Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mikung


mikung
aktív tag

No ma is tanultunk valamit. Eddig azt hittem, a chipset gyártójának, nem pedig a készülékgyártónak kell licenszelnie. :)

(#2) 4264adam


4264adam
veterán

A chipset gyártók ha tudnak az új fejlesztéseket ültetnek az alkatrészikbe, qualcomm hálózat orientált ott meg aztán vannak licenszek, gondom a saját mrgvasarolt MHz frekvenciat sértenenek a használattal.

(#3) pit stop


pit stop
addikt

Meg van az oka, hogy olcsó a Meizu de milyen áron...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#4) #16820480


#16820480
törölt tag

Ezt nem egészen értem. Akkor most az MTK és Exynos árában nincs benne a licencdíj, ami a használatukhoz szükséges? Vagy most miről beszélünk? Ezt nem a chipek gyártóival kellene rendezni?

(#5) janeszgol válasza #16820480 (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Én arra tudok gondolni, hogy a Qualcomm finnyás a presztízsére. A MediaTeket nem érdekli, hogy mit licenszelnek tőlük. Én ezt hámoztam ki.

(#6) #16820480 válasza janeszgol (#5) üzenetére


#16820480
törölt tag

Jó, de akkor vegyél fel a kapcsolatot a Mediatekkel, azok még támadhatók is, hiszen taiwani cég, rájuk vonatkoznak bizonyos nemzetközi jogi szabályozások. A Meizu esetében ez elég reménytelen, nem forgalmaznak Kínán kívül, ott bent meg védve vannak.

(#7) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Eddig is voltak gondjaik egymással.

(#8) tejbele


tejbele
csendes tag

Szaftos...

Üdv, Tejbele

(#9) vicze válasza #16820480 (#4) üzenetére


vicze
félisten

Igen licencet a végtermék gyártója fizeti. (illetve sok esetben nem)
Samsung nem kell licencet fizessen mivel birtokol LTE és 3G licencet illetve társ fejlesztői. Más gyártó már kell fizessen ezért se nagy üzlet használni.
A chipset gyártója nem kell fizessen, mert nem használja a licence köteles dologot a mobil kommunikációt, ők egy szilícium lapkát adnak el.

(#10) Matada2.3 válasza janeszgol (#5) üzenetére


Matada2.3
veterán

Engem már csak az érdekel, hogy miért csak a Meizu-t kapták el ezzel, hisz nem ők az egyedüliek akik nem fizetnek ilyen díjakat.

Finn the human

(#11) tjb007 válasza Matada2.3 (#10) üzenetére


tjb007
nagyúr

Még folyamatban vannak a tárgyalások, szóval nem biztos, hogy ők lesznek az egyedüliek. Sokaknak (ZTE, Xiaomi, TCL, Haier stb.) amúgy már tavaly sikerül megállapodniuk, a nagyobb játékosok közül egyedül a Meizu arcoskodik.
Ez az egész amúgy a tavalyi trösztellenes vizsgálat hozadéka.

(#12) nyisziati


nyisziati
veterán

Na, már Kínában is indul a "patent war". Egyfelől jó a piac fehéredése, másfelől hosszútávon biztos drágulni fog minden. Hát ez van. Talán még pozitív hozadéka is lesz, pl. B20 jobban bekerül a készülékekbe.

(#13) Matada2.3 válasza tjb007 (#11) üzenetére


Matada2.3
veterán

Kik lehetnek még célkeresztben?

Finn the human

(#14) RaveForce válasza tjb007 (#11) üzenetére


RaveForce
veterán

Haier...azta... a mai kínaiak közt a meizut is régi mohikkánként tartom számon, de a haier.. még a telecom magazint vettem az áltsuliban ezeréve.... :Y

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#15) laci_csk


laci_csk
senior tag

Ez a "kinai minoseg" marmint a lopas. Szerintem a lopast is szabadalmaztatni kellene, azert ne akarki lopjon. :O

Xperia XZ3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.