Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Tensor leírást a tudastarba! :R

OK

(#2) lenox


lenox
veterán

Vajon miert ennyire fontos a gepi tanulas? Ugy ertem valakik evente szazmillio dollarokat koltenek gepi tanulas hw-re, hogy ertelme legyen ilyet tervezni, gyartani, es probalni arulni?

(#3) Hiftu válasza lenox (#2) üzenetére


Hiftu
senior tag

Ha már a gyerekek nem akarnak tanulni, akkor valamit kell csinálni, hogy ne butuljon el a társadalom. Ezért a gépeket tanítjuk. Aztán persze a gépek elveszik a munkánkat és rabszolgaságba taszítanak. Aztán már csak elemnek leszünk jók. De ezek a távlati kilátások. ;)

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#4) AxBattler


AxBattler
félisten

Bakker Abu, azér' ekkora fizetett hirdetést, hogy a jó AMDbérenc.... öhm... izé...

Szerk.:
Érdekes cikk, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#5) dejaris válasza lenox (#2) üzenetére


dejaris
addikt

Nem csak a laborba kell hw, hanem majd a kesz termekbe is.

(#6) actival63


actival63
aktív tag

Mim került ebben 3 milliárd dollárba? :F

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#7) rottenbull válasza Hiftu (#3) üzenetére


rottenbull
senior tag

Lol. Jobb ez, mint egy stand up.

(#8) Precorus


Precorus
tag

Ezen lehet majd játszani?
//csak vicc, telorol nincs emoji :(

Könyvtár == Old-school Netflix

(#9) Duddi válasza Precorus (#8) üzenetére


Duddi
aktív tag

Úgy tippelik páran hogy levagdalják róla a spec magokat és a maradék mehet a gamereknek.

(#10) berVi válasza lenox (#2) üzenetére


berVi
senior tag

Mi az, hogy miert ennyire fontos? A ceg huzoagazatarol beszelsz, ember, 186% novekedes volt a legutolso negyedevben.

(#11) Precorus válasza Duddi (#9) üzenetére


Precorus
tag

Most elképzeltem ahogy nvidia gyári munkása, zöldbe öltözve ollót ragad :D

[ Szerkesztve ]

Könyvtár == Old-school Netflix

(#12) smc válasza berVi (#10) üzenetére


smc
addikt

" 186% novekedes volt a legutolso negyedevben."

Na de az nvidia bevételének hány százalékát teszi ki?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#14) berVi válasza smc (#12) üzenetére


berVi
senior tag

Huzoagazat, mint fogalom megvan? Szamokban gamer piac 1,1 mrd USD, adatkozpont 410 m USD. Egyebkent meg Google :U

[ Szerkesztve ]

(#15) Drizzt válasza lenox (#2) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Market prediction: [link].

I am having fun staying poor.

(#17) velizare válasza lenox (#2) üzenetére


velizare
nagyúr

mert errefelé fog menni a világ pl. a nagy it rendszerek fejlesztésénél. pl. egy billing rendszer fejlesztése x év múlva nem abból fog állni, hogy fogod a specifikációt, és írsz rá egy kódot, hanem fogod a specifikációt, és megtanítod egy neurális hálónak, hogy mit kell csinálnia.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#18) arn válasza lenox (#2) üzenetére


arn
félisten

Mindig ez az nv legnagyobb elonye, hogy ugyesen talaljak meg a piaci reseket.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#19) velizare válasza Duddi (#9) üzenetére


velizare
nagyúr

hát a tenzoros cucc és az nvlink egy gaming kártyában kb. ballaszt. kezd egyre jobban elválni a pro piacra fejlesztett gpu a gamingre hatékonytól. a pascalos különbségek megmaradtak, és tovább nőttek. lassan ideje lesz az nvnek marketing szinten is tudatosítani a különbséget.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#20) Cathulhu válasza lenox (#2) üzenetére


