Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) O’doyle válasza tasiadam (#12) üzenetére


O’doyle
csendes tag

Adom :R

(#52) zetor2000 válasza qnadam (#48) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez is tud PIP et, meg van(nak) a nagyobb haverja(i), az ISO / Extreme ISO-k, azok is tudják.
Csingilinginek ott van benne a 2 "médialejátszó", amivel minden vackot is meg lehet oldani, és akkor még mindig nem kell egy erőmű, mert ez tartalmaz mindent, ami a streameléshez kell, meg még sokkal többet.
Egy táposabb gép processzora kerül annyiba, mint ez.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#53) qnadam válasza zetor2000 (#52) üzenetére


qnadam
veterán

értem én, ismerem is, jó is :) de van az a helyzet, amikor számítógéppel egyszerűbb, pl amikor 3-4-5 interaktív izét kell pluszban ráilleszteni a képre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#54) GoldhandRent válasza Fitzgerald (#20) üzenetére


GoldhandRent
őstag

én anno első értelmes headsetnek vettem egy ilyet kemény 5k-ért. a netes értékelések alapján jó vételnek tűnt, majd az idő ráigazolt, hogy rettenetesen jó vétel volt!
hangzása megfelelő, nem kiemelkedő összességében - árkategóriában viszont zseniálisan jól szól. mikrofonja -és nem viccelek- egálba van fantomtápos kondis mikrofonéval (scarlett 2i2 + auna CM001 kombó kb 50-60k)
kettetlen baja, mint majdnem minden fülesnek, hogy a műbőr párna elkezd szétmállani az idő előrehaladtával, valamint a hangerő állogató & mikrofon némítő zsinóron fityegő panel asztallaphoz verődve hajlamos jegelni az egyik fülre a kimenetet.. ekkora megcsapkodva, vagy le-fel tekerve a hangerőt visszajön az oldal (mindig ugyan az)

opr
logitech C920-at vennék akár használtan, remek videóminősége van, és talán a mikrofonja is kielégítő (sosem használtam a mikrofont) 20k-ból is kijöhet

-

(#55) zetor2000 válasza qnadam (#53) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csak ahhoz kell egy nagy zúgó izé, ami drága... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#56) warrior93 válasza Fitzgerald (#20) üzenetére


warrior93
tag

Felszisszenés: UMC202HD fekszik az asztalomon, és bár nem rossz, a Scarlett 2i2-től kb fényévekre van. Olcsó, kb harmad annyiba kerül, mint a Focusrite, max ezért jó.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Woules

(#57) Fitzgerald válasza warrior93 (#56) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nem, nem ezért, hanem mert a mic preampja a kategóriájában rohadt jó. A fejes kimenete szar (mondjuk a Scarlett-é is, bár nem annyira mint a Behringeré).
Nekem van mindkettő, illetve egy SSL2, és még egy AudioProbe Spartan CUE 110 is az asztalon.
De ha nem hiszed, a Julian Krause tesztjeit nézegesd meg nyugodtan YouTube-on.
2i2 2x annyiba sem kerül amúgy, de még az is bőven sok érte.
Ár/érték arányban elég rettenetes.

[ Szerkesztve ]

(#58) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Olyan külyüt esetleg tudtok ajánlani, ami 2-3 hdmi jelet tud fogadni, nem csak egyet?

Köszi!

(#59) qnadam válasza syC (#58) üzenetére


qnadam
veterán

blackmagic decklink van például ilyen, de szimpla kártyából is tehetsz egymás mellé többet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#60) syC válasza qnadam (#59) üzenetére


syC
addikt

Koszi. Azt elfelejtettem megemliteni, hogy laptophoz kell, szóval marad az utóbbi :R

(#61) qnadam válasza syC (#60) üzenetére


qnadam
veterán

annak nézz utána, hogy több is megy-e egymás mellett, az usb-s verzióknál nem vagyok biztos benne. két különböző eszközzel már jobbak az esélyek, egyformákkal sose próbáltam.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#62) zetor2000 válasza syC (#58) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elgato-nak is van ilyenje, PC be dugható kártya, asszem 4HDMI bejárattal.
Camlink Pro

Jahogy külső kell... :) nos, ez nem az.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#63) MrYoniko


