Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

NVIDIA rájött hogy ha már rendes mobil procit nem tudnak gyártani, akkor van másik út is a bevétel növelésre...

(#2) #85552128


#85552128
törölt tag

A Qualcommot még "megértem", de ha már a Samsungot perelik mehetne mellé még a Sony, Nokia, LG, Motorola, HTC... egyszóval az összes olyan gyártó akik ilyen chippeket használtak.

[ Szerkesztve ]

(#3) fi:zi'k válasza #85552128 (#2) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pontosan.
Bár lehet a többiek fizettek. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4) C$abi


C$abi
aktív tag

Kövezzetek, de nekem nagyon szimpatikus, hogy a nagy multik ellen egy ilyen "kisebb" cég perre megy. :)

[ Szerkesztve ]

(#5) rodrigez válasza Dr.Anonymus (#1) üzenetére


rodrigez
senior tag

Apple 2 :)

Amúgy nem teljesen világos, én azt gondoltam, hogy azok fizetnek license díjat a tulajdonosnak, akik alkalmazzák termékükben annak valamilyen szabadalmát. A Samsung nem épít saját GPU-t csak "veszi" valakitől a kész egységet. Qualcomm esetében még csak nem is gyártja, hanem a kész SoC-ot veszi... Szövevényes ez a jog. :)

(#6) MerLinh válasza C$abi (#4) üzenetére


MerLinh
senior tag

hát szabalmi per helyett fejlesztésre és promocióra költsék a pénzünket....bár ahogy promozták az effecteket a tegra 3nál és ugyanezt eljátszották a tegra 4nél az azért csak akkor már a tegra 3 már hirtelen nem volt alkalmas az effectekre amit 1 ével előtte tudott....nah mind1...

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#7) Csapoati válasza #85552128 (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nem, mert ezeknek a Qualcomm szallitott es gyartott. A Samut az Exynosok miatt perelik, az is sajat termek.

#4: Szegeny "pici" nVidia... ;]

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#8) Xaels válasza #85552128 (#2) üzenetére


Xaels
félisten

Gondolom a Samsungot a saját gyártású Exynos SOC-ok miatt perli.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#9) joey04 válasza Dr.Anonymus (#1) üzenetére


joey04
titán

Lehet azért nem tud sikeres lenni mert az ő fejlesztéseivel harcol az ellenfél... :)

2: btw azokat nem is éri meg perelni. Lényegében android=samsung.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) bostone


bostone
addikt

Apa, kezdődik...

(#11) azopi74 válasza Csapoati (#7) üzenetére


azopi74
addikt

"We are asking the ITC to block shipments of Samsung Galaxy mobile phones and tablets containing Qualcomm’s Adreno, ARM’s Mali or Imagination’s PowerVR graphics architectures - See more at: http://blogs.nvidia.com/blog/2014/09/04/nvidia-launches-patent-suits/#sthash.Y34EQkIi.dpuf"

Ez nem csak az exynos-ról szól.

(#12) #85552128 válasza Xaels (#8) üzenetére


#85552128
törölt tag

Lehet, de akkor korántsem érint olyan sok készüléket.

Mégsem így van, pont a Qualcomm SoC-os készülékeket akarja betiltatni.
Végül is ha már versenyképes chipeket nem sikerült gyártani muszáj perelni :DD

[ Szerkesztve ]

(#13) azopi74 válasza Xaels (#8) üzenetére


azopi74
addikt

Nem. Lásd fent.

(#14) ctvagyok válasza #85552128 (#12) üzenetére


ctvagyok
őstag

Ha vesztenek akkor fizet a Samsung , ha nem, akkor meg nem fizet. Ingyenreklám mindkét cégnek megvan. Jöhet a következő per :D

(#15) Dr.Anonymus válasza joey04 (#9) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

lehet,
nekem a pereléssel semmi bajom nincs
inkább csak azzal, hogy mindemellett évek óta nem tudnak a qualcomm szintjét hozó procikat letenni az asztalra...
így viszont már tényleg úgy néz ki, hogy kell az alternatív bevétel..

