Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16) Berci77


Berci77
tag

A CW2 drasztikus változást hozott a klán életében. Eddig nem számított, hogy hányan CW-znek, az eredményesség annál inkább. Nem volt elvárás, hogy akik alacsonyabb szintű toronnyal vagy lapokkal rendelkeznek (továbbiakban gyengébb játékosok, ami nem képességbeli minősítés) azoknak is feltétlenül el kell indulniuk a viadalon. Sőt, kifejezetten kértük a szabályzatban, hogy csak a megfelelően erős (azaz magasabb toronyszinttel és kártyákkal rendelkező, tehát nem feltétlenül tehetségesebb) játékosok induljanak, hiszen a CW helyezés elsősorban nem az indulók számától, hanem azok eredményétől függött. Meg kell érteni, hogy nagyon nehéz lett volna máshogy differenciálni, hogy ki indulhat és ki nem.
A CW2-ben viszont az eddigitől eltérően a gyengébb játékosok is eredményesebben indulhatnak: legalább 15 játékos szükséges ahhoz, hogy felállítsuk a hajó védelmét. Erre nyomni 2 kattintás kb., szóval nincs kibúvó. Más hajók támadását is eredményesen tehetik meg gyengébb lapokkal, hiszen ott 9-es szintű a hajók védelme, tehát kevésbé számítanak a lapszintek. A Duel és a sima meccsek már más tészta, ott mindenki a saját lapszintjeivel indul, tehát az inkább hasonló egy ladder meccshez: akinek magasabbak a szintjei, annak jobbak az esélyei. Egyelőre azt látom, hogy a részvételi hajlandóság a klántagok részéről siralmas. Ahogy elnéztem kb. 16-an vagyunk ebben a warban, akik úgy ahogy napi szinten lenyomjuk a 4 meccset. Ezen változtatni kell.
Nem teljesen látom át még a CW2-t/nem figyeltem meg eddig mindent jól, de nem akartam tovább húzni az időt, meg akartam írni ezt a bejegyzést, így kérlek benneteket, hogy erősítsétek/cáfoljátok a következőket:
- A hajók elleni támadásnál mi is 9-es lapokkal megyünk, vagy mindenki a saját lapszintjével, csak a hajó védelme marad 9-es?
- Kapunk Fame pontot, ha a hajót javítjuk a Boatyardnál?
- Javul a hajó, ha Duelt vagy sima Battle-t nyomunk, míg a hajónk nem lett megjavítva, vagy csak javítani tudjuk?
- Olyan klánokkal kerülünk össze, akik kb ugyanannyi tagból állnak, vagy olyanokkal, akiknek ugyanannyi pontjuk vagy, vagy random? Szerintem majd a 2. lesz a megoldás.
Javaslatok:
- Jó volna, ha írna ide olyan is, aki jobban meg tudná nálam tervezni, hogy erősebb és gyengébb játékosoknak mire érdemes rámenni. Egyelőre úgy látom, hogy a gyengébbek inkább támadják csak a hajókat, meg koncentráljanak a védelemre, míg az erősebbek nyomják a dulet és a simát, ebben a sorrendben.
- Töltsük fel a klánt új játékosokkal, akár a ponthatár további csökkentésével. Nem baj, ha gyengébb játékosok jönnek, ha aktívan nyomnák a CW2-t, hiszen minden ember számít.
- kezdjük el kiszórni először a heti nulla CW2 teljesítményű embereket.
- ha majd így is tele leszünk, akkor minden héten búcsúzzunk a legkevésbé aktív 3-5 tagtól, de minimum a nullás teljesítményűektől.
- Írjunk elő egy minimum Fame-et a szabályzatban, amit minden héten meg kell szereznie mindenkinek (a javítási pontokkal együtt). Javasolnám, hogy ez legyen a napi 4 vesztes meccsel megszerezhető érték. Példa: én jelenleg 198 pontot kapok egy nyertes meccsért. Ha ennek a felét kapom a vesztesért, akkor az is 396 pont egy nap a 4 meccsért. Nem tudom, mennyit kapnak az gyengébb játékosok, de a heti 2000 pont teljesen reálisnak tűnik, az nekem 6 nap csupa bukott meccsel. Ezt a szintet úgy tűnik 15 játékos fogja megugrani ezen a héten. Gyászos.
- Napi 4 cw meccset lenyomni nem nagy dolog, az megvan kb 15 perc alatt, így ennyi minimum elvárható. Kb. ezt tartanám irányadónak a szabályzatban is.
- Nagyobb figyelmet kellene fordítani a csak néha-néha fellépők, tehát a MAJDNEM inaktívak noszogatására is.
- nem tudom, hogy lehetne statisztikát készíteni abból, hogy ki mennyire vett részt a hajók védelmében, de az valóban csak 2 kattintás, tehát azért, ha valaki sorozatosan kimarad ebből, azt kirúgnám szintén.
- szabályzat olvasását változatlanul megkövetelném.
Kérek mindenkit, akinek van épkézláb ötlete, az ide írja meg. Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.