kedvenceimet. Akkor most én vagyok a legnagyobb szemétláda?

(#28) ^Clown válasza Bluegene (#23) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kíváncsi leszek az ítéletre, bár szinte biztos, hogy maradni fog a PirateBay.

(#29) Male válasza tcp (#24) üzenetére


Male
nagyúr

Nagy százalék pedig nem fixből... az értékesítő az autószalonban pl igencsak jó eséllyel nem ;)

(#30) tcp válasza Male (#29) üzenetére


tcp
tag

ok, de gondoltam a "kolléga" azt felfogja magától is, hogy a nem fixből élők azért egyértelműen érdekeltek az eladási darabszámokban, míg a fixből élők sincsenek ezzel másként, még ha elsőre nem is fogják fel.

Egyébként a sima kommersz márkák értékesítői fixből élnek (dolgoztam egy abszolút kommersz autószalonnak, csodálkoztam, hogy a srácok finoman szólva sem törik kezük lábuk 1-1 vevőnél, aztán mesélték, hogy év végén kapnak prémiumot az eladott kocsik után, de olyan vagy van vagy nem kategóriában, igaz náluk a bejött a vevő, választott a raktárból valamit majd vitte rögtön típus volt a menő (nem nehéz kitalálni, hogy melyik 2-3 márkára igaz ez:D), a komolyabb helyeken már jön a %, de ott lyukat is beszélnek a hasadba, hogy neked még kell az a 34895349324 forintos prosztata masszírozó is a kocsiba :)

[ Szerkesztve ]

(#31) -kdM- válasza tcp (#24) üzenetére


-kdM-
senior tag

te meg gondolom nem ilyen teruleten dolgozol

azt alairom, hogy nem vagyok tisztaban egy jatekfejlesztoi ceg programozojanak berezesi protokoljaval, de alltalaban irtam hogy fix fizetes es bizonyos projektek utan kap szinten fix "premiumot" (azert idezojelezem mert nem biztos hogy ez a pontos megfogalmazas erre a fajta juttatasra)

a programozo tehat elore kap penzt
ha meg egy termeket nem vesznek elegen, ez egy okbol lehet: amit csinaltak az sz*r

azt azert szerintem belathatjuk hogy a jelenlegi helyzet idealis, aki akarja letolti es igy is vannak elegen akik megveszik mert az emlitett szemelyek (ha csak a programozokat vesszuk) meglehetosen jol keresnek es csak a jogvedok sirnak a penzuk utan mert ok is meg akarnak valamibol elni, csak ok ugy hogy semmit nem csinalnak erte (legalabbis semmi erdemlegeset)

(persze ez mind a magyar viszonyok figyelmen kivul hagyasa mellett)

te pedig ha nem vagy kozvetlenul erintett, szemelyes tapasztalattal, akkor ugyanugy a sajat velemenyedet mondod mint en

(#32) pohár


pohár
félisten

Jó írás, kellett ez már ide... :K

Hozzáteszem, hogy éjjal-nappal töltök, hol ezt, hol azt, na de ki nem? :)
Ami olyan, azt úgyis megveszem, mert tetszik, vagy mint ahogy a mixlemezeknél tettem régebben, azért vettem meg, mert neten vagy számonként van fent, vagy egyben, de akkor nem lehet léptetni a számokat, szóval megvettem erediten, sok Club Sandwich-em van otthon :B :K

Meg a polcon csücsül a C&C - Generals Deluxe Edition meg a Tiberium Wars is...

De ez a pendrive/memkari "megadóztatás" tényleg egy féreg dolog, honnan tudja előre az Artisjus, hogy arra mit fogok tenni?
Memóriakártyám is azért van, hogy tudjak mire fényképezni, nem filmeket hurcolászok rajta...

