Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Ez mennyivel volna jobb?Fizessek és ugyanúgy megy minden?Akkor ők is egy sms torrent,warez lesznek? :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#5) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ennyi erővel az áramszolgáltatót is megadóztathatnák, mert a zenehallgatás, filmnézés, letöltés miatt több energiát adnak el, aztán az összes számitógép és audiovizuális termék gyártóját is, hiszen ha nem lennének zenék és filmek, akkor nem adhatnának el magnókat, CD-t, videot, dvd és blu-ray lejátszót.

Szerintem vissza kellene fordítaniuk az egész logikát, mert ez a tyúk és tojás esete. Ha nem lennének netszolgáltatók, az egész internetes zene és film biznisz nem létezne, tehát fizethetnének a zeneletöltők, netes videotékák, meg az összes kiadó és előadó részesedést a netszolgáltatóknak, mivel ők teszik lehetővé hogy neten is forgalmazhassanak.

Egymásra vannak utalva, ráadásul tudják, hogy mindenképp át fogják hárítani a végfelhasználókra, hiszen egy gazdasági társaság úgy működik, hogy a kiadásokat be kell építeniük a szolgáltatás árába.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"A SABAM közleménye rámutat: az internetszolgáltatók jelentős bevételhez jutnak a hálózatukon forgalmazott jogvédett alkotásoknak köszönhetően.": az internet szolgáltatók semmilyen bevételhez nem jutnak, csak kiadásuk van ezekkel az anyagokkal kapcsolatban.
tehát a sabam fizessen nekik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Arena87


Arena87
aktív tag

"a belga zöldek"
Elég volt ennyit elolvasni és minden tiszta. :U
Nem mintha többi politikai párt jobb lenne. :P

東方神霊廟 [Mausoleum of Divine Spirits] ~Ten Desires

(#8) Gergosz2 válasza Arena87 (#7) üzenetére


Gergosz2
veterán

paksi vendég előadó mondta:
a sötét zöldek kifeküdtek a vonat elé

hát akkor majdnem besírtam:D

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#9) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Elég vicces, hogy az illegális tartalmak letöltögetése miatt kéne fizetni, de ettől az nem lesz legális. Vagyis miért kéne fizetnem? Kizárólag a jogkezelő pénztárcáját hizlalnánk.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#10) Psych0


Psych0
őstag

vajon megadóztatják a postát is, mert a bevételük alapját képző levelek nagyrésze a jogvédett tartalmak hallgatása közben íródott, így a levelek a jogvédett tartalmak által keltett hangulat kalózmásolatai.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#11) Akybron válasza Psych0 (#10) üzenetére


Akybron
aktív tag

Szabadna ezt aláírásnak?

73&DX HA5OJN

(#12) dorten válasza Psych0 (#10) üzenetére


dorten
tag

Hát komolyan ez volt a legjobb!
:DDD :C

(#13) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Odase költözök :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#14) Psych0 válasza Akybron (#11) üzenetére


Psych0
őstag

persze, de tudd, hogy ez az én jogvédett tartalmam ;)

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#15) bambano válasza _Oscar (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az, hogy valaki, aki letölt, fizet valamit a tartalomért, önmagában nem egy ördögtől való gondolat.

az, hogy egy olyan gazdasági egységet köteleznek fizetésre, akinek semmi köze az egészhez, az az ökörség csimborasszója. Mindezt azért, mert a méltóságos jogvédő uraknak sokkal egyszerűbb egy isp-t beperelni, mint pártízezer usert.

Játszák csak le szépen szabályosan a dolgot az userekkel, a benzinkutasok meg a többiek, akiknek semmi köze hozzá, meg maradjanak ki belőle.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Úgy látom, a kiadók pofátlanságának nincs határa.

https://www.coreinfinity.tech

(#17) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

No comment. Azt mire főre? :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Remélem az év vége közeledtével le is kell adózzák a ki nem fizetett számlákat is. ;] Bár a belga adórendszert nem ismerem, de itthon így kellene, az adó a kifizetéstől függetlenül a kibocsátott számla alapján adóköteles bevétel. :K

(#19) #06658560 válasza bambano (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezzel egyetértek. De akkor már lehetne a netes adatforgalmak minden területén ezt igényelni?

(#20) llaszlo


llaszlo
veterán

Az adót mikor adóztatják meg? Ezeket a mocskokat meg mind le kéne tartóztatni a gépeiken tárolt illegális cuccok miatt. Mert tuti, hogy tele vannak a gépeik az ilyen vackokkal és még ők verik a mellüket.

(#21) zone


zone
őstag

az internetszolgáltatók jelentős bevételhez jutnak a hálózatukon forgalmazott jogvédett alkotásoknak köszönhetően
A szolgáltató csak egy bizonyos sebességű internetelérést szolgáltat, a legtöbb esetben korlát nélkül, tehát 0 adatforgalommal is ugyanazt a bevételt kapja. Így csak forgalom alapú net esetében lenne értelme, viszont azt nem jogvédett tartalmak letöltésére használják.

kereskedelmi célú „nyilvánossághoz közvetítésnek” minősül, ami után jogdíjat kell fizetni
Nekem ez új, ez mindenhol így van? Azt hittem, hogy a tévék a kiadónak fizeti a jogdíjat a filmekért vagy sorozatokért, nem egy jogvédő szervezetnek.

Az is érdekes, hogy a kétkazettás magnók korában meg tudtak élni a zenészek, pedig az üres kazettákon nem volt Artisjus matrica...

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#24) anulu válasza zone (#21) üzenetére


anulu
félisten

2. bekezdésre: annak minősül ugyanúgy, mint a nem is olyan régen történt szegedi presszó esete.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) Halálfej Joe


Halálfej Joe
tag

Én elvből nem töltök le semmiféle [moderálva]. Linuxot használok mert [moderálva]. (őszintén szólva ez legalább működik)

[moderálva]

Tegnap a gyerek gépére (ubuntu) letöltöttem a skype-ot, mert a barátja is azt használ. Telepítés közben kiírja a paraszt, hogy windózon magyarul is elérhető ám és a megjelenése is sokkal szebb, bár a célnak ez is megfelel.

[moderálva]

Mi ez, ha nem bunkóság? kapásból apt-get remove skype.

Fűzzek hozzá még véleményt?

helyette Pidgin. Majd msn-t használnak nem szkájpot. Mondjuk annak sem örülök.

[ Módosította: 7 ]

Jöhet utána PALACSINT.. :) Fűztél te már 16 kByte-os ferritgyűrűs memóriamodult? :) http://youtu.be/mFUcJHqKRuc

(#26) Psych0 válasza Halálfej Joe (#25) üzenetére


Psych0
őstag

használjanak irc-t. a mai kölyköknek semmi sem elég jó...

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#27) 7


7
addikt

Kicsit visszafogottabban, politizálást mellőzve szóljatok hozzá, ha kérhetném!

(#28) Halálfej Joe válasza Psych0 (#26) üzenetére


Halálfej Joe
tag

mondtam neki, hogy terminálból is lehet irc-elni, csak el kell olvasni az rfc-t, de nem érintette meg... :)

Jöhet utána PALACSINT.. :) Fűztél te már 16 kByte-os ferritgyűrűs memóriamodult? :) http://youtu.be/mFUcJHqKRuc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.