Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Avalon126 válasza Berci77 (#16) üzenetére


Avalon126
friss újonc

Eddigi tapasztalatok alapján a következő gondolataim vannak a CW2-vel kapcsolatban:

Kérdéseidre válaszolva:
- Hajó csatákban a védelmi lapok 9-esek, a támadó a saját lapszintjeit használja.
- Ha a hajónk elsüllyedt, egyáltalán nem kapunk Fame pontokat, amíg meg nem javítjuk. Javítás során Repair pontokból kell 3900-at összegyűjteni (a Fame pontokkal ellentétben ezek nem viszik előre a hajót, hanem ahhoz szükségesek, hogy tovább tudjunk indulni). Repair pontokat kétféle módon lehet szerezni: csatában (sima 1v1 vagy Duel), illetve a Boatyardnál. Utóbbi csak a javítás idején érhető el, és azonnal „ingyen” Repair pontokat ad, tehát elég csak rákattintani. Minden Boatyardnál felhasznált deckért annyi pont jár, mint egy vesztes csatáért. Érdemesebb tehát Duelben vagy sima 1v1-ben felhasználni a deckeket (feltéve persze, hogy van rá időnk), mivel győzelem esetén kétszer annyi Repair pontot szerezhetünk velük.
- A klánok összesorsolása liga alapján történik az első héten. Legutóbbi frissítéskor minden klán pontszámát az aktuális ligához szükséges minimumra resetelték, például Legendary ligában (3000 felett) minden klán 3000-ről indult. Az előzőleg CW1-ben szerzett kupák számát úgy tűnik, nem veszik figyelembe a sorsolásnál (ellenfeleink között volt 3 ezer és 39 ezer kupás klán is), illetve egyelőre a létszámot sem. Az egyik hivatalos videóban (Clan Wars 2 Q&A) szó volt további ligák bevezetéséről a későbbiekben, ami remélhetőleg javít majd a helyzeten.

Javaslatok:
- Én is hasonlóan gondolom, amit még hozzátennék: Hajó támadásnál min. 9-es lapszint nem árt. Védelem felállításánál az ágyúk élete (szintje) függ a játékos toronyszintjétől, de ezen talán nem sok múlik és fontosabb, hogy időben meglegyen a 15/15 védelem.
- A War deckek közül is lehetnek valakinek gyengébbek és erősebbek (bár ez valamennyire összefügg a játékos szintjével összességében). Sima 1v1-et menni akkor éri meg, ha van egy ütőképes decked, amivel nagy eséllyel nyersz. Ha van legalább 3 ilyen, érdemesebb Duelt menni, mivel több pontot és Goldot lehet szerezni rajta. Hajó támadás esetén a gyengébb deckek is eredményesek lehetnek. Itt ugyanannyi pontot kaphatsz győzelemért, mint Duelben vagy 1v1-ben vereségért, viszont cserébe hátráltatod az ellenfél klánt (vagy legalábbis hozzájárulsz ehhez).
- A létszám sokak számára fontos tényező a klánkeresés során. Szerintem, amíg van hely a klánban, nem érdemes kirúgni az inaktívakat illetve majdnem inaktívakat, mert akkor eléggé kevesen maradnánk, és sokkal nehezebben találnánk új, aktív tagokat.
- Fame-et illetve Repair pontokat ha jól számoltam, az alábbi szabály alapján kapjuk: vereségnél minden lapszintért 1-et, győzelemnél kettőt. Példa: ha van egy decked 3 db 13-as és 5 db 12-es szintű lapból, azzal vereség esetén 3*13+5*12=99 pontot gyűjtesz, győzelem esetén a dupláját, 198-at. Másik példa: tegyük fel, hogy valaki csak hajót támad vagy javít a Boatyardnál átlag 9-es szintű lapokkal. Ha minden nap lejátszik 4 meccset, a hét végére 8*9*4*7=2016 pontot szerez. Jelenleg a klánban ennél csak erősebb játékosok vannak, tehát a 2000 pont (Fame + Repair) követelmény szerintem is reálisnak tűnik.
- A hajó védelmeinek felállításából való kimaradást szerintem addig nem érdemes szankcionálni, amíg időben össze tudjuk rakni a 15 védelmet (ennyi a maximum, aki 16.-nak érkezik, már nem tud újabbat felrakni). Hajó javítás esetén más a helyzet, továbbra sem értem azokat, akik időnként fellépnek, mégsem tudnak rányomni a javítás gombra.

U.i.: kissé hosszúra sikeredett, azért remélem, vannak benne hasznosítható gondolatok. Köszönöm, hogy elolvastad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.