Na de mind1, ha ezek annyira hülyék, hogy maguk alatt vágják a fát, akkor tessék csak ;)
Kíváncsi vagyok, hogy hányan fognak ezentúl memkarit/pendrive-ot itthon venni üzletben... :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#33) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A másik meg az hogy valójában a 28. Márió és a hegedűs vagy mi a tök albumot ki tölti le? Szerintem senki.
Azok még mindig másoltkazettán meg cédén terjednek inkább. Csak épp illegálisak, tehát a letöltések sem a teljes illegális zenei piacot fedik le, nem csak a letöltőket kéne izélgatni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) D1Rect válasza hcl (#33) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem emlékszem pontosan de az Artisjus az eladott lemezek után oszt valahogy vissza, (vagy legalábbis benne van a kalapban), az ilyen Márijó félék meg pont sok lemezt adnak el(olcsó is, meg a közönség azt se tudja hogy kell letölteni :) )

(#35) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Ez az Artisjus csak az EU-ban van, vagy csak nállunk? Vagy a tőlünk keletre található országokban is van ez? Gondolom, még az USA-ban is van, de Ázsiában már nem hiszem...

(#36) tcp válasza -kdM- (#31) üzenetére


tcp
tag

tévedsz. én pont ilyen helyen dolgozom, és például nálunk volt már leépítés korábban azért, mert egy szoftver, amit a cég fejlesztett ki egyszerűen egy idő után elkezdte vinni a pénzt (support, apróbb fejlesztések, stb), miközben azok, akiknek eladtuk megtrükközték a dolgot (kevés példányt vettek, sokat futtattak belőle, a fejlesztést tartalmazó patcheket (tehát nem hibajavításokat) egymás között cserélgették, így a 90%-uk lemondta a szoftver követést), emiatt nem lett rentábilis a további fejlesztése, és az ezzel foglalkozó kollégák egy része ment az utcára, mert nem volt rájuk szükség.

Az egy másik kérdés, hogy ilyen helyzetben persze pereskedhetsz az illetővel, ahogy azt a cégek meg is teszik, de ez már nem sokat segít azoknak a fix bért kereső kollégáknak, akiknek távozniuk kellett.

Azt fogd már fel, hogy a világ nem úgy működik, hogy kapom a fix fizetésem, azért csinálhatok bármit, mert úgyis megkapom. Igen egy darabig így megy, aztán ha kiderül, hogy mégsincs rám szükség (például, mert a program amit csináltam, az a kutyának sem kell), akkor ki leszek rúgva. Visszamenőleg persze már nem kell visszafizetnem a pénzt, de azért elég fájdalmas dolog kirúgva lenni, főleg, hogy nem lehet csuklómozdulattal új munkát találni, nem biztos, hogy ha találsz, akkor ott ugyanannyit fogsz keresni, stb.

De hidd el nekem, nincs más dolgod, mint leérettségizni, elvégezni egy egyetemet/főiskolát, és belevágni ebbe. Majd rá fogsz jönni, hogy ha a cégeddel aminek dolgozol valaki kitol, akkor valójában veled is kitolt, mert a főnök legfeljebb fogja magát, eladja a cég összes vagyonát, kirúg mindenkit, és még így is vélhetően elég gazdag marad ahhoz, hogy teljen neki sörre és virslire, te viszont könnyen lehet, hogy mész a híd alá a fix fizetésed emlékével együtt. Sajnos idehaza sokan gondolják még mindig azt, hogyha a cégtől lopnak, akkor az a munkásokat nem érinti (sőt, gyakran a munkások lopnak ezzel a szemlélettel), pedig rengeteg példát lehet hozni arra, amikor egy idő után nagyon meglepődnek ezek az alkalmazottak, hogy megszűnt a cégük.

