Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Megerősítette továbbá, hogy elsőként a vállalati felhasználást célozzák meg.

Magyarul: mocsok drága lesz a gép is és a kellékanyag is :D
Nembaj, legalább elindul valami és így majd a többi gyártó is csinál sajátot, ami jobb, olcsóbb, megbízhatóbb és piacképesebb lesz, mint a HP ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) Vikthor válasza pilóta (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

vigyázz miket írsz... :Y

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) pilóta válasza Vikthor (#2) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nemvigyázok. Mérvigyázzak? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) vinibali


vinibali
őstag

kiváncsi vagyok a sok tintás nyomtatóval való szórakozás után, itt mivel éri majd el a HÁPÉ, hogy tőlük vedd a genuine műanyagot is :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#5) Reggie0 válasza vinibali (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert, ott elerte valamivel?

(#6) bteebi


bteebi
veterán

"Azt állítja, hogy a jelenlegi megoldások két nagy problémájára, a lassúságra és a felhasznált anyag minőségére is megoldást találtak, júniusban (valószínűsíthetően a Computexen) pedig nagy bejelentésre készülnek."

A mondat közepénél könnybe lábadt a szemem :DDD. Ezt egy marketinges se mondhatta volna szebben. De legalább burkoltan elismerte, hogy baromi drága lesz (vállalati felhasználás) :U.

#4: Oké, de ez biztos nagyon speciális kopolimer lesz, nagyon-nagyon egyedi tulajdonságokkal ("a felhasznált anyag minőségére is megoldást találtak"), amit senki más nem tud előállítani rajtuk kívül, szóval tutira meg fogja érni az n-szeres felárat, ahol n>>1.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) vinibali válasza Reggie0 (#5) üzenetére


vinibali
őstag

a hp-k legnagyobb részéhez nehezen vagy nincs is okosítás.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#8) buherton válasza bteebi (#6) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Soha többé HP. A laptopjuk rossz minőségű, a nyomtatójuk egy hulladék. Pedig régen nagyon ott voltak a szeren.

Kicsit ellentmondásos, amit írsz: "n-szeres felárat, ahol n>>1." n>>1 jelentés, hogy az n számot jobbra shifteled 1-el. Ha az n szám páros, akkor feleződik az értéke, ha páratlan akkor fele és -1. Így ha azt mondod, hogy 8-szoros, akkor 8>>1 ami egyenlő 4-el. Forrás: [link]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#9) Kakumix válasza buherton (#8) üzenetére


Kakumix
senior tag

Vagy nem matematikus-programozó, ezért egyszerűen és viccesen csak azt akarta jelezni, hogy nagyon nagyobb, mint 1 :)

Legyen szép napod!

(#10) bteebi válasza buherton (#8) üzenetére


bteebi
veterán

(Facepalm) Nem tudom, hogy ez poén akart-e lenni, de természetesen arról van szó, amit Kakumix írt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) scarabaeus válasza buherton (#8) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ha az ember nem C-ben, hanem a matematika jelrendszerében gondolkodik, akkor bizony helytálló úgy.

An additional use of the notation is to show that one quantity is much greater than another, normally by several orders of magnitude.

The notation a ≪ b means that a is much less than b. (In measure theory, however, this notation is used for absolute continuity, an unrelated concept.)
The notation a ≫ b means that a is much greater than b.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#12) Kakumix válasza scarabaeus (#11) üzenetére


Kakumix
senior tag

Ezek szerint ez bevett matematikai jelölés is, nem csak vicces.
És ez bizony nem vicces, hogy nekem ez csak vicces volt :B

Legyen szép napod!

(#13) mzso válasza bteebi (#6) üzenetére


mzso
veterán

Lehet fém is. Bár mások csináltak már az övék lehet, hogy jobb.

(#14) Gergőke88 válasza buherton (#8) üzenetére


Gergőke88
addikt

Milyen laptop, milyen nyomtato?

(#15) QwErTy42 válasza pilóta (#1) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azért vigyázz mert ez kimeríti a flame fogalmát:
Azt sugallod elég erőteljesen, hogy a HP csak rosszabbat gyárthat minden téren, mint a többi gyártó.
Ez így egy kicsit erős túlzás.