MrYoniko
aktív tag

Sziasztok,
végigolvastam a cikkeket, de mint hogy már többen leírtátok valóban aki nem ismerte ezeket az eszközöket az inkább ne vágjon bele.
Szerencsére megvan a 3D nyomtatóm, némi elektronikai ismeretem, komoly forrasztóálomásom, így csak a képzeletem és a kitartásom szab határt abban, hogy milyen segédeszközt fabrikáljak a stream segítéséhez, és itt perifériákra gondolok, egy stream deck-hez már limitáltak a mentális képességeim... :D
Kamerának én is csak egy 6k-ba kerülő webcamot vettem, mert csak annyi hiányzott, mikrofonnak meg ott van a fejhallgatón a miki. Nem a legjobb minőség valóban, valamint ha beszélnek DC-n a társak behallani de ennyit elnézek, pláne hogy még közönség sincs. A gép adott, FHD felbontásban elbírja, ettől több szerintem felesleges is, nagy TV-n nem 4k-s streamet nézek...

Arról sem ártana egy cikk hogy aki 0 ismeretséggel vág bele mit csináljon, hogy a minimum szintet megüsse twich-en, mert 50 követő alatt fel se dob, így esélye sincs az embernek arra hogy valamilyen szinten megismerjék és kiderüljön, hogy alkalmas-e rá.

Szerencsémre én nem pénzforrásként tekintek rá, csupán a kíváncsiság vezérel, valamint a rendszeresség, amolyan "én idő" bevezetése. Jelenleg csak annyit tűztem ki, hogy heti egy alkalommal 3 órát tolom az egyik kedvenc játékomat, így talán egyszer a végére érek, pláne ha nem a legnehezebb nehézségen kínoznám magam... :D

[ Szerkesztve ]

Az én haragom drága méreg, nemes vadat illet, nem hitvány férget! ------------------------------------------------------------------- https://www.twitch.tv/mryoniko ------------------------------------------------------------------https://www.youtube.com/user/TheMrYoniko

(#64) zetor2000 válasza MrYoniko (#63) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van pár cucc, ami teljesen ismeretlen, de teljesen jól használható, és van pár ismert, ami szintén jól használható, és van irgalmatlan sok, ami hátizé...

YT-n van pár arc, akik megmutatják, hogyan néz ki az a setup, amivel ők készítik a felvételeket.
Ebben sok dolog olyan, hogy nem is gondolsz rá, hogy kéne, vagy arra nem, hogy így kéne / ilyen kéne. Meg van pár, amin lesel, hogy ilyen is van?
A nagyátlag, hogy kell egy vagy több kamera, egy mikrofon (vagy több, ha beszélgetős a stream, és van vendég), meg némi fény, hogy lássanak téged.
Ehhez kell valami "okosság", ami összefogja, esetleg kapcsolgatja/vezérli/szabályozza, majd az eredmény megy a netre.
A megoldás rettenetesen sokrétű, az olcsóbb megoldások nem biztos, hogy sokkal rosszabbak, mint a drágábbak. Pl. régebbi fényképező, ami már megvan, és tud HDMI-n képet adni, esetleg hangot, az tök jó kamerának. Az "okosság" az lehet PC alapú, pl. egy sok HDMIvel rendelkező kártya fogadja a sok kameraképet/hangot, és keveri is, de ez lehet egy "nem PC" eszköz, mint pl. az Atem Mini video switch sorozat fejlettebb darabjai, vagy más, ilyen cuccok. Erre rákötöd a kamerákat, esetleg plusz hangot, és kijön belőle a stream. Képváltáshoz pár effekt is lehet. Emellé ha teszel PC-t, akkor van egy alkalmazás, amin a switchet vezérled, ebben van még 2 extra "bemenet", két "média lejátszó", azaz a PCs szoftver ad még neked mondjuk valami animált hátteret, vagy logót, akármit.
A PCs megoldásoknak is van számos előnye, meg az ilyen "kiszedem a dobozból, összerakom, kész" eszközöknek is. A Yolobox / Yolobox Pro pl. kijelzőt is tartalmaz... bekapcsolod, nem kell mindenféle beállítással bajlódni, azonnal kész a rendszer. Ad-hoc streamhez jó, főleg, ha kitelepülős a dolog.

És iszonyatosan sok hasznos (?) kiegészítő is elérhető, ami régen csak komolyabb stúdiókban volt. Pl. kék / zöld hátterek, ebből van egérpad is, néhány szétszedős / kicsomagolós YT videóhoz jól jöhet. Ezeknél az egyszínű háttereknél meg lehet csinálni, hogy nem az igazi hátteret mutatod, hanem valami mást... pl. a szobai rendetlenség helyett könyvtár belsőt, vagy ilyesmit.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#65) warrior93 válasza Fitzgerald (#57) üzenetére


warrior93
tag

Line-outtal nem volt gond.
Scarlett sokkal kevésbé volt zajos instrumenttel, viszont 57ezer forint érte, miközben az UMC202HD 25ezer, és van olcsóbb behringer, ami tudja azt a szintet, amit a mai youtubeosok hoznak.