Azthiszem azt az érzést sem ismered még, amikor látod, hogy rosszul megy a cégnek (akár egészében, akár egy-egy szegmensben), és tudod, hogy ennek megszorítás lesz a vége, csakhogy egy cég sosem úgy szorít meg (legalábbis nagyon nagyon ritkán), hogy kicsit csökkenti mindenki fizetését, sokkal inkább az szokott történni, hogy kirúgnak jópár embert, a maradék meg vagy elvégzi az ő dolgukat, vagy lehet távozni. Hidd el nekem, piszkosul rossz érzés így felkelni minden nap (kérdezd meg a szüleidet, valamelyikük biztos találkozott már élete során ezzel a helyzettel), miközben a túloldalt a számlákat fizetni kell, az internetet is, és esetleg van egy olyan gyereke az embernek, aki a tőle kapott számítógépen arról ír, hogy aki fix fizetést kap, azt nem érdekli, hogy a cégtől ellopták a szoftvert, a téglát, a csaptelepet, vagy mindenki a portás bácsi "jóindulata" miatt mindenki ingyen mehetett be a strandra, hiszen ezzel csak a főnöktől loptak, annak meg biztos van elegendő.

Másrészt, mondhatod, hogy téged mindez nem érdekel, te pék leszel, és a kenyeret senki nem fogja ellopni (legalábbis sokkal kevesebben), de nézz körül. Vajon miért jelenik meg egyre kevesebb cím, egyre vacakabb portolás mellett (értsd, költséghatékonyan) a warez által legjobban súlytott PC-ken, és amit mégis tolnak a PC-s szegmensben a konzolok helyett, az például az MMO, amiért ugye havidíjjat fizetsz, tehát egészében véve sokkal kevésbé warezolható?

(#37) tcp válasza GeGexx (#35) üzenetére


tcp
tag

Hasonló jogvédő/jogdíj kezelő szervezetek mindenfelé vannak a világon. Ennyire pofátlan nyomulást, mint az Artisjus kevés helyen csinálnak, főleg úgy, hogy ennyire egyoldalú a dolog (hiszen az AJ gyakorlatilag csak a zeneipart képviseli markánssan, és a pénzek elosztása is valami nevetséges szinten megy, mert a nagy kiadók kivételével kb olyan nevek részesülnek a $-ból nagy mértékben, mint Bunyós Pityu, meg a többi lakodalmas sztár).
Az Artisjusnak nem a léte a fő probléma, hanem az abszolút gátlástalansága. Nézz körül nyugat europában. Ott is vannak hasonló szervezetek, mégsem találkozol azzal, hogy még egy ceruzát sem vehetsz matrica nélkül, mert lehet, hogy azzal fogod sokszorosítani a Háború és békét (végülis a ceruza tökéletesen alkalmas erre, ahogy a pendrive is a zene tárolására). Ennek ellenére nem hallasz róla, hogy Németországban tüntetnek a nagy zenekiadók, és a zenészek, hogy megkapják a nekik járót. Tehát valószínűleg sikerült kialakítaniuk egy sokkal igazságosabb, sokkal normálisabb modellt, amit persze mi meg sem próbálunk átvenni.

Az egésznek az az oka, hogy a világ nagyobbik részén ezek a szervezetek természetesen jöttek létre. Tehát a zenekiadók álltak össze, csinálták meg a saját szervezetüket (sok esetben több ilyen szervezet is működik párhuzamosan stb). Nálunk viszont a rendszerváltás után a semmiből nőttek ki ezek (és az ehhez hasonló) szakmai szervezetek, akik a jó politikai kapcsolatok miatt kerültek a pénz közelébe, és például az AJ úgy került helyzetbe, hogy az állam egyszerűen senki mással nem volt hajlandó tárgyalni, mint velük, tehát ha mondjuk a Sony pénzt akart látni a zenéből, akkor vagy leállt az AJ-vel vagy mehetett isten hírével.
Persze, napjainkra szerencsére az ilyen kizárólag 1-1 szakmán törvényi segedelemmel élősködő szervezetek nagyrészt eltűntek, kivéve 1-1 ilyen mamutot, mint az AJ.