A HP-nek is voltak, vannak és lesznek is gyengébben sikerült termékei de aki objektív és nem olyan elfogult mint Te azt is elismeri, hogy bizony voltak nem csak hogy jó, de innovatív termékei is.

(#8) buherton: "Soha többé HP. A laptopjuk rossz minőségű, a nyomtatójuk egy hulladék. Pedig régen nagyon ott voltak a szeren."
Konkrétan melyik típusról beszélsz?

Tudom, hogy Abszurdisztánban divat a fikázás a HP lehúzása meg már egyenesen sikk, de ezek a költői túlzások és általánosítások csak Titeket minősítenek.

A drága kellékanyagra reagálva: vállalati= nem szarrágó...
Nem! Nem a dzsunka-kis fos magyar vállalkozásokra gondolok, akik az anyjukról is leírnák az ÁFÁ-t... hanem komoly nagy cégekről, mint Boeing, GE, Continental, Bosch, Lockheed, BAE Systems.... sorolhatnám, akik a gyors prototípusgyártásra szeretnének egy gyorsabb (az olcsóbb náluk nem játszik, az csak bónusz) megoldást.
Ők nem fillérb-szók, mint itt a publikum nagy része( tisztelet a kevés kivételnek) és nem is legókockát fognak vele nyomtatni, mint az egyszerű júzer, hanem turbina lapátot, orvosi protézist, meghajtások elemeit... stb.

Csak ugye az emberek nem látnak túl a saját korlátaikon és azt gondolják, hogy másnak is ugyanolyan igényeik vannak mint nekik.

A fejlesztés költségei senkit sem érdekelnek.. Pedig egy ilyen technológiában az is szépen benne van és nem két forint.

+1 infó: nem kell habzó szájjal várni, hogy a rossz, csúnya HP lehúzza a rolót, mert ilyen meg olyan szarok a hardverei, mert bizony a vállalati szolgáltatások terén világelső és a teljes bevétel és profit túlnyomó része onnan jön.

Béke! :))

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#16) buherton válasza scarabaeus (#11) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Sajnálatos módon nem jelölte, hogy miként kell értelmezni azt.

Fúú, de az agyamra ment a requirement és forrás kód review. :DDD

(#14) Gergőke88: pavilion dv5, 8440p (nem a mechnikai megoldásaival van a probléma, mert az kiváló), a nyomtató meg valamilyen multifunkciós tintasugaras.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#17) QwErTy42 válasza buherton (#16) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ugye tudod, hogy egy statisztikus nem tudná eldönteni, hogy sírjon vagy nevessen ezen a kijelentéseden.

A probléma azzal van, hogy háromelemű halmazból következtetéseket levonni botorság. :)

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#18) buherton válasza QwErTy42 (#15) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Nekem volt egy HP deskjet 600, ami eszméletlen sokáig bírta és végül csak azért dobtuk ki, mert már tényleg nagyon öreg volt, de még működött volna, ha lett volna hozzá nem beszáradt patron. Apáék a HP laserjet-jüket még mindig használják pedig az is legalább 10 éves.

Aztán vettem egy pavilion dv5-t nagyon sokért. Ami tönkre mehet egy laptopban az tönkre is ment benne. A 8440p mechanikailag nagyon pöpec, de a driverezése az fúúúúúúú de sok anyázás volt. Külső monitor + dokkoló igazi rémálom volt. Aztán jött a multifunkciós nyomtató. Több száz megás valamit kellett feltenni, hogy egyáltalán csináljon valamit a szerencsétlen, de borzasztó volt. Hol nyomtatott, hol nem. A scanner programja is nagyon érdekes volt. Aztán meguntam vettem egy Epson-t és nagyon furcsa volt, hogy minden hiszti nélkül nyomtat.

Nem szoktam márkát csak úgy leírni, de a HP megérdemelte, ahogy az MSI is, és hogy mondjak ellen példát. A FuSi híresen rossz laptopokat gyártott, ennek ellenére a paviliont követő laptopom egy Fujitsu lett, amit több mint 2 éve boldogan használok.

Nem vitatom a vállalati ágát, mert nem ismerem. De az átlag userek felé már nem a minőséget próbálják tolni.