Cathulhu
addikt

Gyakorlatilag nincs olyan kutatasi terulet (beleertve az ipari es az alap kutatasokat is), ami ne probalkozna hagyomanyos vagy deep learning technologiakkal mostanaban, aztan nem beszelve olyan teruletekrol, ahol mar aktivan hasznaljak is ezeket (szemelyi asszisztensek, keresok) es lassan mar PC/ultramobil szintre is leszivarog a dolog, nem csak szerver/workstation vonalon.
Szoval gyakorlatilag mindenki gepi tanitani akar, milliardos biznisz, dollarban. Es egy ilyen hardver nem csak arra jo, hanem inkabb vegre arra is, de emellett azert a korabbi feladatokat is el tudja vegezni. Ha volt par eve egy egyszerubb neuralis halod, nem biztos, hogy megerte a GPU portolassal szorakozni, most meg mar nem kerdes.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#21) lenox válasza dejaris (#5) üzenetére


lenox
veterán

Dehogy kell. Foleg nem egy ilyen magaban meg nem vasarolhato tesla.

(#22) lenox válasza Cathulhu (#20) üzenetére


lenox
veterán

Azt en ertem, hogy vannak probalkozasok, csak nem hiszem, hogy van olyan szolgaltatas, ami miatt megeri qrva nagy tesla farmot fenntartani folyamatosan, legalabbis ekkora leptekben. Pl. #17 szerintem tok hulyeseg, ilyen nem lesz. Illetve attol, hogy valaki megprobalkozik deep learninggel, attol meg nem azt jelenti, hogy a 150k-s doboz kell neki eloszor, szoval ha ebbol lesz koltseghatekony valtozat, azt ertem, hogy megveszik, de itt azt kerdeztem inkabb, hogy az egesz piac nagysaga vajon mitol lesz akkora, hogy ez a befektetes megeri. En szkeptikus vagyok.

(#23) #06658560 válasza lenox (#22) üzenetére


#06658560
törölt tag

Siri, Google Assistant és társai akkor mik? Vagy az IBM Watson.

[ Szerkesztve ]

(#24) rvs válasza lenox (#2) üzenetére


rvs
aktív tag

Milliárd. Milliárd. :)

(#25) lenox válasza #06658560 (#23) üzenetére


lenox
veterán

Hat szerintem nem olyan szolgaltatasok, amik a kovetkezo 1-3 evben fejenkent fel-1 millardot odaadnanak az nv-nek. De aztan ki tudja.

(#26) Cassi válasza lenox (#22) üzenetére


Cassi
senior tag

A deep learning most az aktuális buzzword, az Nvidia meg abban reménykedik, hogy több milliárd dollár értékű cuccot szállíthat le, mielőtt kiderül, hogy nem tudnak belőle eladható terméket készíteni.

(#27) Drizzt válasza lenox (#22) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A kulcsszó a cloud és a MLaaS less szerintem. Nem kell neked saját, bérelheted az Amazontól, Microsofttól, Google-től, Alibabától, etc. És egyre többféle modellben fogják szolgáltatni, mint ahogy ment az aa IaaS, PaaS, FaaS vonalon is. Aztán meg ha kipróbálod és rájössz, hogy hosszú távon van rá szükséged, akkor vessel sajátot. Mindenféle kutató központoknak, katonai központoknak tuti lesz. De globális pénzintézetek se lepnének meg.

I am having fun staying poor.

(#28) lenox válasza rvs (#24) üzenetére


lenox
veterán

Ki? Ki?

(#29) rvs válasza lenox (#22) üzenetére


rvs
aktív tag

"Azt en ertem, hogy vannak probalkozasok, csak nem hiszem, hogy van olyan szolgaltatas, ami miatt megeri qrva nagy tesla farmot fenntartani folyamatosan, legalabbis ekkora leptekben."

Te nem hiszed, sokan dolgoznak benne.
A háló mérete arányos a HW követelménnyel, és sajnos nem lineárisan. Nem beszélve arról, hogy az AI-s kollégák olyan hálót építenek, ami még épp elfut a gépen. Ha kétszer akkora a gép, kétszer akkora hálót hoznak. :D

"szerintem tok hulyeseg"

Oké. :)

Egyébként, nem, nem ilyen doboz kell neki. Vehet 3-4 TitanX-et is, vagy random más GPU-t is pl. De költséghatékonyabb a hálók tanításához egy célhardware-t használni, mint valami common(abb) hardware megoldáson alacsonyabb hatékonyságon dolgozni.