Üdv. Woules

(#66) syC válasza qnadam (#61) üzenetére


syC
addikt

Megjött a cucc, amit rendeltem. 7400HUF volt , type c-s hdmi capture, tökéltesen működik m1 proval. :R

(#67) shaddam


shaddam
aktív tag

A she.hu átvehetné a cikket mert nyesti mostanában ritkán tol just dance streamet :((

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#68) Ghostrider11


Ghostrider11
csendes újonc

Sziasztok!
Nem tudom, jó fórumban teszem-e fel a kérdést - sajnos nem találtam jobban passzolót így elsőre, kezdőként. Szóval ha kimondottan ilyen témával foglalkozó fórum is létezik itt, akkor elnézést - és elkérném annak elérhetőségét.
Rátérve a lényegre: egy szabadtéri táncos bulit (kb. 100-150 fős) szeretnék majd élőben közvetíteni a facebook csoportunk tagjai számára. Kb. 3-4 órás a buli.
Ami van hozzá: egy HP Zbook Workstation i7-4700MQ CPU @ 2.40GHz laptop, egy Sony RX100 M3 kamera (+ állvány), illetve egy EMU 0404 külső hangkártya. (ezen keresztül megy a zene a laptop-ról, és arra gondoltam, hogy a hangot inkább innen tenném hozzá direktben, mint a kis kamera kis mikrofonjáról)
Az internet egy mobiltelefonról menne, Hotspot-on keresztül.
Mi kell egy ilyen stream-es rendszer üzemeltetéséhez, mit ajánlanátok?
Milyen problémák, illetve milyen korlátok merülhetnek fel? Pl.a Hotspot miatt??
Köszönöm.

(#69) qnadam válasza Ghostrider11 (#68) üzenetére


qnadam
veterán

nem vagyok biztos benne, hogy az rx100 iii tud usb-n élőképet küldeni a számítógépbe, ha nem, akkor kell egy usb capture eszköz, amivel a hdmi-ről jövő képet tudod a gépbe vinni.
a számítógépre felteszed az obs-t, az intézi a bejövő képet, hangot, lehet feliratot tenni, rögzített videót kijátszani stb, és intézi a streamet.
ha ugyanarról a gépről zenélsz és streamelsz, akkor a hangkártya kb mindegy, a gépből jövő hangot oda lehet tenni a stream mellé, esetleg össze kell lőni a késleltetést a kameraképpel.

a mobilnet helyszínfüggő, ha a pusztában ugyanarra a cellára felcsatlakozik rajtad kívül még 80 ember (mert mondjuk a többség ugyanannál a szolgáltatónál van), az agyon tudja ütni rendesen a sávszélt. múlt hétvégén a bulinegyed közepén, a kazinczy utcában jártam így, amikor elkezdtek gyűlni az emberek este, szépen lement a telekom sávszélessége 2-3 mbps-re, szerencsére a mobilnet csak tartalék volt. jobban lefedett helyen azért kisebb a kockázata.
ha telefonról jön a net, egy bejövő hívás szépen szét tudja szakítani a streamet, főleg ha nincs volte.

ja és ha jogvédett zenéket közvetítesz (úgyis azt fogsz), akkor lehet, hogy a facebook (de a yt) is tiltani fogja vagy a hangot, vagy az egész streamet lelövi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#70) Ghostrider11 válasza qnadam (#69) üzenetére


Ghostrider11
csendes újonc

Köszi az infókat.
Szerintem akkor az első megoldandó problémám az, hogy ne legyen letiltva a hangsáv.
A facebook-ra utólag feltöltött, 3-4 perces bulis videóknál eddig azt csináltam, hogy ha letiltotta a hangsávot, akkor a youtube-ra töltöttem fel, mert ott csak beletettek valami reklámot, és akkor ezzel rendben voltak a szerzői jogi témák.
A kérdés az, hogy az élő közvetítéseknél is van-e ilyen megoldás a youtube-on, vagy sem?
Erről esetleg tudsz valamit?

(#71) qnadam válasza Ghostrider11 (#70) üzenetére


qnadam
veterán

most négy nap alatt yt-n csak utólag tiltottak dolgokat, de ettől még előfordulhat, hogy az automatika tilt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#72) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi a cikket. Hasznos volt. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.