(#17) QwErTy42: Most őszintén, ha az utóbbi 4 évben csak rossz tapasztalatod lenne egy márkával, a következő kütyüdet is onnan vennéd? Példának okaként, hogy ha az utolsó két-három beszerzett vállalati HP-s valamivel csak a nyűgöd lenne, és semmi se akarna menni jól, akkor következőleg is ezt ajánlanád a főnököknek?

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#19) QwErTy42 válasza buherton (#18) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ellenkező esetben sem venném onnan. Nem voltam sosem márkabuzi. Mindig egy konkrét terméket kell nézni, annak kell utána járni. Tudatos vásárlás és objektív ítélet.

Kis és közepes vállalkozásoknál van választási lehetőség.
Ha a Cégnél azt mondanám, hogy cseréljék le a DELL laptopokat, NEC és EIZO monitorokat és HP munkaállomásokat( amik nem mellesleg brutál jó gépek), akkor kiröhögnének, mert nincsen egy multinál választási lehetőség. Van a globál szerződés és pont.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#20) buherton válasza QwErTy42 (#19) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Én sem vagyok az, de azért az ember nem gép és részre hajló, hogy ha egy logóval ellátott cucc korábban bevált az illetőnek, és ha új kellene valamiből, akkor részre hajló tud lenni. Nekem pl. nagyon bevált a Fujitsu és ha következőleg kellene venni laptopot, akkor Fujitsu-t nézném meg elsőre, és az MSI-t, HP-t utoljára.

Természetesen arra gondoltam, amikor a te kezedben van a választási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) QwErTy42 válasza buherton (#20) üzenetére


QwErTy42
addikt

Egyik kolléganőmnek keresek 13,3-as könnyű laptopot. Fent van a kérdés a fórum megfelelő topikjában.
Láthatod, hogy nem zárkózok el kifejezetten egyik márkától sem. Van amit nem szívesen választanék magamtól de meggyőzhető vagyok ész érvekkel.
HP-t példának okáért fenntartással vennék, mert egyes vélemények hangos hűtést említenek.
A befutó lehet Fuji, DELL de akár Lenovo is( annak ellenére, hogy kevésbé szimpatizálok a kínaiakkal... ).

Annak fényében még bizonytalanabb vagyok, hogy tudom majd mind Kínában készül, a lehető leggazdaságosabb kivitelben.
Ezért inkább a garanciális háttér nyom többet és a szolgáltatások. Ebben pl a HP és a DELL konkrétan a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#22) Reggie0 válasza vinibali (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugy utantoltik a pantronokat gond nelkul, mint a huzat. A tonereket is.

[ Szerkesztve ]

(#23) szab.tam


szab.tam
nagyúr

most kerestem rá, és furcsa, hogy még nincs 3d nyomtatás topik a ph-n...

****

most nézem:
meglepett, hogy egy belépő szintűt már bő 220k-ért lehet kapni.
200*200*200 mm-ig nyomtat.
1 kilós műanyak szál 10k.
és ha az ember csak bohóckodik vele, akkor is etetni kell...

nem olcsó, de ez már olyan léptékű, amit egy magánember is megvehet. (egy pc ára.)
szerintem kb. 5 év, és egy ilyen kategóriát 50k-ért megkapni.

****

a vállalati szektorról való legombolás aranyárú készülékekkel addig fog működni, amíg valaki nem dobbant egyet, és nem árasztja el a piacot olcsó, mindenki számára elérhető géppel.

****

borítékolom, hogy itt majd nagyon komoly szerzői jogi gubancok lesznek.
hasonló, mint a zenei és film warez.
csak amíg az a gazdaságnak egy szűkebb szelete volt, itt sokkal szélesebb lesz.
a tervező megtervezi, a júzer meg a fájcseréről letölti, és otthon kinyomtatja.
a gazdaság egy része pedig megy a levesbe...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) vinibali válasza Reggie0 (#22) üzenetére


vinibali
őstag

régen igen, de az elmúlt néhány éves hp-kat már nem...

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#25) Reggie0 válasza vinibali (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig de, azok kozul, amiket most arulnak is van amit lehet tolteni. Pl. officejet 6600, csak hogy egy peldat mondjak. Tonerekhez meg kinabol tonnaszam kapni chipet.