(#30) #06658560 válasza lenox (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Automatizált bróker, biztosító stb. Rengeteg opció van. De orvosi kiértékelést is támogathat nagy mértékben.

(#31) rvs válasza lenox (#28) üzenetére


rvs
aktív tag

Az Intel-t ismered? Vagy a AI/NN ipar szereplőit? Wave Computing, Microsoft, Google, hogy csak az ismertebbeket mondjam.
Ezt a céget pl. 15 mrd USD-ért vette meg az Intel. Talán nem véletlenül.
[link]

(#32) devast válasza AxBattler (#4) üzenetére


devast
addikt

Én pártatlannak tartom magam ebben a témában, de az már tényleg szégyen mi megy itt az utóbbi időben. Ferdítések és féligazságok....

(#33) Raymond válasza lenox (#22) üzenetére


Raymond
félisten

Uzletileg a szamok szerint van ertelme az NV szamara. Azt irjak $3mld volt a projekt es chip/kartyankent $18K az ar, akkor par szaz darab utan visszajott az egesz. Es ez csak a nyers termek, ott van meg az is hogy igy erre gyurnak a mernokok az iparban ami kesobb kamatozodik.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34) rvs válasza #06658560 (#30) üzenetére


rvs
aktív tag

A röntgen/MRI/CT/PET kiértékeléseket az orvosok nagyon nagyon hétpecsétes titokként kezelik. Egyszer felvetettem egy hozzáértőnek, hogy lehetne tumor malignálás klasszifikációjára NN-t használni, de elég mereven elzárkózott. Persze idővel ez biztos változni fog, mert az orvoshiány ebben a szektorban is hatalmas...

(#35) lenox válasza Drizzt (#27) üzenetére


lenox
veterán

De az remelem megvan, hogy valakinek meg kell venni. Ha cloud vagy mlaas, akkor meg valaki kiszed profitot, tehat aki hasznalja annak meg tobbe kerul. Mit tanitanak annyira, amibol termeket lehet eladni? Ha 3 milliardnyi hw vesz valaki, akkor 10 milliardnyi cloud szolgaltatast kell eladni, amihez mondjuk meg 10 milliardnyi kutatas/fejlesztesi koltoseg jon, tehat 100 milliardnyi szolgaltatast kell eladni. Milyen szolgaltatast?

(#36) Cathulhu válasza lenox (#22) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az egy dolog, hogy te szkeptikus vagy, de mi pl ebben elunk, es hidd el van penz az agazatban. Es ha neked enterprise kornyezetben napi szinten tobb TB adaton kell atragnod magad, akkor nem a legolcsobb GeForcebol fogsz 64 darabot osszedrotozni.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#37) rottenbull válasza lenox (#35) üzenetére


rottenbull
senior tag

Van most itt ez az aprocska onvezeto jarmu project. Nem nagy biznisz, meg nem is ugy nez ki, hogy az lesz.
Ugye, csak az egesz bolygora lehet majd kiterjeszteni, nem a naprendszerre. Lehet igy mar nem is lesz belole semmi.

(#38) lenox válasza Cathulhu (#36) üzenetére


lenox
veterán

Az egy dolog, hogy te szkeptikus vagy, de mi pl ebben elunk, es hidd el van penz az agazatban.

Es mit csinaltok, az mekkora resze az egesz piacnak, es hany ilyen teslat hasznalnatok hozza?

Es ha neked enterprise kornyezetben napi szinten tobb TB adaton kell atragnod magad, akkor nem a legolcsobb GeForcebol fogsz 64 darabot osszedrotozni.

Nekem is kell ilyet csinalni, ahhoz eleg 50-100 gpu a cloudban, ebbol nem fognak milliard dollaros fejlesztest finanszirozni. De persze lehet, hogy masnak tobb kell, de mire? Ha az a valasz, hogy Siri, meg van meg 10 ilyen project, aztan kifujt, abbol sem jon ki szerintem 3 milliard. De ha ti is 100 millio dollart koltenetek nv hw-re, akkor oke, csak valahogy nem hiszem.