Ázsiát meg ne hozzuk fel példának, ázsia két részből áll. Egyrészt vannak a fejlett országok, mint Japán, vagy Dél Kórea, ahol biztos, hogy ugyanúgy van valami féle jogdíj kezelés. Aztán vannak az olyan országok, mint Kína vagy India, ahol egyenesen állami szinten bátorítják, hogy minden ami szellemi tulajdon (nem csak a zene vagy a szoftver, elég ha a rengeteg kívülről tökéletes iPOD másolat kínai zenelejátszóra gondolsz, vagy megnézed, hogy a kínai autóipar gyakorlatilag nagyrészt amerikai és japán típusok külső design jegyeit viseli magán, pl lehet kapni kínában olyan kiskocsit, ami a Smart 99%-os másolata kívülről, egyszerűen bizonyos szögekből nem lehet megkülönböztetni őket). Ennek ellenére azthiszem nem ezt az utat kellene europai országként követnünk, hanem megnézni, hogy hogyan folyik a jogdíj kezelés Németországban, Franciaországban, Olaszországban, stb (tehát abban az Europában, ahova mi is tartozunk), és onnan venni át egy modellt.

(#38) Depression


Depression
veterán

Bevételkiesés számolása:

Jön az arab olajmágnás Pestre, és kérdezi, hogy miért fogy alig a benzin. Az itteniek gyorsan rávágjék, hogy "Hát a BKV miatt"
leülnek gyorsan számolni:
Egy átlag bérlettel rendekező napi szinten 50 km-ert utazik tömegközlekedéssel. ez havonta 1500km, ami az arab luxusautójának fogyasztásával nézve (15l/100km) 225 l/fő/hónap. A jelenlegi benzinárakkal (260Ft/l) ez 58500 Ft/fő/hónap.
Akkor gyorsan kiszámolja, hogy Pesten 1,5 millió ember utazik tömegközlekedéssel, igy számára a BKV havi 87,75 Mrd Ft bevételkiesést okoz.
:R

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#39) Depression válasza Depression (#38) üzenetére


Depression
veterán

Elfelejtettem a végére, hogy mivel a jogvédők is éves szinten számolnak, ezért a BKV éves szinten kerekítve 1000 Milliárd Forint kárt okoz az olajmágnásnak.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#40) tcp válasza Depression (#38) üzenetére


tcp
tag

ez egyébként az arab üzletember szemszögéből igaz is. Neki ugyanis akárhonnan nézzük konkurencia a tömegközlekedés (hiszen egy busz fogyaszt 50 litert, és visz 50 utast, egy személyautó meg 10 litert és visz 2 utast).

Az egy másik kérdés, hogy a példád rossz. A Te példád ugyanis zenére lefordítva kb úgy néz ki, hogy a Sony képviselője idejön, és azt mondja, hogy neki a focipályák jelentenek konkurenciát, mert az emberek focizás közben nem hallgatnak zenét, tehát bezáratja az összes sporttelepet

Az arab üzletemberes fordítása meg kb az lenne, hogy az egy nagy csőhálózaton elkezdi ide pumpálni a benzint (ok, nem így működik, csak a példa miatt), amit meg lehet vásárolni a benzinkúton, valamint meg lehet kapni a benzinkút mögött ingyen. De mivel a cső vége nagyon messze van (ki lát el az arabig), a benzin meg látszólag végtelenül jön belőle, ezért egy páran úgy gondolják, hogy attól, hogy megcsaplják a csövet még senkinek nem keletkezik kára, hiszen az csak egy cső, amiben végtelen a benya. Persze, lehet, hogyha nem lehetne benzint vételezni csak a benzinkúton, akkor egy csomó ember BKV-val járna, és nem autóval, mert úgy már drága lenne, de ezt addig úgysem tudod meg, amíg hátul is lehet vételezni benzint (vagyis mégis meg tudod mondani, mert mondjuk látod, hogy egy hasonló méretű országban mennyi fogy belőle, ahol 90% megveszi, és mennyi fogy ott, ahol mondjuk csak 10-50%).