(#26) #06658560 válasza szab.tam (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vállalati szinten az ár pont huszadlagos. A pontosság, színhűség, stb. paraméterek fontosabbak.

(#27) MongolZ válasza szab.tam (#23) üzenetére


MongolZ
addikt

Az egy dolog, hogy már elérhető áron van, de mit tud? Mert a befoglaló méret az egy dolog.

Pl:
- mi a működési elve?
- milyen anyagokat képes nyomtatni?
- milyen szilárdsági tényezői lesznek?
- mennyire lesz méretpontos?
- stb.
Amint látható, ezek főleg az elsőtől függnek.

Valaki említette a színhűséget, na az az ilyen esetekben tényleg nem fontos.

Még hogy a cégeket nem érdekli az ár? Ne vicceljetek már, könnyelműsködtök.

"a tervező megtervezi, a júzer meg a fájcseréről letölti, és otthon kinyomtatja"

Na állj, állj, állj, állj!
Kanyarodjunk vissza az alap kérdéshez. Mi is a 3D nyomtatás (más néven gyors-prototípusgyártás) fő célja?
Marketing, próba, stb. A legritkább esetben készül belőle felhasználásra alkalmas termék (pl. protézis). A fő cél az, hogy jön a leendő vevő, és nem a monitoron kell mutogatni, hanem a kezébe lehet adni a terméket (legalábbis annak működésképtelen modelljét).
Szvsz amit az egyszerű felhasználó kinyomtathatna magának otthon, azt olcsóbban megkapja a boltban.

Funkcionálisan működő terméket (pl. turbinalapát) még jó hosszú ideig nem fognak nyomtatgatni.

[ Szerkesztve ]

(#28) MongolZ válasza QwErTy42 (#15) üzenetére


MongolZ
addikt

"A fejlesztés költségei senkit sem érdekelnek.."

Ugye most viccelsz?!

"hanem turbina lapátot, orvosi protézist, meghajtások elemeit"

Hát, én arra az erőátviteli meghajtásra, meg a turbinalapátra kíváncsi vagyok működés közben. De tényleg.

(#29) Reggie0 válasza MongolZ (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Turbinalapatot eleve ontik. Nyomtatni a mestermintat kell, vagy a mesterminta mintajat.

(#30) Kakumix válasza MongolZ (#27) üzenetére


Kakumix
senior tag

Funkcionálisan működő terméket (pl. turbinalapát) még jó hosszú ideig nem fognak nyomtatgatni.

Mint például a pár hónapja többször is előjött hír, hogy működő pisztolyt készítettek egy kereskedelmi forgalomban kapható 3D nyomtatóval és a tervrajzok letölthetőek. Először műanyagból, 1-2-3 lövésre képes majd egy teljes tár kiürítésére is alkalmas modelleket. Most ráguglizva már fémből is tudnak nyomtatni. Novemberi magyar nyelvű hír, bár ehhez egy 500.000 dolláros nyomtatót használtak :).

Legyen szép napod!

(#31) MongolZ válasza Kakumix (#30) üzenetére


MongolZ
addikt

1-2-3 lövés nem funkcionális.

Érdekes módon meg sem említik, hogy milyen fém (eléggé tág fogalom). Nem véletlenül.

Nálam az abszolút nem életképes verzió, hogy van olyan eljárás, amelyikkel kb. ezred annyiba (de lehet tízezred annyiba) kerül az előállítás, ráadásul nem csak 1 tárat képes kilőni, valamint normális használat mellett (értsd: leejtem, bekoszolom, stb.) is működőképes marad.

Még saját maguk is bevallják, hogy egy olyan területen, mint a fegyvergyártás, ahol eléggé nagy a megtérülési ráta is abszolút esélytelen az alkalmazása a közeljövőben.

Mint írtam előbb is, amit az ember kinyomtatna magának otthon, jóval olcsóbban megkaphatja máshol.

Reggie0:

Vagy forgácsolják, de igen, pontosan erre gondoltam. Mesterminta mintája? Érdekes fogalom.