(#39) Raymond válasza Raymond (#33) üzenetére


Raymond
félisten

Ahhhhhh, lemaradtak a nullak... :B

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40) #06658560 válasza lenox (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerinted mekkora üzlet a Siri, Echo, Google Assistant, Cortana vonal? Vagy maga az IBM Watson?

(#41) jacint78 válasza lenox (#38) üzenetére


jacint78
addikt

Lehet, hogy a Siri ma még nem egy túl hatékony dolog, de, ha így folytatják, akkor idővel az lesz és óriási pénz lesz benne, vagy nem jön össze és megy a levesbe, ez is előfordulhat. A kockázati befektetés (vagy mi a búbánat) végülis erről szól, legjobb tudomásom szerint. :DDD

type your text here..

(#42) lenox válasza #06658560 (#40) üzenetére


lenox
veterán

Szerinted mekkora? Szerintem a deep-learning hw igeny az egesz business meretehez kepest olyan egy otvened/szazad lehet, tehat akkor erdekes a Siri, meg a tobbi, ha 50-100 milliardos businessek magukban. Nem iphone meg egyeb eladassal, hanem magukban.

(#43) #06658560 válasza lenox (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

(#44) lenox válasza rottenbull (#37) üzenetére


lenox
veterán

Az onvezeto jarmu projektre 10 mulva tippelnek 100 milliardot, de ebbol a deep-learning hw igeny 1 millardnal tobb nem hinnem, hogy lesz, annak is nagy resze nem cloud tesla, tehat ebbol a kovetkezo 10 ev alatt ezzel a befektetessel egy-ket szazmillional tobbet nem fognak bevetelkent realizalni. Szerintem. Nem beszelve arrol, hogy ha esetleg szarra perelne valaki az elso onvezeto jarmugyartot, aki elutotte a rokonat, akkor kipukkan az egesz.

(#45) Cathulhu válasza lenox (#38) üzenetére


Cathulhu
addikt

Es szerinted a cloudban honnan van GPU teljesitmeny? :W
segitek
Geez, ugy ertetlenkedsz itt, hogy az ember komolyan elgondolkodik azon, hogy trollkodsz, vagy csak nem ertesz hozza, remelem elobbi

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#46) lenox válasza #06658560 (#43) üzenetére


lenox
veterán

Ha mar te probalsz ezzel ervelni legyszi tedd meg nekem, hogy ideirod, hogy melyik szamra gondolsz, es az mi. Mert gondolom nem azt mondod, hogy az IBM osszes bevetelet az nv-nek adja deep-learning hw-re, vagy hogy csak deep-learning szolgaltatassal keresnek penzt.

(#47) lenox válasza Cathulhu (#45) üzenetére


lenox
veterán

Marmint Voltas tensor teljesitmeny sehonnan, K80-ak vannak a google cloudban.

Ha esetleg nem ertened, nem azt firtatom, hogy minek a gpu a cloudba, azt firtatom, hogy mitol ennyire fontos a deep-learning, hogy konkretan egyeb altalanos teljesitmenyt felaldozva erre optimalizal az nv. Ha csak siman egy csomo fp32 mag lenne, ami dupla akkora fp16-os teljesitmenyt is tudna, akkor egy szavam nem lenne, es lehetne hasznalni mindenfelere, deep-learningre is.

(#48) #06658560 válasza lenox (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Külön van részletezve a cognitive terület a jelentésben. Ba dum tss

(#49) lenox válasza #06658560 (#48) üzenetére


lenox
veterán

Melyik oldal, melyik szam? Hadd ne nezzek mar at egy 150 oldalas doksit, csak mert lusta vagy ideirni, hogy mire gondolsz.

(#50) ribizly


ribizly
veterán

Azt jól látom, hogy a normál gaming-re tervezett Volta kártya legkorábban 2018-ra várható? :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.