(#41) tcp válasza Depression (#39) üzenetére


tcp
tag

egyébként a torrenttel nem az a baj, hogy adó kiesést okoz, ami az aláírásodban van. Ez szimplán marhaság. A torrenttel az a baj, hogy az adót ugyanúgy megtermeli, csak nem mindegy, hogy a "haszon" az a kocsmároshoz kerül, vagy a szoftver fejlesztőhöz, pedig mindkettő szolgáltatását igénybe vetted. (értsd, ha letöltesz valamit, majd abból a pénzből, amit a cd-re fordítottál volna lemész a kocsmába inni egy sört, az az állam és az adó szemszögéből ugyanaz, viszont a zenésznek egyáltalán nem mindegy ;) )

(#42) Depression válasza tcp (#41) üzenetére


Depression
veterán

Az aláírásom akkor született, amikor a jogvédők azzal lobbiztak, hogy mennyi adókiesést okoz a torrent. (itteni cikkek voltak)
Sosem álltam ki a torrent mellett, nem is érdekel, annál jobban zavarnak a hazugságok, amiket ellene felhoznak. Ugye érted a különbséget.

Az olajos példa is bevételkiesésről (annak számítási módjáról) szól, nem a torrentről. Ha megfigyeled, eközben is csak ott sántít a számítás, hogy egy négy fős családra nézve havi 240.000 Ft kiesést számol. És itt kapcsolódik a torrenthez, ahol ha valaki átlag 100 filmet/albumot tölt le, szintén havi 500k-es kiesést okoz számításaik szerint.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#43) Georgie1224


Georgie1224
tag

Az igazság az, hogy a kiadók nem tartják a lépést a fejlődéssel, a technikai vívmányok elterjedésével, és a vásárlók szokásainak megváltozásával.
Ennek az internet forradalomnak, mint valami velejéig romlott dolognak mennek neki, hogy aki letölt, az nekik csakis bevételkiesést okoz.
Nagy tévedés.
Aki megnézett valamit és tetszett neki, az meg is veszi ha annyira tetszett neki.
Hasonló témában nyilatkoztam már, hogy nekem is van olyan CD/DVD, amit utólag vettem meg miután, már tudtam, hogy mi az amit a kezembe veszek, miután megvettem.
Ha valami silány vackot vennék 4-8k HUF-ért "esküszöm legszívesebben a kardomba dölnék" persze képletesen.

OFF
Igaz egy játékkal megjártam a War Leaders Clash Of Nations-al, ami mint stratégia nagyon okés, meg ott van a játék, csak annyi ideig tölt, hogy el megy az ember kedve mire bejön a játék. Én meg megvettem magamnak 6k-ért, igaz díszes dobozka meg minden, de az előbb leírtak után a játék már nem annyira jó így.
Esküszöm meg kell gondolni, hogy mikor játszom vele, mert a betöltés legalább 5perc mire elindul és játszani tudok. Hiába a legújabb patch a játékhoz.
ON

A kiadók mostanra kizsákmányoló létformáját udorítónak tartom.
Nyissanak egy normális zene boltot a neten, mint az itunes.
Épp tegnap néztem volna egy zenét, ami, hogyha nem a teljes albumot töltöm le, akkor 600HUF-ba került volna. :Y
Ez rablás.

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#44) ArchElf válasza tcp (#40) üzenetére


ArchElf
addikt

Most maradjunk egy kicsit a zenélés (a sw szerintem egy kicsit más lapra tartozik).