[ Szerkesztve ]

(#32) MongolZ válasza MongolZ (#31) üzenetére


MongolZ
addikt

Kicsit ellent kell mondanom magamnak, mert ez valószínűleg DMLS technológiával készült, úgyhogy elvileg lehet, hogy nem biliacélból van a pisztoly.
Érdemes ITT utánaolvasni a technológiának és hogy mit írnak róla, még mielőtt valaki arról álmodozna, hogy otthon fog nyomtatni magának valamit.

(#33) QwErTy42 válasza MongolZ (#28) üzenetére


QwErTy42
addikt

Hova viccelnék?! Gondolom Te ingyen dolgozol...

Köszi a feltételezést. Látom Te is inkább hülyének nézel, ha két módon lehet értelmezni az adott szöveget.

A prototípusgyártásról beszéltem és annak támogatásáról, amibe bele tartozik az ütközés szimulálás, szerelhetőség és az ergonómia is.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#34) Reggie0 válasza MongolZ (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Tudom erdekes:) Igazabol azert mondom igy, mert altalaban meg kezzel kell korrigalni a kinyomtatott mintat, a feluletet fel kell csiszonlni, hogy egyenletes legyen stb..

(#35) MongolZ válasza QwErTy42 (#33) üzenetére


MongolZ
addikt

Attól, hogy én fizetésért dolgozom, az nem jelenti azt, hogy a pénz nem számít. Ha így lenne, akkor nem annyit keresnék, amennyit, hanem a többszörösét. De ezzel mindenki így van.

Én nem nézlek semminek, az írásodra reagáltam.

(#36) QwErTy42 válasza MongolZ (#35) üzenetére


QwErTy42
addikt

A gyártóknak is számít az a pénz, amit a kutatásba és fejlesztésbe beletolnak. Szeretnék azokat a dollár misiket viszont látni.
Ha úgy gondolod, hogy ez égbekiáltó bűn, akkor nincs miről beszélnünk.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#37) #06658560 válasza MongolZ (#27) üzenetére


#06658560
törölt tag

"Szvsz amit az egyszerű felhasználó kinyomtathatna magának otthon, azt olcsóbban megkapja a boltban."

Hol lehet pl. szkeletált dobókockát venni fantasy rajongóknak?

"Valaki említette a színhűséget, na az az ilyen esetekben tényleg nem fontos."

Amennyiben szobadíszt akarsz belőle gyártani, akkor de.

"Marketing, próba, stb. A legritkább esetben készül belőle felhasználásra alkalmas termék (pl. protézis). A fő cél az, hogy jön a leendő vevő, és nem a monitoron kell mutogatni, hanem a kezébe lehet adni a terméket (legalábbis annak működésképtelen modelljét)."

Ez volt öt éve, ma már kibővültek az igények e téren is. Nem ok nélkül nyomtathatsz már te is bármit, ami neked kell.

"Funkcionálisan működő terméket (pl. turbinalapát) még jó hosszú ideig nem fognak nyomtatgatni."

Már jó ideje készítenek, három éves megoldásról biztosan tudok.

"Még hogy a cégeket nem érdekli az ár? Ne vicceljetek már, könnyelműsködtök."

A saját felsorolásodban hányadik pont az ár?

(#38) scarabaeus válasza MongolZ (#27) üzenetére


scarabaeus
őstag

"A legritkább esetben készül belőle felhasználásra alkalmas termék"

Valószínűleg én is olcsóbban vehettem volna meg a német sráctól az újabbik gömbpanorámafejemet* (vagy nem - ki tudja, a sorozatgyártás indítása kevés termékre, vagy pedig a 3D modell alapján való egyedi nyomtatás olcsóbb kis darabszám esetén).

*A felső része az objektívre tervezett, nodális pontra beállított 3D nyomtatott rész, az alsó része pedig a 12 vagy 24 (30° vagy 15°) ugrással körbeforgatható forgató.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#39) Reggie0 válasza scarabaeus (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg a LEGO is aggodik az otthoni nyomtatas miatt, szoval nem feltetlen igaz az, hogy sorozatgyartasban olcsobb valami.