(#16) fi:zi'k válasza azopi74 (#13) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem lent van. :(

Szerkesztés? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17) MerLinh válasza ctvagyok (#14) üzenetére


MerLinh
senior tag

hát azért nem ingyen vannak a sztár ügyvédek... =)

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#18) sixpak válasza rodrigez (#5) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem egészen....ilyen hülyék még ők sem voltak. Ők csak néhány készüléket vettek célba...ezek viszont az ÖSSZESET....vicc....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#19) azopi74 válasza #85552128 (#12) üzenetére


azopi74
addikt

Nem csak a qualcomm soc-osokat. Gyakorlatilag az összeset. :)

(#20) Dovloran


Dovloran
senior tag

Hát én komolyan kíváncsi vagyok mi sül ki ebből! ;] ;] ;]

Samsung Galaxy Y ~ LG Optimus F6 ~ Apple iPhone 4S - iOS 6.1.3 ~ Apple iPhone 5S ~ Meizu M6 Note ~ Lenovo S5 Pro ~ Umidigi S5 Pro ~ Google Pixel 6a - GrapheneOS

(#21) azopi74 válasza sixpak (#18) üzenetére


azopi74
addikt

Nem az összeset, csak az összes Samsung készüléket és a nem Samsung készülékek kb 70%-át ( a qualcomm soc-osokat). Az Apple-t például nem érinti. Ők biztosan fizettek, vagy csak túl erős a jogász-csapatuk. Vagy az Apple finanszírozza az egész pert a háttérből :)

(#22) flexxx2


flexxx2
őstag

A rambus is így kezdte, aztán mára csak szabadalmi troll lett belőle, igaz ez egy kicsit nagyobb múltú cég.

(#23) vicze válasza azopi74 (#21) üzenetére


vicze
félisten

Az összes mobil GPU gyártót perelhetnék, konkrétan mindet, Apple-t is ARM-et is, a kutyafülét is.
Itt most a Samsung tök lényegtelen is mivel a mobil GPU beszállítók a lényegesek, nem is értem hogy gondolták a Samsung beperelését: "Samsung repeatedly said that this was mostly their suppliers’ problem." - Mert ki a fenéé ha nem az övék... :F
Kb. olyan érzésem van, mint mikor a hangya a hangya elkezdi piszkálni az elefántot... Vicc.

Kíváncsi vagyok, hogy Qualcomm mit reagál erre, mert azért emellett nem mennek el szó nélkül szerintem.

(#24) vicze válasza azopi74 (#19) üzenetére


vicze
félisten

Ja igen felsorolt szabadalmak:
- our foundational invention, the GPU (Nem szaroznak, na. ;] )
- Programmable shading
- Unified shaders
- Multithreaded parallel processing in GPUs

(#25) Sofian válasza vicze (#24) üzenetére


Sofian
őstag

Hát azért a mellényke kicsit nagy.. :D

(#26) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ülj le Nvidia fiam, egyes...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27) h3lios


h3lios
addikt

Nyilván csípi a szemüket, hogy majdnem minden telefonban Qualcomm proci van. A Tegra 3-as betlijük után nem csoda, hogy a csúcstelefonok nem NVidia procikkal jönnek. Tessék elkezdeni nem fűtőtestet gyártani és aztán rendesen támogatni, lehet majd nem kell ilyen pitiáner perekhez folyamodni. Ráadásul két ilyen erős cég mellett hangyányi esélyük sincs, max kidobnak egy rakat pénzt az ügyvédekre...

[ Szerkesztve ]

B-tag: H3lios#2825

(#28) arn


arn
félisten

Valszeg precedenst akarnak, de hogy miert a ket nagyhalat huztak ki?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) azopi74 válasza vicze (#24) üzenetére


azopi74
addikt

Itt fel sorolva tételesen:

http://www.androidpolice.com/2014/09/04/nvidia-sues-samsung-and-qualcomm-for-violation-of-seven-gpu-patents-seeks-to-block-hardware-shipments/

Egyébként az biztos, hogy qrva nagy grafikus ip portfolió van az nv birtokában. AMD szintén, és kölcsönösen használják egymásáit, ezért írott vagy halkgatólagos keresztlicensz-megállapodások révén ott rendezve van az elszámolás. Az újonnan jött mobilos gpu gyártók viszont potyautasok. Talán egyedül az imgtecnek van egy pár TBR-t érintő patentje.

