Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bostone


bostone
addikt

Kövezzetek meg, de még mindig nem látom létjogosultságát az "okosórák" elterjedésének.
Amióta a mobil jelzi az időt, tehát nagyjából a kezdetektől, órát sem viselek.
A rolex jelentkezett már, hogy be akar törni erre a piacra?

(#2) Lacee1986 válasza bostone (#1) üzenetére


Lacee1986
senior tag

És ezt minden egyes okosóra hírhez odaírja valaki...

(#3) kutga válasza Lacee1986 (#2) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem baj az. :D

Egyre többet látni amúgy az utcán. Engem nem hoz lázba, egy minőségi karórát ezerszer többre tartok, ráadásul sokkal jobban néz ki, nekem többet ér mint az okos funkciók, arra ott a telefon.

Let the Zone take me if I am.

(#4) bostone válasza Lacee1986 (#2) üzenetére


bostone
addikt

A rolexet?

(#5) szilagyiv válasza bostone (#1) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Én visszatértem az karóra viseléshez. 0,5 másodpercalatt meg tudom nézni az időt rajta. Ha lenne okosórám - olyan, amit nem kell naponta tölteni - akkor azon láthatnám az értesítéseimet (email, fb, naptár...), több nem is kéne.

Jó... ezt még mindig várom: Nokia Morph

(#6) Fiery válasza bostone (#1) üzenetére


Fiery
veterán

"A rolex jelentkezett már, hogy be akar törni erre a piacra?"

A Rolex nem is fog ilyesmivel eloallni. Evente csaknem 1 millio darab mechanikus orat adnak el, melyek kozott nincs olyan, ami 1 millio Ft-nal olcsobb lenne. Az atlagos eladasi ar valahol 2-3M Ft korul lehet. Ilyen poziciobol, amig nem ilyen magassagokban (ilyen arsavban) nyomulnak az okosorak, a Rolexnek nincs oka arra, hogy valtoztasson a jol bevalt strategiajan. Azok a svajci oragyartok azonban, amelyek az 50-400e Ft kozotti arsavban nyomulnak, viszont konnyen bajba kerulhetnek, ha az okosorak jobban elterjednek.

(#7) Lacee1986 válasza bostone (#4) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Minden ilyen jellegű hírnél a kommentek fele arról szól, hogy semmi értelme, naponta kell tölteni, drága, minek, stb...

Réteg termék, ez van.

(#8) zorzy4 válasza bostone (#1) üzenetére


zorzy4
őstag

Azért ha az okosórának, nem is de a karórának, van létjogosultsága. Könnyebb rápillantani, mint a huszadik zsebből kotorásznia telefont, és nyomogatni, főleg télen. Meg az óra öltöztet, főleg egy férfit, akinek az az egyetlen ékszere.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#9) Wesder válasza szilagyiv (#5) üzenetére


Wesder
félisten

Majd 2150 körül biztos :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#10) bostone válasza Lacee1986 (#7) üzenetére


bostone
addikt

Bocsánat, nekem ez az első alkalom, hogy "okosórás" topikba tévedek.
Azért nekem mégis a jelenlegi technológiai színvonal megerőszakolásának tűnik az ügy.

Nyilván kifejez bizonyos társadalombéli hovatartozást a viselője részéről, mint ékszer, de nekem az az érzésem, hogy a samsung sem kövezte ki saját maga számára az utat. Egy "új" találmány, de még mi sem tudjuk, mire jó alapon vértezzük fel funkciókkal. Nincs átgondolva a koncepció, pedig ez már a 3. generáció a gyártótól.

(#11) expander válasza bostone (#10) üzenetére


expander
senior tag

szerintem pedig a tablet felesleges es nem tudnam mire hasznalni, szerinted meg az ora... ettol vagyunk emberek, es ettol letezhetnek ezek az uj dolgok, mert mindenkinek mas igenye/izlese van

(#12) bulikavagyok válasza bostone (#1) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A Rolex még nem, de a TAG Heuer már igen.. :)
Abban egyébként egyetértek Veled, h a vártnál lassabban nő az okosóra piac.

[ Szerkesztve ]

(#13) SX Wave válasza Wesder (#9) üzenetére


SX Wave
aktív tag

Azért én száz évet levonnék belőle, legyünk optimistábbak :)

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#14) Carbonado11 válasza expander (#11) üzenetére


Carbonado11
tag

A tablet felesleges ? Az első Galaxy Tab óta van táblagépem...Nem tudok érdekesebb, hasznosabb, coolabb kütyüt ! Talán csak a s...ggemet nem tudom kitörölni vele ! Annyira használható találmány !

Redmi Note 8

(#15) kchris78 válasza Carbonado11 (#14) üzenetére


kchris78
veterán

pedig egy 5-5.5" koruli telefonnal en se latom nagy hasznat.. telefonnak mar elrg nagy kijelzoje van ahhoz hogy az ember ne rohangaljon folyton az iPadert pedig az iPhone aztan mindent atszinkronizal..

(#16) Valzor


Valzor
aktív tag

Én még mindig a kerek e-ink kijelzös Pebble órát várom :) Ha csak annyit tudna, mint pl. a Pebble Time, akkor nagyon boldog lennék.
Amúgy aki már használt valamilyen hordható okos eszközt, az biztos nem tudja egy idö után elképzelni nélküle az életét.

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#17) Kékes525


Kékes525
félisten

Nem tetszik és valószínűleg az ára sem. Az óra és a telefon funkciója teljesen fölösleges, a többit egy okoskarkötő is megteszi.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18) icp1970


icp1970
senior tag

Nem rosszul néz ki,de én nem használnák okos órát.

(#19) mizoli


mizoli
addikt

Nekem ránézésre teszik, kérdés, hogy milyen vastag lesz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.