(#40) scarabaeus válasza Reggie0 (#39) üzenetére


scarabaeus
őstag

Mondjuk a legóelemek otthoni "meghamisítása" (nemcsak a 2x3-as és 1x2-es stb. elemekre gondolok, de azokra is) esetét azért elítélem, még ha, más oldalról, némileg túlárazottnak is veszem a dolgaikat - ez független, bár lehet, hogy rákényszerülnek a jövőben az áraik letörésére az otthoni partizánok miatt.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#41) QwErTy42 válasza scarabaeus (#40) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem lesz olcsóbb otthon nyomtatni ilyen apró szarokat, mint nagy tételben gyártani. Ez tuti.

A komplexebb dolgoknál van értelme.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#42) oraihunter válasza scarabaeus (#40) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Azt mondjuk én is kétlem, hogy valaki legót nyomtatna vele otthon. Azért ez még "kicsit" drága lesz ahhoz. ;]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#43) szab.tam


szab.tam
nagyúr

lego-t otthon.
ilyeneket ne írjatok, mert még valaki komolyan is gondolja... :DDD

****

feljebb írtam, hogy egy belépő szintű, otthoni bohóckodásra már 220k-ért elérhető.
(nem több 10-100k usd.)
persze, hogy korlátozott a felhasználása, és nem ipari cucc.
erre gondoltam.

****

lego.
az elképzelehető, hogy valaki felhasználja az illesztési rendszer szabványt, és gyárt magának valami egyedi kiegészítőket.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#44) Reggie0 válasza szab.tam (#43) üzenetére


Reggie0
félisten

Az a gond, hogy a LEGO ezt lehetseges problemanak erzi.

(#45) scarabaeus válasza oraihunter (#42) üzenetére


scarabaeus
őstag

Még igen. Régen fényképet se nyomtattunk otthon. Az ráadásul még ma is drágább, mint megrendelni a képet, dehát a kényelem meg a szabadabb nyomtatás miatt csak nyomtatgatnak a népek.
A legókocka pedig nem tömör, sok anyag nem megy bele, egy kilóból elég sokat lehet kihozni :)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#46) gege997 válasza Reggie0 (#44) üzenetére


gege997
csendes tag

Én jogosnak érzem, végülis a LEGO nagyságrendileg 10000Ft/kg körül adja a kockákat, sőt, inkább drágábban. Ha a pontosság javul, akkor simán versenyképes lehet az otthoni nyomtatás.
Amúgy az előbb linkelt építőkészlet, ha utánajár egy kicsit az ember akkor 100k alatt is összerakható egy hasonló gép, műanyagot is találni 6-8e/kg körül hozzá.
És az otthoni nyomtatás sem azért terjedt el, mert olcsóbb, mint a nyomdai előállítás, jelenleg is van 1-2 nagyságrendnyi árkülönbség. Viszont azonnal és azt nyomtathatod otthon, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#47) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(#44) Reggie0
(#46) gege997

hát ja...

***

ez most csak spciálisan pár cégre vonatkozó remegés.
de ha olcsóbb és pontosabb lesz a tech, bővül a nyersanyag felhasználhatóság, fejlődik a tervezőktől ellopott warezolás, akkor komoly gazdasági problémákat is okozhat.

nem most, de pár múlva igen...

****

ez egy rendkívül érdekes és izgalmas dolog, de a hosszútávú(?) következményi oldali veszélyessége kb. a gmo-hoz hasonlítható.
szerintem.

****

továbbra is csodálkozom, hogy (asszem) nincs még a 3d nyomtatás szaktopik a ph-n.
de lehet, hogy pont ebből fog kifejlődni.
:)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#48) Hintalow


Hintalow
senior tag

Mondjuk legónál pont jól jönne az ilyen bizonyos esetekben.
Természetesen nem komplett szetteket warezolni, hanem hiányzó alkatrészekre, amiknél sokszor alig van alternatíva.
(most pótolgatom ki a gyűjteményemet, és szívok pár alkatrésszel, amiket már gyakorlatilag nem használnak új szetteknél, max külföldről tudnám berendelni horror áron.)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#49) buherton válasza Hintalow (#48) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Ajánlom figyelmedbe: [link]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#50) buherton válasza QwErTy42 (#41) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

A gyártási költség != eladási ár + ÁFA, bár valószínűleg még így is olcsóbb megvenni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.