(#30) azopi74 válasza arn (#28) üzenetére


azopi74
addikt

Hogy nagyot szóljon :)

(#31) arn válasza azopi74 (#29) üzenetére


arn
félisten

Amd epp a qualcommnak adta el a reszleget, mit kaptak ezaltal?

Nagy ceg = sok szabadalom. Plane olyan cegeknel, akik minden szarral foglalkoznak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#32) azopi74 válasza arn (#31) üzenetére


azopi74
addikt

IP-ket nem nagyon adott át az AMD a qcommnak. Qualcomm radiós/kommunikációs szabadalmakkal van kitömve, trollkodik is vele rendesen. Most visszanyal a fagyi. :)

(#33) vicze válasza azopi74 (#29) üzenetére


vicze
félisten

A 13éves GPU szabadalom azért vicces. ;)

"újonnan jött mobilos gpu gyártók" Most viccelsz? Imagination 85-öt óta foglakozik videó megjelenítéssel, lehet több szabadalmuk van mint nV-nek. A Falanx Microsystems akiket az ARM felvásárol 98-óta csinálnak GPU-t. Qualcomm meg a GPU üzletágat 2008-ban vette AMD-től.
Tehát 10+év óta piacon lévő cégeket és termékeket perel az nVidia. Miért pont most?

"NVIDIA notes that their Intel agreement covers all SoCs and CPUs shipped by Intel, including those incorporating Imagination’s PowerVR GPUs" - AnnandTech

Mindenkire rábízom az összeesküvés elméletek gyártását. ;]

"trollkodik is vele rendesen"
Mutass már egy pert, amikor ők pereltek bárkit is?

[ Szerkesztve ]

(#34) Abu85 válasza arn (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A tapasztalatot, illetve pár multimédiás IP-t. Az grafikus IP-k maradtak az AMD birtokában. Ezzel kapcsolatban viszont volt egy megegyezés, hogy egymás IP-it szabadon használhatják.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) arn válasza azopi74 (#32) üzenetére


arn
félisten

Fognak ott talalni par dolgot...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) azopi74 válasza vicze (#33) üzenetére


azopi74
addikt

Trollkodni nem csak pereléssel lehet, az csak a végső eszköz az ellenállók leverésére.

[link]

(#37) Csapoati válasza azopi74 (#11) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Akkor ezek hülyébbek, mint gondoltam. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#38) SX Wave


SX Wave
aktív tag

Hát ezt a Samsung most jól elcseszte :) Elég lett volna néhány készüléküket tegrára építeni, és voilà... nincs semmi per.

Nem azért nem játszol, mert megöregedtél. Azért öregedtél meg, mert elfelejtettél játszani. 5110 > 3210 > 3310 > 3330 > ME45 > 3100 > SX1 > 6233 > E51 > Wave II > XPERIA mini pro > SIII > Note 3 > Note 4 > S7 > Note 8 [Gear S3 Frontier] > Note 9 8/512GB [GW4 esim] / Tab S7+ 5G > S22 Ultra 12/512GB

(#39) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Amit szabad Jupiternek... Az nV nem egy apple, ha sokat pattog, akkor egy negyedéves profitból megveszi a két gigász és szépen elosztják :D De röhögném, amúgy is egy gennyes cég, most se nőttek a szememben

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#40) vicze válasza azopi74 (#36) üzenetére


vicze
félisten

Ez azért a trollkodástól messze van. Ha elég nagyra nő valaki az EU automatikusan antitrust pert indít. :)
Amúgy meg alig birtokolja a piac 60%-kát szóval nem tudom még hova rohan előre az EU? :P

(#41) Paul119 válasza Cathulhu (#39) üzenetére


Paul119
addikt

Megmindig inkabb nv kartyat veszek mint putris amdt , annyi szivas nincs meg egy hd 4600al sem mint ezekkel az ipari hulladekokkal :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#42) azopi74 válasza vicze (#40) üzenetére


azopi74
addikt

"Amúgy meg alig birtokolja a piac 60%-kát szóval nem tudom még hova rohan előre az EU? :P"

Melyik piac? Mert ez a dolog erről a piacról szól:

Ez nem épp 60% :)
És ezt a durva piaci dominanciát kihasználva váltak röpke 6-7 év alatt a nulláról indulva a domináns mobil SoC gyártóvá...
Ez neked nem b*ssza a csőrödet?