Igazából szerintem a következő - sarkított - példa kicsit jobban illene, mint a gázolajas:

A Galériát látogatók fényképeket készítenek a képekről (mivel most már igen jó gépeket is lehet kapni, így csodás minőségben - és vaku nélkül, hogy az eredeti kép minősége se romoljon). A képeket utána a látogatók egymás között megosztják, egymásnak mutogatják, odaadják. Esetleg lesz olyan is, aki egy két képpel elmegy egy nyomdába és eredeti méretű kópiát csináltat belőle magának, amit ki is tesz a lakásában, hogy csodálhassa, és esetleg - természetesen ingyen, illetve anyagköltségen - a szomszédnak is készít belőle.
Ez feltűnik egy idő után a Galériának (no nem azért, mert jelentősen csökkenne a nézők száma, és már Józsi bácsihoz mennének az emberek a Festményeket csodálni): a sok fényképező; no meg az Igazgatónak is meséli az egyik barátja, hogy a Józsinál otthon milyen jó másolatok vannak.
Borzalmas botrány, ki kell számolni, hogy Józsi bácsi (és a többi nézelődő) mennyi kárt okozott a Galériának. Tehát a Galériában megszámolják, egy nap hányan mennek be kamerával és "megbecslik" hány fényképet csinálnak a belépők. Ezután a kapott értékeket összeszorozzák, majd megszorozzák a Galéria boljában kapható replikák darabárával.
Egy kérdés maradt már csupán... hogy fogják ezt behajtani :)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#45) hcl válasza tcp (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Figyu, akkor olyan szoftvert kellett volna alkotni amiben benne vannak a megfelelő biztonsági cuccok, és nem működik csak úgy ha warezolnak vele.

Más. Szoftver meg zene nem ugyanaz. Zenét nem patchelsz, és ráadásul a zenészek így is kő gazdagok, már amelyik. Amelyik nem, az meg nem azért mert torrenten terjed a cucca.

Az meg nonszensz hogy az eladott lemezekből számolják a bevételkiesést, pont azért amit a kollega írt, mert ha 2000db valamit eladnak az nem biztos hogy 20000db letöltését is jelenti. Megint csak az ártatlanság vélelme szenved csorbát.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) D1Rect válasza GeGexx (#35) üzenetére


D1Rect
félisten

Csak nálunk van, nem véletlen hogy a CD/DVD-k jelentős része Szlovákiából és Romániából áramlik....

(#47) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mi értelme ennek a cikknek? Jobb lesz ettől bárkinek is?
A felmérésnek meg nincs értelme, mert az aktuális választ mindig befolyásolja a tényleges állapot. Tehát ha valóban csak megvásárolva lehetne hozzájutni a zeneszámokhoz, akkor biztos többen vennék meg, mint ahogy azt egy ilyen felmérésre állítanák.

***

(#48) ollie válasza D1Rect (#46) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem igaz. Az Artisjus-t meg nem is kéne összekeverni a jogdíjjal. Jogdíj szintem mindenhol van, legfeljebb a mértéke különböző.

***

(#49) Sanyix


Sanyix
őstag

én pl a legutóbbi eredeti tdu vásárlásomból kiindulva, NEM veszek meg többé semmi másolásvédett játékot. Miért? Mert az erdetetinél is másodpercekig szarakodik az ellenőrzéssel, és még néha ki is írja hogy tegyem be az eredetit, mert nem sikerült felismernie, van amikor 3.szorra indul el! Kapják be! Lóf...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#50) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Ahelyett a hozzáállás helyett, hogy belegéppuskázni a letöltögetőket a Dunába kitalálhatnának már valami normális megoldást is a kiadók meg a jogvédők. Ahelyett, hogy a letöltőket üldözik inkább költsenek arra, hogy az eredetit vásárlók valami plusz tartalomhoz jussanak.
Teszem azt aki eredetiben megvesz egy CD-t az 3 évente anyagáron kap új adathordozót, esetleg megkapja a később megjelenő új hordozón is ugyanazt, vagy ingyen letöltheti, ha tönkremegy. Kapjon koncertjegyet, vagy valamit. Szoftvernél ugye ott az online multi lehetősége, az egy jó ötlet, ami pluszt adhat az eredetihez.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.