(#43) vicze válasza azopi74 (#42) üzenetére


vicze
félisten

Na most komolyan a 2éve létező LTE piacot hozod fel, ahol jó hogy piacvezetők mivel ők fejlesztették ki leghamarabb. :F
Tavalyi év feléig kb. nem is létezett más gyártó, csodás ábra...

A teljes baseband piacon 60%-on állnak.

Amúgy olvasd már el a cég történetét, hogy mennyire "0"-ról indultak, 90 óta gyártanak modemeket, az 25év... Azért nem basszák a csőrömet főleg, mert nem pereskednek, nem másolják, hanem saját utukon, saját fejlesztéseikkel haladnak előre, pontosan ezért tudtak piacvezetők lenni, mert valóban innovatívak, ahogy a TI volt, őket nagyon sajnálom, hogy kiszálltak.
Az jobban "dühít"(elkeserít inkább), hogy az emberi butaság miatt rákényszerülnek ők is a 8magra és a standard ARM-re...

[ Szerkesztve ]

(#44) saelin


saelin
veterán

Ebből megegyezés lesz. Kétlem hogy marakodnának, inkább szépen elsimítják. Legalábbis a qualcomm-tól ezt várom, de a samu kétséges.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#45) azopi74 válasza vicze (#43) üzenetére


azopi74
addikt

"Amúgy olvasd már el a cég történetét, hogy mennyire "0"-ról indultak, 90 óta gyártanak modemeket, az 25év..."

Az általános célú (GPU, CPU) chipgyártásban indultak a nulláról (és természetesen az akkor szárnyait bontogató SoC-gyártásban). A hálózati/kommunikációs chipek területén természetesen otthon (sőt, igencsak domináns szerepben) voltak, ahogy a Broadcom, a TI, a CSR (Cambridge Silicon Radio, ha valaki emlékszik még rá) is.
És nem most kóstolgatja először az az európai bizottság a qualcomm-ot, már 2007-ben is összeakaszkodtak, pedig akkor még nem volt ennyire durva a helyzet:

Emlékeztető:

[link]

(#46) vicze válasza azopi74 (#45) üzenetére


vicze
félisten

Na most akkor ne váltogassuk a témát. :D Vagy baseband vagy GPU. :)
Igen tudom a 2007-es esetet, ez vele jár, hogy bizony övék minden modern baseband szabadalom. Ha már kifejlesztették pár milliárdért tejeljenek nekik. Amúgy nem lett belőle semmi és a Nokia átutalt nekik 2,2 milliárdot.
Az a GPU 0-ról indulás is ugye az AMD-től kivásárolt ATI mobil részleg volt, ami eldöcögött 2002 óta, annyira nem 0 az. :) ARM is csak vette a GPU részleget 2006-ban.

Amúgy biztosra veszem, hogy nVidia is megnyeri ezt a pert, csak az nem mindegy hogy hogyan és milyen áron. Arról nyilatkoztak, hogy Qualcomm-mal tárgyaltak-e? Csak a Samsung van megnevezve, mint akivel nem tudnak megegyezni, szerintem Samsung oldaláról teljesen érthető okok miatt, őket szinte biztos fel lesznek mentve.

[ Szerkesztve ]

(#47) Wave86


Wave86
tag

Azt hiszem megérett az idő a Nvidia felvásárlására. Ideje a Samsungnak bekebeleznie az Nvidiát, így a szabadalmakat is megszerzi.

(#48) dsr válasza #85552128 (#2) üzenetére


dsr
senior tag

+1

(#49) NeRo28


NeRo28
aktív tag

Én nem látom át a jogi dolgokat de biztos vagyok h az Nvidia ügyvédei utánajártak h lehet-e esélyük ezekben az ügyekben!Nem hasra ütés szerűen vágtak bele!Ehhez azért lesz szavuk a Samsung meg a Qulacomm jogászainak is!Laikusként én szerintem peren kívül megegyeznek!

(#50) Luck Dragon

De legalább nem Apple és Samsung pereskedik...

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.